Skoči na vsebino

Dejcheva treznilnica


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 9 minutami:

Ne veš kaj ti ostane. Oz mogoče ne boš več ti "ti" in je pol vse drugače.


Jaz pa mislim, da te po smrti enostavno ni več. Definitivni Konec. Ničesar ni na drugi strani, tudi sanjaš ne, še manj pa da bi se reinkarniral.  Čisto enako kot v fazi globokega spanja. Enostavno pač ne obstajaš. Razlika je le ta, da se po spanju zbudiš.

Film Flatliners (sicer odlična zadeva) je pa tudi samo film. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


Jaz pa mislim, da te po smrti enostavno ni več. Definitivni Konec. Ničesar ni na drugi strani, tudi sanjaš ne, še manj pa da bi se reinkarniral.  Čisto enako kot v fazi globokega spanja. Enostavno pač ne obstajaš. Razlika je le ta, da se po spanju zbudiš.

A nisi igral FF7? Po smrti se tvoja duša vrne v tok življenske energije planeta in se spremni v Mako. :P

  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Tukaj pa se strinjam z DaCapotom. Za mene je vse drugo pač lovljenje nekih biljk in upanja, ki je zgolj tolažba. Bom pa kot ke_kit med privimi, ki bom priznal zmoto, če kdaj dobim kake dokaze za nasprotno (kar močno dvomim).

 

Trudil se bom čim lepše živeti na tem planetu in v tem življenju. Kaj bo kanseje me boli kurac in sploh nikoli ne razmišljam o tem.

uredilo bitje Aktivist Vanč
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Saj pravim, da samo mislim oz. pač ugibam.  Dokler ne bom umrl itak ne bom vedel :) . In tudi noben drug ne bo vedel (in še manj poročal o zadevi). 
Mi pa res niti slučajno ni, da bi šel in se igral flatlinerja. Čeprav je filmska ideja načeloma dobra. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sem bil oživljan. Nisem videl nobenga osvetljenega tunela ali prednikov. :D

Ničesar se ne spominjam. Isti feeling, kot ko se napiješ ko kanta in se iznenada prekine žurka, takoj zatem pa se ves zlepljen zbudiš naslednji dan.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Srce mi je nehalo biti in nisem dihal. Intubiran sem bil (ajde to je bilo že prej med posegom - operacija sinusov) in masirali so mi srce. Niso uporabljali unga električnega stimulatorja al kaj je. Flatline pač, tko kot si omenil.

Vse skupaj je sicer baje trajalo manj kot minuto, ampak mislim, da to pade v kategorijo klinično mrtev (nimam pojma).

 

Najbrž je anestezija vplivala na izkušnjo, samo dvomim, da bi brez imel drugačne spomine.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 22 minutami:

Če ne sprejmeš neki na slepo brez dokazov, si zaprtomisleč. :avadodo:

Ma ne malo podjebavam

 

Sej ni nic narobe, ce si determinist, lih obratno.. this is da way do resnice

 

Sam glede mozganov ne.. pac sklepa se in tudi logicno je, da zaves prihaja iz mozganov.. samo tipi ne vejo kako.. mislim nimajo pojma dobesedno.. vejo samo kako mozgani delujejo in se to omejeno.. o zavesti nimajo pojma oz neki vejo zadnje case ma.. ne vem mogoce bodo z umetno inteligenco uspeli kaj novega izvedet, dobit upogled. Sam tudi ce se jim vsere ustvarit neko primitivno zavest.. bodo tezko, to so ze orenk spekulacije, vedeli al so jo ustvarili oni sami al se je sama..

 

Ze rect.. ce jo ustvarijo mozgani al so mzgani samo neka antena.. oz je narava ustvarila umetno inteligenco preko cloveka..

 

Ker ce pogledas od nekih atomov, da so se uredili tako kompleksno, da lahko zdej razmisljajo o samih sebi, more bit nek naravni pattern v ozadju.. seveda z milijardami let evolucije.. da se je narava oz zivljenje zacelo, ceprav omejeno, zavedati samo sebe.. neki more bit v ozadju ce ne drugo vsaj kot pravi shophenauer.. will to life

 

Mislim sej tudi bakterije se na nek primitiven nacin zavedajo se zavedajo da so, kaj morajo naredit za prezivet in cesa se izgobiat.. samo da je njihova zavest precej omejena in nagonska, podobno kot zivalska.. in tudi cloveska je preko nekim drugim bitjem ce so in verjetno so, precej omejena.

 

In kam to pelje.. do vesolcev, do vecdimenzijonalnoh bitji... 

 

Ne pozabit, da ce bi se rodil pred 100 leti bi vrjetno verjel v boga al v valhalo.. zdaj verjames v znanost in mozgane, cez 1000 let vprasanje v kaj se bo verjelo.. dvomim da v mozgane kot pri dune.. prej v kaksno umetno inteligenco al hujse.

 

Anyway.. to je pac tako vemo da nic ne vemo.. best next thing, bog, znanost.. pick one.. je pa ql bit determinist.. keep it simple keep it real.. ker ce zasnes filozofirar brez podlage, komcas ko fauzic al frojd

uredilo bitje BigBoss82
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 5 minutami:

Ma ne malo podjebavam

Sej štekam, nisem se užalil. Saj imaš po svoje prav. Jaz sem ateist in ne verjamem v obstoj boga, ker nimam res nobenih prepričljivih dokazov, ampak poznam samo ogromno debaklov najrazličnejših ver skozi zgodovino. Na podlagi tega sem se odločil, da je vse skupaj bedarija. Nekdo, ki se ne ve odločiti je zihr bolj odprtomiseln, če drugo ne (:D).

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 9 minutami:

Ja ti sprejemaš na slepo brez dokazov, da je smrt slabša od življenja.

Sem ti že omenil svoje dokaze.

Z veliko gotovostjo samo zavračam posmrtno življenje, kot ga dojemajo religije (raj, pekel, reinkarnacija, etc.).

Ne vem ali sploh obstaja zavedanje po smrti, tko da NIMAM POJMA ali je smrt slabša od življenja ali ne. Lepo sem ti povedal čemu mi bolj ugaja obstoj od neobstoja in čemu si mislim, da zavedanje po smrti ne more obstajati (ker ga jemljem kot nekaj kar potrebuje biološki obstoj telesa/možganov).

Zdaj pa čisto resno in z vsem spoštovanjem. Ali se osredotoči na točno to kar sem napisal, al pa nehaj strawmanat mojo pozicijo.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 24 minutami:

Sem bil oživljan. Nisem videl nobenga osvetljenega tunela ali prednikov. :D

Ničesar se ne spominjam. Isti feeling, kot ko se napiješ ko kanta in se iznenada prekine žurka, takoj zatem pa se ves zlepljen zbudiš naslednji dan.

Potrjujem.

 

Skoraj sem se zadusil/zadavil na kosu kruha z nutello (what a way to go kek), ko sem bil baknjen ko mina. Se mi je zaletelo in vse kar vem je da se mi je zataknilo in sem samo zacel dobivat tak cuden zoom-out filing. Sreco sem mel, da je bil kolega zraven, da me je tolk uzgal po hrbtu, da sem izkasljal ven tist kruh. Tega, da me je tolkel po hrbtu se sploh ne spomnim oz. nisem sploh nic cutil. Samo zoom-in nazaj in wtf se je zgodil. Tolk hitro se nisem bil streznjen.

 

Tnx for reading my blogpoast.

uredilo bitje Paljo
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 19 minutami:

Srce mi je nehalo biti in nisem dihal. Intubiran sem bil (ajde to je bilo že prej med posegom - operacija sinusov) in masirali so mi srce. Niso uporabljali unga električnega stimulatorja al kaj je. Flatline pač, tko kot si omenil.

Vse skupaj je sicer baje trajalo manj kot minuto, ampak mislim, da to pade v kategorijo klinično mrtev (nimam pojma).

 

Najbrž je anestezija vplivala na izkušnjo, samo dvomim, da bi brez imel drugačne spomine.

Prehitro si stisnil quickload, če imaš nastavitve na quality in ne performance rabi nekaj časa, da se naloži zadeva.

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Paljo reče pred 5 minutami:

Potrjujem.

 

Skoraj sem se zadusil/zadavil na kosu kruha z nutello (what a way to go kek), ko sem bil baknjen ko mina. Se mi je zaletelo in vse kar vem je da se mi je zataknilo in sem samo zacel dobivat tak cuden zoom-out filing. Sreco sem mel, da je bil kolega zraven, da me je tolk uzgal po hrbtu, da sem izkasljal ven tist kruh. Tega, da me je tolkel po hrbtu se sploh ne spomnim oz. nisem sploh nic cutil. Samo zoom-in nazaj in wtf se je zgodil. Tolk hitro se nisem bil streznjen.

 

Tnx for reading my blogpoast.

To se zgodi, ko padeš v nezavest, ker možganom primanjkuje kisika. Nezavest nastopi, da padeš na tla in ti gre kri v glavo. Obrambni mehanizem telesa.

Tehnično še nisi bil mrtev. Sej najbž tudi jaz ne. Nikjer ni pisalo, da bi bil klinično mrtev, samo da so me med posegom morali oživljati.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 22 minutami:

Sem ti že omenil svoje dokaze.

Z veliko gotovostjo samo zavračam posmrtno življenje, kot ga dojemajo religije (raj, pekel, reinkarnacija, etc.).

Ne vem ali sploh obstaja zavedanje po smrti, tko da NIMAM POJMA ali je smrt slabša od življenja ali ne. Lepo sem ti povedal čemu mi bolj ugaja obstoj od neobstoja in čemu si mislim, da zavedanje po smrti ne more obstajati (ker ga jemljem kot nekaj kar potrebuje biološki obstoj telesa/možganov).

Zdaj pa čisto resno in z vsem spoštovanjem. Ali se osredotoči na točno to kar sem napisal, al pa nehaj strawmanat mojo pozicijo.

Dokazi ne obstajajo, tvoji "dokazi" so, da možgani nehajo delat ko umremo. Ne pove ti ničesar o temu, kaj ta oseba ki je umrla doživlja in ali je na boljšem ali slabšem od prej.

 

Čisto ok je da rečeš da preferiraš življenje, ampak da dejansko ne veš, ali ni smrt boljša. To da pa ti jemlješ zavest kot biološko pogojeno je tvoja osebna vera in nihče ti ne bo hodil naproti, da v to veruješ. Vsak ima svoje.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 12 minutami:

Tehnično še nisi bil mrtev. Sej najbž tudi jaz ne. Nikjer ni pisalo, da bi bil klinično mrtev, samo da so me med posegom morali oživljati.

 

Itak, tud ne trdim, da sem bil. Samo delil sem svojo izkusnjo :D

 

Je pa zelo bizaren obcutek, se posebej, ker se nisem zavedal, da se dusim. Zavest delala naprej, samo obcutek, da some shit is going down in ne mores nic. Medtem, ko med tvojim posegom si bil pac pod splosno anestezijo in se tudi nisi mogel zavedati, da si RIP.

uredilo bitje Paljo
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 3 minutami:

Dokazi ne obstajajo, tvoji "dokazi" so, da možgani nehajo delat ko umremo. Ne pove ti ničesar o temu, kaj ta oseba ki je umrla doživlja in ali je na boljšem ali slabšem od prej.

 

Čisto ok je da rečeš da preferiraš življenje, ampak da dejansko ne veš, ali ni smrt boljša. To da pa ti jemlješ zavest kot biološko pogojeno je tvoja osebna vera in nihče ti ne bo hodil naproti, da v to veruješ. Vsak ima svoje.

Za svojo pozicijo uporabljam dokaze, ne vere. Če so mi neki dokazi bolj prepričljivi od drugih, jih jemljem z večjo težo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

To, da zavest izvira iz možganov je zelo prepričljiva pozicija, ker vse naše kognitivne funkcije izvirajo iz možganov in potrebujejo delujoče telo, da se izvršujejo.

Da zavest izvira iz kjerkoli drugje pa imam 0 dokazov.

 

Prva pozicija mi je bolj prepričljiva.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Enkrat pred ohoho leti sem bral neko krajšo sci/fi zgodbo, kjer je bil twist v tem, da so ljudje v bistvu živeli samo kot umetno ohranjeni možgani v nekih namenskih cisternah. To je bilo veliko prej od Matrice, Vanilla Sky in podobnega. Kolikor se spomnim je bila neka zbirka krajših novel. Na pamet mi pade kak Dick, Asimov...  V glavnem: top zgodba.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 minutama:

Priznam pa, da imam konkretno negativen odnos do vere in zato pač tako razmišljam. Nimam pa negativnega odnosa do normalnih vernikov, ki ne hodijo v ekstreme in ne težijo drugim.


Tu se spet lahko podpišem. 
Ajde, mogoče ne čisto do vere kot same, ampak bolj do verskih institucij. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Enkrat pred ohoho leti sem bral neko krajšo sci/fi zgodbo, kjer je bil twist v tem, da so ljudje v bistvu živeli samo kot umetno ohranjeni možgani v nekih namenskih cisternah. To je bilo veliko prej od Matrice, Vanilla Sky in podobnega. Kolikor se spomnim je bila neka zbirka krajših novel. Na pamet mi pade kak Dick, Asimov...  V glavnem: top zgodba.  

Moja najljubša kratka novela na to temo je Asimova The Last Question.

https://users.ece.cmu.edu/~gamvrosi/thelastq.html

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
  • DaCapo locked this tema
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...