Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

Jaz tisti siege sploh delal nisem nikoli. Danes šel pogledat, cannons spet. Sem sprejel usodo in sel lurat monsterje v coral, dokler ne pridem do silver losa.

 

Btw a sem jaz kaj pozabil in Zinogra ne mores ujet? Šel spat, tisti znak je gor, za ujet, ampak ni šlo

uredilo bitje Vučko3
Povezava do prispevka

Ancient forest: ni lepšega, ko se ubija Koshalo in ge v zadnji fazi v tisto Rathian gnezdo in potem vsi tečejo 10 minut, ker noben ne ve za bližnjico skozi Anciant camp :D

 

A je kdo kdaj igral Charge Blade ali pa Switchaxe? Včeraj sem se v Risu malo igral s CB in wtf :). Imam občutek, da zna biti zadeva močno zabavna, ko dobiš vsaj kak procent znanja. A je kater wpn bolj kompleksen?

uredilo bitje Hattori
Povezava do prispevka

Charge blade velja za najbolj kompleksnega. Jaz sem zdaj probaval preden sem se odlocil, da menjam longsword za nekaj novega. Pa Glaive se mi tudi zdaj kar zajeban, ker tiste kinsecte moras pravilno streljat, pobirat. Switch axe se mi ni zdel tak zajeban.

 

Jaz sem zaglavil v guiding lands, cakam Tobe Kadachija ze dva dni, pa nic

Povezava do prispevka

Delam še zadnje monstre Iceborna, imam nekako 3 builde, Ice, Fire in Thunder. Constitution in Weakness/Crit se trudim met povsod, pa elemental dmg trenutnega loka in nekaj malega obrambe.

 

Rotacija mi je totalen streamline, spread, 3x rapid v powershot, pol pa dodge rapid dance spam. Ko je monster na tleh mu spokam en un claw special cumshot, ampak nekak imam vecji dps(sodec po lutki) če samo spamam dodge rapid spam.

 

Z Dash Juicom in Constitution 3 in malo v Stamina Surge imam dovolj stamine da rotiram v neskoncnost, rabim pa nujno mighty bow deco, iz glave malo kalkuliram, ni šans da kje sobim večji dmg upgrade. 3 set Legiane ne mislim nosit ker je cancer. 


Drugač pa lepo ubijem monstra, najdem nov kos oklepa, craft, repeat. Ta gameplay loop mi paše, no pressure lepo na easy v svojem ritmu. 

Povezava do prispevka

Mighty bow bos lahko craftal ko ubijes zadnjega monsterja. Fuknil sem 60 useless decotov, da tega kurca craftam :D

 

Jaz špilam brez stamina surgea, ker jewela nikjer ni, armor pa nocem menjat, ker mi tocno tko paše. DPS boš zvišal tko da zvišaš element, druge opcije ni. 

Najprej charms, so kar easy craftable. Najboljsa orozja so Kadachi Strikebow za thunder, Glavenous za fire, MIst Glacia (legiana) za ice in Laguna shot za water.

Sem pa zamenjal Laguna shot za en drugi lok, naletel slucajno na nek event quest. Sem pa tudi Kadachija zamenjal za enega drugega.

 

Če boš še naprej kaj špilal, se ti odpre augmentation kmalu, in sam pokaš element augmente na loke. Raw damage je itak nepomemben.

Povezava do prispevka

En Kulve na dan, odzene Alatreona stran al kak je ze :) 

 

Delam malo GL, trenutno levellam Elders in Coral cono, ju imam na lvl7, ce bo kdo nucal materiale.

 

Malo pa Kulva (en hunt na dan, ravno prav za en meld ali dva) in preostale optional misije. 
Zadnjic padel se Raging brachy. Tako da preostane mi le Alatreon (cakam da mi Kulve koncno da kak uporaben Kjarr weapon) in big F.

Vmes huntam se temperede za kak uporaben deco. Zaenkrat samo srot, ampak se mi ne mudi.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Zdej sem pred misijo Defend Seliana in je ena tistih cancer misij s topi in balistami, meh. 

 

Bom naredil, sem pa zalaufal Rise da vidim kako se razlikujeta, in a nima malo boljšega fajta od Worlda? Sprva sem probal bow, ker sem ga navajen in holy fuck je to boljše. Od začetka lahk dodge dancaš, ker ti wirebug ability nabije stamina regen, pa še repozicionira te. Ni pa šans, da spet igram bow, pa sem šel najprej dualblades in longsword in sta fun as fuck.
 

Pol sem šel na LR hunta z dualbladesi in longswordom v World in v Rise je 100x boljše(tudi lažje?). Clutch claw gimmicka ni, so pa wirebugs ful bolj versatilni, pa orožja majo switch skillse, dost je kako bi rekel bolj action rpg od worlda. Sicer sem sprobaval samo na začetnih monstrih, ampak longsword kontroliram veliko lažje kot v worldu, mogoče ker je grafika bolj clean al neki, ne vem. 
Tudi to, da se megapot tle spije v sekundi je malo bolj casual, v worldu lahk odigraš partijo šaha preden pot prime.

 

Pa tudi tbfh to, da so zone manj convoluted mi je vsaj zdej boljše. Rise je kul, preden pride Wilds ven sigurno obrnem. 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 6 minutami:

ka mi drgac res hocete povedat da transmog ne obstaja zares v tem spilu

 

fak mi gre na kurac k kle delam neke oklepe pa nic skup ne pase

 

 

a se da temu nekak ogni

Obstaja layered armor. Odklepas sproti.

 

@Buzzkill Ta misija se dela brez balist itd, jaz nikoli uporabljal. Hitro zakljucis, brez skrbi.

 

Rise je hitrejsa igra glede vsega. Ni trackanja monsterja, combat je bolj flashy...malo manj si hunter in malo več si chop chop stab stab. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 53 minutami:

Zdej sem pred misijo Defend Seliana in je ena tistih cancer misij s topi in balistami, meh. 

 

Bom naredil, sem pa zalaufal Rise da vidim kako se razlikujeta, in a nima malo boljšega fajta od Worlda? Sprva sem probal bow, ker sem ga navajen in holy fuck je to boljše. Od začetka lahk dodge dancaš, ker ti wirebug ability nabije stamina regen, pa še repozicionira te. Ni pa šans, da spet igram bow, pa sem šel najprej dualblades in longsword in sta fun as fuck.
 

Pol sem šel na LR hunta z dualbladesi in longswordom v World in v Rise je 100x boljše(tudi lažje?). Clutch claw gimmicka ni, so pa wirebugs ful bolj versatilni, pa orožja majo switch skillse, dost je kako bi rekel bolj action rpg od worlda. Sicer sem sprobaval samo na začetnih monstrih, ampak longsword kontroliram veliko lažje kot v worldu, mogoče ker je grafika bolj clean al neki, ne vem. 
Tudi to, da se megapot tle spije v sekundi je malo bolj casual, v worldu lahk odigraš partijo šaha preden pot prime.

 

Pa tudi tbfh to, da so zone manj convoluted mi je vsaj zdej boljše. Rise je kul, preden pride Wilds ven sigurno obrnem. 

 

Ta defend Seliana ne rabiš nič topov. Edino na koncu, ko Velkhano dovolj namlatiš moraš dat 2 kugle v main top in pol, ko ustreliš top  je konec misije. Drugače ti celo odsvetujem topove, saj boš imel dps zgubo. To je bolj kot nek immersion gimmick, drugače ti gizmoti v Icebornu niso niti slučajno kot so bili za Zorah fight ali Kulve Siege.

 

Rise ima dosti boljši combat in cone, ampak immersion je vsekakor boljši v Worldu. Ajde sej Elders recess, sever Corala, jug Rotten Vale in Wildspire ter Iceborne mapa so vse kul. Cancer je v celoti Ancient Forest, jug Corala in zgornji del Rottena.

Ne me jeb reče pred 49 minutami:

ka mi drgac res hocete povedat da transmog ne obstaja zares v tem spilu

 

fak mi gre na kurac k kle delam neke oklepe pa nic skup ne pase

 

 

a se da temu nekak ogni

 

Transmog je v vsem, vključno z weapon skini.

Se pa odklene na koncu štorje. Kaj malega dobiš že prej (DLC skine, event layered armor ipd.)

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 2. 2. 2024 at 9:31:

Jaz ne vem ali je combat "boljsi". Mislim, meni osebno Rise combat bolj paše, ker itak mam raje hitrejsi, bolj odziven combat, namesto tega malo bolj takticnega. Ne vem, ce se temu rece boljsi :D

 

Boljši/slabši je načeloma stvar okusa, se strinjam s tabo. Ampak ti argumentiram zakaj je meni recimo combat iz Rise definitivno boljši: Rise je vzel celotni combat reperoire iz Worlda in ga nadgradil z novimi moveseti, med drugi je dal marsikatero izboljšavo očitnim minusom določenih orožij. Poleg tega imaš možnost customizacije skillov za weapone oz. tkim. weapon artse.

 

Poleg tega je fight non stop akcija, sploh wirebug omogoča, da skozi izvajaš pressure na monsterjih. V tem segmentu si čisto power creepan, tudi zato so čisti endgame monsterji noro hitri in polni baitov, sicer ne bi imeli za burek proti hunterju.

 

Največji plus pa so sami monsterji: samo poglej kako je izboljšan Kushala fight. Iz enega daleč najslabših monsterjev je postal super fight, takisto marsikateri World monster je drastično izboljšan. Povrh vsega ni tolko bullshita kot v Worldu: npr. roar --> roar ---> roar; ali roar--->wind gimmick --->roar ...

 

Pa seveda ni clucth clawa v Rise, ki je v Icebornu čisto zjebal flow combata. Ko sem prvič igral Iceborne niti nisem šel za tem, kako je moteče, šele zdaj, ko sem se vrnil iz Sunbreak tole jasno opazim.

 

Anyway, da ne bom samo ''kurcal'' World... postam en daily Kulve solo kill z mojim budget gearom na drugem liku... modela sem kar lepo nafarmal, samo kurac, ki mi daje samo LBGje in Bowe Kjarr :D  Orožja, ki jih rabim sem dobil ene 50% do sedaj. Nekaj je že. Do konca tedna bom ga še malo nagrindal, preden gre ven iz rotacije.

 

 

 

Aja, če bo kdo rabil materiale sem nabil Elder recess in H.Reach na lvl 7 v grinding lands, pa lahk joina.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 4. 2. 2024 at 20:54:

A si lahko sposodim tale ščit? :D men bi slo dost hitreje, ce ne bi moral 3km stran bezat ko zacne prevalje delat :D

 

Jaz sem zdaj sam guiding lands. Vletel v mr70, grem do Silver seronje, pol pa lahko spilamo naprej. 

 

Nice.

Bow je drugače SS+ tier za Kulve.  Sploh ranged weaponi so ful v prednosti. Še sam sem mnogo Kulve huntov špilal ravno ranged, tudi bow, ker delaš nenormalen dmg in se pozna. To je bil nekoč tudi edini način, da nardiš Kulva HR (siege) v enem runu, ko je pursuit lvl šele na 1.

 

Mi pa hudič zdaj droppa same Kjarr bowe in nič tistega, kar jaz rabim, klasika :D  In niti nič ne morem z njimi, ker se jih ne da meldat v kaj drugega kot Safi orožja. Ta lahko samo prodam.

 

Ti kar lepo nagrindaj do MR100, pol boš imel odklenjen celoten GL, vključno z lvl7. 

 

Povezava do prispevka

Sem prišel do Alatreona z balončki za darilo, pa mu niso preveč dišali  :D 

 

 

 

Kulve Taroth cigo, kljub 20+ killom mi ni dal Kjarr orožja, ki sem ga rabil za Alatreona (rng sux), pa sem rekel fuck it, kraftal nekaj od Bariotha za silo, spravil skup nek budget gear, pa je blo dovolj.

 

Arubatorion dead, next up, Miraboreasu (aka Fatalis). Še pred tem pa mam še za grindat malo GL in preostale kveste.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 18 minutami:

A ti lahko vse blokiras? A sploh gre kaj skozi ta ščit? :D


Kaki blok, a ne vidis kolko chip dmga delajo ti monsterji. Se bolj splaca, da te zadane kot da karkoli blokiras.

 

Lance uporablja scit za parry/counter. Cilj ti je da si kot en mali parazit prilepljen na monsterja in ga non stop spikas do smrti brez pavze :D 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 35 minutami:

Men je lance deloval dolgocasen, sam zdaj gledam in je kar carsko. Bow mi je super sam breaking parts je res zoprno in skoraj nemogoce. Ze pri silver losu sem se mucil, da mu glavo polomim. Pojma nimam kak naj to naredim ko se bom lotil Alatreona in Fatalisa :D

 

Dobro, moraš upoštevat, da jaz imam ene 6-7 tisoč huntov z lancom, tako da si lahko privoščim, da casually uletim do Alatreona prvič po 4 letih in ga nalomim kot cucka. Drugače je lance kar bottom tier weapon v worldu po ''moči'', sploh pa po popularnosti je na 14. mestu, torej na samem dnu :D 

Sam gameplay pa je najbrž dolgočasen za gledat, ampak za igrat je res carsko, saj skozi spuščaš parry/counter.

 

Lepota MH serije je tudi ta, da so si orožja res raznolika po samem gameplayu. Čisto druga igra včasih, če le menjaš samo orožje.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 1 uro:

 

Dobro, moraš upoštevat, da jaz imam ene 6-7 tisoč huntov z lancom, tako da si lahko privoščim, da casually uletim do Alatreona prvič po 4 letih in ga nalomim kot cucka. Drugače je lance kar bottom tier weapon v worldu po ''moči'', sploh pa po popularnosti je na 14. mestu, torej na samem dnu :D 

Sam gameplay pa je najbrž dolgočasen za gledat, ampak za igrat je res carsko, saj skozi spuščaš parry/counter.

 

Lepota MH serije je tudi ta, da so si orožja res raznolika po samem gameplayu. Čisto druga igra včasih, če le menjaš samo orožje.

Kolega, prestel sem Kjarr in Taroth lance v inventoriju :D 3 Kjarr, 6 Taroth :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...