Skoči na vsebino

DO YOU EVEN LIFT


Ne me jeb

Priporočeni prispevki

Kamahl reče pred 10 urami:

 

 

zakaj to rabiš v home gymu??

 

ker se je lažje hvaliti s kešem, kot pa 200kg deadliftom... lahko pa samo nodi klasično dokazuje svoje poznavanje nekih kao elitnih znamk.

 

sicer pa, dost več od kletke, štange in kompleta uteži res ne rabiš, ne vem zakaj bi bilokako mašino kupoval za home gym. mašine pokurijo ful preveč prostora za omejeno število vaj, ki ga ponujajo. z malo improvizacije pa tko al tko lahko na običajni kletki namestiš škripec ali dva ipd.

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 6 urami:

 

ker se je lažje hvaliti s kešem, kot pa 200kg deadliftom... lahko pa samo nodi klasično dokazuje svoje poznavanje nekih kao elitnih znamk.

 

sicer pa, dost več od kletke, štange in kompleta uteži res ne rabiš, ne vem zakaj bi bilokako mašino kupoval za home gym. mašine pokurijo ful preveč prostora za omejeno število vaj, ki ga ponujajo. z malo improvizacije pa tko al tko lahko na običajni kletki namestiš škripec ali dva ipd.

Zgleda tvoji možgani niso zmožni sprocesirati da si je ta home gym naredil na pol pro modelček (sponsored by gasp recimo), ampak najlažje se je prvo zagnati ne da bi preveril ozadje...

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 1 uro:

Zgleda tvoji možgani niso zmožni sprocesirati da si je ta home gym naredil na pol pro modelček (sponsored by gasp recimo), ampak najlažje se je prvo zagnati ne da bi preveril ozadje...

 

Zgleda tvoji možgani niso zmožni sprocesirati, da random folk =/= semi pro, kogar je imel kočevc v mislih...

Povezava do prispevka
WhitWhip reče pred 1 uro:

Hej, kako bote kej reševali zadevo zdej ko so gymi zaprti? Js mislm da bom mogu začet s kalisteniko. Že pospešeno gledam youtube videe in si probam sestavit nek začetniški program. Mogoče bi si kupil še kake ročke, namreč za pravi home gym žal nimam pogojev.

 

 

Na srečo imamo super gym in šefa, ki je posodil par stvari z gyma, da lahko potreniram doma :D

Povezava do prispevka
WhitWhip reče pred 5 urami:

Hej, kako bote kej reševali zadevo zdej ko so gymi zaprti? Js mislm da bom mogu začet s kalisteniko. Že pospešeno gledam youtube videe in si probam sestavit nek začetniški program. Mogoče bi si kupil še kake ročke, namreč za pravi home gym žal nimam pogojev.

 

 

 

Rocke as in paralettes? Pa pull up bar rabs, oz se boljse gladko stango, da bos lah dynamicse vadil gor. Plus en u izi crash pad 😄

Povezava do prispevka
WhitWhip reče Dne, 24. 10. 2020 at 10:44:

Hej, kako bote kej reševali zadevo zdej ko so gymi zaprti? Js mislm da bom mogu začet s kalisteniko. Že pospešeno gledam youtube videe in si probam sestavit nek začetniški program. Mogoče bi si kupil še kake ročke, namreč za pravi home gym žal nimam pogojev.

 


iz svoje bivše otroške sobe sm si nardil mini gym :) its not perfect 😂 do-kupil par stvari, nekaj še iz prejšnje karantene. jopič z dodatnimi 30kg je awesome za leg day :D 
 

7CB727A4-7709-4607-B834-BF9EB9690164.thumb.jpeg.3124786595a8d83b1c29c29ccf754430.jpeg

uredilo bitje dzaver
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Mene je recimo prslo:
160e - 220cm 50mm stanga

250e - 110kg 50mm gumiranih utezi (6x15kg + 2x10kg) + varovala
130e - capital sports compactar klopca
240e - 15m2 10mm gume za na tla + 2x 50x50cm2 40mm gumjastih podlog
150e - domyos stojalo za utezi

70e - rabljeno 180cm 50mm stanga + 4x5kg 50mm gumiranih utezi insportline
+ se neki random stuffa (podloge, trakovi, ab-roller, rocke, 30mm utezi za rocke + neka stanga, neko shitty sobno kolo za ogrevanje)
 

Edina stvar, ki jo bom se dodal ob priliki je Capital Sports Xtrakter pull station ~ 1400e. Mi je zal, da se nisem stegnil ze 2 leti nazaj, ko sem opremljal, ampak imam zastonj dostop do full-size fitnesa in se mi je takrat zdelo nesmislno. No, pa ce bom prisel mimo kaksnih poceni rock bom vesel, ker je tisto sestavljanje in razstavljanje mal nadlezno.

 

Ni zdej nek profi setup, ampak zgonis se pa lahko cist solidno. Skratka...za relativno majhen dnar se da cist solidn frugal home setup sestavt (seveda bi kdo drug hotel kaj drugega/vec).

 

Povezava do prispevka

Tole stango mam. Za moje potrebe se je zaenkrat izkazala super.

 

Ja, met nek uporaben prostor za to je kr luksuz.

 

Se strinjam in privotna ideja je bla tudi pri meni power rack.

Mogoce sem bil nejasen, ampak tole sem imel v mislih z  "domyos stojalo za utezi".

Enkrat sem v decathlonu videl, da je konstrukcija/kvaliteta/stabilnost tega stojala dejansko solidna in za kakrsnokoli kletko bi dal vsaj 2x tolk. 

- Pri tem stojalu mam lahko hkrati nastimano visino za pocepe in bench press (kot pri vecini kletk). 

- Ker imam relativno nizke stropove ~225cm, je super, da sem lahko zgoraj precko obrnil narobe. Tako sem dobil dovolj lufta za glavo pri zgibih. 

- Minus je, da mors med visenjem met kolena pokrcena in torej ni idealno za vzdige nog ali kaj podobnega (se pa vseeno da).

  Zato sem razmisljal, da bi dal se en pull-up bar na steno, ampak, ce bom res v prihodnosti kupil tisti kabelzug, bom imel ze tam rocaje malo visje.
- Glavni minus stojala je, obviously, da nimas varovanja. Ampak, odkar sportam rekrativno, mi ni problem spustit tiste zadnje ponovitve.

 


 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
WhitWhip reče Dne, 24. 10. 2020 at 10:44:

Hej, kako bote kej reševali zadevo zdej ko so gymi zaprti? Js mislm da bom mogu začet s kalisteniko. Že pospešeno gledam youtube videe in si probam sestavit nek začetniški program. Mogoče bi si kupil še kake ročke, namreč za pravi home gym žal nimam pogojev.

 

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

če ima kdo težave s koleni, kolki. v prispevku na razumljiv način razloži pomembnost mišičnega ravnovesja - sicer opisuje svoje težave s kolki, ampak dovolj informativno za širši koncept. poleg tega se problem lahko prenese in izrazi v težavah s koleni. omeni dve vaji, ki sta pomembni za vzdrževanje mišičnega ravnovesja, stabilizacijske mišice, ravnotežje: step ups, lunges/split squats. sam po treningu naredim 3x farmers walk po štegnah (primarno zaradi slabega gripa) in 3 sete bulgarian split squats (long step izvedbo). noro kolikšen napor in stabilizacijo zahteva ta vaja, da je izvedena pravilno in efektivno.

 

nastavljeno na 5:37 kjer se začne vizualni del, priporočam celoten ogled. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

kul neb vedu zato vprasam. po drugi strani pa gre za fotko, ki najverjetneje ne pokaze realne slike vizualno; sencenje, filter, manipulacija svetlobe ... no sej ne vem kaj je problematicno videz, nivo testosterona al oboje?

 

recmo tle sploh ne zgleda tolk velik

 

https://www.instagram.com/p/CM7pneNgHDY/?igshid=ne225ywrwyw1

 


 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...