Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

locusa ne maram ker pac reklame

meni je poleg maps.me, ki ga sicer najvec uporabljam, vsec se mapy.cz. mestoma imajo boljse postimana lokacijskima imena, ki jih drugje sploh ni

phonemaps mi pa laga na telefonu oz. je slabo odziven

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

En Vprašanje za vse, ki ste mogoče bli v poletnih mesecih v Dolomitih. S punco mal razmišljava, da bi šla s camperjem na TreCime nasledn teden. A mislte, da bova dobila sploh plac na tistem zgornjem parkingu al ni šans? V prvem koronskem letu sva namreč šla valda lih v drugi polovici avgusta (ko še Italijani niso smel z države) in je bla taka gužva, da preprosto nisi mogu ne zjutri, ne sred dneva ne zvečer pridt s camperjem na tist zgornji parking, pa kolona je bla skor do doline za gor.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

No sej dosedaj sem tudi sam fural tak nacin, 3L meh vode in 1L flaska s cukranim (SIS) izotonikom. 

 

Sem pa pod vtisom, da bi mi pasalo vec elektrolitov + voda iz meha itak hitro dobi nagravzen okus po plastiki, sploh ko se malo segreje.

Ena opcija bi bila, da si omislim npr. 2x 1,5L flaski namesto meha, ampak mi tak sistem deluje malo storast.

 

Sem narocil elektrolitski napitek brez sladkorja, bom probal, kaj se zgodi v kombinaciji z mehom.

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 54 minutami:

jest sem si posebi za elektrolite tole kupu

 

https://www.sportsshoes.com/product/hst1440/higher-state-soft-flask-500ml/#sku-hst1440

 

zaenkrat mi delujejo skor isto kvalitetne kot od salomona, v katerih mam vodo, sam da so tele ful cenejše

 

Sem na podlagi tega naletel na litrske mehke flaške, zgledajo zanimivo, morda si kakšno omislim. Hvala :) 

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 1 uro:

Kam si to fural s 4 L vode? Sprašujem, ker se ponavadi da poiskat kako vodo. Tako ni treba v klanec voziti nepotrebnih kg postane tekočine.

 

Zadnjica - Bovški Gamsovec (čez Luknjo) - dom na Kriških podih - Zadnjica.

 

Menda je bila prva možnost za dolivanje vode prav Pogačnikov dom, do kamor smo drsali debelih 6 ur. Penzionističen tempo, ampak tudi če bi šel sam in bi hodil hitreje bi bil rezultat porabe vode verjetno enak (hodil bi manj ampak bi popil več).

 

Tole upravljanje z vodo mi vedno dela težave. Nekajkrat se mi je zgodilo, da mi je vode zmanjkalo in od tedaj vedno nosim (pre)več vode, pa še na pitju šparam ker me tare anksioznost, da mi je bo zmanjkalo.

 

Vsekakor pa občudujem klapo, ki se na take ture poda z minimalno opremo, srečal sem več tekačev z opremo, kot jo opisuje @schatzi, torej tekaški rukzak in spredaj 2 mehka bidona (+ najbrž meh zadaj?). Je pa najbrž smiselno poudariti, da nisem vedel niti od kje so prišli niti kam so bili namenjeni. Kakorkoli, ne znam si predstavljati, da bi nekdo hitro hodil / tekel 6 ur z nekim litorm ali dvemi vode.

Povezava do prispevka

Jaz imam ponavadi 1,5l soka in do 8dcl vode. Na izhodišču predpitje in nobenih kamel, ampak tudi nisem tekač.

 

In kako ste kaj doživljali včerajšnjik? Bil sem na Votlem slemenu iz severa, kar bi opisal kot en sam kolenogriz in rušno pečico. Dolgrede se mi je zdelo, da še nisem doživel take vročine. Pa ne da bi bil dehidriran, pijače je še ostajalo, samo čisto sistemsko sem bil pregret. Na "srečo" je bilo na koncu še dobro uro poti ob Savi in se je dalo ohladit na zalogo.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pobje, spet moram težit s čevlji.

 

Prejle sem si šel ogledat posledice obilnega deževja, ko je bilo za kakšno uro vedro, pa sem obul svoje Sportiva Stream čevlje, ki jih furam predvsem v slabem vremenu. 

Valda sem v prvem potočku imel poln čevelj vode, puščajo kot za stavo, tako kot prejšnja dva modela Sportiv GTX. Sem vprašal v Iglu, bodo poslali v garancijo.

 

V primeru, da bo odobreno (zaenkrat še nisem imel problemov), bi pač vzel nekaj drugega. Kolikor vem sicer Iglu ne vrača kupnin, tako da bo očitno treba nekaj iz njihove ponudbe.

Kaj priporočate za take primere, torej pretežno zima in slabo vreme? Nagledane imam polvisoke Ultra Raptor in nizke Akyra GTX. Glede višine nimam nekih preferenc, načeloma so mi polvisoki bolj všeč za slabo vreme / sneg, ker pobirajo manj smeti.

 

Thenksič :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...