Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

bainit reče pred 6 urami:

a so mar še vedno težave s čipi? včasih se je govorilo, da bodo v roku cca. leta potekle pogodbe, fabrke bodo dvignile cene in se bodo zadeve hitro normalizirale

Mislim da ne... Sedaj je samo še požrešnost prodajalcev.

 

Mislim da se tudi proizvajalci avtomobilov sedaj lotevajo tega problema tako da bo možnost kupovanje direkt od njih po normalni ceni (sedaj so preprodajalci vmes). 

Prav tako se naj bi seznam teh taporednih preprodajalcev delal in jih bodo nekako kaznovali.

 

Sam toj baba rekla baba čula kaj bo bomo pa videli.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 1 uro:

Da ne govorimo o električnih ki so po 20-40% dražji od ICE modela iz katerega so izpeljani, kar je dobesedno abotno.

To mi je pa sploh fascinantno... Ne more si človek privoščiti shitboxa za 5k€ , jah nč grem pa po električnega za 55k€... 

Kje boš filal je pa sploh fantazija... V Kranju pridem v Qlandio in so vse polnilnice polne skoraj stalno. 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 21 urami:

a so mar še vedno težave s čipi? včasih se je govorilo, da bodo v roku cca. leta potekle pogodbe, fabrke bodo dvignile cene in se bodo zadeve hitro normalizirale

 

Kar se spomnim iz člankov naj bi bilo pomanjkanje čipov odpravljeno nekje do 2024. Če najdem članek z razlago, zakaj je do pomanjkanja sploh prišlo in kako se rešuje, prilepim.

 

Trenutno je problem kablovje (namenski supki kablov s konektorji), katerih največji proizvajalec je Ukrajina.

Povezava do prispevka

do teh težav je prišlo, ker so avto proizvajalci predvidevali, da bo manj naročil in skenslali naročila čipov, s čimer so prišli na rep kolone pri proizvajalcu, ko so jih ponovno naročili.

delno je botrovala najbrž tut rekordna zasedenost TSMC, ker je cel svet kupoval nove iphone in podobno.

za kabelske snope pa verjamem, zanje je zelo teško avtomatizirati proces proizvodnje.

Povezava do prispevka

Also, imel sem šanso popeljat naokoli Alpine A110, novi model.

 

Uf, tole so pa zadeli na polno. Avto se tako dobro pelje, dost špartanski za današnje razmere. Sem prvič imel mal pomislekov ker je avtomatik, samo je menjalnik tako dobro uglašen z motorjem in idejami voznika da na koncu nisem več pogrešal šalkebla. Po lepem času avto iz katerega sem izstopil s širokim nasmeškom, ki ni izginil še lep čas. 

 

 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Ripper reče Dne, 3. 10. 2022 at 11:34:

Also, imel sem šanso popeljat naokoli Alpine A110, novi model.

 

Uf, tole so pa zadeli na polno. Avto se tako dobro pelje, dost špartanski za današnje razmere. Sem prvič imel mal pomislekov ker je avtomatik, samo je menjalnik tako dobro uglašen z motorjem in idejami voznika da na koncu nisem več pogrešal šalkebla. Po lepem času avto iz katerega sem izstopil s širokim nasmeškom, ki ni izginil še lep čas. 

 

 

Jst sm pa ful pogresal LSD in vozniski polozaj se mi je zdel tak kot v Meganu. Kombi:D

Povezava do prispevka
kemik reče Dne, 3. 10. 2022 at 9:42:

Dej mu gor tablico kot normalnemu državljanu in potem povej

Ne vem kateri kreten ne upošteva placementa za tablico pri diazjnu 

ma tut ni slab, pač malo razbije une škrge. saj tistega sem videl s tablico seveda.

res pa je, da bi lahko bolje naredili ja.

Povezava do prispevka

https://www.zurnal24.si/avto/zacetek-krize-kupci-preklicujejo-nakupe-avtomobilov-394243

 

Navedek

Če je bilo še pred nedavnim avtomobilov premalo, povpraševanje po njih pa veliko, so v zadnjih tednih zaradi zaostrene gospodarske situacije sprva upadla naročila, zdaj pa vse več in več kupcev že preklicuje pogodbe za nakup novih avtomobilov.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...