Skoči na vsebino

Shōgun


cin der

Priporočeni prispevki

Okult reče Dne, 5. 4. 2024 at 0:00:

game of thrones je 9.2,

 

Game of Thrones je itak precenjen AF. Prva sezona je res proper TV, vse drugo pa big floppy donkey dick variante: "tHis Is EpIC! tHis Is EpIC! tHis Is EpIC! tHis Is EpIC!"

Rome, z relativno podobno tematiko, je mnogo nadmočen Prestolom, imo. 

Povezava do prispevka

Anna Sawai je luštna punca v Šogunu ima šarm verjetno res zaradi tiste nedostopnosti(pač Japonci tistega časa) drugače pa čisto normalna punca imo.

 

Sicer pa en velik plus na to, da je GoT precenjen v božjo mater.

 

Kot je Dog že rekel je prva sezona bila res huda, druga in tretja še nekako nato pa en velik drop od Rdeče Poroke naprej.

 

Povezava do prispevka

Kakšen je že plan tu? Ena sezona all-in ali bodo naredili več sezon?

Res odličen del. Ostajam pa pri oceni prvega dela, da mi je Inglez še vedno antipatičen :D Ampak k sreči mi ne pokvari vzdušja. Gledam na njega pač na enak način kot ga vidita Yabushige in Buntaro :D (mogoče pa je to cilj :o )

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 1 uro:

Kakšen je že plan tu? Ena sezona all-in ali bodo naredili več sezon?

Res odličen del. Ostajam pa pri oceni prvega dela, da mi je Inglez še vedno antipatičen :D Ampak k sreči mi ne pokvari vzdušja. Gledam na njega pač na enak način kot ga vidita Yabushige in Buntaro :D (mogoče pa je to cilj :o )

Inglez je meni vredo. V duoetu z Yabushigeju sta mi res fascinantna. Mi je pa Mariko antipatična. Je Fuji veliko boljši lik mi.

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 1 uro:

Meni je ta Yabushige največji car. Njegovo brundanje in mimika...zakon :D Edino mi ostaja grenak priokus dogodka iz prvega dela, ko so skuhali enga na njegov ukaz.

Je prikazan dost zabavno in ma top mimiko, ampak itak je tip čisti psihopat. :D Poslušal krike tega, ki so ga kuhali + ima knjižico, kjer rangira smrti. :D 

Povezava do prispevka
Ivan JJ reče pred 7 urami:

Meni njegov brat tudi kul. Me zanima ce ga bodo potisnili bolj v ospredje ker njegov mozgan dejansko deluje

Čigav brat? Toranagin? Yabushige menda nima brata v seriji, razeč če sem kaj zgrešil. Misliš nečaka, Omija?

uredilo bitje Deskyet
Povezava do prispevka

Razen Yabushigeja in pristnosti ta serije enostavno ni boljsa od originala. Mifune in Chamberlain sta odigrala bolje. Poleg tega tam so stvari bolje razlozene in tule veliko manjka Saj je definitivno premalo epizod 

 

Ramirez cisto manjka , pa dejansko ne razlozi kako se je Anjin naucil jezika

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 9 urami:

Razen Yabushigeja in pristnosti ta serije enostavno ni boljsa od originala. Mifune in Chamberlain sta odigrala bolje. Poleg tega tam so stvari bolje razlozene in tule veliko manjka Saj je definitivno premalo epizod 

 

Ramirez cisto manjka , pa dejansko ne razlozi kako se je Anjin naucil jezika

Kaj pa bi bilo potrebno razlagati? Od prve do zadnje epizode je minilo za njega več mesecov na Japonskem. Itak je logično, da se naučiš osnov jezika. Sej je tudi lepo pokazano v zadnji epizodi v pogovorih z Fuji in Toranago, da se še vedno zelo matra in pri Toranagi rabi translatorja. Še vedno začetnik.

 

Men se res zdi nepotrebno, da bi se vmes dajale neke scene kak se tipson uči Japonščine.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Kaj se delas pametnega ce ne razumes. Anjin se je naucil jezika ker bi drugace pobili vas. Taksen je bil ukaz da mu mora cela vas pomagat.

 

zacetke pa je dobil od tistega zaprtega meniha kjer manjka legendaren epilog.

 

dejansko mu manjka slovnica ki jo dobi od portugalcev.

 

kot receno fali v seriji kar nekaj konteksta ker so zeleli zgodbo bolj iz japonskega vidika. Kar je komicno ker je serija po knjigi

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 1 uro:

Men se res zdi nepotrebno, da bi se vmes dajale neke scene kak se tipson uči Japonščine.

 

a veš meni je pa scena ko se začne učiti japonščino še najbolj vtisnjena v spomin

 

 

ostalih zadev se niti ne spomnim več brez da bi predhodno osvežil spomin

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 3 urami:

Kaj se delas pametnega ce ne razumes. Anjin se je naucil jezika ker bi drugace pobili vas. Taksen je bil ukaz da mu mora cela vas pomagat.

 

zacetke pa je dobil od tistega zaprtega meniha kjer manjka legendaren epilog.

 

dejansko mu manjka slovnica ki jo dobi od portugalcev.

 

kot receno fali v seriji kar nekaj konteksta ker so zeleli zgodbo bolj iz japonskega vidika. Kar je komicno ker je serija po knjigi

Kaj pa ti ne razumeš? Mini serija je z desetimi deli. Temelji na knjigi ja ampak nikoli ni bilo šans, da bo tako podrobno kot v neki obsežni knjigi. Več delov pa ne pomeni, da bi serija ostala na isti kvaliteti. Men je kul in očitno tudi veliki večini na podlagi ocen. Mislim pa, da ni nič takega da bi bilo nerazumljivega kaj se zgodi ali premalo razloženega.  Ni kakšnih Daenarys season 8 momentov, ki se ji iz nenada zmeša, ker hočejo čimprej zaključiti serijo.

Povezava do prispevka

Pogledal včeraj zadnji del in sem  happy :)

 

Potencialni spoilerček:

Pričakoval sem sicer, da bomo videli dejansko to srečanje na bojnem polju in da bo na koncu tudi kaka proslava ampak je v redu tudi tako.

Knjigobralci, je v knjigi kaj bolj opisano to zaključno dogajanje? Npr. razna klanjanja bivših nasprotnikov, itd, ali se tudi zaključi podobno kot se je serija?

 

Povezava do prispevka

Je v knjigi zaključeno dost podobno, Sekigahara ni prikazana, dobimo pa opis smrti Ishida. Eta (najnižja kasta vaščanov?) ga po Toranaginih navodilih zakopljejo do vratu sredi vasi in tri dni kasneje umre. Je še par detajlov, da se njegova smrt "duhovito" sklada s prerokbo, ki jo je slišal (z nogatimi trdno na tleh (v tleh), star (piše, da se je v teh 3 dneh zelo postaral) in še nekaj). :D

 

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 5 urami:

Kaj pa ti ne razumeš? Mini serija je z desetimi deli. Temelji na knjigi ja ampak nikoli ni bilo šans, da bo tako podrobno kot v neki obsežni knjigi. Več delov pa ne pomeni, da bi serija ostala na isti kvaliteti. Men je kul in očitno tudi veliki večini na podlagi ocen. Mislim pa, da ni nič takega da bi bilo nerazumljivega kaj se zgodi ali premalo razloženega.

 

tale je zadel bistvo:

 

I recommend reading the book. Then you'll understand that his purpose with this series isn't the same; no matter how some people are saying it is. I then recommend reading about the real life historical figures he and the other characters are based on. Then you'll understand even more that this character has been stripped down immensely because Disney, Marks and Kondo didn't want to create a certain type of narrative (i.e., stranger in a strange land and Eurocentric perspective).

So, instead of using works by Japanese creatives to tell a similar story or simply a story about that time period, which would allow for an even better focus on Japanese culture from the perspectives of those who are actually Japanese (i.e., in interviews, the claim is that this is why certain narrative choices were made -- more of the Japanese perspective), they seem to be more trying to make a "point" in line with what a specific group of modern viewers would appreciate and want to see happen to some famous fictional works written by creatives from one type of background, while making a lot of money, of course, by connecting this work to Clavell's name.

Someone might ask why they didn't just take the stories of the two main historical figures and make a show based on either one. I'd argue that they didn't go down that path because the end result would be the opposite of the point they're apparently trying to make... if they wanted to go with historical accuracy. They could have still filmed from the Japanese perspective, but given the history, they would have been stuck with ideas that wouldn't fit well with modern sensitivities and points of view about certain things.

And the biggest problem is that in attempting to make a point with Clavell's Shogun, a lot of important storytelling beats have been tossed aside. This version is missing important character, scene and story details. This show is extremely beautiful and it doesn't hold back on intense drama. The actors have done an excellent job as well. But, it's missing a lot, which I suspect if not next week, over time, more and more people will comment upon as they deconstruct it more closely once they're not sucked in by the week to week cliff hangers, intense between commercial dramatic moments, and the costumes, sets, acting, etc.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...