Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Ti prov nič ne pomaga, če raziskuješ neke potke, ki jih samo par loklacev pozna in uporablja. Saj sem imel telefon in google maps, kje sem sem vedu, samo teren je tak kot je. Mi je pa to tud en čar gorskega kolesarstva, samo to morem it obvezno sam, ženi se je že ene parkrat odfukal, frend ma tud že kar refleks, ko prideva kam pa "a bi šla pogledat kam gre tale pot".

Povezava do prispevka

Ja samo jaz se ne vozim po že znanih potkam za mtb, ampak pač odufram po hosti nekam, kjer ne veš, a je samo vleka za spravlat drva, a je za gobarje, a majo tam lokalci z enga sela bližnjico do druzga sela. Pa imam zelo športno ženo, bolj ji gre na kurac, da "ne vem kje sem", da "sem obljubu, da bova šla jadiad" pa da more skoz močvare, klance itd. kdaj nosit, vlačt in podobno kolo. In potem se sred nič znadjeva sredi čistine s srno in bambijem pa tko še kar nula veselja :D

Povezava do prispevka

Relativno nov cestni kolesar z noob vprašanjem tule.

 

Na kolesu mam starejšo dura ace opremo s standardno gonilko 53 - 39, zadaj pa 11-28. Lahko si predstavljate, da me vsak klanc okol 7- 8% ubije v poden. Nekej gre na račun moje kondicije, verjetno pa bi blo precej bolš z drugim setuopom. 

 

Zanima me kaj priporočate, investicijo v kopaktno gonilko (50 - 34) ali menjavo kasete in daljšo roko menjalnika?

 

Povezava do prispevka
thepeach reče pred 1 uro:

Relativno nov cestni kolesar z noob vprašanjem tule.

 

Na kolesu mam starejšo dura ace opremo s standardno gonilko 53 - 39, zadaj pa 11-28. Lahko si predstavljate, da me vsak klanc okol 7- 8% ubije v poden. Nekej gre na račun moje kondicije, verjetno pa bi blo precej bolš z drugim setuopom. 

 

Zanima me kaj priporočate, investicijo v kopaktno gonilko (50 - 34) ali menjavo kasete in daljšo roko menjalnika?

 

 

Menjaj gonilko na 50 - 34, itak. Po potrebi lahko potem še vedno menjaš kaseto na 30 zob, če je seveda mogoče (nisi napisali, ali imaš 10 ali 11 redno kaseto). Pri 10 redni se mi zdi, da je 28 zob uradno max velikost kasete. 

Povezava do prispevka
thepeach reče pred 59 minutami:

Boris hvala. Sicer res upam, da nisem kot goran, če ne druzga mam pol manj kil. Zdej morem samo najdt dobr deal za dura ace gonilko. A lahko kombiniram z lower tier gonilko, če je narjena za 10 stopenjski menjalnik.

 

Lahko kombiniras z vsemi 10s gonilkami. Lahko sam zobnike sam ce das eno novo 105 gonilko je doet lepsa ce ti gre za izgled tudi. 

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 urama:

robic je na dosu menjal sam vrsic zaradi kock. Jst sm se vsako 2 serpentino ustavljal k nism cutu rok da bi zaviral. Sam danes mas diske pa noben vec ne jemlje s sabo mtbja zaradi spustov

E glih to, jebene kocke z vrsica dol, kle sm trpel najvec

 

Prou med spustom sm jokal za svojim ebajkom s taboljsimi saint ploscicami

Povezava do prispevka
Boris reče pred 8 urami:

Lahko kombiniras z vsemi 10s gonilkami. Lahko sam zobnike sam ce das eno novo 105 gonilko je doet lepsa ce ti gre za izgled tudi. 

Zgleda ne bo šlo samo z menjavo zobnikov, ker mam 130 bcd  za kar je najmanjši 38t glede na moje Google skilse. 

Bo treba evriče dat za 105 gonilko. 

uredilo bitje thepeach
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...