Skoči na vsebino

Mn3 NBA Fantasy League


Jurus

Priporočeni prispevki

Lahko ponovimo isto kot lansko leto z 12 ekipami ali naredimo expansion. Treba pa upoštevat, da v tem primeru ekipe, ki niso v končnici, ne bi imeli turnirja za razvrstitev od 6-12 in bi končali po koncu redne sezone. Kot dejanski NBA.

 

Letos je več igralnih tednov kot lani in sicer 24. S tem da kot vedno je zelo priporočljivo izpustit zadnje tedne, ker glavni že počivajo za končnico ali so v tank mode (ala Clippersi lani). To pa ne dopušča nekega reda, da bi recimo vsak igral z vsakim 1x ali z vsakim 2x. Kot lani, se bo z nekaterimi igralo več, z drugimi manj.

 

Najbolj elegantna rešitev bi bila razširitev na 14 ekip (več je že nepriporočljivo za redraft lige), 8 ekip za končnico (torej ne bi bilo bye "nagrade" za prvo mesto) in uvedba dveh divizij. Sicer bi moral ročno naštimat, ma ko bi bile ekipe random razdeljene v dve diviziji, bi vsaka ekipa igrala 1x z vsako ekipo iz nasprotne divizije (7 tekem) in 2x z vsako ekipo iz svoje (12 tekem). Prve 4 ekipe iz vsake divizije bi šle v končnico (torej 6 jih izpade) in vse skupaj bi se končalo v tednu 22, torej out of garbage games.

 

Sicer se da pa vse tweakat. Osebno imam rajši 8 na končnico namesto 6, da vse skupaj dlje traja za čim več ljudi. Pa tudi tisti bye teden je malo (pre)velika nagrada. Kot drugo se lahko naredi brez divizij, ma potem je kakor lani malo random, da imaš z nekaterimi več tekem kot z drugimi. Tukaj bi dejansko imelo nek pomen s kom igraš 2x in bi tiste tekme bile še bolj pomembne. Pa še matematično se lepo izide.

Povezava do prispevka

Jst bi mel 14 pa 8 naprej pa ce bi se dal brez divizij da gredo res top 8 dalje ne da te dvojno tepe ce dobis mocno divizijo.

Prvic te tepe ker se 2x srecas s temi giganti

Drugic te tepe ker ti mogoce preprecjo bit top 4 po pikah si pa mogoce se vedno zravn.

Pa ja da se sezona konca prej je boljs k zadnjih par tednov je ze ogromn playoff kalkulacij

Ce bomo mel 14 je tut mjckn mnj star powerja v ekipah kar je pa tut kul vecji fighti na draftu in bolj pomembn kere scrube pobiras s ceste 🙂

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

To sploh ni nujno. Mi smo lani s kolegi igrali v sestnajstih, jaz sem imel 10. ali 11. pick in sem na koncu v ligi osvojil 3. mesto.

Se vedno moras sestaviti dobro ekipo in izziv je potem ob vecjem stevilu igralcev dobiti kvalitetne fantasy igralca v osmi, deveti, deseti rundi drafta ali pa potem pobrati kaksnega pametnega free agenta.

Povezava do prispevka
Jurus reče pred 3 urami:

 

Draft bi pa seveda ostal dražba, še posebej če večamo število ekip. Enakost za vse. Je ogromna razlika, če je tvoj najboljši igralec pick 1-3 ali pick 11-14.

 

Eh skoda. Ceprav tudi pri normalnem drafu se nekako pogliha ker zadnji v prvi rundi izbira kot prvi v drugi torej ima dva zaporedna picka.

Povezava do prispevka

Men je draft z drazbo tud bolj kul ker majo vsi popolnoma enake moznosti.

 

Bi pa spremenu da nimamo dnevnih nastavljanj ekipe, ker velik casa vzame. Se bolj kot to je problem ker so obvestila o poskodbah sred noci in takrat se mi res ne da iskat menjav.

 

Tud nism velik velntilator da se tockuje samo med dvema ekipama ker je dost variacije in tud ne igra vsak z vsakim tocno dvakrat. Spet velik dela s studiranjem vsakega nasprotnika posebej. 

 

Sodeloval bom itak v vsakem primeru, sam ce je moznost da imam s tem kej manj dela bom pa zlo vesel. :) 

Povezava do prispevka
dandzo reče Dne, 7. 9. 2021 at 15:09:

To sploh ni nujno. Mi smo lani s kolegi igrali v sestnajstih, jaz sem imel 10. ali 11. pick in sem na koncu v ligi osvojil 3. mesto.

Se vedno moras sestaviti dobro ekipo in izziv je potem ob vecjem stevilu igralcev dobiti kvalitetne fantasy igralca v osmi, deveti, deseti rundi drafta ali pa potem pobrati kaksnega pametnega free agenta.

Itak da ni nujno. Je pa mnogo večja verjetnost, da so stvari nepoštene. No. 1-5 Picki so z razlogom tako svinjsko dragi na dražbi v primerjavi z 15. pickom recimo, čeprav se da tudi tam seveda kvalitetne igralce dobit, ki po možnosti majo breakout season ipd ipd

 

V glavnem se strinjam, da je dražba, ker je tudi mnogo več taktiziranja (aka Jurus lani k do 40. runde ni mel igralcev, pol pa za makarone pa skret papir pobrou decent igralce pa kkšnga stara po vrh  :rofl: )

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 3 urami:

Bi pa spremenu da nimamo dnevnih nastavljanj ekipe, ker velik casa vzame. Se bolj kot to je problem ker so obvestila o poskodbah sred noci in takrat se mi res ne da iskat menjav.

 

Pri weekly nastavitvah je še večji problem s poškodbami, ker se ti komot lahko poškoduje naslednji dan (ali kakšen covid protokol) in ga cel teden ne moreš zamenjat s kom, ki igra. Pri dnevnih izgubiš en dan, če ne zamenjaš, pri tedenskih lahko cel teden. Drugače se pa lahko komot stisne, da ti jih avtomatsko naštima za cel teden v naprej, potem pa sproti tweakaš, če je kaj.

 

  

Ignis reče pred 2 urama:

V glavnem se strinjam, da je dražba, ker je tudi mnogo več taktiziranja (aka Jurus lani k do 40. runde ni mel igralcev, pol pa za makarone pa skret papir pobrou decent igralce pa kkšnga stara po vrh  :rofl: )

 

Kyrie, PG, Butler, LaVine, Nurk, Ayton,... najdražji je bil 30$ :D

 

So me pa precej poškodbe in covid jebali. In Kyrie :D

 

uredilo bitje Jurus
Povezava do prispevka
Jurus reče pred 16 urami:

 

Pri weekly nastavitvah je še večji problem s poškodbami, ker se ti komot lahko poškoduje naslednji dan (ali kakšen covid protokol) in ga cel teden ne moreš zamenjat s kom, ki igra. Pri dnevnih izgubiš en dan, če ne zamenjaš, pri tedenskih lahko cel teden. Drugače se pa lahko komot stisne, da ti jih avtomatsko naštima za cel teden v naprej, potem pa sproti tweakaš, če je kaj.

Vem da je tko večji problem s poškodbami, jest preferiram da mam tko manj dela z dnevnim nastavljanjem ekipe.

 

Sam to je bolj zarad pomanjkanja časa ker naslednjo sezono naj bi spet mel več službenih potovanj :/

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 18 urami:

Vem da je tko večji problem s poškodbami, jest preferiram da mam tko manj dela z dnevnim nastavljanjem ekipe.

 

Sam to je bolj zarad pomanjkanja časa ker naslednjo sezono naj bi spet mel več službenih potovanj :/

 

Ja pa jade, tko k jst, spet bo nula zero :P

Drgač pa Wifiji itd so tvoj prijatelj

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Par vprašanj za urejanje nove sezone. Sam imam svoje preference, ma da vidimo splošno mnenje

 

1. Število ekip - 12 ali 14

https://strawpoll.com/r21fb6y6y

 

2. Oblika drafta - Dražba ali kača (3rd round reversal)

3rd round reversal pomeni, da se na začetku tretje runde draft obrne. V praksi je navadna kača 1-12, 12-1, 1-12, 12-1, etc. z 3RRjem pa 1-12, 12-1, 12-1, 1-12, 12-1, etc. To se uporablja v večini nba fantasy ligah za minimiranje velike prednosti top 1-5 pickov.

https://strawpoll.com/dv7ebaa9d

 

3. Uvedba divizij (v primeru 14ih ekip) - Da ali ne

V primeru, da so je razpored 1x tekma z vsako ekipo iz nasprotne divizije, 2x z vsako iz svoje. Napredujejo prve 4 ekipe od sedmih. Vse ekipe iz iste divizije igrajo enako število tekem z istimi nasprotniki.

V primeru, da niso se igra 1x z vsako ekipo in še 6x z random ekipo. Napreduje najboljših 8 nasploh.

https://strawpoll.com/722odv9gh

 

4. Postavitev - Dnevna ali tedenska

https://strawpoll.com/92zxva718

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...