Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Si pa eden redkih, ki preferira VRR pred HDR:D

 

No me prav zanima ko boš probal VRR na ps5 na tvju. Ker baje poruši tudi napredne algoritme obdelave slike. Zato je PC za VRR trenutno daleč najbolj optimalna izbira, ker tam grafična dejansko vse naredi, nove konzole pa imajo to precej češko implementirano, pri čemer ima PS5 še 10x slabše od xboxa.

 

Po mojem boš na koncu igral z izklopnjenim game mode in VRR:D

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 minuto:

To ti eventuelno igra vlogo, samo če povezuješ konzolo na PC monitor, ki je izključno G-Sync, ali?

TVji bodo pa itak vsi podpirali AMDjevo rešitev...

 

štirje standardi VRRja so, od tega večina TVjev (oziroma skoraj vsi) podpirajo le najbolj basic VRR. V flimu lepo razloži, nisem se toliko poglabljal. Ampak fora je, da TVji ne bodo podpirali AMD rešitve, ker jim ta čisto zjebe njihovo tehnologijo, v katero so vložili ogromno denarja, da dobiš najlepšo sliko, barve, nizek input lag, ko pa VRR vklopiš je pa čisto druga igra in bi morali spet vse na novo razvijati. Medtem ko boljši PC monitorji pa imajo AMDjev VRR implemntiran, ker tam vso delo prevzame grafična, monitor pa samo prikazuje sliko. Ampak zato pa imaš na TVju toliko lepšo barvno sliko kot na monitorju - ravno zaradi vse tehnologije izboljšave slike.

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

Si pa eden redkih, ki preferira VRR pred HDR:D

 

No me prav zanima ko boš probal VRR na ps5 na tvju. Ker baje poruši tudi napredne algoritme obdelave slike. Zato je PC za VRR trenutno daleč najbolj optimalna izbira, ker tam grafična dejansko vse naredi, nove konzole pa imajo to precej češko implementirano, pri čemer ima PS5 še 10x slabše od xboxa.

 

Po mojem boš na koncu igral z izklopnjenim game mode in VRR:D

 

Ne da preferiram VRR pred HDR, ampak samo nisem nek ljubitelj HDRja v igrah - pri filmih mi je HDR svetovna stvar, pri igrah pa me na dolgi rok začne motit prevelika svetilnost...

 

Bomo vidli kako bo s tem VRRjem na konzolah, bom znal povedat - je pa res tudi, da na PCjih je v principu dosti več trganja slike, kot na konzolah, tako da mogoče na konzolah niti ne bo take izgube, če ga ne bo...bomo vidli

Povezava do prispevka
Feget reče pred 11 minutami:

 

štirje standardi VRRja so, od tega večina TVjev (oziroma skoraj vsi) podpirajo le najbolj basic VRR. V flimu lepo razloži, nisem se toliko poglabljal. Ampak fora je, da TVji ne bodo podpirali AMD rešitve, ker jim ta čisto zjebe njihovo tehnologijo, v katero so vložili ogromno denarja, da dobiš najlepšo sliko, barve, nizek input lag, ko pa VRR vklopiš je pa čisto druga igra in bi morali spet vse na novo razvijati. Medtem ko boljši PC monitorji pa imajo AMDjev VRR implemntiran, ker tam vso delo prevzame grafična, monitor pa samo prikazuje sliko. Ampak zato pa imaš na TVju toliko lepšo barvno sliko kot na monitorju - ravno zaradi vse tehnologije izboljšave slike.

 

moram jaz pogledat ta video, pa bom komentiral potem, da ne govorim napamet - ki to mi je malo čudno, kar govoriš... :D

Povezava do prispevka

Implementacija "gaming mode" je na TVjih zelo zelo različna. Samsung ima gaming mode z najnižjim imput lagom, vendar se zato odrečeš lepemu delu kvalitete, ki jo sicer ponujajo njihovi TVji. Sony game mode ima malo večji input lag, vendar je izguba na sliki minimalna.

 

Tako da zelo odvisno je od TVja. Poleg tega VRR postane viable šele pri mislim da 48 frejmih in več. Glede na to, da večina konzolnih špilov teče na 30, ga sploh ne moreš izkoristiti, razen če igraš na 1080p.

 

Overall, VRR zaenkrat niti približno ni to kar so TV console gejmerji pričakovali.

 

Povezava do prispevka

Jz ne vem za gamerje kot si ti samo ps5 veliko vecino naslovov drzi na 60+ fpsjev, vsaj novih. Za sub ~48fps ne rabis met VRR ker to pomeni da so igre lockane na 30fps in je vsync al karkoli se ze uporablja zadnji 2 generaciji cist ok.

Verjamem pa da je VRR tezko ali nemogoce implementirati z vsemi cirulecarule stvarmi ki jih TVji delajo s sliko, ampak kot pravim te t.i. čirulečaruleTM stvari vse, neizogbno, dodajo latency in jih pravi console gamerji itak izklopijo. 

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 13. 1. 2021 at 11:35:

 

Verjamem pa da je VRR tezko ali nemogoce implementirati z vsemi cirulecarule stvarmi ki jih TVji delajo s sliko, ampak kot pravim te t.i. čirulečaruleTM stvari vse, neizogbno, dodajo latency in jih pravi console gamerji itak izklopijo. 

 

izbris

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

 

Glede na to, da je 90% konzolašev na forumu največjih mainstream casualcev in obenem največje grafične kurbe, trditev o izklopu TV funkcij za lepšo sliko nekako ne pije vode.

Ne vem, jz sm bil vedno pristas tega da input lag == no es bueno in da raje sacrificam ta nepotreben preprocessing slike kot da trpim zamik zarad TVja. Vsakemu svoje, ocitno. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Ker nimam pojma o tvjih rabim neko pomoč. Torej nabavit hočem nek ne prevelik dokaj kvaliteten tv, na katerega bom imel priklopljen Playstation 5 in PC. Na kaj naj sploh pazim? Zdaj OLED glih ne nucam, pač da je neko povprečje.

Namen imam nabavit tudi neke solidne zvočnike, ki bi jih isto rad uporabljal na PC in PS5 hkrati. Kako naj sploh to potem priklopim in na katere izhode naj bom pozoren?

 

Hvala! :)

Povezava do prispevka

Imate kakšen dober nasvet za kvaliteten tv nosilec za 65" TV. Tak, ki je fiksen, se pravi, da ni treba, da se premika v katerokoli smer. 

 

In pa ali kdo ve kako dobiti mojstra, ki bi mi prišel to kvalitetno namestit na steno. Bigbang ponuja montažo, ampak samo če kupiš pri njih, Merkur ne dela tega, drugih pa ne najdem. Prav neverjetno se mi zdi, da ne morem najt, ker ne gre ravno za najbolj eksotično stvar na svetu, vsi pa tudi nimamo doma pormašine za vrtat v steno. Kaj šele izkušenj, da bi bilo to narejeno kot je treba..

uredilo bitje Surg3on
Povezava do prispevka

jst sem do zdej že dva nabavil od echogear

vseeno se ti splača da ima vsaj tilt da lahko level popraviš če je treba
naroču iz amazona, prišlo v roku dveh tednov 

 

za 75" sem vzel tega: full tilt TV mount

 

za 55" pa enega z roko, da se lahko stegne vn: eglf3

 

oba se enostavno montirata, imata vse vijake/vložke zraven, easy navodila, tako da težko kej zajebeš

 

edino kar je, je da sem v merkurju vzel še močnejše/daljše vložke + din lesne vijake, ker sem TV-ja montiral na steno iz starega modularca, ki ima kar velik razpon med luknjami
ampak to je sam malo moja paranoja da ne bi padu ven :D

 

držijo pa zaenkrat super

 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Glede ponudnika montaze ne znam svetovat, ampak na samem nosilu jst ne bi prevec zapravlal.

 

Doma imamo med recimo dva enaka temu (druga znamka, enak nosilc). Cena je bila okoli 40e.

Na enem je 55'' in na drugem 65''. Oba drzita super. So pa navadne stene iz cegla + omet.

 

Ce res ne potrebujes moznosti odmika od stene (fajn, ce rabis kej sarit zadi po tvju), potem je verjetno tudi ze nekaj takega dovolj.

 

Povezava do prispevka

Hvala vsem za predloge. Sem potem našel enega kolega s pormašino in smo zvrtali ter namestili TV. Prej sem imel skoraj 15 let starega 32" Panasonica, ki sem ga zdaj zamenjal za 65 " Sony XH950. Zaenkrat sem več kot navdušen. Najprej nad kvaliteto slike, barv, zvoka, potem vseh funkcij, ki jih ima, kako je vmesnik odziven, itd.. Ono ko samo gledaš in se čudiš kako je to mogoče, da ima tako lepo sliko. TV sem šel prej pogledat na mimovrste, ko ga majo razstavljenega, samo sem mislil, da je to pač nek promo filmček in da pol v realnosti itak ne bo niti približno enako. Pa je, tudi če gledaš čist tko TV!! Vidi se sicer razlika med kanali, SLO1 ma res top sliko, pol sem pa gledal miljonarja na Planet TV, pa kljub temu, da naj bi bil kanal v HD je bila slika totalno nejasna (mogoče je čas, da si oni nabavijo novo kamero), National Geographic je tko kot, da si tam madona :D.

 

Glede nosilca sem se pa potem odločil za VOGEL EFW8305, ker mi je bil po karakteristikah ok, pa še na zalogi. 

 

Edina stvar, ki me moti in zaenkrat še nisem uspel najt rešitve pa je, da ko gledam TV (imam prek telekoma) je zvok ful potiho in moram posledično dat na tvju na glasnost 80/100, da je nekako normalna jakost. Za vse ostalo (youtube, VLC) pa je glasnost 14/100 že ono ful, tako da če pozabiš in direktno iz TV preklopiš na druge vsebine te lahka fršlok. Ne razumem najbolj kaj je fora, da je zvok tolk potiho pri gledanju TV.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...