Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

dilar reče pred 5 urami:

 

jst baje rabim M, sem 177 visok :) podpovprečen po slovenskih standardih :D

 

sej na nekih britanskih spletnih trgovinah sem ga še našel, sam po polni ceni + tam ti zacolajo še poštnino, ki je pa spet od 50-150 evrov...

prodam ti svojga scotta, sem tud 177cm:D, pri cannondalu in scottu glej 54 okvir, ce bos treka nabavljal je pa 56 podobnih mer, ker 54 okvir od treka zna bit premali

 

 

1700eur pa pelji, ohranjen v nulo

Povezava do prispevka
obstek reče Dne, 11. 6. 2020 at 11:36:

Kaj je s tabo narobe?

Prvo kot prvo sem ti rekel, da je za mati, za katero predvidevam, da ne bo delala ne vem kakšnih blaznih kilometrov. Če bi dejansko odprl link in pogledal, bi videl da je specifikacija baterije: 

 

Specialized U1-500, On/Off button, state of charge display, 500Wh

 

Zadihaj malo.

 

 

 

 

 

 

https://www.akcija.si/bikes/gorsko-e-kolo-acid-hybrid-one-400-29-p-126664.aspx?fbclid=IwAR1CljQVScPSNirW-bGhwAew8UIw-qVydZGMJGHG3EQeuGjtDgzfPCn35IU

 

tega sm ti pozabu linkat vcerj

 

lej to je to za ta dnar, ceneje tezko dobit, ni taboljsi motor od boscha, ni tavelka baterija je pa dovolj za normalno voznjo 

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 1 uro:

prodam ti svojga scotta, sem tud 177cm:D, pri cannondalu in scottu glej 54 okvir, ce bos treka nabavljal je pa 56 podobnih mer, ker 54 okvir od treka zna bit premali

 

 

1700eur pa pelji, ohranjen v nulo

 

Kaj, a si obupal nad cestaki? :D Ti javim, po mojem bom mal počakal, itak rabm zdejle najprej finančno injekcijo, da lahk pol kurm dnar :) 

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 1 uro:

skoda, teli novi so vsi grdi, poglej sistemsix od cannondala, bruh okvir 

 

 

 

dobr systemsix tudi meni ni všeč oblika tok, sam tega si tud če bi si ga hotel, ne morm privoščit :D Sam supersix mi je pa čist ql, tud ta topstone mi zgleda hudo, bi si ga pomoje ubodu, če bi ga mel kje pri nas na zalogi. Z Anglije pa ne vem če bi lih naročal :)

Povezava do prispevka

Kupis addicta za 1700€ od mene pa te boli kurc za ostalo sranje k se prodaja

 

Ej ne vem men tele aero oblike niso tolk vsec

 

Se tanov venge mi je grsi od tarmaca, pa tanov tarmac mi je ze kr nekj napram tarmac sl5

 

Poglej emonde alr 5 in 6, ali pa sl5 sl6 od treka, sam to je kot spec drago

Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

evo direkt iz trgovine pa ze umazan. sem sel stestirat, ce lahk pridem gor na roznik in lahko. pol sem pa se nekje dol narobe zavil in skoraj umrl po koreninah. nikol vec brez celade in scitnikov na tole kolo.

 

 

 

 

Najs, lep kolo drevored :)

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 23 minutami:

 

no da slišim razlago, zakaj je bolj smiselno?

hitrej gres lahk, vec vmesnih prestav

ce mas spredaj en zobnik je kmalu problem, da ti je premejhn za po ravnini, ce je pa vecji spredaj je pa potem manjse razmerje za v hrib

dva zobnika spredaj to na izi odpravita, tripla je pa res nepotrebna

 

poglej specialke

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 3 minutami:

hitrej gres lahk, vec vmesnih prestav

ce mas spredaj en zobnik je kmalu problem, da ti je premejhn za po ravnini, ce je pa vecji spredaj je pa potem manjse razmerje za v hrib

dva zobnika spredaj to na izi odpravita, tripla je pa res nepotrebna

 

poglej specialke

 

rad bi videl heroja, ki mu je na gorcu prenos 32 - 11 premajhen. pri kadenci 80 in 29" gumah si že nad 30 km/h, če ti je pa to prepočasi si verjetno kupil napačen bicikel.

 

malo smešno izpade primerjanje gorcev s specialkami a :lol:

 

sistem 1x12 je več kot dovolj za povprečnega rekreativca. največja prednost je preprostost uporabe - ukvarjaš se zgolj z eno ročko, kjer mečeš prestave gor - dol. ne rabiš razmišljat kdaj boš zamenjal spredaj in kdaj zadaj, ali bo ketna preveč postrani, ipd ipd. ravno to je pri začetnikih, ki že itak nič ne menjajo (sploh ženske) največji plus.

rekreativec ne rabi veliko vmesnih prestav, ni to profi, da lovi idealno razmerje za držat določeno kadenco. najlažje razmerje je pa pri eaglu praktično identično dupli gonilki, tako da tudi klanci ne delajo problemov. če pa z 32 - 50 ne zgoniš povprečnega klanca, je pa tudi bolje da si štromarja omisliš :D

Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

hehe, sem vedel da se bo nekdo spotaknil.ob to da je na natezalec naslonjen. pqc jebiga, vse za fotko.

 

pucal ga pa ne bom k nisem suzenj bicikla.

fotka se vedno kontra in naslonis na pedalo. Slikal si kolo v "hrbet" ne vidi se gonilke menjalnikov. 

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 19 minutami:

 

rad bi videl heroja, ki mu je na gorcu prenos 32 - 11 premajhen. pri kadenci 80 in 29" gumah si že nad 30 km/h, če ti je pa to prepočasi si verjetno kupil napačen bicikel.

 

malo smešno izpade primerjanje gorcev s specialkami a :lol:

 

sistem 1x12 je več kot dovolj za povprečnega rekreativca. največja prednost je preprostost uporabe - ukvarjaš se zgolj z eno ročko, kjer mečeš prestave gor - dol. ne rabiš razmišljat kdaj boš zamenjal spredaj in kdaj zadaj, ali bo ketna preveč postrani, ipd ipd. ravno to je pri začetnikih, ki že itak nič ne menjajo (sploh ženske) največji plus.

rekreativec ne rabi veliko vmesnih prestav, ni to profi, da lovi idealno razmerje za držat določeno kadenco. najlažje razmerje je pa pri eaglu praktično identično dupli gonilki, tako da tudi klanci ne delajo problemov. če pa z 32 - 50 ne zgoniš povprečnega klanca, je pa tudi bolje da si štromarja omisliš :D

Ni problem hrib, problem je hitrost po ravnem

Stromar mtb je zakon za hribe, za ravnine je kuuurac

Iz istega razloga kot so specialke se na dveh zobnikih spredaj iz istega razloga je za commuting brezveze met sam en zobnik

Marsikdo z gorcem fura 35+ kar ne pomeni da mora saltat na specialko pac boljs mu je gorc

 

Ze za hrib je 12 prestav slabse ker nimas vmesnih kot z dvojnim zobnikom spredaj

Pac bolj optimalno je met vec prestav

 

Prevelki preskoki so na 11-50 zobniku zadaj, pogledas tavelk je 50 pol pa ze 10 manj skorj

 

 

Povezava do prispevka

daj ne nabijaj goran, 95+% folka na specialki nimam povprečne niti blizu 35, pol bo pa nekdo na gorcu imel... še bolje, po tvoje zjutraj na šiht "commutajo" tako, da ga žgejo 35+ km/h :w00t::lol:

 

saj govoriš, kot da nebi nikoli na biciklu sedel :ermm:

uredilo bitje Zorz
Povezava do prispevka

pa kdo govori o povprecju ej

 

 

 

 

11-13-15-17-19-21-24-28-32-36-42-50

 

zadnja dva zobnika za celih 16 zob razlike

 

to je glih tolk da ti sfuka kadenco ki bi jo rad mel za v hrib 

 

Ne recem za trejl bajk, xc naj ma pa dva zobnika spredj je bolje

 

 

 

se profi specialkarji menjavajo zadnje zobnike glede na traso ki jo bojo vozil 

 

pri teh enkah spredaj je pa treba najt kompromis, sej ko si dovolj mocan za hribe lahk das vecji zobnik spredaj in mas se ravnine fajn pokrite

 

 

 

po treh tednih pocitka sem z ebajkom naredu 30km ravninskih, feels good

 

v petk drug tedn verjetn bike fitting za specialko pol pa upam da me ne bo ego zjebal, moram zacet na izi

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 20 urami:

Kupis addicta za 1700€ od mene pa te boli kurc za ostalo sranje k se prodaja

 

Ej ne vem men tele aero oblike niso tolk vsec

 

Se tanov venge mi je grsi od tarmaca, pa tanov tarmac mi je ze kr nekj napram tarmac sl5

 

Poglej emonde alr 5 in 6, ali pa sl5 sl6 od treka, sam to je kot spec drago

 

Za 1500 ti ga pridem že nasledn teden iskat :)

Povezava do prispevka

Itak, mislis da sm socialna ustanova da talam dnar :D

bo kr pr men ostal tak bajk je vreden dost vec kot 2100€ nov, to se ti splaca novga nabavt ker res dobis stroj, res :)

nima veze modelno leto to ni vecjih sprememb, ne rabs cakat na 2021 modele, okvirji so enaki, grupa je enaka...kaksna sprememba je to je pa to

gume so 30mm,

4,5 bara napumpas ali manj pa si ko na oblaku, neravnine ko da jih ni

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...