Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 25 minutami:

ne da se mi čekirat zdej tega.

 

če kupš ono vrečko voska od silce, a je to za večkrat? npr potunkaš eno ketno notr in pustiš preostanek voska, da se strdi in ga pogreješ spet v prihodnje, ko ponavaljaš postopek?

 

za pucanje ketne bi pa jatz uporabil najprej bencin (z gas masko !), potem pa mogoče še nek legit degreaser, če ne bi bilo okej. ti degreaserji so cenovno katastrofalni.

 

baje da je najbolš nitro za barve redčit, za razmastit ketno

 

js sm probu čistilni bencin pa etilni alkohol, pa je blo tko tko

Povezava do prispevka

Silca voska mislim, da je pol kile v vreči. Jaz sem voskal menda 3x odkar imam ta vosek pa se nič ne pozna na nivoju. S tem, da v lonec sploh nisem usul cele vrečke. 

Vosek potem pustim kar v loncu, se lepo strdi in je to to. Edino golaža ne morem kuhat not :(

 

Za pucat ketno sem pa posvojil metodo od ZFC, 4x kopel v 250 ml White Spirit + 4x kopel v alkoholu. 

Je pa tu tudi odvisno od ketne, Sram ima baje izredno trdoživo mast ki posledično terja več truda za odstranitev. 

Imaš pa hkrati tudi novodobna čistila za ketne npr. od ceramicspeeda (UFO) ali pa od Silce, kjer menda zadostuje samo 1 kopel. Probal pa nisem. 

 

Drugače pa zgolj informativno, Silca ima trenutno akcije, hot wax je - 19%, drip wax je - 20%, čistilo za ketno prav tako - 20%. Pa na vse skupaj dobis se - 10% ce se prijavis na e-novice.

Povezava do prispevka

Cak da factor nardi svojga, ne mors met kr enga tam poceni😁

Izgibaj se shimanu, vzemi asioma pedala duo ce bos, jaz sem spider ker je biu poceni z gonilko in zovniki, pa se nekj sm dobu nazaj od prodaje gonilke

 

Zdle bi pa zihr favero pedala vzel, top shit powermeter za sprejemljivo ceno

 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

Silca voska mislim, da je pol kile v vreči. Jaz sem voskal menda 3x odkar imam ta vosek pa se nič ne pozna na nivoju. S tem, da v lonec sploh nisem usul cele vrečke. 

Vosek potem pustim kar v loncu, se lepo strdi in je to to. Edino golaža ne morem kuhat not :(

 

Za pucat ketno sem pa posvojil metodo od ZFC, 4x kopel v 250 ml White Spirit + 4x kopel v alkoholu. 

Je pa tu tudi odvisno od ketne, Sram ima baje izredno trdoživo mast ki posledično terja več truda za odstranitev. 

Imaš pa hkrati tudi novodobna čistila za ketne npr. od ceramicspeeda (UFO) ali pa od Silce, kjer menda zadostuje samo 1 kopel. Probal pa nisem. 

 

Drugače pa zgolj informativno, Silca ima trenutno akcije, hot wax je - 19%, drip wax je - 20%, čistilo za ketno prav tako - 20%. Pa na vse skupaj dobis se - 10% ce se prijavis na e-novice.

 

kaj sploh je white spirit po slovensko?

Povezava do prispevka

Ma, bral sem mnenja da je tale Sousvide vrečka bolj za silo, da je težko ketno spravit not in ven in da jo je težko pomešati po vosku. Klapa tudi komentira, da jim vrečke razpadajo in podobno. Pa ker sem že dobil lonec za 20eur sem si ga privoščil.

Tudi od Silce sem dobil vtis, da imajo raje lonec. 

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 4 minutami:

A gremo iskat poste kjer si trdil da treba met na 100%?

Jaz?

 

Treba met ce hoces rl filing klancev, to si ti nekj zamesal, jaz sem reku da je ta nastavitev glede na kaseto ki jo mas in zeljo po rl naklonu

 

Ce bi mel 32 zadaj bi mel 100% nastimano, ker mam v rl tud tako kaseto na bajku

Z 28kaseto pa treba najt se pravo razmerje da bo podobno rl, mogoce 90% ne vem 

 

Itak je pa wat pomemben tukaj, ker ne mors goljufat razen s kilami

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 uro:

kje kupujete 11 speed quick linke?

 

kača ma Shimano CN-HG601 ketno, pa quick link je trenutno gor KMCjev, kar mi je čudno le dokler ne grem iskat 11s shimano quick linkov, ki zgledajo kar unicorni.

 

tuhtam, da bi kar tole ubodel kmc quicklink

 

mn3nja?

 

https://www.bike-discount.de/en/shimano-sm-cn900-11-quick-link-connector-2-pair

 

Oz. če bi rad malo prihranil

 

https://www.bike-discount.de/en/ybn-qr-safety-links-chain-link-11-speed-1-pair

 

Tele YBN lahko menda tudi uradno 5x odpres in zapres. Obstaja tudi paket 6 kosov ampak na ne najdem v okolici. 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

mam gpx fajl od ene grafel fure ampak bi rad mal spremenu. Da ne "prerisujem" se da fuknt fajl v stravo pa uredit? Ne vidim nikjer opcije upload. Ima to moznost koomot? 

 

nvm sm najdu na kooomotuttt

 

lahko tud na stravi na kompu

 

greš Explore -> Create a route

 

pol maš tuki za upload gpx fila:

image.png.22a60a4871ce1c8771c2a6cfa5382e18.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...