Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

sadhu sequencer reče pred 37 minutami:

Meni sta oba filma vrhunska in kot celota sta mi med top 3 sci-fi filmi.

 

1. Prospect

2. Dune

3. Ad Astra

 

Sci-fi doživlja svojo naslednjo evolucijo par let, čeprav na zelo majhno količino vrhunske kvalitete dobimo tudi po 50x več bednega šodra vsako leto.

 

Prospect je res kul film, v bistvu hidden gem.

 

Ad Astra je toplo / hladno

 

Dune mlacno

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 14 minutami:

Dune mlacno

 

Mogoče mlačen dramatični del, saj glede igre ni nekih presežkov, spopad dobrega z zlim se čuti recikliran. Vendar od zgodbe, ki se dogaja v 10191 hočem samo eno: scenografijo. In ta je dih jemajoča. Ne recimo kot Warhammr 40K lore, ki se gre izgovarjat, da so AI prepovedali in mora biti vse mehansko. Nekaj takega kot igra In Pursuit of Greed, ki se dogaja 15432 ali pa Omikron, ki je postavljen v 8. tisočletje.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

@sadhu sequencer, @Sektor 13:  Kaj pa Interstellar?
Zanima me pač, kakšno mnenje imata o tem filmu. Meni je načeloma res top scifi, komot ob boku z omenjenimi. 

 

Interstellar je zelo dober, ampak pri ocenjevanju sci-fi filmov je treba izpostaviti eno stvar in sicer to da so to umetnine, ki v celoti dostavljajo nekaj izmišljenega, tako da nam rišejo svetove prihodnosti, ki so se pojavljali v preteklosti v naši domišljiji. Od človeka do človeka odvisno kaj nam je hodilo po glavi nekoč. Zato je ocenjevanje težje kot pri ostalih filmih. Meni recimo je vsesplošno popljuvani Alien Resurrection med TOP 10, ker ima najbolj badass vesoljske pirate ever in meni osebno najbolj badass sci-fi dialog.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 13 urami:

@sadhu sequencer, @Sektor 13:  Kaj pa Interstellar?
Zanima me pač, kakšno mnenje imata o tem filmu. Meni je načeloma res top scifi, komot ob boku z omenjenimi. 

 

Interstellar mi je vecinoma zelo dober.

Vse splosno vzdusje je super, roboti so nekaj posebnega in so mi res zakon. Muzika je dobra, efekti so dobri.

Ima pa ene par res vprasljivih delov in pa konec mi je  "kr neki".

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 13 urami:

 

Interstellar je zelo dober, ampak pri ocenjevanju sci-fi filmov je treba izpostaviti eno stvar in sicer to da so to umetnine, ki v celoti dostavljajo nekaj izmišljenega, tako da nam rišejo svetove prihodnosti, ki so se pojavljali v preteklosti v naši domišljiji. Od človeka do človeka odvisno kaj nam je hodilo po glavi nekoč. Zato je ocenjevanje težje kot pri ostalih filmih. Meni recimo je vsesplošno popljuvani Alien Resurrection med TOP 10, ker ima najbolj badass vesoljske pirate ever in meni osebno najbolj badass sci-fi dialog.

Alien Ressurection je tudi moj guilty pleasure film. Se najbolj me moti, da so marinci res ene reve.

Zadnja scena z monstrumom v cargo bayu je tudi legendarna :) .

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Ko sem pogledal drugi del sem bil mega razočaran, prav rekel sem si kakšna jajca.

 

Mislim da je glavni razlog to, ker film res brutalno odstopa od knjige - predvsem razmerje Chani Paul, kjer je v filmu Chani res annoying pička, v knjigi pa Paulova zvesta žena, ki razume, da se mora tudi sama žrtvovati za dobro fremenov. V filmu pa če ni po moje, jebi se:D


Čeprav zdaj ko gledam malo razlage filma, razumem zakaj so šli v to smer. Tako da mogoče je ok. 

 

Ampak mi je Lynchov film še vedno fuuul boljši, tam so res ujeli po mojem feeling likov. Že samo scena "father the sleeper has awakened" se poserje na celoten part 1 in part 2 of Vilneva.

 

No ja, vseeno upam da naredijo tretji del :)

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...