Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

erted45 reče pred 12 urami:

Ne vem, nimam dobrih izkušenj s temi klasičnimi ravnimi sedeži, me začnejo tiščat v jajca na dolgih klancih. Mogoče bi bil kratek sedež boljši.

Na novmu bajku imam neko Fizik reč, ki je sicer zelo udobna in nimam težav kot pri ostalih sedežih ampak me začne po par urah rit bolet. Sumim, da je to od nekih robov na vsaki strani sredniskega kanala.

Zato bi rad probal kakega SMPja, všeč sta mi Nymber in FC30Csi samo je draga roba (vsaj v karbonski izvedbi), pa sploh ne vem, če ima kdo v Slolveniji za testirat SMPje. Moram vprašat Fondo. Alpa kak SQlabs zgleda tudi zanimiv.

ce mas tezave in ti nek normaln zic ne sede vsekakor pojdi k nekomu k te bo pomeru pa dal par testnih sedezov. Ker ce bos su tko kupovat od oka nebos nc naredu sam zapravu en kup dnarja. Da te po parih urah rit boli je dokaj normalno. Lahko da imas zic prevec obrnjen v livel oz nagnjen kak mm nazaj in je vsa teza na riti. Jaz si vedno nastimam zic tko da je 50/50 roke rit. Lahko samo ugibamo dokler ne postas slik bajka pa zica 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 3 urami:

ce mas tezave in ti nek normaln zic ne sede vsekakor pojdi k nekomu k te bo pomeru pa dal par testnih sedezov. Ker ce bos su tko kupovat od oka nebos nc naredu sam zapravu en kup dnarja. Da te po parih urah rit boli je dokaj normalno. Lahko da imas zic prevec obrnjen v livel oz nagnjen kak mm nazaj in je vsa teza na riti. Jaz si vedno nastimam zic tko da je 50/50 roke rit. Lahko samo ugibamo dokler ne postas slik bajka pa zica 

 

Sedež je Fizik Aliante R3 Open. Jebeta me pa po mojem ta dva robova:

 

fizik_aliante_r3_open_kium_1598015484_798befbf.thumb.jpg.d2f64ee5d6a09da7527e215a77ee2968.jpg

 

Je pa kriv sedež IMO, na drugih bajkih, kjer imam obične Selle Italia sedeže, nimam takih težav. Dejansko na MTB sem bil dobre 4 ure na bajku in to z navadnimi hlačami pa ni bilo nobenih problemov. Tam mi pa sicer začne tiščat v jajca na zelo dolgih klancih. Zato sprašujem, če je kdo probal SMP.

 

Drugače sem tega Fizika sem sam izbral med robo, ki mi jo je dal za probat Fonda. Sej prvo uro ali 2 je izredno udoben, potem pa začne tiščat ravno tam nekje, kjer je puščica.

Povezava do prispevka

Zdej ne vem za Factor, samo bajki ponavad pridejo z zicom, po nekem JUS standardu. In zdej če sta že mogla menjat in probavat neke Fonda zice zakaj nis vzel model, za katerga si že od prej vedel, da nimaš problemov? To ne štekam a je to nek Fonda moment. Američani majo dobr pregovor, ki pravi if it ain't broke don't fix it.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 2 urama:

@gorann 211 W @ 24 kmh po ravnem je pa kar malo huda. A si prepričan, da ti powermeter prav kaže?

kolega slavonac, mtb vs road pri isti hitrosti nimata enakih watov ze zarad gum in aero polozaja na kolesu, pa okvirja

In vcer je pihalo tud v prsa vsaka malenkost se pozna zato pa je powermeter da kaze kolk delas

Kjes nasu 211w

Kaj tocn bi ti zdj rad😁

Povezava do prispevka

Nič bat, tak je plan oz. sva bila na vezi. 

 

Mene je zanimalo (in me še vedno) če je kdo probal SMP sedeže, ali pa SQ labs 612. Za te berem, da so dobri za razbremenitev "sredinskih delov", pa me zanima, če je kdo probal in lahko potrdi. Je pa itak izbira tako široka (vsaj pri SMP) da si ne bi upal kupiti na blef.

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 4 minutami:

Nič bat, tak je plan oz. sva bila na vezi. 

 

Mene je zanimalo (in me še vedno) če je kdo probal SMP sedeže, ali pa SQ labs 612. Za te berem, da so dobri za razbremenitev "sredinskih delov", pa me zanima, če je kdo probal in lahko potrdi. Je pa itak izbira tako široka (vsaj pri SMP) da si ne bi upal kupiti na blef.

Kokr sm reku 100 riti 100 sedezev razlicnih

Probaj res aeolus od bontragerja jaz sem dal manj kot 50eur pa mi je boljši od powerja za 90

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 24 minutami:

Zdej ne vem za Factor, samo bajki ponavad pridejo z zicom, po nekem JUS standardu. In zdej če sta že mogla menjat in probavat neke Fonda zice zakaj nis vzel model, za katerga si že od prej vedel, da nimaš problemov? To ne štekam a je to nek Fonda moment. Američani majo dobr pregovor, ki pravi if it ain't broke don't fix it.

Drugac so ti bajkfiterji vseen tud prodajalci svoje robe, hvalijo ful

najboljse od najboljsega ce jih poslusas

Povezava do prispevka
gorann reče pred 32 minutami:

kolega slavonac, mtb vs road pri isti hitrosti nimata enakih watov ze zarad gum in aero polozaja na kolesu, pa okvirja

In vcer je pihalo tud v prsa vsaka malenkost se pozna zato pa je powermeter da kaze kolk delas

Kjes nasu 211w

Kaj tocn bi ti zdj rad😁

211 W ti Strava kaže. Šel si pa po isti cesti gor in dol, kar bi moglo izravnat veter. Še vedno se mi 200+ zdi veliko za u izi kruzanje. Mogoče je res MTB tako potraten.

 

erted45 reče pred 32 minutami:

Nič bat, tak je plan oz. sva bila na vezi. 

 

Mene je zanimalo (in me še vedno) če je kdo probal SMP sedeže, ali pa SQ labs 612. Za te berem, da so dobri za razbremenitev "sredinskih delov", pa me zanima, če je kdo probal in lahko potrdi. Je pa itak izbira tako široka (vsaj pri SMP) da si ne bi upal kupiti na blef.

Jaz imam SQlab 612 in nimam pripomb. Po njihovih navodilih sem si izmeril rit in prilagodil širino glede na agresivnost položaja. Slednje je zanimivo, ker mi je sedež na dropih perfekten, če pa recimo peljem brez rok, se pa z ritjo hitro prevagam levo ali desno stran od sredine. Za svoje prvo kolo z bolj sproščeno geometrijo bi najbrž vzel cm širšega.

Ne spomnim se, da bi mi kdaj zaspale genitalije. Udoben je pa tudi dovolj.

 

Različnih sedežev nikoli nisem sprobaval. Prej sem vozil kakorli je pač stock na mojem Canyonu in imel težave z mravljinčenjem. Sedaj imam ta isiti sedež nagnjen bolj naprej in imam težave s preveč teže na rokah. SQlab mi definitivno bolj ustreza.

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

Nič bat, tak je plan oz. sva bila na vezi. 

 

Mene je zanimalo (in me še vedno) če je kdo probal SMP sedeže, ali pa SQ labs 612. Za te berem, da so dobri za razbremenitev "sredinskih delov", pa me zanima, če je kdo probal in lahko potrdi. Je pa itak izbira tako široka (vsaj pri SMP) da si ne bi upal kupiti na blef.

Overall ni dobr da mas dva razlicna zica ker te bo vedno en motu. 

Povezava do prispevka
S&lt;3NEC reče pred 14 minutami:

Jaz imam SQlab 612 in nimam pripomb. Po njihovih navodilih sem si izmeril rit in prilagodil širino glede na agresivnost položaja. Slednje je zanimivo, ker mi je sedež na dropih perfekten, če pa recimo peljem brez rok, se pa z ritjo hitro prevagam levo ali desno stran od sredine. Za svoje prvo kolo z bolj sproščeno geometrijo bi najbrž vzel cm širšega.

Ne spomnim se, da bi mi kdaj zaspale genitalije. Udoben je pa tudi dovolj.

 

Različnih sedežev nikoli nisem sprobaval. Prej sem vozil kakorli je pač stock na mojem Canyonu in imel težave z mravljinčenjem. Sedaj imam ta isiti sedež nagnjen bolj naprej in imam težave s preveč teže na rokah. SQlab mi definitivno bolj ustreza.

 

Kul, hvala. Kar sem brskal jih zelo hvalijo za razbremenitev jajc. Bom povprašal pri velikem F-ju.

Katero širino si pa vzel?

 

Boris reče pred 3 minutami:

Overall ni dobr da mas dva razlicna zica ker te bo vedno en motu. 

 

Sej, ampak moram najprej nadit en zic ki mi bo pasal.

Drugače na MTBju niti ni take panike, pač če sem uro+ v klancu mi začne tiščat ampak se da preživet. Ni pa idealno, ne.

Sicer pa da bi mel iste zice na vseh bajkih je spet malo tako, je že pozicija na bajku tako drugačna da bi to lahko delalo probleme.

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 3 minutami:

Kul, hvala. Kar sem brskal jih zelo hvalijo za razbremenitev jajc. Bom povprašal pri velikem F-ju.

Katero širino si pa vzel?

Če se prav spomnim sem vzel izmerjene kosti + 1 cm. Za točno mero izmeri svojo rit.

 

Le vprašaj velikega F, da te slučajno ne izobči, če se boš o čem sam odločil :whistle:

Povezava do prispevka
gorann reče pred 6 minutami:

Prava je od powermetra

182w

211w je weighted power to je kar sm vrtel avg

Avg pac steje se 0w ko ne vrtis

Ko ti pravim, da powermeter laže, kažeš malo številko. Ko se boš hotel pohvaliti, boš kazal veliko številko. Tisto z Gramina, ki je celo 234 W.

Kakorkoli, očitno je MTB toliko bolj potraten.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...