Skoči na vsebino

Serie A


SpaWn

Priporočeni prispevki

reder reče pred 19 urami:

A me kdo razsvetli prosim... že celo življenje poslušam, da ima Napoli odlične navijače, da mesto živi za klub itd. ampak (skoraj) nikoli še nisem videl, da bi bil njihov stadion poln. Kako je to možno? 

 

Sicer jim pa zelo privoščim, verjamem da bo proslava nora. 

Baje v primerjavi z ostalimi Italijanskimi mesti res cel Neapelj diha za fuzbal in za Napoli. Ni so pa lih bogati tam spodaj, in je zato v primerjavi z Milanskima kluboma tok manjši obisk (predvidevam)

Povezava do prispevka
Navedek

Napoli fans are preparing for their biggest party in over three decades, but a row between hardcore supporters and club owner Aurelio De Laurentiis threatens to take the shine off the colourful festivities already beginning in Naples.

pač De Laurentis familija je zelo bogata, jih kaj dosti ne briga če je poln štadion
 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Si sedel na svojem zicu al je bill zaseden? Ko sem bil jaz lani, sem stal na štengah, eni Ameri so pa celo štalo naredil, ker so bili njihovi sedeži zasedeni. (pol so pa 20 minut gledal pa očitno fuzbal ni bil za njih). Drugače pa mislim, da so tifosi skregani z Delaurentiisom, ker ima plane uvest letne karte za vse.

Povezava do prispevka
K-man reče Dne, 7. 5. 2023 at 14:53:

Sem bil v Neaplju, prišel prejšnjo nedeljo in je bilo celo popoldne ludo, malo manj po tistem izenačenju, ampak so tudi potem noreli v noč.

Pač celo mesto dol s kljuke :) 

 

pol sva bla istocasno dol :D

a si ti tudi moral iz hosti+frendi gledat tekmo? 

Povezava do prispevka
Tesko_je reče pred 41 minutami:

pol sva bla istocasno dol :D

a si ti tudi moral iz hosti+frendi gledat tekmo? 

Jaz sem bil familiarno s petletno hčerko, tako da je bilo pestro :D

Bus bi nas mogel z letališča pripeljati do porta, pa nas je vrgel sredi mesta ven, because kolaps, podzemna je bila odklop, tako, da smo potem pešačili do našega fleta v španski četrti z vso gručo ljudi :D

Za tekmo smo se pa umaknili v en lokal v bližini Castel dell'Ovo, kjer je bilo malo bolj umirjeno pa sem tam gledal tekmo. 

Pač z majhnim otrokom to ni ravno idealen scenarij. Mi je pa dogajalo na polno, ker je bilo res noro vzdušje. 

Ti si bila v četrtek še v mestu, ko so dejansko dobili prvenstvo? Mi smo se takrat že premaknili na Amalfijsko obalo :)

Povezava do prispevka
K-man reče pred 5 minutami:

Jaz sem bil familiarno s petletno hčerko, tako da je bilo pestro :D

Bus bi nas mogel z letališča pripeljati do porta, pa nas je vrgel sredi mesta ven, because kolaps, podzemna je bila odklop, tako, da smo potem pešačili do našega fleta v španski četrti z vso gručo ljudi :D

Za tekmo smo se pa umaknili v en lokal v bližini Castel dell'Ovo, kjer je bilo malo bolj umirjeno pa sem tam gledal tekmo. 

Pač z majhnim otrokom to ni ravno idealen scenarij. Mi je pa dogajalo na polno, ker je bilo res noro vzdušje. 

Ti si bila v četrtek še v mestu, ko so dejansko dobili prvenstvo? Mi smo se takrat že premaknili na Amalfijsko obalo :)

Jaja, nas je tudi bus vrgel dol, pa sva pesacla do metroja, metro zabasan, sva sla pol pes do apartmaja :D sva sla v cetrtek zvecer dam, tko da neki vzdusja sva ujela, sam ker sm predtem ujela se salmonelo sm se samo veselila doma 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Za razliko od lanske sezone/poletja, ko je Inter zajebal vse kar se da zajebat (Dybala, Bremer, pripeljat Lukakuja nazaj, Perišić odšel zastonj, Skriniar ni podpisal nove pogodbe) so letos pripeljali Thurama (meh, ampak zih bolš k Correa), Bissecka (lol, bomo vidli) in Frattesija (ni švoh za tak dnar). 

 

Če nam rata obdržat Onano, bom zadovoljen, drugače pa zna bit spet zjebana sezona :D

Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...

Ja me je zanimalo ali je to kaj izrednega. 

 

Grozno kaj se dogaja, velikan, finalist LP in bodoči prvak Serie A pa morajo prodajati glavne igralce, da ne bankrotirajo medtem ko vsak Brighton in Forest zapravlja stotine milijonov brez problema. Ampak to za poštenjačine na Uefi ni noben problem, earn it on the pitch ali kako že gre.  Itak pa ne gre samo za Inter, isti kurac za vse evropske velikane razen Reala in Bayerna pa še tam je le vprašanje časa kdaj se bo obrnilo. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
reder reče pred 12 minutami:

Ja me je zanimalo ali je to kaj izrednega. 

 

Grozno kaj se dogaja, velikan, finalist LP in bodoči prvak Serie A pa morajo prodajati glavne igralce, da ne bankrotirajo medtem ko vsak Brighton in Forest zapravlja stotine milijonov brez problema. Ampak to za poštenjačine na Uefi ni noben problem, earn it on the pitch ali kako že gre.  Itak pa ne gre samo za Inter, isti kurac za vse evropske velikane razen Reala in Bayerna pa še tam je le vprašanje časa kdaj se bo obrnilo. 

 

Brighton je slab primer. :D 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 11 minutami:

 

Brighton je slab primer. :D 

 

Vseeno kater klub iz EPL vzameš. 

 

maksi reče pred 14 minutami:

Kot da je UEFA kriva, da je italijanska ekonomija v kurcu in gledanost zunaj in znotraj države ni ravno velika, torej tudi liga ni komercialno zanimiva.

 

 

Za prvo ni, za drugo je pa zagotovo soodgovorna. Glede na to, da je 4/5 evropskih lig finančno v kurcu in gre trend v to, da bo še slabše bi rekel, da glavni v evropskem nogometu delajo nekaj narobe a ne?

Povezava do prispevka

Ja, saj lahko bi izbral skoraj kogarkoli, samo Brighton je res izrazito slab primer. :D 

 

Od sezone 20/21 imajo pozitivno transfer bilanco 150m, za njimi je Watford (130m), ki jih ni več v PL. Prav tako ne Leicestra, ki je okrog 25m v zelenem, Norwich nekaj milijonov manj, Southampton pa tudi tik nad ničlo. So pa ti klubi seveda prišli na pozitivno, ko so morali prodajat po izpadu.

 

Od trenutnih PL klubov je samo še Everton (ironično, da so ravno oni fasali kazen odvzema pik, noben drug pa ne :Dnekaj milijonov v plusu, vsi ostali v rdečem. 

 

 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 11 minutami:

Ja, saj lahko bi izbral skoraj kogarkoli, samo Brighton je res izrazito slab primer. :D 

 

Od sezone 20/21 imajo pozitivno transfer bilanco 150m, za njimi je Watford (130m), ki jih ni več v PL. Prav tako ne Leicestra, ki je okrog 25m v zelenem, Norwich nekaj milijonov manj, Southampton pa tudi tik nad ničlo. So pa ti klubi seveda prišli na pozitivno, ko so morali prodajat po izpadu.

 

Od trenutnih PL klubov je samo še Everton (ironično, da so ravno oni fasali kazen odvzema pik, noben drug pa ne :Dnekaj milijonov v plusu, vsi ostali v rdečem. 

 

 

 

 

 

Ok sem zajebal. :D Sem mislil, da so vseeno v negativnem net spendu in sem jih dal kot primer palčka proti enemu Interju. Potem pa vzamemo skoraj katerikoli drug klub v EPL pa poanta ostaja. 

Povezava do prispevka

EPL je razred zase kar se tiče TV pravic, v Serie A so komaj uspeli dobit dogovor, ki je od daleč enak kot prejšnji, v resnici je pa slabši. Švabi imajo izreden obisk štadionov, tudi pr nekih bednih klubih, vse ostale lige so pa v istem košu kot italijanska.

Rešitev za velike klube je nekaj kot je Superliga, ostali pa bodo pobirali ostanke. Dejstvo je, da generacija ki prihaja, ni pripravljena dati pozornosti dve urnim fuzbal tekmam.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 7 minutami:

Dejstvo je, da generacija ki prihaja, ni pripravljena dati pozornosti dve urnim fuzbal tekmam.

 

V Angliji zaenkrat ni teh problemov. Če bi bilo to res povsod bi bilo tudi tam. Se pa strinjam, da gre trend v to smer kar ni nujno slabo, slabo je da ne gre enakomerno povsod. 

 

SpaWn reče pred 9 minutami:

 

Rešitev za velike klube je nekaj kot je Superliga, ostali pa bodo pobirali ostanke

 Hočemo nočemo bomo v 10 letih prišli do tega, druge rešitve ne vidim. 

Povezava do prispevka

Pravice za EPL so dobre le zaradi tujine. Domače pravice so šle le 15mio na sezono gor, pa bo 52 več tekem na TVju (in brez Amazona, ki je šel ven).

Trenutni paket 2022-2025 domače pravice prinesejo skupaj 5milijard, tuje pravice pa celo več, 5.05 milijard. In tu je razlika, ki jo noben ne bo lahko dohitel.

Povezava do prispevka

Ce bi imeli dobre naravne talente tako kot so imeli v 80ih ter 90ih bi ljudje gledali. Namesto tega imamo tako slabe igralce, da ti mora selektor tujce z Italjanskimi potnimi listi v repko vabiti. :rolleyes:

Ze ko samo pogledas igralce rojene v 80ih je velika vecina poden od podna.

Cassano, Gilardino, Bonera, Marchisio, De Rossi, Barzagli, Montolivo, Bonucci, Chiellini, Quagliarella, Aquilani, Dossena, Amelia, Borrielo, Pepe, Criscito, Giovinco, Matri, Nocerino, Pazzini, Abate,...

Da o 90ih ne govorim...

uredilo bitje mahoney
Povezava do prispevka

Italijani so nedavno nazaj zmagali Evro?? Juve je bil 2x v finalu CL in Inter 1x v CL in 1x v EL v manj kot 10 letih. Sej ni kot da so glavni igralci v večini EPL klubov Angleži če smo iskreni, sploh zdej ko Hendersona (je bil le kapetan) in Kane-a ni več tam

 

Pomoje italijanskih talentov ne primanjkuje. Pa tud Inter ima od vseh klubov največji obisk domačih tekem. Denar bo ostal problem klubov v Serie A, npr. Inter in Ac Milan sploh nimata svojega štadiona, že to bi nekaj pomagalo finančno. Potem Inter je sklepal pogodbe s Crypto podjetji, kar smo vsi vedli, da je slaba ideja in to je takoj 10milijonov manj, ker cryptobros niso plačevali lol. Če se spomnite CL finala, Inter je bil brez main sponzorja (kar je carski memento)

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

Italijani so nedavno nazaj zmagali Evro?? Juve je bil 2x v finalu CL in Inter 1x v CL in 1x v EL v manj kot 10 letih. Sej ni kot da so glavni igralci v večini EPL klubov Angleži če smo iskreni, sploh zdej ko Hendersona (je bil le kapetan) in Kane-a ni več tam

 

Pomoje italijanskih talentov ne primanjkuje. Pa tud Inter ima od vseh klubov največji obisk domačih tekem. Denar bo ostal problem klubov v Serie A, npr. Inter in Ac Milan sploh nimata svojega štadiona, že to bi nekaj pomagalo finančno. Potem Inter je sklepal pogodbe s Crypto podjetji, kar smo vsi vedli, da je slaba ideja in to je takoj 10milijonov manj, ker cryptobros niso plačevali lol. Če se spomnite CL finala, Inter je bil brez main sponzorja (kar je carski memento)

Euro win je bil fluke. Se na SP se ne morejo uvrstiti? 

Inter v finalu LP je bil pravtako fluke

Poglej si ta bracket - bolj srecnega zreba verjetno Italjanski klub se ni imel.

Juve je bil nazadnje v finalu LP 8 let nazaj.

21.jpg

Glej Serie A je imela svoj cas od sredine 80ih pa vse do calcio polija - ze prej se je krhalo - razni bankroti (Parma, Fiorentina, Lazio)

Dokler so lastniki vlagali denar je bila liga atraktivna potem je slo pa vse zugrunt v zacetku 00ih.

uredilo bitje mahoney
Povezava do prispevka

Tu je nekaj zelo pomembno - Benfica je imela v skupini PSG in Juventus ... in bla prva.

 

Porto je tud zmagal skupino (ki je bila dosti lažja - Brugge, Leverkusen, Atletico).

 

Mogoče bi tebi lepše izgledalo če bi Inter fasal Atletico in PSG/Juve, ampak kot smo rekli, kok dobri so bli ti klubi lani če niso uspel bit prvi v skupini, medtem ko mi smo prilezli ven iz skupine z Bayernom in Barcelono?

 

Nismo mi krivi, da so bli PSG in Atletico preslabi.

 

Tko da zdej smo vsaj končno tretjič zapored prišli ven iz skupine, medtem ko razni Unitedi so imeli letos lažjo skupino kot mi lani pa niso uspeli niti v EL pridt..

 

Če (so) se isti ljudje pojavlja(li)jo v raznih finalih/zmagujejo prvenstva (in nekatere celo zmagajo), potem že mora biti neka kvaliteta - se pravi Chiellini, Buffon, Donnarumma, Bastoni, Darmian, Barella, Acerbi, Dimarco, Berardi (ki nažalost noče v večji klub od Sassuola), Chiesa (ki je WC nogometaš ko nima težav s poškodbami), Verratti, Insigne, pa tud naslednja generacija ne izgleda švoh - Scalvini, Gatti, Esposito, Tonali, Cambiaso, Gnonto, Pafundi, Zaniolo, Frattesi, Raspadori, .. meni osebno to izgleda boljša generacija kot to kar so Italijani imeli vmes med WC 2010 in WC 2018, ko so glavni akterji v napadu bli Balotelli, Eder in Pelle, na sredini poleg Verrattija so bili De Rossi/Parolo, Montolivo in Bonaventura (od tega bi samo prvega (De Rossi) označil za res kul fuzbalerja), Antonelli in Candreva na krilih :D

 

Da je Italija falila WC 2022 je večji fluke kot to da so zmagali EURO20. Zdej imajo res dost talentiranih, bolj moderniziranih igralcev - recimo Scalvini in Bastoni sta oba ball playerja od zadaj, Raspadori in Chiesa zna kreirati in zadevati, ... kar zdej zares Italiji manjka je nek WC striker, vsi upajo, da bo Scamacca tisti, samo kaj ko je tip dostikrat poškodovan lih ko je čas za reprezentančne tekme.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...