Skoči na vsebino

Serie A


SpaWn

Priporočeni prispevki

Prejšnja generacija Italijanov je bila zelo perspektivna (skoraj na nivoju prejšnje) a so imela predvsem ogromno nesrečo s fizičnimi in psihičnimi poškodbami. Samo dvojec Rossi - Balotelli bi lahko bil top na svetu, pol so bli pa še razni Aquilaniji, Giovincoti ipd., konc koncev tudi Cassano je letnik 82. Imeli so pa tud res bedne selektorje brez pravih zmagovalnih izkušenj.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 13 urami:

Tu je nekaj zelo pomembno - Benfica je imela v skupini PSG in Juventus ... in bla prva.

 

Porto je tud zmagal skupino (ki je bila dosti lažja - Brugge, Leverkusen, Atletico).

 

Mogoče bi tebi lepše izgledalo če bi Inter fasal Atletico in PSG/Juve, ampak kot smo rekli, kok dobri so bli ti klubi lani če niso uspel bit prvi v skupini, medtem ko mi smo prilezli ven iz skupine z Bayernom in Barcelono?

 

Nismo mi krivi, da so bli PSG in Atletico preslabi.

 

Tko da zdej smo vsaj končno tretjič zapored prišli ven iz skupine, medtem ko razni Unitedi so imeli letos lažjo skupino kot mi lani pa niso uspeli niti v EL pridt..

 

Če (so) se isti ljudje pojavlja(li)jo v raznih finalih/zmagujejo prvenstva (in nekatere celo zmagajo), potem že mora biti neka kvaliteta - se pravi Chiellini, Buffon, Donnarumma, Bastoni, Darmian, Barella, Acerbi, Dimarco, Berardi (ki nažalost noče v večji klub od Sassuola), Chiesa (ki je WC nogometaš ko nima težav s poškodbami), Verratti, Insigne, pa tud naslednja generacija ne izgleda švoh - Scalvini, Gatti, Esposito, Tonali, Cambiaso, Gnonto, Pafundi, Zaniolo, Frattesi, Raspadori, .. meni osebno to izgleda boljša generacija kot to kar so Italijani imeli vmes med WC 2010 in WC 2018, ko so glavni akterji v napadu bli Balotelli, Eder in Pelle, na sredini poleg Verrattija so bili De Rossi/Parolo, Montolivo in Bonaventura (od tega bi samo prvega (De Rossi) označil za res kul fuzbalerja), Antonelli in Candreva na krilih :D

 

Da je Italija falila WC 2022 je večji fluke kot to da so zmagali EURO20. Zdej imajo res dost talentiranih, bolj moderniziranih igralcev - recimo Scalvini in Bastoni sta oba ball playerja od zadaj, Raspadori in Chiesa zna kreirati in zadevati, ... kar zdej zares Italiji manjka je nek WC striker, vsi upajo, da bo Scamacca tisti, samo kaj ko je tip dostikrat poškodovan lih ko je čas za reprezentančne tekme.

 

 

Ja pa ce bi Inter pristal v zgornjem bracketu se grem stavit da se do polfinala nebi prilezel. V skupinskem delu jih je Bayern brez truda ugnal 2x z 2:0 rezultatom.

Za United vemo, da je banter club ze dobrih 10 let v Evropi. Meni je bila Serie A v 90ih ena naj lig ever in ko vidim kako ljudje primerjajo(ko je prisel CR v Juve) in si celo  upajo trditi, da Serie A dobiva svojo slavo nazaj... :rolleyes:

Vecino igralcev, ki si jih nastel je overrated do amena. Problem Italije je da ni samo 1x zgresila uvrstitev na SP. To se jim je zgodilo ze 3x v zadnjih 18ih letih.

 

 

Weraziel reče pred 3 urami:

To je tudi res. Na Rossija sem čist pozabil, tip je bil več poškodovan kot Brazilski Ronaldo

 

Rossi je bil Ameriski Italjan - zivel v Ameriki ter celo igral za mlajse selekcije Ameriske repke.

Samo poslusaj kaksen intervju njegov. Tipicen New Jersey naglas.

 

raven reče pred 6 urami:

Euro win je bil tak fluke, da sem v nagradni igri od Leclerca rekel, da bo Anglija prvak in sem dobil 2. nagrado. Izgleda, da je 1 sam človek glasoval takrat za Italijo (in dobil tv; jaz sem soundbar).

 

Kot Grcija ter Portugalska.

 

 

 

SpaWn reče pred 3 urami:

Prejšnja generacija Italijanov je bila zelo perspektivna (skoraj na nivoju prejšnje) a so imela predvsem ogromno nesrečo s fizičnimi in psihičnimi poškodbami. Samo dvojec Rossi - Balotelli bi lahko bil top na svetu, pol so bli pa še razni Aquilaniji, Giovincoti ipd., konc koncev tudi Cassano je letnik 82. Imeli so pa tud res bedne selektorje brez pravih zmagovalnih izkušenj.

Po cem to sklepas? Kaj sta pa naredila na klubski ravni? Balotelli je pri vsake klubu dokazal kako nezrel je. Rossi je pri Villareallu imel 2 dobri sezoni. Primerjaj to z igralci prejsnih generacij.

Vieri, Inzaghi, Montella, Del Pierro, Totti, Signori, Baggio, Chiesa, Toni,...

Se faking Di Natale ima vec talenta kot tvoja omenjena igralca.

 

 

 

uredilo bitje mahoney
Povezava do prispevka
mahoney reče pred 6 minutami:

Ja pa ce bi Inter pristal v zgornjem bracketu se grem stavit da se do polfinala nebi prilezel. V skupinskem delu jih je Bayern brez truda ugnal 2x z 2:0 rezultatom.

Za United vemo, da je banter club ze dobrih 10 let v Evropi. Meni je bila Serie A v 90ih ena naj lig ever in ko vidim kako ljudje primerjajo(ko je prisel CR v Juve) in si celo  upajo trditi, da Serie A dobiva svojo slavo nazaj... :rolleyes:

Vecino igralcev, ki si jih nastel je overrated do amena.

 

 

 

Lansko sezono je Inter tudi bil večinoma kar zanič v obrambi tudi v Serie A dokler se ni Handanović pobral iz prve postave in je igral Onana namesto njega. Lahko si misliš kar si hočeš, letos se samo gradi od lanske sezone naprej in je to najmočnejši Inter, od leta 2010 dalje fix. Obramba je nora ni važno ali igra nek odpadek iz danske lige k smo ga letos kupili (Bisseck), ali pa katerkoli od starčkov (Darmian, Acerbi, De Vrij), naš glavni nakup Pavard je pa falil 2 meseca zaradi poškodbe (pa imamo samo 7 golov prejetih v Serie A), imamo tudi gladko najboljši napad lige (41 golov), ta ekipa je trenutno tam kjer rabi bit in ima šanse proti komurkoli v Ligi Prvakov.

 

Edino škoda, da smo letos dobili Atletico, ki ga mrzim iz dna duše zaradi tega ker so hinavci in ne kake Barcelone, katere mislim da bi v taki formi znali zdemolirati.

 

In ja, Bayern nas je 2x premagal 2:0, big whoop. Za razliko od Uniteda letos vsaj nismo razpadli in smo vseeno dosegli drugo mesto. To dost pove, da je to zrela ekipa. 

 

Also kaj govoriš o overrated igralcih pri Italijanih, vsaj so delavci in igrajo za ekipo, ne pa angleške primadone, ki jim gre vse v nos :) sam ajde ti tudi ne vidiš zakaj je Grealish kul igralec, teb pač razvaljiva ker ni vsak fuzbaler na svetu Kevin De Bruyne oz. VčAsIh Je BiL fUzBaL bOlJšI, naenkrat je to edini valid argument.

 

Če se igra dober in predvsem efektiven fuzbal, potem so Italijani na pravi poti. Inter je fix razen RWB pozicije kar dobro opremljena ekipa, Italijani bodo pa kul na naslednjem eventu, kak polfinale zih pade pomoje, glede na to da razni Španci in Nemci niso baš nekaj zdele, Angleži so mi kul, Nizozemci tud, Belgija malo manj,..

Povezava do prispevka
mahoney reče pred 21 minutami:

Po cem to sklepas? Kaj sta pa naredila na klubski ravni? Balotelli je pri vsake klubu dokazal kako nezrel je. Rossi je pri Villareallu imel 2 dobri sezoni. Primerjaj to z igralci prejsnih generacij.

Vieri, Inzaghi, Montella, Del Pierro, Totti, Signori, Baggio, Chiesa, Toni,...

Se faking Di Natale ima vec talenta kot tvoja omenjena igralca.

 

 

 

Bil je velik potencial, manjkal jima je še korak ali dva do vrha, niso bli to "talenti" tipa Palladino, Pasquato, Acquafresca, Santon, De Cegle ... Rossi se je serijsko polamljal in ni uspel nikoli prit sploh v neko formo. Balo je pa pač metalni invalid ...

Povezava do prispevka

Ce bi bil res tak talent ga Utd nebi nikoli prodal. Mislim... Imel je potencial da postane dober nogometas ni bil pa tist Wonder kid territory, kjer si imel obcutek da lako postane eden naj igralcev na svetu.

Pa ko ze govoris o poskodbah tudi prejsne generacije so imele veliko problemov s tem.

Povezava do prispevka

Rossi pa poškodbe je vseeno dost specifičen primer igralca, ki so ga totalno zjebale poškodbe, neki razni Ronaldoti, Robbni in podobno steklenkoti so vsaj imeli nekaj od kariere, pri Rossiju je šlo pa vse navzdol.

 

 

 

------

Po talentu je tudi Ronaldinho eden najboljših ever pa ima zares samo kake 3 sezone vrhunske, ajd 4 če štejemo še zadnjo pri PSGju

 

Kako boš to primerjal? 

 

Igra nogometa se spreminja, včasih (70ta, 80ta) je talent še večji darmar naredil kot vsa desetletja kasnej, počasi je pa tudi režim treningov tak, da se od vseh igralcev pričakuje več stvari kot samo dribbling po avt liniji in streljat na gol. Vsi delajo več na stamini, na pravilnih rošadah (no ja, kak Chelsea trenutno zih ne :D ) in vedno manj se riskira. To je mogoče za nekatere premalo romantično, samo če navijaš za klub ki se bori za titule (ali pa za obstanek), potem je to edini način kako naresti večino ekipe dost dobro, da se lahko kompetitivno igra neka branža fuzbala.

 

Imeti nekega ultra talentiranega igralca je met fajn. Še bolj fajn je pa met pridnega igralca arhetipa delavca, ki je clutch ko je treba. 

Povezava do prispevka

Ko smo že pri tem, po moje trenutno spremljamo najmanj talentirano generacijo fuzbalerjev v zadnjih 40 petih (verjetno še dlje, to ne vem). Slaba tehnika, nobenega virtuoza, nobenih potez, dribljanje porazno, slaba kreativa... Če malo pretiravam gledamo samo en kup laufanja v obe smeri in trenersko taktično nadmudrivanje, zelo slabo... Je kar primerno, da je en Haaland obraz te generacije. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

A ti razni Zirkzee, Mackay-Steven, Chiesa in podobni igralci niso dovolj zanimivi? Meni so kar :D

 Vem da zna tud Lautaro sfurat kake kul driblinge, pa tega večinoma ne vidiš, ker se danes igra fuzbal bolj na safe, razen pri zgoraj omenjenih primerih :)

 

https://vm.tiktok.com/ZGeYAPQnt/

vseeno ne bi rekel, da zato ker zna Mackay-Steven driblat, da je bolj talentiran fuzbaler kakor Haaland

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 28 minutami:

A ti razni Zirkzee, Mackay-Steven, Chiesa in podobni igralci niso dovolj zanimivi? Meni so kar :D

 Vem da zna tud Lautaro sfurat kake kul driblinge, pa tega večinoma ne vidiš, ker se danes igra fuzbal bolj na safe, razen pri zgoraj omenjenih primerih :)

 

https://vm.tiktok.com/ZGeYAPQnt/

vseeno ne bi rekel, da zato ker zna Mackay-Steven driblat, da je bolj talentiran fuzbaler kakor Haaland

Kot je ze reder omenil fuzbal postaja vedno bolj robotski nobenega wow efekta ni vec ko gledas tekme.

Vcasih se spomnim je imela vsaka liga svoj stil taktike - EPL z 442 formacijo ter dolgimi podajami, Serie A z zaprto igro ter 352 formacijo, La liga z igro posesti...

Potem pa pride Pep pa ga dobesedno vsi zacnejo emulirati :mellow:

- Nic vec expres yourself igre, vse mora biti v drzanju posesti brez napak

- Goal kicki se zacnejo s kratkimi podajami

- Zaradi invertiranih wingerju nobeden ne zna vec podati v kazenski prostor

- Dribblanje kot smo ga poznali ne obstaja vec - step over dribbling je prakticno izumrl.

...

uredilo bitje mahoney
Povezava do prispevka
reder reče pred 51 minutami:

Govorim o top igralcih in atraktivnosti. Messi, Ronaldinho, ZZ, R9, Maradona, Platini, Romario, Neymar, še prej Zico Garincha, Cruyff, Pele... Ali pa vsaj kak Riquelme, Denilson ali Žuti. Praktično nemogoče je videti kak "potezić" v tem stilu v top tekmah. 

True, tega je manj. Vse je result based, išče se efektivnost, pravtako driblerčki fašejo tolkrat da se prehitro poškodujejo, samo poglej celo listo brazilskih napadalnih igralcev in kdaj so zapustili Evropo, ker niso več zmogli igrati na istem nivoju.

 

Še vedno se pa zgodi kaj kulskega v fuzbalu, npr. Prejšnji teden Arnautovićeva podaja za gol Barelle proti Lecceju je bil carska petka, ki je vrgla celo obrambo ven iz igre.

 

Ali pa tale nutmeg

 

Ali pa Zirkzee, ki mi je legenda in the making trenutno, kamorkoli bo šel v večji klub bo haral

 

 

Nujno ogledat tega videa pa mi razloži zakaj ne bi vsako tekmo gledal njegove highlightse. Je pa spet problem to da zaradi mal slabše ekipe nima tok velikih cifer kot bi pričakoval od takega igralca.

 

 

 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 6 minutami:

True, tega je manj. Vse je result based, išče se efektivnost, pravtako driblerčki fašejo tolkrat da se prehitro poškodujejo, samo poglej celo listo brazilskih napadalnih igralcev in kdaj so zapustili Evropo, ker niso več zmogli igrati na istem nivoju.

 

Še vedno se pa zgodi kaj kulskega v fuzbalu, npr. Prejšnji teden Arnautovićeva podaja za gol Barelle proti Lecceju je bil carska petka, ki je vrgla celo obrambo ven iz igre.

 

Ali pa tale nutmeg

 

Ali pa Zirkzee, ki mi je legenda in the making trenutno, kamorkoli bo šel v večji klub bo haral

 

 

Nujno ogledat tega videa pa mi razloži zakaj ne bi vsako tekmo gledal njegove highlightse. Je pa spet problem to da zaradi mal slabše ekipe nima tok velikih cifer kot bi pričakoval od takega igralca.

 

 

 

Te kompilacije so en faking lari fari in velika vecina modernih navijacev si po teh potem interpretira kako dober je nekdp.

Samo poglej si od Rashforda bos mislil da gledas future Ballon D'or :wacko:

Povezava do prispevka

:D Zirkzee igra v edinem klubu v Serie A, ki je letos že 2x zjebal Inter (enkrat v ligi, enkrat v pokalu).  Verjemi mi, da ta tip (prihaja iz Bayerna) je the real deal.

 

Bologna je z eno tekmo manj peta v Serie A, pred Murijevo Romo, pred Napolijem, pred Atalanto in pred Lazijem. In večinoma za tole sta zaslužna trener Motta in Zirkzee.

 

 

 

Aja, btw, v Serie A je tudi Kvaratschkelia pa bom rekel, da mi je Zirkzee bolj impresiven v samem driblanju 1 na 1, pa tud 1 na 2 :D 

 

Povezava do prispevka
mahoney reče pred 4 urami:

Evo o cem sem pisal pred dnevi.

 

 

1.jpeg

Ja, bumbar, vsi se strinjamo da trenutno manjka teli generaciji samo res dober striker. Dejansko smo čez to že šli. Igralec od katerega se največ pričakuje niti ni uspel na to listo pridt :D

 

Mahoney misli, da je nekaj novega odkril

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 17 urami:

Ja, bumbar, vsi se strinjamo da trenutno manjka teli generaciji samo res dober striker. Dejansko smo čez to že šli. Igralec od katerega se največ pričakuje niti ni uspel na to listo pridt :D

 

Mahoney misli, da je nekaj novega odkril

Odkril? Ze najmanj 10 let bluzim, da ima italija gnilo generacijo fuzbalerju :D

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 17 minutami:

 

 

ja gnile fuzbalerje nimajo, gnile napadalce pa

Vse je gnilo. Precenjeni vratarji, obrambni igralci, vezisti ter spice.

 

Povej mi kdo na tem seznamu bi lahko sodil v sam vrh - top50?

 

121.jpg

uredilo bitje mahoney
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...