Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Vučko reče Dne, 15. 8. 2020 at 17:56:

En gorran post ce mu dovolte, za gravel kolo bi si kupu en komplet cestnih gum/felten, z kaseto in 160 diski. Gravel gume so klasicne, 37mm, kaj bi priporocal za cestne? 

 

Kdaj grem samo cestne ture in mi najeda s kramparcami po asfaltu. Glede na to da je bajk vreden mal cez 1k evrov, ne bi dal za set gum se enkrat tok :D hvala

Ne rabis, bos tud s tem hiter

 

Povezava do prispevka

 

erted45 reče pred 10 minutami:

Mislim, da bo za investirat. Cena se mi tudi ne zdi pretirana - obstajajo precej dražje alternative, ki pa tudi niso kos spodobnim kleščam.

 

Samo upam, da ne bo prevelik problem lažen občutek varnosti.

 

saj hec teh "ključavnic" ni, da bi bile kos kleščam, ampak da odvrnejo priložnostne tatove. drugače povedano, folk se ne more preprosto usest na kolo in odpeljati.

 

 če smo pošteni, nobena ključavnica na tem svetu ni kos "bolt cuters" kleščam (pojma nimam kako se jim po slovensko reče, one klešče za armirano železo rezati pač). sploh ker se dobijo že take na baterije, ki jih komot spraviš v ruksok oz. torbo. edina omejitev je debelina člena ključavnice, ampak potem nosiš s seboj že verigo za sidro :lol:

 

 
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 21 minutami:

 

 

saj hec teh "ključavnic" ni, da bi bile kos kleščam, ampak da odvrnejo priložnostne tatove. drugače povedano, folk se ne more preprosto usest na kolo in odpeljati.

 

 če smo pošteni, nobena ključavnica na tem svetu ni kos "bolt cuters" kleščam (pojma nimam kako se jim po slovensko reče, one klešče za armirano železo rezati pač). sploh ker se dobijo že take na baterije, ki jih komot spraviš v ruksok oz. torbo. edina omejitev je debelina člena ključavnice, ampak potem nosiš s seboj že verigo za sidro :lol:

 

 

 

To itak, hotel sem le reči, da ne vem, zakaj bi bil tisti Ottolock vreden dodatnih 70 eur v primerjavi s tisto Z LOK vezico na kombinacijo.

Povezava do prispevka

Kolikor sem zaenkrat odpeljal sem zelo zadovoljen. Tako zadovoljen, da moram vprašat Fondo, če je možno, da ovalni zobniki naredijo tako veliko razliko - poganjam isto kot prej pa sem pol manj zadihan, z nižjim srčnim utripom. Tudi noge se ne utrudijo tako hitro. Je pa zanimiv občutek, ko zavrtiš gonilko od recimo 12:00 pozicije do 6:00 pozicije, opaziš, kako te požene bolj daleč kot z okroglimi zobniki. 

 

Moram pa kot omenjeno preveriti, da ni to kakšen placebo :D
 

Povezava do prispevka

Čisto možno, ja. Power metra nimam, zato konkretnih številk ne vem. Kakorkoli že, občutek je fajn, meni so všeč. Zdi se mi, da je lažje poganjat kot prej.

 

So pa pri absolute black naredili test in dobili podobne rezultate, kot jih občutim jaz - ovale znižajo ventilacijo in srčni utrip. Oziroma, naj bi znižale ventilacijo in srčni utrip. Kredibilnost študij, kjer firma testira lasten izdelek, je IMO pač malo vprašljiva. 

 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 9 urami:

Kolikor sem zaenkrat odpeljal sem zelo zadovoljen. Tako zadovoljen, da moram vprašat Fondo, če je možno, da ovalni zobniki naredijo tako veliko razliko - poganjam isto kot prej pa sem pol manj zadihan, z nižjim srčnim utripom. Tudi noge se ne utrudijo tako hitro. Je pa zanimiv občutek, ko zavrtiš gonilko od recimo 12:00 pozicije do 6:00 pozicije, opaziš, kako te požene bolj daleč kot z okroglimi zobniki. 

 

Moram pa kot omenjeno preveriti, da ni to kakšen placebo :D
 

Hvala ti, premisljujem da si nabavim 46-30

Povezava do prispevka
Vučko reče Dne, 15. 8. 2020 at 17:56:

En gorran post ce mu dovolte, za gravel kolo bi si kupu en komplet cestnih gum/felten, z kaseto in 160 diski. Gravel gume so klasicne, 37mm, kaj bi priporocal za cestne? 

 

Kdaj grem samo cestne ture in mi najeda s kramparcami po asfaltu. Glede na to da je bajk vreden mal cez 1k evrov, ne bi dal za set gum se enkrat tok :D hvala

 

 

Js sm za svojga gravela pred kratkim nabavo fulcrum racing 4, pa sn z njimi ful zadovoljen. Je bla opazna razlika napram prejšnjim felgnam, neke alexrims. 

Sm pa za njih dal mal več ko 300€ pri maxisport.si

 

Lahk pa pogledaš za kakimi https://www.huntbikewheels.com/

Al pa https://scribecycling.co.uk/collections/alloy-disc-brake, če bi iz tujine naročeval. 

 

Gume sm pa kupo poceni continental ultrasport.

Povezava do prispevka

Brezveze, ce je gravel dovolj hiter pa bolj udoben

https://www.roadbikerider.com/can-you-use-a-gravel-bike-as-a-road-bike/

 

https://www.ridinggravel.com/forum/?p=post%2Fhow-much-slower-are-gravel-tires-10185271

 

Ampak za teh 3-4kmh hitrosti pri visjih brzinah mende ja ne bos nabavljal set gum in feltn

Povezava do prispevka
gorann reče pred 1 uro:

Boljs eno poceni specialko, tip je dal jurja za bajk kaj naj zdaj da za malo razlike se pol tega zneska?

Ce ma plac mu je bolje eno rabljeno specialko za 500€

Ne recem da je dal par jurjev za gravel pa ajd se splaca dat 300€+ za set feltn ce res rabi.

 

 

Tlele morm dat props goranu, na bike fittingu mi je dal tip isti nasvet. Glede na to da sem dal 1k za bajk, pa da niso totalne kramparce gume bi prdobil mogoce 10% na casu v optimalnih pogojih. 

Par let bom mel ta bajk pol se bom pa odlocu kako, ce mi bo gravel se kr tok vsec kot sedaj si bom kupu bolj resno zadevo, in pol eventuelno dodaten komplet gum. 

Do nadajnjega bom tako ljubosumno gledu cestna kolesa na asfaltu (pa mtb-je v hosti :D) 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 7 urami:

Kako je bilo na fitu?

 

 

 

Kul, ravno to kar sem kot zacetnik rabu. Glede na to da ni blo treba drasticno spreminjat mi je tud manj racunal, pa odgovoru na ogromn drugih vprasanj. 

Nisem vajen cestne belance in me je res skrbel da je predalec, leta nazaj sem fural mtb in je pozicija na kolesu cist druga. Jutri napadam jezersko/pavlica, bom vidu kako bo slo :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...