Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Galko reče pred 7 urami:

rabim 65 inčni TV za v podjetje za sejno sobo, torej za povsem ne-gaming zadeve, bolj za prezentacije in conf calle. Verjetno lahko kupim neko poceni jajce? Kva predlagate?

 

Rajš kup IPS kot VA, zarad vidnih kotov. Pa tud ponavad je cenejši. Kšn ta low end LG bo gud imo.

 

Čeprav realno je ta Samsung čist ok, točno tega (sam eno leto starejši model) mamo mi u službi, oziroma jih mamo 6, da so gor razne aplikacije pa slike kurcev.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Evo najlepša hvala šerifi, pač sem debil se oproščam.

 

Evo še enkrat -  TV doma, itak jebice k sem prvič previsoko postavil TV mount in prejšnji TV je bil OK, sedaj pa je bla TV do stropa 

 

Innn ker smo 2020 in ne moreš kupit 4 jebenih vložkov za v zid sem moral poklicat jebenga zidarja da mi jih je prinesel, sam ajde je potem še zvrtal luknje in vse da je v "levelu".

 

Koštalo me je eno kofe in piškote (in mogoče korono, ker pač nimam pojma kje ta človek drugače palamudi).

 

Seveda nekateri problemi so se pokazali kot npr - imam 2 vtičnici, ena je za TVjem, ena je v omarici.

 

Itak če sem priklopil uno zgoraj je ful pritiskalo na kabelj, ker ne vem kdaj je postalo to moderno, vsi vtikači štrlijo ven kot eni dildoti...

 

Zato sem mogel kabel speljat skozi steno (vsem ki to še, boste delali, dajte € več in kupite gladko cev za v zid in ne dat kar une rebraste čeprou se vam zdi fajn da ste prišparli in porabili material, ker se boste jebali s kablovjem in ni vredno tistih par centov).

 

Vse lepo in prav, sam ne vem zakaj spet vsi šparajo s kablom, mater komi da je prišel do vtikača, ne vem zakaj ne dajo 5m kabla in spelji si kamor češ.

 

Ista zgodba HDMI kabel, čakam na daljšega.

 

Drugače pa mega zadovoljen, slika je res wow, tudi tekoča, barve ni da ni, ko jebe ambilight, nikad više Philips razen če se jim res posreči narest AAA panel (kar pa dvomim kar so pod Kitajci).

 

Evo še slikovni material:

 

Prej in potem :)

 

 

IMG_20201203_125937.jpg

IMG_20201203_170522.jpg

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 urami:

Ma stari raje sem v kuhinji kot v stali kidam gnoj al neki 🤣🤣

 

Jaz ne vem zakaj ima kuhinja tak negativen predznak 🤣

 

kaj ima veze zdaj hlev; to je isto, kot da rečeš, da je diskriminacija moških to da so zaprli gostilne, medtem ko pa ženske lahko še vedno normalno živijo, likajo, kuhajo, perejo

Povezava do prispevka

Haha isto

 

Ne pac hotu sm rect da raje sem doma v kuhinji kot da morem hodit ven delat na polje al karkoli

 

Moja nona, ko so jo v delovnem taboriscu med vojno dali v kuhinjo je bila v 7ih nebesih

 

Mislim kuhinja je ql ne.. sam tisti ki jo ne poznajo dobro in niso navajeni jo vidijo kot neko mesto kjer se mores ful trudit, ce zelis, da se hrana magicno pojavi na krozniku

 

V resnici je pa mega kuhat, ce se malo navadis.. edino pol ce ti kdo kritizira da je prevec al premalo slano ti gre na kurac ampak jaz sem prav vesel, da si lahko skuham kot meni pase in da so ostali toliko glupi, da se jim ne da kuhat in pol mene pustijo da kuham kot meni pase se naprej in jem meni dobre stvari vsaki dan 🤣🤣

 

Uno ves ko si naredis ful pikantno in slano in uzivas pri hrani in pol nekje v ozadju nekdo jamra hahahaha ampak, da bi rekli drugic kuham jaz nisans 🤣🤣

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Zanima me, ali bi bil dober nakup 109cm LG Nanocell 43 inch 4k HDR https://www.bigbang.si/lg-4k-uhd-nanocell-43nano793ne-smart-tv-sprejemnik-157291-izdelek-680705/?search_q=lg nanocell

Gor bom priklopil PC z gtx1070/cpu i7. Ko bo na voljo ps5 ali xsx pa eno od slednjih naprav. Zanima me, ali je ta TV 100Hz ali 50hz. Na uradni LG strani pravijo 100Hz, na slo bb pa da je 50Hz. Upam, da so se slednji zmotil. :)

Brt mi prav, da kao 4K hdr tehnologija še ni čisto razvita in naj počakam še en let. Men 43 inch čist odgovarja, zarad pohištva in velikosti sobe. Za odg. tnx

Povezava do prispevka
Car reče pred 2 urama:

Zanima me, ali bi bil dober nakup 109cm LG Nanocell 43 inch 4k HDR https://www.bigbang.si/lg-4k-uhd-nanocell-43nano793ne-smart-tv-sprejemnik-157291-izdelek-680705/?search_q=lg nanocell

Gor bom priklopil PC z gtx1070/cpu i7. Ko bo na voljo ps5 ali xsx pa eno od slednjih naprav. Zanima me, ali je ta TV 100Hz ali 50hz. Na uradni LG strani pravijo 100Hz, na slo bb pa da je 50Hz. Upam, da so se slednji zmotil. :)

Brt mi prav, da kao 4K hdr tehnologija še ni čisto razvita in naj počakam še en let. Men 43 inch čist odgovarja, zarad pohištva in velikosti sobe. Za odg. tnx

 

Jaz sem našel tole  

TruMotion / Refresh Rate
TM100 (Refresh Rate 50Hz)

To pomeni da je 50Hz - 100Hz je z interpolacijo.

 

Ne kupuj tega, če misliš imet za gaming.

Iskreno pa tudi ne vem, kaj bi ti priporočal v tej velikosti, nič pametnega mi ne pride - je nerodna velikost in za TV in za PC monitor...mogoče kdo drug pozna kak model

Povezava do prispevka

Bodi natančen maksi. Ni laž, ampak refresh rate z interpolacijo ali pa refresh rate s pravim inputom sta dve popolnoma drugačni stvari, zato, kot praviš, je vse ostalo neuporabne smeti ki jih izklopiš. Gleda se samo input specse, panel ima lahko tut 1GHz refresh rate pa ne bojo špili nič bolj uživantski.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 24 minutami:

Ja, tale finta z interpolacijo je že od pamtiveka, se spomnim še plazm, kjer so pisali tudi 600hz :D

 

sej sem mu napisal da je 50Hz in da 100 je z interpolacijo...upam da razume, kaj to pomeni - če ne, mu razložimo, naj vpraša

drugače sem te razumel, da hočeš povedat da ne more bit 50/100Hz panel, da je lahko samo 60/120

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 minutami:

drugače sem te razumel, da hočeš povedat da ne more bit 50/100Hz panel, da je lahko samo 60/120

saj tu ni nobene razlike, 50hz TV ima 60hz panel, razlika je samo v tem, da je TV broadcasting vsebina v Evropi na 24fps, v ZDA pa 30fps (legacy od PAL/NTSC standarda)

 

če bi imel 60hz, bi ti preskakovalo frejme, ker 60 ni deljivo 24

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 46 minutami:

saj tu ni nobene razlike, 50hz TV ima 60hz panel, razlika je samo v tem, da je TV broadcasting vsebina v Evropi na 24fps, v ZDA pa 30fps (legacy od PAL/NTSC standarda)

 

če bi imel 60hz, bi ti preskakovalo frejme, ker 60 ni deljivo 24

 

kaj ni PAL/NTSC že zgodovina, razen na Kamčatki? :)

kakorkoli, malo je res čudno, da so med specifikacije napisali 50Hz

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...