Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Galko reče pred 4 urami:

baje je svinjsko slab deal za Armence, kar je nekako pričakovano, glede na to kako brutalno so jih zbombali Turki in Azeri

 

če kdo bolj točno ve, kako so se pogodili v mirovnem sporazumu, se priporočam. Za Šuši vem, da so ga morali predati (pustiti) Azerom.

 

Dovolj slab, da vsi Armenci na mojem fb izgubljajo živce (Stepanakert bodo sicer obdržali oz bo ostal "neodvisen"). Je pa nastala zanimiva situacija, ker eni bi postrelili prejšnjo garnituro Serja Sargsyana, drugi pa bi najraje obesili Pashinyana za jajca na kavlje. Totalen šok za njih - čeprav za vse druge ni - ker živijo še od stare slave, ko so leta 1994 prišli že do Bakuja, pa je Rus končno rekel da je dovolj. 

 

Srečni so lahko, da so Azeri/Turki včeraj zajebali, drugače bi gladko ostali brez Stepanakerta, po njihovo defense budget sploh ni izgovor, bolj je to, da so z opremo ostali v letu 94, taktično so sicer dosti boljši od Azerov, zato so sploh zdržali tako dolgo kot so. Močno pa dvomim, da bodo v našem lifetimeu dobili nazaj Sushi, prej bodo Azeri poskušali na Stepanakert, kot vsako leto...

Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 14 urami:

Torej lahko rečemo na hitro, da s nobena stran ni dobila kar bi želela, zmagovalca sta pa Izrael s svojimi droni in Turčija, ki je uspelo spet razširiti vpliv in se pokazat kot mednarodni igralec?

 

No ja, Azeri so dejansko dobili to kar so hoteli (Sushi), Stepanakert bi bila samo češnja na torti, zraven tega so dobili potrditev, da Armenci nimajo niti za lavash, kajšele za horovac proti njim. Armenci so dejansko izjemni debili, nimajo sicer nafte, imajo pa gore (Dobesedno - na poti iz Yerevana v Charentsavan vidiš samo črno od obsidijana) mineralov, imeli so zelo dobro razvito električno omrežje, ki so ga prodali Rusom (lol) pa še ogromno vsega, nekaj so celo Francozom prodali. Vojska je sicer izjemno disciplinirana, natrenirani v nulo, ampak to jim pomaga ravno toliko, kot bi oklep pomagal kakemu Lancelotu proti faking dronom.

Zelo verjetna je kar dolgotrajna politična kriza pri njih, že ko so kolegi ful slavili Pashinyana sem jim rekel da bodo razočarani, njih je povezava z Rusijo dejansko držala nad vodo kar se tiče NK, potem pa dobijo nič manj skorumpiranega vodjo, ki se je šel neko diplomatsko vojno proti edinemu zavezniku na območju (pustimo zdaj Iran, sicer imajo z Armenci dobre odnose, ne bodo pa šli v vojno za njih lol), enostavno se niso zavedali, da jim razne Francije (jao) in Kardashiani ne bodo čisto nič pomagali.

 

Zdaj pa še ena taka insiderska, kdaj so Armenci izgubili NK? Leta 1999i, ko se je Serzh Sargsyan znebil največjega heroja vojne z dobrim starim umorom, link do tega dogodka dodan spodaj. Vazgen je dejansko Armenijo vodil v pravo smer in danes o NK ne bi 0 pisali... Ampak ja, čisto njihova krivda.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Armenian_parliament_shooting

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 4
Povezava do prispevka
Vilinec reče pred 16 minutami:

 

No ja, Azeri so dejansko dobili to kar so hoteli (Sushi), Stepanakert bi bila samo češnja na torti, zraven tega so dobili potrditev, da Armenci nimajo niti za lavash, kajšele za horovac proti njim. Armenci so dejansko izjemni debili, nimajo sicer nafte, imajo pa gore (Dobesedno - na poti iz Yerevana v Charentsavan vidiš samo črno od obsidijana) mineralov, imeli so zelo dobro razvito električno omrežje, ki so ga prodali Rusom (lol) pa še ogromno vsega, nekaj so celo Francozom prodali. Vojska je sicer izjemno disciplinirana, natrenirani v nulo, ampak to jim pomaga ravno toliko, kot bi oklep pomagal kakemu Lancelotu proti faking dronom.

Zelo verjetna je kar dolgotrajna politična kriza pri njih, že ko so kolegi ful slavili Pashinyana sem jim rekel da bodo razočarani, njih je povezava z Rusijo dejansko držala nad vodo kar se tiče NK, potem pa dobijo nič manj skorumpiranega vodjo, ki se je šel neko diplomatsko vojno proti edinemu zavezniku na območju (pustimo zdaj Iran, sicer imajo z Armenci dobre odnose, ne bodo pa šli v vojno za njih lol), enostavno se niso zavedali, da jim razne Francije (jao) in Kardashiani ne bodo čisto nič pomagali.

 

Zdaj pa še ena taka insiderska, kdaj so Armenci izgubili NK? Leta 1999i, ko se je Serzh Sargsyan znebil največjega heroja vojne z dobrim starim umorom, link do tega dogodka dodan spodaj. Vazgen je dejansko Armenijo vodil v pravo smer in danes o NK ne bi 0 pisali... Ampak ja, čisto njihova krivda.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Armenian_parliament_shooting

ful hvala za razlago in link, si bom kasneje prebral povezavo

zelo rad preberem kaj o tem, ker mi je totalno nepoznan svet

Povezava do prispevka

Ne bodo tega nikoli priznali, oni so ja nevem kako star narod bla bla, zgodovina itd... Potem pa greš izven Yerevana pa vidiš kaj so skozi to zgodovino uspeli zgradit - spoiler alert: nič, samo sranje, od moje familija je npr živela v 3 sobnem stanovanju s štirimi otroci. Je pa res, da je njen foter bil rich fuck, ampak vse zapravil ker je luzer. Nasplošno so Armenci smešni, navzven vsi urejeni, kao high society, v resnici pa taki luzerji da glava peče... In ja, spet vse drugi krivi ;).

 

Edit:

@Sleipnir ni kaj, zdaj jih že dobro poznam, zanimive zadeve... Preberi si o prvi vojni leta 1991, ogromna razlika s tem danes :).

uredilo bitje Vilinec
Povezava do prispevka

Ok, itak je offtopic :D

 

Znanec, kolega iz OŠ, se je tudi poročil v tiste konce, sam ne vem če z Armenko al pripadnico naroda njihovih smrtnih sovražnikov, pa sem pomislil, da bi lahko bil on, ker je do nedavnega bil prisoten tu :)

 

Si pogosto dol? Sam imam v planu Gruzija+Armenija, samo ne vem koliko je kaj pametno zdej rinit dol.

 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 10 minutami:

Ok, itak je offtopic :D

 

Znanec, kolega iz OŠ, se je tudi poročil v tiste konce, sam ne vem če z Armenko al pripadnico naroda njihovih smrtnih sovražnikov, pa sem pomislil, da bi lahko bil on, ker je do nedavnega bil prisoten tu :)

 

Si pogosto dol? Sam imam v planu Gruzija+Armenija, samo ne vem koliko je kaj pametno zdej rinit dol.

 

 

 

Bil tudi v Gruziji, ko smo se z avtom peljali od Slo do Arm (fun times, ne priporočam). Drugo leto če bo korona pustila grem tja, gremo pa kar pogosto... Saj so prijazni na polno, ampak se jih najde tudi kar nekaj, ki te bodo poskušali napizdit po domače povedano. Naprimer, kupijo si znak za taxi, ga nalimajo na streho avta in evo, plačaš 3x več.

 

Je pa odvisno, koliko hočeš pristno izkušnjo, v Yerevanu se boš nagledal od muzejev do žensk (nerealno dobre skoraj vse), če pa želiš videt tudi bolj... preprosto stran, pa je potrebno it kam ven, kar pa če si sam sicer ni ravno priporočljivo. Trenutno bi sicer počakal, da se ta politična napetost sprosti, ni za bit sred protestov tam (testirano), ne zato da bi se ti kaj zgodilo, ampak tako vzdušje... Brezveze :D

Povezava do prispevka
Vilinec reče pred 52 minutami:

 

Bil tudi v Gruziji, ko smo se z avtom peljali od Slo do Arm (fun times, ne priporočam). Drugo leto če bo korona pustila grem tja, gremo pa kar pogosto... Saj so prijazni na polno, ampak se jih najde tudi kar nekaj, ki te bodo poskušali napizdit po domače povedano. Naprimer, kupijo si znak za taxi, ga nalimajo na streho avta in evo, plačaš 3x več.

 

Je pa odvisno, koliko hočeš pristno izkušnjo, v Yerevanu se boš nagledal od muzejev do žensk (nerealno dobre skoraj vse), če pa želiš videt tudi bolj... preprosto stran, pa je potrebno it kam ven, kar pa če si sam sicer ni ravno priporočljivo. Trenutno bi sicer počakal, da se ta politična napetost sprosti, ni za bit sred protestov tam (testirano), ne zato da bi se ti kaj zgodilo, ampak tako vzdušje... Brezveze :D

a si ti tale slučajno? :worship::avadodo:

škoda k niso dali daljšega filmčka ven. :hmm:

 

 

če pa nisi, pa vsaj povej več ("fun times, ne priporočam")

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
Vilinec reče pred 53 minutami:

 

Bil tudi v Gruziji, ko smo se z avtom peljali od Slo do Arm (fun times, ne priporočam). Drugo leto če bo korona pustila grem tja, gremo pa kar pogosto... Saj so prijazni na polno, ampak se jih najde tudi kar nekaj, ki te bodo poskušali napizdit po domače povedano. Naprimer, kupijo si znak za taxi, ga nalimajo na streho avta in evo, plačaš 3x več.

 

Je pa odvisno, koliko hočeš pristno izkušnjo, v Yerevanu se boš nagledal od muzejev do žensk (nerealno dobre skoraj vse), če pa želiš videt tudi bolj... preprosto stran, pa je potrebno it kam ven, kar pa če si sam sicer ni ravno priporočljivo. Trenutno bi sicer počakal, da se ta politična napetost sprosti, ni za bit sred protestov tam (testirano), ne zato da bi se ti kaj zgodilo, ampak tako vzdušje... Brezveze :D

 

Hehe, torej kot Balkan :D

Povezava do prispevka

@bainit nisem lahko pa ti malce več povem, se sicer opravičujem za offtopic - bom pa zato zraven dopisal še nekaj relevantnega za temo:

 

Potovanje je potekalo preko Hrvaške, Srbije, Bolgarije, Turčije (ooo) in Gruzije... Do Srbije vse ok, razen pač ko te v hotelu hoče odvrnit od zajtrka, ki si ga plačal... Bolgarija jao, keri cigani so to, ne moreš verjet... Na vsakem koraku samo iščejo, kje bi te obrali, vozit znajo mogoče malce bolje kot Italijani... Potem pa prideš v ŽE REZERVIRAN hotel, tip vidi da imam zraven žensko, mi da denar in reče idi tam glej 500m stran, ta hotel ni za am... pare - itak je imel same prostitutke tam, zabavna prigoda, ko me je v Svilengradu ustavil policaj, mi reče Dobry den, jaz njemu good evening, je samo zavzdihnil in rekel GUDBAJ GUDBAJ haha.

 

Turčija je bila dejansko kul, odlične ceste, policaj, ki mi je sam povedal koliko lahko vozim da ne dobim kazni kje, AMPAK... zaradi bolgarskih "cest" mi je crknil avto sredi Konstan- Istanbula... Na srečo poznam enga Turka, smo zrihtali. Mojo je bilo na polno strah, jo je sicer potem minilo.

 

Gruzija ima problem oz. ga je imela - ni GPS, podatkov pa tudi ni dovolj za google maps uporabljat v tujini... Sma dobila neko mapo od njenega brata da grema po "avtocesti". Na tej avtocesti sem videl krave plezat po skalah, toliko o tem... v naseljih VSI vozijo med 110 in 130, so me prehitevali po levi in desni, dokler nisem sam začel isto vozit, razen v Tbilisiju, večja gužva kot v Istanbulu, ne vejo kaj in zakaj je krožni, nič! Also pazit moreš pri denarju, ker turistom radi dajo bankovce, ki niso več v obtoku.

 

Armenija pa so problem ceste z Gruzije do Yerevana... Nenormalen breg, seveda večinoma gor, nezavarovano in vijugasto, voziš 20 če ne veš poti... No moja je ni, zato sem po temi v dežju mogel sledit enim Armencem, ki NE vozijo 20, hvala bogu da je imel staro Lado, ki več ko 50 ne gre.

 

Malo ontopica:

Javna skrivnost je, da je Vazgen (ubiti premier) dejansko že imel dogovor z Azeri glede NK, ki je bil za Armence zelo dober. Zadevo je nato sabotiral (z umorom) ravno državljan NK in kasnejši premier Serzh Sargsyan, za katerega noben ne ve, kako je sploh bil izvoljen na položaj. On je tudi sprožil govorice o ruski tajni službi, kar pa je navadna pravljica - mislil je da bo glorious Armenia lahko zavzela še več ozemlja v naslednjih konfliktih. No, pod njegovim vodstvom je glorious Armenia nenormalno stagnirala, danes je poverty index 23.5%, je bil pa dosti višji procent... Tako da o kakih "povračilnih ukrepih" lahko samo sanjajo, Azeri so z denarjem dolgo modernizirali vse skupaj, ne da bi oni zdaj v nekaj letih. Najbolje za njih je, da ali Pashinyan začne Putinu noge umivat, ali pa najdejo premiera, ki bo.

Povezava do prispevka
Adam reče Dne, 4. 11. 2020 at 0:58:

v etiopiji se verjetno zacenja mal lokalna drzavljanska vojna, ena regija se krega s centralno oblastjo.

 

bomo vidl ce bo pokal, al se bodo pokakal

 

 

Ninđa reče pred 20 minutami:

 

this is how 5D works

Povezava do prispevka

Afganistan še dodatno okrepljen z demokracijo

Navedek

Posebne enote avstralske vojske naj bi ubile 39 neoboroženih afganistanskih civilistov

Navedek

Skupina, ki naj bi žrtvam v določenih primerih prerezala vratove, ob tem pa se hvalila in ustvarjala seznam ubitih, naj bi po navajanju dolgo pričakovanega poročila svoje zločine upravičevala z lažnimi trditvami, da so bili civilisti nevarni in oboroženi. Tako naj bi k truplom po navajanju poročila nastavljala mobilne telefone in orožje.

 

kako si bodo talibani sploh opomogli  in povrnili moč od take doze demokracije, ki so je bili deležni njihovi sodržavljani?

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

kej spremljate snuff videoposnetke pred kratkim koncane vojne v karabahu?

 

turski podizvajalci s tipicnimi isis metodami.

 

in eni psihoti bi v sloveniji brez vojske, 

kva bo cez 20-30 let, ko turki aktivirajo "sekularne cisto zahodne" bosance in albance, ene od najvisjih per capita ISIS fighter nacij?

 

 

 

Povezava do prispevka

To misliš poboje ujetnikov, vključno s civilisti, uporabo belega fosforja in kasetnih bomb, tudi nad civilisti, pretepanje starcev, izživljanje nad prebivalstvom, napadanje civilnih tarč, ....

Nah, to se ne dogaja, oni so mostly peaceful, drugače bi še kdo razen Francije poročal. Sedaj pa hitro bo Beko pralni stroj pa na mega nogometni spektakel v Baku. So progressive!

Povezava do prispevka

ja pac te, obglavljanja, rezanje nosov, uses, rafal v ranjenca pa take fore.

 

beli fosfor zame ni tolk problematicno, ker se dogaja tekom boja. mogoce je za gay gangbangerje iz haaga to ista stvar.

 

 

samo moramo razumeti, to je samo odgovor na pretekle poboje s strani armencev.

uredilo bitje Adam
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...