Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Pa kaj si šov to ob 12h na bajk?! :wacko: Jst sm šov včer po več kot enmu mescu na kolo, sm šov od Hotemaž do Planšarskega jezera. Sem ob 7h zjutri štartov iz Hotemaž, pa je bil že takrat čist ogabn zrak. Si ne predstavljam, a bi recimo ob 11h štartov.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 3 urami:

@erted45 Poznaš kako dobro turo zahodno od Tolmina? Mogoče čez italijansko mejo do Čedada (Cividale del Friuli)?

Poleti bom par dni v Tolminu, pa vidim, da sta Mangart in Vršič predaleč, dolino sem pa že z avtom prečesal.

 

Presenetljivo slabo, glede na to, da živim dokaj blizu.

 

Kolikor jaz vem, imaš 2 opcije - iz Kobarida preko Robiča (tega bi se osebno izognil, ker je po mojem precej gužve) ali pa iz Idrskega (ena vas pred Kobaridom) preko vasi Livek in nato čez mejni prehod Livek. Slednjega imam v planu, ampak v tej vročini me prime bruhat, ko pomislim na tisti klanec.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 9 urami:

Naslednji vikend sem v Kranjski gori in se poigravam z mislijo obdelat KG-Vrsic-Mangart. Kok nor mors bit?

ti predlagam da gres raje krog "alpe" nardit ker bos mel manj prometa

 

iz mangarta nazaj v kg da se izognes hribom? Edino ce gres na bus vmes pojes mal cvrtja

Povezava do prispevka
Boris reče pred 25 minutami:

ti predlagam da gres raje krog "alpe" nardit ker bos mel manj prometa

 

iz mangarta nazaj v kg da se izognes hribom? Edino ce gres na bus vmes pojes mal cvrtja

Planiru sm, da se vrnem po isti poti iz Mangarta v Bovec, kjer bi me pobrali. V Italijo nemorm, ker nebom delu PCR, ker tezijo, ceprav si cepljen. Torej tura KG-Vrsic-Bovec-Mangart-Bovec.

Kolesarim pa vikendasko, vceri sm obrnu cca 70 km pa slab 1000m visincev (Kranjski rak), skor vsak vikend pa picim na Golte, kjer je jurja visincev sam vsega skup 35 km. Aja, pa ne vozim specialke, ampak treking :)

 

@Klemzy bi ampak PCR :/

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka
gorann reče pred 7 urami:

Ka pa kr.gora vrsic mangart pa nekak nazaj do kr gore da se izognes hribom

 

V praksi se nimaš čemu izogibat. Dva velika vzpona imaš za zvozit. Trbiž (Travisio) - Mangart je 1300 m razlike, Bovec - Vršič pa 1200 m. Ostalo se očitno nabere po poti :) Poizkusi pa poročaj. Imo boš zvozil, ampak dejstvo, da imaš na "pol poti" pred seboj še en 1000+ m klanec je meni kar malo strašljivo.

 

Spodaj sem prilimal track. 121 km / 3430 m, približno 8 km in 30 višincev je dodatno zaradi zgrešene poti v Italiji. Trasa gre v smeri Mangart, Bovec, Vršič, Kranjska gora:

image.thumb.png.cd40fe88d38cf99a8aecfdad0fee9121.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...