Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Top izkušnja. Najbolj je k greš namerno v motel spat. Pa zraven klasičen bistro, ko ti naredijo un ameriški zajtr, jajčka, slanina, pa pretirano prijazna črnka ti skoz naliva ogabno kavo kot da bi bil sok. Počutil sem se kot v enem filmu.

Pol pa se ustaviš v eni gostilni ob cesti. Notri lokalci. Naročiš en steak, da nekaj tko poješ in da ni skoz fast food. In pol ga dobiš v burgerju. :D

 

Drugače izven večjih mest je dosti boljša izkušnja. Na šolanju je bil še en in severne ali južne Dakote. Se ne spomnim natančno.Ni se nam mogel načudit, kam sva s kolegom šla po izpitih vsak dan. On ni nikoli bil v npr Monica beach pa se mu ni dalo. Pa je rekel da pri njih je res vukojebina in cel dan se pelješ po ravnini. Pridem v San Francisco zvečerk pa počas po ulici, policijske lučke, flari po tleh :)

Kakšni bejbi rečeš da si iz Evrope, se že slini in ji že teče v hlačke. 

V lunaparku sem eni latini rekl da sem iz EU. Mi je bilo žal. Skoz mi je mahala in klicala.

Tko so tudi azijke v Avstraliji počene.

Povezava do prispevka

Drugače v tej  firmi k smo bili, je en prišel v Slovenijo montirat. Ni mogel verjet kako je pri nas lepo in čisto. Manj nervozno. Ko smo montiral arhiv smo lepo vmes šli na kosilo, malico... ni mogel verjet. Pri njih nimaš kam it. Imaš v firmi polne hladilnike. Sam ni to to. 

Me je vprašal, če imamo kakšen šihr za njega.  Sem rekel da je sam naj ne pričakuje take plače kot pri njih :)

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 11 urami:

Drugače v tej  firmi k smo bili, je en prišel v Slovenijo montirat. Ni mogel verjet kako je pri nas lepo in čisto. Manj nervozno. Ko smo montiral arhiv smo lepo vmes šli na kosilo, malico... ni mogel verjet. Pri njih nimaš kam it. Imaš v firmi polne hladilnike. Sam ni to to. 

Me je vprašal, če imamo kakšen šihr za njega.  Sem rekel da je sam naj ne pričakuje take plače kot pri njih :)

sam kruha jim ne smes dat probat pa natocit vodo iz pipe pol se jim spipa

Povezava do prispevka

če že, bodo imo zavzeli samo ozemlje vzhodno od dnepra, ki gre čez celo državo in je idealen za mejo. pa dvomim, da še toliko.

ukrajinska vojska ni tako slaba, kot nakazujejo v medijih, res jim pa manjka protizračne obrambe in avionov (pa rusi imajo točne specifikacije tega, kar so jim prodali).

 

imo sicer ne bodo napadli.

to imajo samo za ustrahovanje, da se ukr nebi pridružila natu (ki bi bil potem praktično zraven moskve že). pa tudi če bi se, je med njimi dosti potencialnih vohunov, ki bi razkrili vse možne skrivnosti za keš. kar tako amerika kot rusija dobro vesta.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
AdamSmit reče Dne, 4. 2. 2022 at 18:41:

egsguzme me, where is the proofs

 

 

 

 

samo allegations

 

medtem pa v crnem morju najvec ruske mornarice, predvsem amfibijske, od padca sovjetske zveze

 

velik airlift

 

 

ce bo kaj, bo zdej v naslednjih dveh tednih, ker deset tisoci ne morejo sotorit v zimi nedogled

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka

sem lih mislil nalimati tisti bad omen twitter.

un piše, da je vse pripravljeno za invazijo, samo še last minute troop zerg rush manjka, za folk, ki bi pač fural te tanke, kamione...

to se pa lahko naredi tik preden se zapeljejo čez mejo.

 

na papirju ukrajinska vojska sicer ni tako slaba, verjetno je tut fajn motivirana, ker jim hočejo pač ozemlje pobrat.

manjka jim pa protizračne obrambe (tudi proti balističnim raketam), air force imajo slab, na tleh so pa sorazmerno dobri. tut rusi niso pripeljali najnovejših T-90 in BMW-3, ampak t-72, t-64 in bmp1, 2. tko da če jim s tistimi manpadi s poljske (v gruziji so bili kar uspešni) uspe zadržati rusko letalstvo, bo tole kar peer warfare.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Tole kar vlači Rusija na mejo je dosti standardna "napadalna" oprema, ampak kolko so pa kej v dronih in robotarjih? Ker predvidevam da imajo Ukrajinci zelo klasično 90s style vojsko, pa smo vidl lansko leto v Armeniji kak masaker naredijo droni iz klasičnega vojaštva. Jih lahko Rusi še dodatno zmehčajo z raznimi loitering prijatelji, potem ko bodo svoje naredile rakete in letala...

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 urami:

Tole kar vlači Rusija na mejo je dosti standardna "napadalna" oprema, ampak kolko so pa kej v dronih in robotarjih? Ker predvidevam da imajo Ukrajinci zelo klasično 90s style vojsko, pa smo vidl lansko leto v Armeniji kak masaker naredijo droni iz klasičnega vojaštva. Jih lahko Rusi še dodatno zmehčajo z raznimi loitering prijatelji, potem ko bodo svoje naredile rakete in letala...


v zadnjih 8 letih so ukrajinci dobili kup opreme pa sami namenjali cca 4mrd eur letno za vojsko, to bi se pa moralo nekje poznat. 
 

nimam pa pojma kako so pripravljeni na roje dronov

Povezava do prispevka

ce vrzejo 4 milijarde letno, par let, samo v namen odbitja 2-3 tedne velike ofenzive (odbitje bi pomenilo zadost zrtev na napadalcevi strani in zadost malo zavzetega teritorija, da bi Putin razglasil zmago in se kompletno umaknil) potem ja, sicer pa ce gre to v splosno pocasno modernizacijo sicer precej velike vojske....

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...