Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

To je normalno

 

Zakaj bi mel prsiljeno drzo ce ne rabi, se zmer se lahk spusti nizje ce hoce

 

Drugac si pa imo lahk dobu za 300eur (edit 500) vec karbonca pa 105 gonilko, kle so ti dali navadno

 

Tcrja bi si lahk nabavu stroj

https://freestyle.si/kolesarjenje/kolesa/cestna-kolesa/kolo-giant-tcr-advanced-2-disc-pro-compact-ml-carbon-2023::11220041

 

😁

Povezava do prispevka

Pa sej to je fora tubelessa, al zatesni mleko, al zabijes crva, ce pa nic ne pomaga, se vedno das zracnico noter.

 

 

Evo jaz sem sel 2h se furat, PWR Z1, HR Z4, korona spet naredila svoje :/ Ampak je blo lepo, 12 stopinj, suho, sonce, nebi rekel da smo decembra.

Povezava do prispevka
gorann reče pred 47 minutami:

To je normalno

 

Zakaj bi mel prsiljeno drzo ce ne rabi, se zmer se lahk spusti nizje ce hoce

 

Drugac si pa imo lahk dobu za 300eur (edit 500) vec karbonca pa 105 gonilko, kle so ti dali navadno

 

Tcrja bi si lahk nabavu stroj

https://freestyle.si/kolesarjenje/kolesa/cestna-kolesa/kolo-giant-tcr-advanced-2-disc-pro-compact-ml-carbon-2023::11220041

 

😁

že tako več kot jurja nisem hotel dati za kolo, tega sem uzel samo zato ker ima vsaj eno srednjo sranje od grupe shimano 105 in ne tiagro ali soro, tak kot sem jaz ultegre pač ne rabim, iskal sem udobno kolo, ki ga bom imel 15 let, ja gume so gor 32, je pa KOMAD placa za še širše, ampak jaz se po makedamu nič ne vozim tako da takole ostane, bremze primejo dobro sem ga že nateral 70km/h iz žičnice dol, več ni šlo ker je vse polno smučarjev, pa od tistega laufanja zjutraj sem totalno uničen, sedaj grem zmontirati števec ipd pa naredim še kakšno sliko

Povezava do prispevka
b4d reče Pravkar:

Pa sej to je fora tubelessa, al zatesni mleko, al zabijes crva, ce pa nic ne pomaga, se vedno das zracnico noter.

 

 

Evo jaz sem sel 2h se furat, PWR Z1, HR Z4, korona spet naredila svoje :/ Ampak je blo lepo, 12 stopinj, suho, sonce, nebi rekel da smo decembra.

aha se pravi, lahko normalno kupim zračnice, in če mi kje razfuka gumo dam notri in vozim dalje? sem popoln laik glede tublerss, vem samo da sem prestar za te nove tehnikalije, in bi rajši klasiko

Povezava do prispevka
gorann reče Pravkar:

Kva si biu na krvavcu

ne, na štefanji gori imam starše, in moram mimo spodnje postaje žičnice krvavec in je valda vse zabito z avti

zakva pa misliš da sem skoraj vsak dan peš ali s kolesom na štefanji, grem na kofe domov :)

uredilo bitje doz
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Tako je, jaz sicer na MTB nosim s sabo crve in zracnico, slednje na sreco se nisem potreboval.

Tubeless je super zadeva, v 10k+ km sem enega crva porabil, pa bil veckrat posprican od mleka, a nikoli ni spustilo do konca da bi opazil.

Pa ne pozabi preverit kolicino mleka v gumah vsake 2-3 mesece, ker pac pronica cez plasc in izhlapi.

Vcasih je dovolj zgolj pretrest gumo da slisis, lahko pa spraznes gumo, das ven ventil in porines vezico noter in "odcitas nivo", kot olje pri avtu :D

 

Dotocis lepo cez ventil ce je potrebno in pali dalje.

Povezava do prispevka

tubeless je bomba kr pusti. Vsake 3 mesece odpres plasc dotocis tekocino to je to, Crvov na road ne rabis ker ne bos nikol prerezal tolk gume. Mej za rezervo zracnico pa pumpo v zepu kot do zdej. Tojto. 90% sploh nebos vedu da si prebusil ker bo tekocina prej zafilala. 

Jst ponavadi dotocim 2x pol menjas tko plasce ce precej furas 

 

Povezava do prispevka

Evo števc je gor, sedež nastavljen sedaj pa čakam jutri da se malo zapeljem, če ne bom totalno poloman, danes sem oddelal 2 maximuma, pa še zjutraj sem si na ravni cesti zvil gleženj, pizda sem štor ej ko bi vsaj v gozdu k sem tekel navzdol človek še ne reče ampak na ravnem haha, no ni sile par dni bom ok, evo par slikic tega bika, pač iskal sem bolj udobno kolo ker moj hrbet ni preveč dober (križ), nažalost nimam izbire na tem področju, iskal sem namenoma alu okvir da me ne bo skrbelo kje ga bom poškodoval in da je pač trpežen, upam da mi bo služil kakšnih 15 let... sedsj se bom pa malo podučil glede tubeless in mazanja ketne

20231229_173605.jpg

20231229_173614.jpg

20231229_173633.jpg

20231229_173656.jpg

20231229_173721.jpg

20231229_173734.jpg

20231229_173744.jpg

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

nehaj spricat po bajku ni to traktor. 

Bajk more bit cist in suh. Namaze se vijake ze k se bajk sestavlja. Eni vijaki se namazejo eni se ne. Ce bos ti sprical tko mal po vseh vijakih ni ok. 

prah pesek se ti bo nalepu na vse kar si zdej sprical in ti bo zacel bajk ropotat ob vsakem pritisku na pedala. 

 

nasvet dneva: ce ti diski ruzijo ali piskajo na mokrem. Naspricaj kapljico wd40 na ploscice ali disk

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...