Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

saosin reče pred 2 urama:

kva je fora, da se tolk čaka na kolo? zarad covida?

gledal sem na canyon in bi dobu šele aprila/maja 

rose isto za čakat 5 mesecev

Ker je slo vse v kurac. En link v verigi se podre pa adijo. Fabrike so ble zaprte 2-3 mesece. To sm vam govoru ze poleti da bajkov ne bo. Se slabse bo v 2021

Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

Jst grem v pralnico za avte operem z samponom

podmpritiskom pa pol splahnem isto z pritiskom. Ne grem blizu gumic oz oringov od vilc amortizerjev. Pac ce peres tako moras vsaj 2-3x na leto podmazat vse lezaje ker jih speres. 

 

Za specialko sprašujem drugač, ampak sej verjetno isto velja al kaj?

Povezava do prispevka
dilar reče pred 5 urami:

@Boris To sm te mejbi ze vprasu, a ti s strajfiksom pucaš kolo al z navadno cevjo za vodo? Povsod neki govorijo, da ni kul s štrajfiksom pucat sam pol pa gledas pro mehankarje na tourih pa vsi s tem pucajo...

Zakaj bi pa pral z visokim tlakom? Ajde, za gorca s fasado iz blata bi še razumel, za cestaka pa res ne vidim potrebe. Sam zmočim, našpricam s čistilom, če je kje kakšna extra umazanija malo podrgnem z gobo za pranje avtov, splaknem. Še avta ne perem z visokotlačnim, če ni res zasvinjan.

 

 

 

Povezava do prispevka

Ja za mtb me je zanimalo... tako malo za občutek, ker jaz imam še ta star mtb na tiste gumice in s tem nimam nekih velikih stroškov, zato me je presenetlo ko je sestra po pol leta novega mtb-ja dala servisirat za zamenjavo ploščic in je dala za ploščice s servisom 100e+. 

A ti si zamenjaš sam ploščice in ali je zapleten proces?  

uredilo bitje young
Povezava do prispevka
young reče pred 2 urama:

Ja za mtb me je zanimalo... tako malo za občutek, ker jaz imam še ta star mtb na tiste gumice in s tem nimam nekih velikih stroškov, zato me je presenetlo ko je sestra po pol leta novega mtb-ja dala servisirat za zamenjavo ploščic in je dala za ploščice s servisom 100e+. 

A ti si zamenjaš sam ploščice in ali je zapleten proces?  

Dej ne se jebat no. Ploscice so nekih 30 - 40 evrov, pa zamenjane mas v 5ih minutah. Razen ce ji je se kej drugega servisiral. Kje so ji tolk racunal drugac? 

Povezava do prispevka

Ne, pardon ne spamam :D

Nisem na tekočem o zadevah in ravno to poskušam ugotovit al so jo nafrknili (ker ima ona še manj pojma). Meni se je takoj zdelo veliko, vendar nimam ideje kolk je vreden kak kos in ali se te ploščice redno menjuje al je prišlo do kakšne izjeme (se kaj polomlo zaradi zunanjih dejavnikov). Mislim da ji je računal 60e za ploščice... Morem pa vprašat za sigurno al je še kaj drugega porihtal. Jaz sem takoj dobil občutek da gre za nateg, vendar sem raje prej malo povprašal o tem, ker ne poznam scene. 

Povezava do prispevka
young reče pred 53 minutami:

Ne, pardon ne spamam :D

Nisem na tekočem o zadevah in ravno to poskušam ugotovit al so jo nafrknili (ker ima ona še manj pojma). Meni se je takoj zdelo veliko, vendar nimam ideje kolk je vreden kak kos in ali se te ploščice redno menjuje al je prišlo do kakšne izjeme (se kaj polomlo zaradi zunanjih dejavnikov). Mislim da ji je računal 60e za ploščice... Morem pa vprašat za sigurno al je še kaj drugega porihtal. Jaz sem takoj dobil občutek da gre za nateg, vendar sem raje prej malo povprašal o tem, ker ne poznam scene. 

 

Zej ploščice so tam od 10€ do 30€ za eno kolo, tk da 60€ je možno sam malo verjetno.

Za primerjavo lahk tu pogledaš kake so cene

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/iskanje?search=zavorne+obloge

 

Dvomim tut da so ble za zamenjat po pov leta. Sploh na zadnji bremzi.

Drugič naj sama menja, ker res ni nobena umetnost. Za shimano bremze rabiš samo ene kombinirke, za sram pa en imbus, 2 al pa 3. Na YouTubu je povno tutorialov za vse modele.

 

Pa @Boris
js spamam za gnoj :)

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...