Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 2 urama:

 

od silce ja.

 

nism neki baš ful navdušen več. zdajle ko prihajajo tako vroči dnevi se vosek tudi ravno zadosti omehča da zelo lepo ves prah lovi in ketna sploh ni nič kaj manj umazana kot bi bila z normalnim dry lubom na tej točki.

 

kako pa boš ketno opucal voska, ko jo boš na novo tunkal? jo boš kuhal v vodi tako dolgo, da bo vosek izplaval na plano? jaz boljšega načina nisem našel, ker vsi ti chain cleanerji naredijo točno 0 vosku.

 

Vse kar jest naredim je da ketno 2x potegnem skozi vlažno mikrofiber krpo, preden voskam. Izjemoma jo splaknem s pol litra vrele vode, če je res usrana oz. je bila vožena v mokrem in/ali blatu. Toj to. Ne vidim ravno potrebe po nekem extra čiščenju, IMO je bojazen, da boš usral vosek v loncu odveč, glede na razmerje svinjarija na ketni : vosek v loncu. Drugače imaš novodobna čistila, ki pucajo tudi vosek. Jest mam od Maripose Allpine Extra za pucat kaseto / rotorje in preverjeno dela tudi na Silca vosku in to izjemno učinkovito. Sam če misliš ketno tunkat v to potem res BV voskat, raje gor kak (dry) lube ali pa kak oljnat vosek.


Se pa strinjam, da je (Silca) Hot Melt >>> Silca Super Secret / Drip Wax. Upam, da bodo kaj popravili recept. Alpa če probam od Ceramicspeeda vosek, samo dvomim, da je kakšna izjemna razlika.

 

Boris reče pred 2 urama:

jst bom sam reku da vam dam kapo dol da se vam da jebat. Dry lube namazem. Po 2-3 furah splahnem se posusi in namazem na novo. 5min dela plus ketna na dry lube ni nikol crna

 

Kakšna je torej razlika napram moji rutini? :lol:

Še ko gre ketna v staljen vosek sem se navadil, ketno vzamem dol z bajka, jo dam v lonec, dokler operem bajk je ravno lepo kuhana. 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 1 uro:

Top bajk😊

 

A se nisi znucal gum😁 

 

Ma ne, sm se tok mal vozu v zadnjih dveh sezonah. Sem sicer zadnjil v Vitalu razmišljal, da bi dal gor Conti Grandprix al kaj so že, sam niso mel tan wall verzije, pol pa nima smisla :P

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 10 minutami:

Doz bi bil ponosen nate ;)

Tole je cist legit road torbica za zgornjo cev

Namest v zepe zadaj spravim zdaj tu notri od  kartic, kljucev,  gele in energijske tablice...pol je pocas konc s prostorom

 

Pa se aero gainso so😁

 

 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 2 urama:

Tole je cist legit road torbica za zgornjo cev

Namest v zepe zadaj spravim zdaj tu notri od  kartic, kljucev,  gele in energijske tablice...pol je pocas konc s prostorom

 

Pa se aero gainso so😁

 

 

a je majca tolk napeta da nemores iz zepa zadi vzet kar nucas?

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 10 minutami:

jst mam enako top tube torbico k goranne. d best zadeva ker je notri vse. orodje, zracnice, bombice, slatkiši, robcki, vetrovka. placa mi zmanjka le za tulifon.

 

 

Majhn volumen je, telefon dam zadaj v zep, kak vetrovko se stlacs notr ce je samo pol litra prostornine😁

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...