Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Denis reče Dne, 3. 11. 2020 at 23:22:

Še glede q80t:

 

"Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the 'Ultra Viewing Angle' layer, and local dimming may perform worse. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested"

 


Tega ravno čakam, pa sem danes malo zašel na tole temo še na tem forumu. Resno?!

Ampak, če je temu tako, je to čisto zavajanje kupcev, glede na to, da to imaš v opisu tudi na SI uradni spletni strani in pri kateremkoli prodajalcu.

Povezava do prispevka

kaj znalci tlele priporočate za cheapunski gaming tv do MAX 50" (rajši 43", če se kej pametnega dobi). rabim nekaj za v spalnico.

 

stvar bi bila namenjena samo za ps4pro in netflix.

 

preferably, bi za to zagnal manj kot 500€ kolikor stane (na prvi pogled okej?) 50" Q60T.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

A mi zna kdo s prve roke povedati, če Samsung (točneje Q80T) omogoča PIP način tako, da lahko izbiraš prikaz kateregakoli sourca-a v glavnem/majhnem oknu?

 

Se pravi, lahko imam PC (HDMI source) na "glavnem" zaslonu in recimo Neo box (HDMI2) v malem oknu?

 

 

Hvala.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 29 minutami:

Rahlo iz konteksta.

 

Narocil in placal sem q80t na mimovrste, datum prevzema v poslovalnici je danes, narocilo pa se vedno ni slo preko prve faze. Na klicih te spretno preusmerjajo tako, da dejansko ne mores vprasati kaj se dogaja s tvojim narocilom in kdaj bo dejansko na voljo. Imate kaksne izkusnje okrog tega?

 

nekaj se jim je zalomilo, ti si pa že plačal - nisi jim več prioriteta

zagrozi, da boš preklical naročilo - to jih ponavadi predrami, če gre za tak nek višji znesek...

 

Povezava do prispevka

Ja, samo ne razumem principa. Je na zalogi, dobis takrat in takrat. Das v kosarico, placas, potem je pa prvi korak, preverjamo zalogo, kjer se stvar zatakne. Torej ni na zalogi.

 

In zdaj se v Bolgariji praskajo po jajcih in se sprasujejo, kje bodo dobili 600 evrov vredne TVje, da jih posljejo naprej v Slo, kjer cakamo kupci, ki smo placali 1k.

 

Tukaj nam pa govorijo, da pridejo jutri. Drekaci uglavnem.

 

Aja, izbral sem 1 pri klicu, ki ti itak ne ponudi moznosti, da bi govoril z zivo osebo o tem jaj se dogaja s tvojim narocilom.

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 4 minutami:

Ja, samo ne razumem principa. Je na zalogi, dobis takrat in takrat. Das v kosarico, placas, potem je pa prvi korak, preverjamo zalogo, kjer se stvar zatakne. Torej ni na zalogi.

 

In zdaj se v Bolgariji praskajo po jajcih in se sprasujejo, kje bodo dobili 600 evrov vredne TVje, da jih posljejo naprej v Slo, kjer cakamo kupci, ki smo placali 1k.

 

Tukaj nam pa govorijo, da pridejo jutri. Drekaci uglavnem.

 

Aja, izbral sem 1 pri klicu, ki ti itak ne ponudi moznosti, da bi govoril z zivo osebo o tem jaj se dogaja s tvojim narocilom.


Ja saj, sem enakega mnenja. Pač nategujejo ...

Sicer pa, izbereš 4 -> 1 pa prideš do njih. :)

jaz jim bom dal še na mail, na princip, kot si zgoraj napisal, da vidim, kaj dobim kot odgovor.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 10 urami:

No javi prosim kaj ti bodo odgovorili. 

 

Tisto sem razumel kot preverjanje stanja izdelkov, ki se niso naroceni. Pac vsi ti zgleda odgovorijo na to vprasanje, deluje pa kot da nihce ni zadolzen za to 🙂

Živjo! Iz pregleda je razvidno, da se je zamaknil datum dobave za artikle v vašem naročilu, artikle na zalogo prejmemo predvidoma danes. Na mimovrste😊 se po svojih najboljših močeh trudimo zagotoviti ažurnost in pravilnost podatkov, ki jih objavljamo na spletnih straneh, poleg tega se pri navedenem predvidenem času dobave zanašamo na profesionalnost in hitrost dobavitelja, vseeno pa se lahko kasneje podatek izkaže za napačnega, saj dobavni časi lahko zelo nihajo. Iskreno upamo, da razumete, da nikakor nimamo namena zavajati svojih kupcev, saj smo tudi sami večkrat v vlogi razočaranega kupca.
V zadnjem času se zaradi posledic situacije s Covid-19 še vedno soočamo z izredno povečanim številom naročil in žal prihaja do zamud na vseh področjih. Zaradi povečanega povpraševanja žal prihaja tudi do zamud s strani naših dobaviteljev zato lahko pride do zamika pri dobavi.

Skratka, 0 nisem izvedel.

Povezava do prispevka
akulp reče pred 9 urami:

Živjo! Iz pregleda je razvidno, da se je zamaknil datum dobave za artikle v vašem naročilu, artikle na zalogo prejmemo predvidoma danes. Na mimovrste😊 se po svojih najboljših močeh trudimo zagotoviti ažurnost in pravilnost podatkov, ki jih objavljamo na spletnih straneh, poleg tega se pri navedenem predvidenem času dobave zanašamo na profesionalnost in hitrost dobavitelja, vseeno pa se lahko kasneje podatek izkaže za napačnega, saj dobavni časi lahko zelo nihajo. Iskreno upamo, da razumete, da nikakor nimamo namena zavajati svojih kupcev, saj smo tudi sami večkrat v vlogi razočaranega kupca.
V zadnjem času se zaradi posledic situacije s Covid-19 še vedno soočamo z izredno povečanim številom naročil in žal prihaja do zamud na vseh področjih. Zaradi povečanega povpraševanja žal prihaja tudi do zamud s strani naših dobaviteljev zato lahko pride do zamika pri dobavi.

Skratka, 0 nisem izvedel.

Ja boljse bi bilo da bi ti napisali

 

Zaradi kovida ni se nic lp in dva smajlota

Povezava do prispevka

kje bi izvedel kaj je razlika med temi Samsungovimi modeli?

 

https://www.enaa.com/televizorji/led-tv-samsung-50tu7002-ue50tu7002kxxh

https://www.enaa.com/televizorji/led-tv-samsung-50tu7092-ue50tu7092uxxh

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-televizorji/samsung-ue50tu7172-televizor?src=bestsellers

 

pa še ene par jih je.

Še na uradni samsungovi strani so tako skope informacije da glava peče, pa bognedaj slikat zadnjo stran TVja

zanima me sicer ali ima možnost priklopa zvočnikov preko RCA. Kokr sm razbral iz interneta (iz ene slike na googlu, ker to je to kar najde po teh šifrah) tega TU7xxx serija sploh ne omogoča

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 1 uro:

kje bi izvedel kaj je razlika med temi Samsungovimi modeli?

 

https://www.enaa.com/televizorji/led-tv-samsung-50tu7002-ue50tu7002kxxh

https://www.enaa.com/televizorji/led-tv-samsung-50tu7092-ue50tu7092uxxh

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-televizorji/samsung-ue50tu7172-televizor?src=bestsellers

 

pa še ene par jih je.

Še na uradni samsungovi strani so tako skope informacije da glava peče, pa bognedaj slikat zadnjo stran TVja

zanima me sicer ali ima možnost priklopa zvočnikov preko RCA. Kokr sm razbral iz interneta (iz ene slike na googlu, ker to je to kar najde po teh šifrah) tega TU7xxx serija sploh ne omogoča

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu7000

Torej, nima ...

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 15 urami:

Haha prav res. Jah nic, jaz jim dam se par dni, potem grem pa cakat, da Big Bang dobi zalogo. Oni so, ko sem iskal kje prednarociti, za razliko od teh kolegov, nekako uspeli iz zvezd razbrati, da trenutno teh tvjev ne morejo dobit. Tako da ko bodo, verjetno res bodo. 🙂


jaz jim dam še danes/jutri.

 

Tile pravijo, da ga dobavitelj ima na zalogi in da bi jutri lahko prišel ponj. Ampak seveda, dokler ne plačaš, spet ne veš zihr.

https://www.topsolutions.si/Avdio_Video_Foto/Televizorji/Televizorji-LED_televizorji_od_50_-55/QLED_TV_SAMSUNG_55Q80RAT

Povezava do prispevka

Ker sem malo naveličan čakanja in razmišljam, da sem pripravljen tudi zamenjati model, dajem v razpravo moje odločitve, zakaj sem se odločil za Q80T in ne za Sony XH90 oz. Philips 8505. Kaj drugega v tem rangu cene (do 1000 EUR) nisem zasledil oz ni bilo govora.


Na koncu sem se odločil za Samsunga zaradi:

- osveževanja (Philips ima slabšega)
- input laga (kot rečeno, to bo 90% PC monitor)
- vidnega kota

- PIP možnosti (baje je možno gledati dva različno izbrana sourca, kjer lahko pri manjšem izbiram pozicijo in velikost, zadaj pa imam na zaslonu delo na PCju...vem, da pri Philipsu je bil nek problem okrog tega, za Sonyja ne vem)
- integrirane Alexe, ker to uporabljamo povsod in je to dober bonboncek. :)
- integrirane app za Ring zvonec (še ena smart home zadeva, ki jo spridom korsitimo kot videofon in ne bomo za to več potrebovali posebej zasloncka...)

 

Mi lahko za kako točko, kdo od lastnikov omenjenih ostalih modelov potrdi, da deluje. zadnji dve po mojem ne, ker Samsung ima po mojem vedenju edini direktno integracijo z Alexo/Ringom.

 

p.s.: Mi zna kdo povedati razliko (razen, da je narejen za DE trg) med Q80T in tem (Q84T):

https://www.samsung.com/de/tvs/qled-tv/q84t-55-inch-qled-4k-smart-tv-gq55q84tgtxzg/


 

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
planetarium reče Dne, 9. 12. 2020 at 9:28:

Rahlo iz konteksta.

 

Narocil in placal sem q80t na mimovrste, datum prevzema v poslovalnici je danes, narocilo pa se vedno ni slo preko prve faze. Na klicih te spretno preusmerjajo tako, da dejansko ne mores vprasati kaj se dogaja s tvojim narocilom in kdaj bo dejansko na voljo. Imate kaksne izkusnje okrog tega?


Si že prišel kam naprej? :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...