Skoči na vsebino

Dejcheva treznilnica


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 11 minutami:

@Vse_je_najslabse Kapiram. Se tudi strinjam, razen o tistem "bogovi in smrtniki", ki so pač samo neki koncepti, ki se jih ne da preveriti oz. izhajajo iz filozofskega konsenza (?), ne pa iz preverljive RL izkušnje.

Tole me pa ne prepriča. Imamo veliko informacij o tem, da po srmti možgani prenehajo delovati in se s tem prekinejo vse kognitivne funkcije, vključno s samozavedanjem in doživljanjem zunanjega sveta. Ali duša preživi po smrti telesa, če sploh obstaja, pa je nekaj nedokazljivega.

Osebno raje zaupam stvarem, ki se jih da preverjati. Če bomo kdajkoli prišli do stopnje, ko bomo lahko zaznavali in preverjali tudi to kar trenutno smatramo za nadnaravno in se bo izkazalo, da obstaja posmrtno življenje, pa bom prvi spremenil mnenje.

Ja to je iz antične grčije, čisto druga kultura, pač sem sklepal da približno poznaš situacijo in veš kaj je mišljeno z "bogovi", to je še na prehodu iz mitološke govorice. Kot če bi reku danes na eni strani neka absolutna vednost, na drugi neumnost.

 

Mislim kakorkoli obračaš besede še vedno ne veš, kaj je po smrti. Imamo informacije o tem, da naše telo preneha delovati, ampak to ne pomeni da vemo, kaj je po smrti. Kaj se zgodi s tvojo zavestjo recimo.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 49 minutami:

Poanta je v tem, da je prisilno. :D

in kako točno to pomaga

glih isto šans je da sam gojiš grenkobo in zamero, da si porinjen v tako situacijo, na katero nimaš vpliva, in ki je velikrat objektivno neprijetna

kot da odkriješ nek nov smisel v življenju

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 6 minutami:

Kaj se zgodi s tvojo zavestjo recimo.

Saj sem napisal kaj znanost domneva, da se zgodi z zavestjo, ki je splošno sprejeto zgolj kognitivna fukncija, posledica kompleksnosti možganov. Tko kot vse ostale življenjske funkcije, se tudi ta prekine.

Nobenega, niti najmanjšega, dokaza nimamo, da ima zavest karkoli z nadnaravnim. Omejeni smo na hipotetično.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 18 minutami:

Filozofija in introspekcija okoli vere sta kul imo. Osebno me motijo bolj cerkvene inštitucije in prodajanje pravljic odraslim.

Ja cerkev je pac institucija.. to se ve.. to je kot vsaka institucija.. nastane z neko idejo, za nekaj dobrega pol ko dobi vecjo moc pridejo vecji interesi in se izrodi

 

To je pol.. ne vem.. kot da igras kosarko za rekreacijo al ker ti je vsec.. in pol postanes profesjonalni sportnik in nj vec tolko romantike. Bolj zasluzek, interesi, poskodbe, sponzorji, mediji.....

 

Pac nekateri ohranijo veselje in mu dajo prednost pred interesi, tudi, ce se jim ne izplaca, drugi padejo v sistem in se mu prilagajajo, tretji ga zlorabljajo in maniplulirajo kar ze nima nic veze s sportom

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Saj sem napisal kaj znanost domneva, da se zgodi z zavestjo, ki je splošno sprejeto zgolj kognitivna fukncija, posledica kompleksnosti možganov. Tko kot vse ostale življenjske funkcije, se tudi ta prekine.

Nobenega, niti najmanjšega, dokaza nimamo, da ima zavest karkoli z nadnaravnim. Omejeni smo na hipotetično.

Kaj je zavest znanost ne ve, niti ničesar ne domneva. "Kognitivna fukncija, posledica kompleksnosti možganov" ne pove ničesar.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 12 minutami:

in kako točno to pomaga

Sem mislu, da je smajli dovolj zgovoren, da ne mislim čisto resno.

Po moje pomaga že samo to, da si v neki skupnosti, če ti le rata ven dobiti dovolj pozitivno izkušnjo (če nisi žrtev bullijanja recimo).

Prisila pa zgolj pomage temu, da si primoran to dati skozi. Prvi korak al neki.

Ne bo pa nujno pomagalo vsakomur valjda.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 19 minutami:

Ja jaz tudi prisegam na psihjatre ipd.. kot si napisal.

 

Sam ne vem ves kako je iz mojih izkusenj.. psihjater ti bo dal samo zdravila, pac malo mu poves, pol ti da zdravila prides cez 3 mesce pol leta mu poves na hitro in kej spremeni, dokler ni ql.. in to je dobro ker ta zdravil so ql, dosti boljsa kot da se samozdravis z alkoholom al cemerkoli

 

Samo ne bojo ti resla psiholosko tezavo, samo ti pomagajo kemicno.. ce imaa ti psiholosko tezavo, rabis psihologa, da razcistis osnovne zadeve. in to dobrega.. kar jih pomoje pri nas primankuje.. in niso niti kriti iz zdravstvenega zavarovanja kar pomeni da stanejo..

 

V cerkvi pa imas dujovnike ki so vsi neki psihologi in zastonj :)) in za silo so dovolj dobri

 

Pol pa pac naprej ja

 

Sem tko iz lastnih izkusenj je dujovnik najbolj poceni in enostavna resitev v sili.. lahko pa tudi dobis boljse varijante  imas razne ustanove za duhovno zdravje in skupnosti, kot si reku, ni problema. Se boljse verjetno. Ni tle treba odkrivat tople vode, ne manjka alkoholicarjev imajo ze vse prestudirano.

 

Samo treba it in najdet neki kar ti odgovarja, da bos vrjel v postopek ne pa da si mislis, kaj bo ta meni pametoval. Mores dobirlt nekoga, da mu verjames, ta je ql, ne pa ta je nek salabajzer, kaj mi bo pametoval.

 

Psihiatra nisem mislil v smislu kot ga ti omenjaš, ampak v smislu zdravljenja odvisnosti v programu za alkoholike v okviru psihiatričnih bolnišnic. Ko da skozi ta program, pa vkljjučitev psihologov in ostalih. Center za duševno zdravje odraslih je tudi brezplačen in tam ima vse omenjene na razpolago (psihologe, psihiatre, delovne terapevte, socailne delavce,...).

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Sem mislu, da je smajli dovolj zgovoren, da ne mislim čisto resno.

Po moje pomaga že samo to, da si v neki skupnosti, če ti le rata ven dobiti dovolj pozitivno izkušnjo (če nisi žrtev bullijanja recimo).

Prisila pa zgolj pomage temu, da si primoran to dati skozi. Prvi korak al neki.

ma ja sam vojska se zgodi pri kaj, 18-19 letih

nekak se mi ne zdi da ma velik ljudi takrat probleme z zasvojenostjo

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 minuto:

ma ja sam vojska se zgodi pri kaj, 18-19 letih

nekak se mi ne zdi da ma velik ljudi takrat probleme z zasvojenostjo

 

Vzpostavi pa se po moje nek red, ki ga drugače nisi deležen (ali pa veliko ljudi ne). Jaz realno poznam zelo malo ljudi, ki bi jim bilo žal časa, ko so bili v vojski. Veliko več jih je veselih, da so skozi dali to izkušnjo, leprav sprava seveda redko kateri rad gre tja, ko mine pa je večino blo pozitivno.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 9 minutami:

in kako točno to pomaga

glih isto šans je da sam gojiš grenkobo in zamero, da si porinjen v tako situacijo, na katero nimaš vpliva, in ki je velikrat objektivno neprijetna

kot da odkriješ nek nov smisel v življenju

nisem absolutno stokovnjak ampak pri rehabilitaciji, vsaj po tistem kar sem bral, je ponavadi neka prisila pogosto nujno potrebna, ker bi drugače odvisnik že dan dva kasneje pobral šila in kopita. V smislu: sam se odločiš, da greš na rehabilitacijo ampak, ko si enkrat  tam si se sprijaznil s tem, da  te lahko napizdijo pa tudi da ti odvzamejo svobodo gibanja za določen čas, da ne boš zbežal. Če potem strokovnjak oceni, da ti ni pomoči te bodo tako ali tako sami vrgli ven, da ne ustvarjaš problemov drugim, ki se želijo rešiti odvisnosti.

Povezava do prispevka
Fuksija reče Pravkar:

ma ja sam vojska se zgodi pri kaj, 18-19 letih

nekak se mi ne zdi da ma velik ljudi takrat probleme z zasvojenostjo

Aja, ma ne, to je bil samo bbjev primer, da te disciplina lahko spravi v red.

Po pravici povedano nimam pojma ali lahko služenje vojaškega roka pomaga pri odvisnosti. Vem samo, da podpora neke skupine lahko naredi veliko.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 minuto:

 

Vzpostavi pa se po moje nek red, ki ga drugače nisi deležen (ali pa veliko ljudi ne). Jaz realno poznam zelo malo ljudi, ki bi jim bilo žal časa, ko so bili v vojski. Veliko več jih je veselih, da so skozi dali to izkušnjo, leprav sprava seveda redko kateri rad gre tja, ko mine pa je večino blo pozitivno.

ok, kako točno to pomaga pri tem da eventuelno v lajfu dobiš filing, da ti je ok samo k piješ

dal bi se tud pogledat statistiko alkoholizma v državah pred in po obveznem služenju vojaškega roka

ker tkole na pamet bi rekla da je kakršnakoli povezava absolutna bučka

 

Žvrkljotron reče pred 1 minuto:

nisem absolutno stokovnjak ampak pri rehabilitaciji, vsaj po tistem kar sem bral, je ponavadi neka prisila pogosto nujno potrebna, ker bi drugače odvisnik že dan dva kasneje pobral šila in kopita. V smislu: sam se odločiš, da greš na rehabilitacijo ampak, ko si enkrat  tam si se sprijaznil s tem, da  te lahko napizdijo pa tudi da ti odvzamejo svobodo gibanja za določen čas, da ne boš zbežal. Če potem strokovnjak oceni, da ti ni pomoči te bodo tako ali tako sami vrgli ven, da ne ustvarjaš problemov drugim, ki se želijo rešiti odvisnosti.

zakaj pol daš kot primer služenje vojaškega roka, ki nima veze s tem kar si zdej napisal

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

 

Po pravici povedano nimam pojma ali lahko služenje vojaškega roka pomaga pri odvisnosti. Vem samo, da podpora neke skupine lahko naredi veliko.

Pomaga lahko nekaj kar ti življnje obrne na glavo in te prisili, da se ukvarjaš s tistim kar je najnujneše za preživetje. Da greš "na avanturo" kjer ne boš imel časa misliti ampak boš moral delovati, da si zagotoviš osnovno preživetje. Drugače pa so v vojskah vedno bili odvisniki. Imel sem znanca, ki si je dal pošiljati heroin (dokler ga niso vrgli iz vojske) in enega, ki je pil vodico za britje, ko ni bilo drugega.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 3 minutami:

ok, kako točno to pomaga pri tem da eventuelno v lajfu dobiš filing, da ti je ok samo k piješ

dal bi se tud pogledat statistiko alkoholizma v državah pred in po obveznem služenju vojaškega roka

ker tkole na pamet bi rekla da je kakršnakoli povezava absolutna bučka

 

zakaj pol daš kot primer služenje vojaškega roka, ki nima veze s tem kar si zdej napisal

ker sem bil v vojski in se družil z odvisnikom, ki mu je leto dni proč od doma pomagalo, da se je "počistil".

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 29 minutami:

Ni blo mišljeno tako resno, kot se verjetno bere. Vidu sem priložnost uturit not historičen moment oblikovanja pojma filozofije - filozof je tisti, ki se zaveda, da ni moder. Ker imamo samo modre, ki so bogovi in nemodre, ki so vsi ljudje, vmes ni ničesar. Ampak med temi nemodrimi so tisti, ki se zavedajo, da niso modri in to so filozofi. Ker je to ljubezen do modrosti, priznava, da modrosti še nima. In Sokrat ravno na tem primeru to izjavi, ker se nekdo boji smrti, pravi da kako se bojiš smrti, če ne veš kaj to je in zakaj misliš, da je slabša od življenja.

 

Nobenih informacij nimaš o tem, kaj je po smrti, informacije imaš samo o tem, kaj je pred smrtjo.

 

Samo o strahu pred smrtjo. Ne bojim se smrti, bojim se ravno te nesigurnosti, ki jo smrt prinasa. Nekaj je hudo groznega v ideji, da kar naenkrat nehas obstajat. Ce ne verjames v nebesa, reinkarnacije, visji obstoj ko postanes eno z vesoljem,.... ti ostane praznina. Nic.

 

In potem se mi zgodi refleks, ko poskusam ta nic zapolnit z necim. Ga preprecit. Nekaj moram pustit za sabo kar me bo naredilo "nesmrtnega". Sledi realizacija, da karkoli naredim, nic ni vecno. Tudi ce bo Teslo sel na Mars in razsiril clovestvo po celi galaksiji, bo plesasti afriski kvazi inovator sel prej ali slej v pozabo, skupaj z njegovim fenomenalnim dizajnom cybertrucka. (Sori moral sem). 

 

Samo zdi se mi, nevem, zdi se mi da od tu izhajajo odvisnosti. Odvisnost od dela recimo. Ta je ne samo legalna, celo vzpodbuja se jo. Ko se 80 letnemu uspesnemu direktorju sesuje svet, ko kar naenkrat dojame, da svetu ni vec potreben. Familja pa ga je ze zdavnaj odjebala, ker v svoji odvisnosti-gonu za nesmrtnostjo, ni imel casa zanjo. Ali ze prej odvisnot od drog, ko podzavestno dobis obcutek, da nimas niti najmanjse sanse, da pustis pecat za sabo, ali pa ko zavestno vidis, da karkoli naredis, cez 10 let, ali v najboljsem primeru 100 ne bo imelo nikakrsne vrednosti vec. Ali pa bo nekdo z boljsimi PR sposobnostmi uzurpiral tvoj trud in se v tisti mali koscek zgodovine vpisal namesto tebe. Kot Steve Jobs namesto genialnih razvijalcev appla. A se veste kdo je bil Steve Jobs btw? Mislim, nove generacije mladostnikov vejo?

 

In postane ta nic kar hudo bolec in brezupen. Spijes pir, pa blokiras ta brezup. Naredis 200 sklec 5x na teden, pa ne mores zraven razmisljat o tem, pa se izgled telesa, ti daje lazen obcutek, da si nesmrten. Podres 10, 20 let mlajsih zensk pa se ti zdi, da si mlad, ampak se ga vseeno moras potem se napit preden gres na oder pet Ona sanja o Ljubljani, recimo.

 

Hocem rect, odvisnost je sirok pojem in premalo se v tej druzbi govori o smrti.  

 

 

 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 2 minutama:

ker sem bil v vojski in se družil z odvisnikom, ki mu je leto dni proč od doma pomagalo, da se je "počistil".

fak, odvisnik pri teh letih :(

dobr zanjga da je pomagal

 

ampak zdej k si napisal '1 leto stran od doma', tbfh se mi zdi to da greš tolk izrazito spremenit okolje precej bolj blagodejno kot to, da te skos silijo delat in da si obkrožen s polpismenim folkom

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 14 minutami:

 

Samo o strahu pred smrtjo. Ne bojim se smrti, bojim se ravno te nesigurnosti, ki jo smrt prinasa. Nekaj je hudo groznega v ideji, da kar naenkrat nehas obstajat. Ce ne verjames v nebesa, reinkarnacije, visji obstoj ko postanes eno z vesoljem,.... ti ostane praznina. Nic.

Ne veš kaj ti ostane. Oz mogoče ne boš več ti "ti" in je pol vse drugače.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 minutami:

To je ugibanje. Ne vemo, če pride zavest iz možganov.

Več dokazov imamo za to, da prihaja iz možganov, kakor da lebdi v neki nadnaravni dimenziji.

Še naprej se bom  raje držal tega kar je bolj smotrno. Povsem prepričan pa najbrž nikoli ne bom.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 18 minutami:

fak, odvisnik pri teh letih :(

dobr zanjga da je pomagal

 

ampak zdej k si napisal '1 leto stran od doma', tbfh se mi zdi to da greš tolk izrazito spremenit okolje precej bolj blagodejno kot to, da te skos silijo delat in da si obkrožen s polpismenim folkom

:D v JNA si bil vojni obveznik, tam do 37 let starosti, če se prav spomnim. In veliko je bilo "večnih študentov", ki so diplomirali s tridesetimi leti in več pa šele potem šli v vojsko.  Pred tem pa so preštopali Evropo in Azijo. Živeli v Maroku, Indiji...Blagor njim...

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
  • DaCapo locked this tema
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...