Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

gorann reče pred 1 uro:

Kaj se usajas gorenc, kdo je reku da ne mors

Svoje frustracije ne rabis delit kle pa pametovat kaj se rabi kaj se ne

Kupim jaz ne ti, moj dnar je in za moje veselje se gre

 

A bo slo

Ma ja vse okej, sam a si res prepričan da je to tvoje veselje? Jaz bi prej reku, da je to bolezen, pa brez zamere. Ravno zadnjič sem spet bral članek, da ljudje dejansko bolj uživamo v samem procesu nakupa, kot pa potem, ko stvar dejansko dobimo. Ti se mi zdiš prov tak textbook primer. Stalno vzburjen nad temi kakšne kul deale si dobil, pol pa dobiš zadeve, pa kaj, odpelješ 500 I'm v enem letu?

Povezava do prispevka

Okej, ti si resen bolnik. Sej ne rečem, da sem te dostikrat drkal, sam vidim da tud ko ti resne pošte pišem je enak odziv. Pa res bi bilo fino, če bi šel s tem debilnim načinom nazaj na gnoj, ker to ko se vsakoleto vrneš in začneš pisat bedarije, spravi sicer normalno temo na precej beden nivo. Ampak važno, da se ti dobro počutiš, ker imaš novo igračo in spet vsem pametuješ kako in kaj. 

uredilo bitje Jake the Mess
Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 54 minutami:

gorann spet striggeral pol foruma :D

 

Meni je zelo fascinantno, da nas kaj takega sploh triggera, ker ima točno 0 posledic za naša življenja. Mogoče so to napadi na našo "voljo", ker se vsi do neke mere brzdamo z nakupi, gorann pa tlači powermeter na svoj e-bike.

Pa res, se za ebajk lahk powermeter pedala nabavm da vidim kolk svojih watov dam od sebe

 

Drugac sm pa ze ob nakupu mtb gledal za powermetrom, kot sm reku enkrt ko si navajen na cifre od watov je filing da nekj manjka ce nimas powermetra

Sej cenovno je to 400eur, stevec za bajk je lahk vec

 

A ves ti si dau za bajk 5k+ pa se di2 nimas😁 potrata dnarja lahk bi se isto fural z unim k si mel prej😊

 

Povezava do prispevka
S&lt;3NEC reče pred 8 urami:

gorann spet striggeral pol foruma :D

 

Meni je zelo fascinantno, da nas kaj takega sploh triggera, ker ima točno 0 posledic za naša življenja. 

Ma to je daleč od zlatih časov gradbenih in kettlebell tem, ko je spraševal kako zidat bajto. Ko bi se zavedal takrat v kakšen unikatnem času živimo  bi verjetn bolj cenili tiste teme :D

 

Imajo pa valda vpliv na forum in posledično nek mini del naših lajfov, ta tema zdaj živi okrog gorannovih planov, kar bo kdo kupoval in vprašal se bojo mnenja kresala okrog tega nivoja itd.

 

Pa takih ciklov smo vidl že kr neki, valda smo a) skeptični b) zajebantske pizde in c) ljudje z empatijo. Jaz sem bil resen z vprašanjem o bipolarni motnji, če je nek psihološki triger, travma, stanje, ki ima diagnozo in rešitev in jo gorc najde, bi bil jaz iskreno ful bolj vesel zanj ko če ma powermete za ebajk. Ki v tej temi in družbi pač je meme material, ko borisovi s-worksi in asus hlače.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 4 urami:


a ti voskaš?

se ti da mal napisat, kaj in kako uporabljaš?

 

Voskam ja. Sem začel že pred leti, sicer takrat s Squirtom, ki je bil top izbira in je še vedno soliden, so ga pa v samem vrhu baje povozil bolji novodobni voski.

 

Letos, ko sem dobil nov bajk sem si pa rekel, da bi probal še vroče voskanje, bolj iz radovednosti. Pa sem si kupil komplet od Silce, to je vosek za taljenje in emulzijo. Sem si zamislil, da na vsake 1000 - 1500 km vržem ketno v vroči vosek, da jo "resetira", vmes pa mažem z emulzijo. Najbrž bom še bolj pogosto vroče voskal, če bodo Connex zapenjalci funkcionirali.

Je pa tale Silca vosek precej zanimiv, ker je v primerjavi s Squirtom izredno čist, torej ne vsebuje nič oz. zelo malo olja. Posledično ni tako pocast, in hkrati da zelo jasno vedet, kdaj je ketna za namazat, ker začne zvenet kot da bi mlel kamenje.

Najbrž ne bi kaj dost izgubil tudi, če bi ostal na Squirtu, ker se ne vozim ravno dovolj, da bi mi bila obraba ketne / komponent problematična. Razlike v vatih, če je, pa itak ne čutim. Samo meni je če ne drugega vredno ker je komot za pucat ketno, nič več špricanja z razmaščevalci in ribanja. Vzameš ketno z bajka, potunkaš v vosek, obesiš in počakaš, da se shladi, daš na bajk in je.

Na olje pa nikoli več. Ajde, razen če bi fural izključno po dežju.

Povezava do prispevka

Jest moram tole litro mucoff dry spraznit, potem pa probam, najprej Squirt, ki ga imam na zalogi ze en cas, potem pa verjetno full gas v vosek. Bo treba analizirat te kuhalnike in to vse, pa ultrasonicne cistilce. Cakam Gorana da zagrabi, da nam ne bo treba :)

Povezava do prispevka

Ultrazvoka ne rabiš, razen če misliš voskat ketne celemu selu. Kuhalnik sem pa jaz vzel v BigBangu za kuhat golaž, torej t.i. lonec za počasno kuhanje. To je nuja, da ne pregreješ voska (s tem ga uničiš oz. v najslabšem primeru se ti vžge). Vzel sem 1,5 L kar je ravno zadosti za eno ketno. Malo je tečno, ker res traja, da se vosek stali. Meni se tali kakšno uro. Je pa res, da ti ni treba kaj dosti počet, jaz grem po navadi vmes prat bajk.

Povezava do prispevka

No sej, UFO in Silca sta baje kar primerljiva. Jaz sem vzel slednjo izključno ker sem jemal v paketu še vroči vosek, da lahko delam tele "resete".

 

Drugače, če bi imel nekaj bolj dolgotrajnega, baje je Flowerpower od EffettoMaripose zelo dober. Samo je pa pač bolj klasična formula, torej vsebuje tudi nekaj olja.

 

https://zerofrictioncycling.com.au/wp-content/uploads/2022/11/Lubricant-detail-review-Effetto-Mariposa-Flower-Power-Wax-v1.2.pdf

 

image.png.34f1779a78abb127c255daa273a026df.png

 

Povezava do prispevka

Jaz voskam, ker je ves postopek rahlo bolj prijazen za delo v stanovanju. Prednost mi je tudi to, da nimam več opravka s toliko kemije. Sicer sem v štartu porabil skoraj 2 L topil, da sem razmastil 3 verige in sedaj po svetu trosim mikro delce PTFE, ampak se tolažim, da bo na dolgi rok bolje.

 

Za razliko od @erted45 jaz krožim med dvema verigama, ki ju pred voskanjem splaknem z vrelo vodo. Verigo poizkušam zamenjati na okrog 500 km (v resnici bolj 700 zaradi lenobe), čemur sledim z "My Gear" v Stravi. Takrat že opazim, da je bolj glasna. Z drip waxom si zaenkrat pomagam le na drugem kolesu, kjer nisem tako discipliniran z menjavo.

 

Verigo je treba izredno dobro razmastiti pri menjavi iz olja na vosek. Mazati malo z enim, malo z drugim ni ravno optimalno.

 

Količina nasprotujočih informacij okrog voskanja  je kar fascinantna. Jaz sem si za 10€ namešal parafinski vosek in PTFE po navodilih ata iz oz cycling. Sedaj sem videl, da ga Zero Friction Cycling, ki ga citira @erted45, kritizira. Absolute Black vosek pa si je celo prislužil tradicionalno Absolute Crap oceno. Očitno vsak prodaja svoje kačje olje.

Povezava do prispevka

To z dvemi ali več verigami je tudi zelo dobra in priljubljena opcija ja. Meni zaenkrat gre z emulzijo, če bi vozil tudi npr. v mokrem pa bi skoraj sigurno ubodel še eno ketno.

 

Ketno je treba sicer res u nulo spucat preden gre v vosek, sicer se ne prime in vosek se kontaminira. Naprodaj so sicer tudi že predpripravljene verige, ki jih potem samo veselo voskaš (pa menda so obstajale neke YNB ketne, ki niso bile namazane z mastjo), je pa to kar draga opcija.

 

Glede "spora" med Adamom (Zero Friction Cycling) in Stevom (oz cycle) je pa menda kamen spotike Stevova izjava, da je njegova bootleg mešanica boljša od Ceramicspeeda oziroma Molten speed voska. To je izjavil na nekih svojih real world testov, ki jih je potem Adam izpodbijal. Nisem se pa pretirano poglabljal (sicer sej vse piše v tistem linku zgoraj).

 

Je pa Adam stestiral tudi nek bootleg vosek, pač nekje na netu je naročil parafinski vosek, kot to predlaga Steve. Mislim pa, da ni dodajal nobenih aditivov. Je pohvalil zadevo:

 

 

Ampak je pa tudi zaključek, da je uspeh bootleg voska precej odvisen od tega, kako čist vosek dobiš.

Povezava do prispevka

Če vprašaš Adama (ZFC) ti bo rekel, da če želiš imet optimalno zadevo (npr. klapa ima eno ketno za trening in eno za dirkanje) moraš ketno vzet dol predn bajk opereš. Jaz ne kompliciram tolk. Tudi voskam 1x na teden oz. na 200-300 km z emulzijo. Vroče voskam na 1000-1500 km. Alpa imaš več keten, kot @S<3NEC.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jaz nimam kolesa kje oprat s tekočo vodo, zato ga operem z vedrom vode in krpo. Sploh ne vem kaj bi počel z MTB :\

 

Lani sem naredil le dobrih 3k km, kar pomeni tri voskanja obeh verig. Če bi delal dosti več km, bi mogoče nabavil še kako verigo. Drugače se mi pa sam postopek zdi dokaj netežaven. Vsekakor nič bolj kot razmaščevanje in mazanje z oljem.

Povezava do prispevka

ne da se mi čekirat zdej tega.

 

če kupš ono vrečko voska od silce, a je to za večkrat? npr potunkaš eno ketno notr in pustiš preostanek voska, da se strdi in ga pogreješ spet v prihodnje, ko ponavaljaš postopek?

 

za pucanje ketne bi pa jatz uporabil najprej bencin (z gas masko !), potem pa mogoče še nek legit degreaser, če ne bi bilo okej. ti degreaserji so cenovno katastrofalni.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...