Skoči na vsebino

LEGO


Denny Crane

Priporočeni prispevki

Feget reče pred 2 urama:

Zakaj pa tri hockus pokus hiske🤔

Zdej bi pa že lahka vedel zakaj? :D Imam tudi modularce po 2-3 enake, pa 4 kovačije, itd.. bile nekoč sestavljeno seveda...

Alternativne gradnje istega seta so top ali pa združenje več enakih setov, če maš preveč placa, da zafilaš.. 

Ugotoviš katere dva seta na sliki sta pod isto serijsko številko? V ozadju se je pa skrival še tretji isti set.

Od viška glava ne boli. :beer:

image.thumb.jpeg.4eec37918c8ff72fe5e60c71bbb23be0.jpeg

 

Povezava do prispevka
ArtaX reče Pravkar:

 

Si namensko kupil posamezne dele ali si scavengal iz kakega train seta?

Podvprašanje: si šel na star način motoriziranja (kot je opisan tudi v navodilih seta) ali si že vzel modernejšo verzijo motorja in delov?

 

Namensko posamezne dele, motoriziral bom na star način kot je v katalogu. Sem pa tračnince vzel iz aliexpresa, pa so čisto super, če imaš malo daljšo progo se kar splača.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 urama:

a mesto si uspel resit al si mogu vse na novo? 

Mesto je bilo kot Struge. :cry: Če misliš pa na sete, bodo zrihtani, kot novi. Dobil odrešenika v obliku Ultrasoničnega čistilca. V ponedeljek dobim 10l profi zadevo. Probal en set že z malim na posoji.

Kocke pridejo ven kot nove, nobenega stroja ali več ščetkanja. Kar manjka se dokuipi, to je to..

Tak da vse na novo, dejansko.

uredilo bitje Tomyboy
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Boris reče pred 49 minutami:

to jst na sihtu uporabljam za dele pucat sam dam notr eno mocnejso cistilo. Kaj das ti notr? Pucaj redno tole posodo ker drugace se kr zaserje 

Bom očistil po vsaki uporabi. Obrišem lepo na koncu na suho, je fajn ko je rostfrei. Pa še pipca za odtekanje je res super, dober sem vzel ta model. Samo škoda nisem prej malo bolj poslušal in mogoče probal, ko mi je že en rekel za tole, da bi probal. Ampak dobro, se nisem lotil še sploh setov, samo refuze, tole je prvi.

Not nisem dal nič ektra, lepo to kar ni škodiljivo za LEGO, dober Pril detergent, nekaj kaplic, pa malo daljši cikel 5-10 minut, temperatura do 40C po navodilih Lega, malo mešanja vmes in to je to. Pred in po tem pa spereš še zadevo z toplo vodo in posušiš. Bolj bo problem sedaj manjkajoče kocke in dati zadevo skupaj. Bom pač kradel od drugih setov, ki so bol levi in bolj v prafaktorjih ni druge... :rofl:

uredilo bitje Tomyboy
Povezava do prispevka

pojma nimam casovnice za lego kocke, jih nisem se probal

jaz imam podobni ultrazvocni doma in sem ze kar nekaj plasticnih zadev unicil, ker sem predolgo pustil notri

tudi alu zadeve mi je ze "pittalo" ker sem predolgo notri drajsal

 

ponavadi je tko

o kul ful je dobr spucalo, sam jese  umazano, dejmo se en cikel

o se zmeri je, se enega

pa tmle po robovih ne gre stran, da nam drgnu, se en

pol so pa luknce povsod

Povezava do prispevka

Ne tisto ne. Sej časovno pa vem, ker eni dajo ful.

So dal menjalnike od peciklov pa neslo vse dol do aluminija srebrno ven prišlo. Samo to so tesntal not pol ure in več. 5 minut 10 minut ne bo problem.

Ker kar je še tako res minimalnega, grem tako z šečtko potem sproti, ko sestavljam vsako kocko in dam v roke. Se tak vidi, če je kaj še gor potegneš na hitro, pa čao. to v 99% samo od spodaj. Ne mislim, devat to skozi mašino več ciklov.

Ne razumem te, kakšne luknice omenjaš?

uredilo bitje Tomyboy
Povezava do prispevka

Sej z takim malim sem se zezal cel prejšnji teden, ko mi je dal kolega za prob. Spravil celo refuzo skoraj skozi, teh malih. So za očala pa nakit, super tudi spravi ven.

Sam tale velik je luksuz, lažje in lepše vse tole narediš proces z večjo količino kock naenkrat. Temperaturo nastaviš in drži kot mora, itd.

Isti princip je pri vseh, samo, da imajo te boljše še gretje vode, pa še kakšno zadevo za nastavit. 

uredilo bitje Tomyboy
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...