Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 25 minutami:

Prav predstavljam si tega istega Drobnica kako nasprotuje takemu predlogu, ker bi bil ta faktor za Rome visji


pri nas se ob reformah ne gleda na sistem, ampak na anomalije

 

 

Pomojem bi zelo težko našel argument proti temu, zato ker bi potem Romi pridobivali delovno dobo. In pol si nobeden ne bi drznil biti proti, razen morda Jelinčiča, ker bi bili "produktivni" del družbe.

Povezava do prispevka

Ni šlo brez kosti, a? :) Kdo je potemtakem kriv za vzpon fašizma v povojni Italiji in njegov razmah na tržaškem? Slovenci? 

 

Evo ena teorija zarote: 

Kaja Sajovic je postavila ultimat Pirkoviču - al jo bodo pustili delat PR članke za fensi šmensi življenjski slog, al pa se bo šla resno novinarstvo. 

 

IMO ji bodo čez par takih člankov dovolili, da gre zopet v formi reportaže poročat o luksuznem življenjskem slogu in kulinaričnih doživetjih z različnih lokacij po svetu.

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 15 minutami:

 

Pomojem bi zelo težko našel argument proti temu, zato ker bi potem Romi pridobivali delovno dobo. In pol si nobeden ne bi drznil biti proti, razen morda Jelinčiča, ker bi bili "produktivni" del družbe.

 

Za kup različnih penzij ne potrebuješ delovne dobe :)

Pa namesto Romov lahko v moj stavek daš katerekoli južne al vzhodne neslovence in bo rezultat enak. Pri nas so se itak odločili, da bodo raje s priseljevanjem kot z višjo nataliteto reševali problem. 

 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 minuto:

 

Za kup različnih penzij ne potrebuješ delovne dobe :)

Pa namesto Romov lahko v moj stavek daš katerekoli južne al vzhodne neslovence in bo rezultat enak. Pri nas so se itak odločili, da bodo raje s priseljevanjem kot z višjo nataliteto reševali problem. 

 

 

Pol tisto niso penzije ampak so socialne pomoči, za penzijo je edino logično, da se vplačuje. Če je pa nekdo proti zaradi neslovencev potem pač mora skinit masko in pokazat, kar je v resnici.

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 27 minutami:

Pol tisto niso penzije ampak so socialne pomoči, za penzijo je edino logično, da se vplačuje. Če je pa nekdo proti zaradi neslovencev potem pač mora skinit masko in pokazat, kar je v resnici.

 

Starostna penzija je po imenu penzija, po namenu pa ne vem. :) 

Invalidska penzija je tudi penzija, recimo. 

 

V tem kontekstu za vsako penzijo ne rabiš delovne dobe. Seveda pa bi, če bi bil pogoj delovna doba, to folk prej sprejel kot ne. Tudi tisti, ki so jim romi krivi za vse. 

 

Povezava do prispevka

Za invalidsko se mi zdi, da moraš vplačevati vsaj tretino delovne dobe v času do nastanka invalidnosti.

 

EDIT:ZPIZ invalidska

Preberi vsebino Izjeme pri štetju delovnih letih in primeri izračuna delovnih let

 Izjeme pri štetju delovnih let:

  • izjemoma se delovna leta za zavarovanca z višjo strokovno izobrazbo štejejo od dopolnjenega 26. leta starosti, za zavarovanca z visoko strokovno ali univerzitetno izobrazbo pa od 29. leta starosti;

  • če ste postali invalid I. kategorije invalidnosti pred dopolnjenim 21. letom starosti, pridobite pravico do invalidske pokojnine, če ste bili ob nastanku invalidnosti vključeni v obvezno zavarovanje ali ste dopolnili najmanj tri mesece zavarovalne dobe;

  • če ste postali invalid I. kategorije invalidnosti po dopolnjenem 21. letu, vendar pred dopolnjenim 30. letom starosti, pridobite pravico do invalidske pokojnine, če vaša dopolnjena pokojninska doba pokriva eno četrtino delovnih let

Primeri izračuna delovnih let:

Nastanek invalidnosti pri starosti 28 let: 28 – 20 = 8 let, kar pomeni delovna leta, četrtina, tj. dve leti, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Nastanek invalidnosti pri starosti 32 let: 32 – 20 = 12 let, kar pomeni delovna leta, tretjina, tj. štiri leta, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Nastanek invalidnosti pri starosti 58 let: 58 – 20 = 38 let, kar pomeni delovna leta, tretjina, tj. 12 let in osem mesecev, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Nastanek invalidnosti pri zavarovancu z višjo strokovno izobrazbo pri starosti 56 let: 56 – 26 = 30 let, kar pomeni delovna leta, tretjina, tj. 10 let, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Nastanek invalidnosti pri zavarovancu z visoko strokovno ali univerzitetno izobrazbo pri starosti 54 let: 54 – 29 = 25 let, kar pomeni delovna leta, tretjina, tj. 8 let in štiri mesece, pa je minimalna pokojninska doba.

uredilo bitje mutiranec
ZPIZ link
Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 1 uro:

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/azov-bataljon-od-neonacisticne-milice-do-odreda-ukrajinske-vojske/615516

Dober članek o drugi plati Ukrajine, o kateri se ne govori. 

Pa ena kost za poglodat - Rusi so sami zelo zaslužni za vzpon in moč skrajne desnice v Ukrajini.

>se ne govori

 

Pomoje vsi vejo za Azov odkar je nastal

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 14 urami:

Ja, ker bomo mogli nekaj nagruntat. Saj vem, da desničarjem je fajn, da se gredo stari pač enostavno ubit oz. jih ubijemo, ko niso več delovno aktivni, sam to pač ne bo šlo.

 

Kaj pišeš traparije! Kdo od desničarjev govori da je treba upokojence pobijat?

 

Dvigneš starostno mejo. Z dvigom življenske dobe naj se dviga tudi starost za začetek pokojninske dobe.

 

Pol folka kle išče rešitve na napačnem koncu. Mislijo da je rešitev v piramidasti starostni piramidi. To je veljalo včasih, ko je folk umiral na polno in redki so doživeli visoko starost. In kot drugo... v teh modernih cajtih bi to pripeljalo samo do prenaseljenosti.

 

V razvitih državah te 'starostne piramide' postajajo vedno bolj podobne stolpom. In pol se je treba samo zmenit koliko procentov je lahko v penziji, da je vzdržljivo za državne finance.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 3 minutami:

Kmjr, je raketiranje gledalisca s strani rusov genocid nad ukrajinci, glede na to da je bilo povsem jasno da so tam zateceni in zaprti civilisti?

 

 

Ne vem, ti mi povej kaj je definicija in jaz ti povem, če ji ustreza. 

 

Tako kot smo se mi v šoli na različnih stopnjah učili definicijo genocida bi rekel, da niti vsak vojni zločin ali zločin zoper civilno prebivalstvo še ni genocid. Če se prav spomnim sojenj na mednarodnih sodiščih po vojnah na Balkanu, niti "etničnemu čiščenju" niso rekli genocid, čeprav si sam predstavljam, da je to zgolj evfemizem izven pravne šprahe. 

 

Če bi rad prikazal, da sem zanikovalec genocida, me prijavi. Skoraj prepričan sem, da je to (zanikanje holokavsta) kaznivo in če ni bi moralo biti kaznivo. Tako, da pač povej defincijo in se lahko meniva o pravni kvalifikaciji. Mislim pa, da ti bo že sama definicija razrešila to dilemo. 

 

Če jutri Tonin (al pa mesec) organizira oboroženo skupino in ubijejo namensko 22.000 civilistov po Sloveniji, to ni genocid, če namensko ne ciljajo na pripadnike točno določene etnične/rasne/religijske skupine (manjšine). Ko so partizani pobili nekaj deset tisoč izdajalecev in ideoloških sovražnikov, to ne glede na status in število žrtev ni bil genocid. Res pa je, da je oblast takrat posvetila posebno poszornost temu, da so pobite pobijali pripadiki istega naroda. 

 

A lahko kot genocid označimo etnocid, ki so ga izvajali italijani od 1920-1954 na s slovenci in hrvati poseljenem območju njihove države? Umori, nasilno poitalijančevanje, prepoved uporabe maternega jezika, degradacija civilnih in političnih pravic...? (govorim o ukrepih fašistične italije zoper slovence, ne o ukrajini po majdanski revoluciji)

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 minuto:

Sej besedo genocid se ful prehitro uporablja. Danes je vsak pokol že genocid.

 

Če parafraziram Erjavca, ki je dejal da vsaka svinjarija še ni kaznivo dejanje, lahko samo pokimam. 

Problem je, da če kje do njega res pride, folk ne bo kaj dosti trznil, ker itak non stop z vsakega konfliktnega območja posluša o domnevnem genocidu. 

 

Rusi trdijo, da Ukrajina izvaja genocid nad rusi, recimo. Ukrajina zadnje tedne vrača z enako mero. Kaj se dogaja v Burmi, Etiopiji... pitaj boga, najbrž nekaj kar je mnogo bliže definiciji genocida kot prej našteto. 

 

Po drugi strani, kakorkoli obrneš, je žalostno, da mora nekaj biti pomenovano prav "genocid" da bi si zaslužilo grajo al kar pač želi @G.T.I. doseč. 

 

Vsako namerno ubijanje civilistov je zločin, ne vem kaj tu ni jasno. 

Povezava do prispevka

Besede kar letijo vn danes fašisti, komunisti, vse bomo pobili, fevdalizem, genocid, posilstvo... ipd. Zato mi je smešno ko se folk tle smeje Petersonu, Žižku, Možini, in podobnemu folku, ki zelo dobro razmislijo kaj govorijo... Samo na internetu to ne igra vloge, interpretirajo vsi po svoje, se smejejo, pazijo pa ne kaj govorijo...

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 30 minutami:

>se ne govori

 

Pomoje vsi vejo za Azov odkar je nastal


Bom drugače napisal - te tema ne dobiva kaj dosti medijske pozornosti in v tem kontekstu članek tudi dobro razkriva bias zahodnih medijev pri poročanju o tematiki. Meni je recimo naravnost absurdno, da se na FB kar naenkrat tolerira sovražni govor v primeru, da je prit Putinu / ruski invaziji. Od popolnega divjega zahoda na socialnih omrežjih do vse strožje regulacije zadnjih par let smo sedaj kar naenkrat prišli do imho zelo nevarnega precedensa, ko sem socialno omrežje s podporo dovoljšnjega kroga držav samo odloči proti komu bo dovolilo širiti sovraštvo. To bi moralo biti absolutno nesprejemljivo.

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 3 minutami:


.... Meni je recimo naravnost absurdno, da se na FB kar naenkrat tolerira sovražni govor v primeru, da je prit Putinu / ruski invaziji. Od popolnega divjega zahoda na socialnih omrežjih do vse strožje regulacije zadnjih par let smo sedaj kar naenkrat prišli do imho zelo nevarnega precedensa, ko sem socialno omrežje s podporo dovoljšnjega kroga držav samo odloči proti komu bo dovolilo širiti sovraštvo. To bi moralo biti absolutno nesprejemljivo.

A imaš za smrt janšizmu enako mn3nje?

Povezava do prispevka
mutiranec reče Pravkar:

A imaš za smrt janšizmu enako mn3nje?

 

saj smrt komunizmu, katolicizmu, neoloberalizmu in podobno ni isto kot pozivati k umoru konkretnega posameznika ali celih etničnih skupin

 

smrt kmjrju ni enako kot smrt kmjrizmu

 

prvo je nasilje in sovražni govor, drugo je agitprop :D 

 

 

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 4 minutami:

A imaš za smrt janšizmu enako mn3nje?

 


A lahko malo pojasniš?

Oziroma, bom rekel takole, ker se mi zdi, da vem na kaj ciljaš:

 

1. Slika podrtega snežaka pred parlamentom in spodaj hashtag #smrtjanšinzmu se mi ne zdi problematična

2. Objava 'Janeza Janša, ubil te bom, ker si izdajalec naroda' rabi kazenski pregon avtorja

 

 

Eno je satira, drugo pa sovražni govor ali grožnje. Pa vem, da SDS hoče vztrajno to dvoje zamenjati, čeprav sami brez kančka zadržkov vehementno grozijo in blatijo vse opazne ljudi, ki se ne strinjajo z njimi. 

Povezava do prispevka

Problem je za moje pojme v prvi vrsti v tem da se odločitve o toleranci do ravnanj in sakncioniranju le teh prepušča gospodarskim subjektom ker v kongresu/senatu ni politične volje opravit umazanega političnega dela. Ne bomo regulirali ker smo za trademark svobodo ama boste se zagovarjali na hearingih z vso povezano slabo reklamo če ne bo ok, kaj je pa ok je pa odvisno od tega kateri veter piha.

 

In pol ti izpade da ta hip trenda hejtanje rusov, zato bomo nardili izjemo in tolerirali.

 

Kaj nam garantira da ne bo nekoč spet "in" hejtanje neke manjšine. Bo Meta gledala na to kar je prav in scala proti vetru al šla za profitom/preživetjem? Lahko pogledaš samo nemške firme v 30ih za educated guess.

 

 

 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 16 minutami:

 

saj smrt komunizmu, katolicizmu, neoloberalizmu in podobno ni isto kot pozivati k umoru konkretnega posameznika ali celih etničnih skupin

 

smrt kmjrju ni enako kot smrt kmjrizmu

 

prvo je nasilje in sovražni govor, drugo je agitprop :D 

 

 

 

Thrivial reče pred 11 minutami:

 


A lahko malo pojasniš?

Oziroma, bom rekel takole, ker se mi zdi, da vem na kaj ciljaš:

 

1. Slika podrtega snežaka pred parlamentom in spodaj hashtag #smrtjanšinzmu se mi ne zdi problematična

2. Objava 'Janeza Janša, ubil te bom, ker si izdajalec naroda' rabi kazenski pregon avtorja

 

 

Eno je satira, drugo pa sovražni govor ali grožnje. Pa vem, da SDS hoče vztrajno to dvoje zamenjati, čeprav sami brez kančka zadržkov vehementno grozijo in blatijo vse opazne ljudi, ki se ne strinjajo z njimi. 

 

Od nedavnih genocidov se je tudi tisti v Ruandi začel s satiro. Imeli so smešne pesmice kako jih Tutsi izkoriščajo itd. Potem so jih klicali ščurki in meja se hitro zabriše.

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 1 uro:

Za invalidsko se mi zdi, da moraš vplačevati vsaj tretino delovne dobe v času do nastanka invalidnosti.

 

EDIT:ZPIZ invalidska

Preberi vsebino Izjeme pri štetju delovnih letih in primeri izračuna delovnih let

 Izjeme pri štetju delovnih let:

  • izjemoma se delovna leta za zavarovanca z višjo strokovno izobrazbo štejejo od dopolnjenega 26. leta starosti, za zavarovanca z visoko strokovno ali univerzitetno izobrazbo pa od 29. leta starosti;

  • če ste postali invalid I. kategorije invalidnosti pred dopolnjenim 21. letom starosti, pridobite pravico do invalidske pokojnine, če ste bili ob nastanku invalidnosti vključeni v obvezno zavarovanje ali ste dopolnili najmanj tri mesece zavarovalne dobe;

  • če ste postali invalid I. kategorije invalidnosti po dopolnjenem 21. letu, vendar pred dopolnjenim 30. letom starosti, pridobite pravico do invalidske pokojnine, če vaša dopolnjena pokojninska doba pokriva eno četrtino delovnih let

Primeri izračuna delovnih let:

Nastanek invalidnosti pri starosti 28 let: 28 – 20 = 8 let, kar pomeni delovna leta, četrtina, tj. dve leti, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Nastanek invalidnosti pri starosti 32 let: 32 – 20 = 12 let, kar pomeni delovna leta, tretjina, tj. štiri leta, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Nastanek invalidnosti pri starosti 58 let: 58 – 20 = 38 let, kar pomeni delovna leta, tretjina, tj. 12 let in osem mesecev, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Nastanek invalidnosti pri zavarovancu z višjo strokovno izobrazbo pri starosti 56 let: 56 – 26 = 30 let, kar pomeni delovna leta, tretjina, tj. 10 let, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Nastanek invalidnosti pri zavarovancu z visoko strokovno ali univerzitetno izobrazbo pri starosti 54 let: 54 – 29 = 25 let, kar pomeni delovna leta, tretjina, tj. 8 let in štiri mesece, pa je minimalna pokojninska doba.

 

Morda, moja mati je bila invalidsko upokojena (proti svoji volji) pri 24 letih in točno 6 mesecih delovne dobe... 

 

sicer ima manj kot 300eur penzije danes in zastonj muzeje po evropi

 

pa sestra od kolega je, ni mi jasno kako, po babici podedovala pokojnino (njen brat se je pizdil javno nad tem kako je to mogoče) zato vem :) ne vem pa za kako pokojnino je šlo pri njej. 

Povezava do prispevka

  

mutiranec reče pred 3 minutami:

 

 

Od nedavnih genocidov se je tudi tisti v Ruandi začel s satiro. Imeli so smešne pesmice kako jih Tutsi izkoriščajo itd. Potem so jih klicali ščurki in meja se hitro zabriše.

 

 

Janša ni narod, tako da lahko kar na tem mestu nehaš vleči vzporednice. 

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 2 minutama:

 

 

Od nedavnih genocidov se je tudi tisti v Ruandi začel s satiro. Imeli so smešne pesmice kako jih Tutsi izkoriščajo itd. Potem so jih klicali ščurki in meja se hitro zabriše.

 

Si pogledaj kdaj paraSDS televizijo NOVA24? Se ti ne zdi, da je tega tam veliko več kot kje drugje v SLO?

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 50 minutami:

 

 

Ne vem, ti mi povej kaj je definicija in jaz ti povem, če ji ustreza. 

 

Tako kot smo se mi v šoli na različnih stopnjah učili definicijo genocida bi rekel, da niti vsak vojni zločin ali zločin zoper civilno prebivalstvo še ni genocid. Če se prav spomnim sojenj na mednarodnih sodiščih po vojnah na Balkanu, niti "etničnemu čiščenju" niso rekli genocid, čeprav si sam predstavljam, da je to zgolj evfemizem izven pravne šprahe. 

 

Če bi rad prikazal, da sem zanikovalec genocida, me prijavi. Skoraj prepričan sem, da je to (zanikanje holokavsta) kaznivo in če ni bi moralo biti kaznivo. Tako, da pač povej defincijo in se lahko meniva o pravni kvalifikaciji. Mislim pa, da ti bo že sama definicija razrešila to dilemo. 

 

Če jutri Tonin (al pa mesec) organizira oboroženo skupino in ubijejo namensko 22.000 civilistov po Sloveniji, to ni genocid, če namensko ne ciljajo na pripadnike točno določene etnične/rasne/religijske skupine (manjšine). Ko so partizani pobili nekaj deset tisoč izdajalecev in ideoloških sovražnikov, to ne glede na status in število žrtev ni bil genocid. Res pa je, da je oblast takrat posvetila posebno poszornost temu, da so pobite pobijali pripadiki istega naroda. 

 

A lahko kot genocid označimo etnocid, ki so ga izvajali italijani od 1920-1954 na s slovenci in hrvati poseljenem območju njihove države? Umori, nasilno poitalijančevanje, prepoved uporabe maternega jezika, degradacija civilnih in političnih pravic...? (govorim o ukrepih fašistične italije zoper slovence, ne o ukrajini po majdanski revoluciji)

Po tvoji osebni definiciji genocida

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 17 minutami:

Po tvoji osebni definiciji genocida


Moji osebni definiciji genocida? Kaksna pa je moja osebna definicija genocida, lol? Ocitno ni genocid edini pojem, ki ti ni najbolj jasen. 

 

Kot bi me vprasal kaksna je moja definicia uboja na mah al kaj jaz cem cesa. To so pravne kvalifikacije, ne stvar stalisca. Mnenje imamo lahko o tem ali so v konkretnem primeru pogoji iz definicije izpolnjeni, ne pa o definiciji sami. 
 

Pri teku na 100m zmaga tisti z najkrajsim casom (prvi v cilju v skladu s pravili) ne pa moja ali tvoja definicija tega kdo je pritekel prvi. 


 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 minuto:


Moji osebni definiciji genocida? Kaksna pa je moja osebna definicija genocida, lol? Ocitno ni genocid edini pojem, ki ti ni najbolj jasen. 

 

Kot bi me vprasal kaksna je moja definicia uboja na mah al kaj jaz cem cesa. To so pravne kvalifikacije, ne stvar stalisca. Mnenje imamo lahko o tem ali so v konkretnem primeru pogoji iz definicije izpolnjeni, ne pa o definiciji sami. 
 

Pri teku na 100m zmaga tisti z najkrajsim casom (prvi v cilju v skladu s pravili) ne pa moja ali tvoja definicija tega kdo je pritekel prvi. 


 

 

Je bilo to bombardiranje gledalisca polno civilov genocidno dejanje zate?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...