Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

 

Spoiler: šele poleti bo kaj več znanega o Wilds, najbrž release date.

 

Upam na early 2025 izid.   /insert Copium

 

Zna bit, da bom tudi sam malo zalaufal MHW in šel od začetka, ta Return to World event je noro popularen, človek ne more verjet. Dejansko je ful folka od raznih stremerjev ipd. šele prvič za prav igralo MH franšizo in v slogu #surprisedPikachu ugotovili, da je to noro dobra in globoka igra ter so čisto hooked.

 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 8 minutami:

No, jaz sem zdaj prvic GS igral, fora je, da itak 30% udarcev gre v prazno. Ampak ko se mal naucis postavit pravilno, in ko udarec pade tja ko mora, najboljsi obcutek majkemi :D Prav fukne monsterja po tleh :D

Isto kot, ko pri kladivu zadnji udarec big bang combota prileti direkt monsterju na čelo. En najboljših feelingov v gamingu ever. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 5 minutami:

A se mi bolj splača grindat eno orožje do avtistične perfekcije, ali je bolje imeti pod palcem še obvladovanje kakega boink hammerja in ranged zadevščine za drugačne monsterje ali kaj?

Eno orozje. Ne rabis jih vec. Lahko pa probas, itak. Ampak naceloma vsi mal probamo, pol se odlocimo za eno. Ker res traja, dokler ni tiste perfekcije in raztura, ko fajti trajajo 5min

Povezava do prispevka

Jaz sem včeraj malo prešaltal na lok, ker sem hotel videt ta aspekt igre, in je prav fajn. 
 

LS gameplay mi je všeč, ampak je mogoče malo preveč counter heavy zame. 
 

Za zdej bom še igral ranged, ker bi se rad najprej naučil movesete in obnašanja monstrov, kar je relativno težje, ko si jim pod nogami. Sploh mi pa dps rotacija na loku ni boring, sprašit cel ful dmg combo iz point blank ranga v faco glupega kuščarja je satisfying as fuck.

 

Bom pa danes še malo sprobal boinkat.

Povezava do prispevka

Po včeraj doseženi platini v Rise, sem tudi sam šel v World Iceborne. Madona, kako je Iceborne dober špil, prav pisan mi je na kožo. 

 

Šel sem od samega začetka z novim likom in celo novim orožjem (prvič ever), tako da je občutek izgubljenosti popoln :D 

Kako se pozna, da tole nisem igral skoraj 4 leta, madona, mi je kot nova igra. Ko pa prešaltaš direkt iz Rise v Iceborne vidiš, kako je eno igra za main konzole, druga pa portable. Res se takoj vidi razlika: UI, cinematic izkušnja, lepota same igre, kompleksnost.... sploh uno, ko ti špil takoj rukne v faco cinematic ala Jurski Park med Anja in Great Jagras ali ko Jagras poje Kestodona in postane debeluhar. 

Pogrešam pa globino kombata iz Rise. Pa faking roari... pizda World ima ta velik minus, da monsterji stalno faking roarjo, sploh, ko imaš po 2 ali več v isti coni. Res nadležno. Pa se ne veselim World Kushale. V Rise je to 100x boljši fight.

 

BTW, momci, sem naredil na PS5 squad, če bo kdo igral in hoče joinat lobby za malo družbe v sessionu.

 

Ime squada: Mn3njalnik

Ne moreš falit da je to to, ker sem dal Welcome Message: Dobro je za koga je   :D :D 

 

Grem pa počasi, trenutno sem na Low Rank Anjanath, delam evente in optionale v izico. Do leta 2025 je še dolga ^_^

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

@bitsurugi kako sploh najdem squad? 

 

Mislim, da greš gor v gathering hub do NPCja, pa daš search... če ne joinaj mene, ko sem online, pa te dodatm manualno. Moraš pa bit na PS, PC ne bo šlo.

 

edit: morava bit najprev v istem sessionu, nato ti posljem jaz squad card in ti ga acceptas in to je to.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Jaz sem že skor pr Velkhani. Dosedaj me je najbolj razpizdil dobri stari Barioth... Jebemti kok je ta kurac lažji z macolo kot z vsemi ostalimi orožji ki sem jih doslej uporabljal... 

Vučko3 reče pred 16 urami:

Igra me je fino spomnila kako sovrazim ta dva kretena

18ce4535c5e3-screenshotUrl.jpg

 

Ja tale dva uletavata na dobesedno vsak hunt ko sta enkrat odklenjena... Seveda imam samo zaradi njiju zalogo dreka vedno pri roki :devil:

Povezava do prispevka

jaz sem vceraj vletel v master rank. Tkole bom rekel, kdorkoli pravi, da je World ful boljsi kot Rise/sunbreak itd, je glup, ali ni igral World/Rise.

 

Razumem osebne preference, razumem, da je nekomu World/iceborne boljsi. Jaz bom ponudil samo en argument, faking Kushala Daora v Worldu.

 

Od zdaj bom ocenjeval igre po tem, koliko mi gre kaj na živce. In Kushala zmaga v vseh igrah, kako tečen in glup je to fajt v Worldu.

38 minut!!! Od tega 20 min nisem mogel pridet do nje, vse poti zaprte zaradi tornadov, konstantno v luftu, špilam Bow in non stop out of range.

Ni šanse za mount, ker te fukne dol instantno, ni šanse za CC ker te fukne dol instantno. Popizdeval zraven. 

 

Drugi problem, čeprav zgleda fajn, konstantno vletavanje Deviljhoa in Beezela v fajte, ma daj spizdi.

 

Rise/sunbreak ima te stvari narejene boljše, manj kaotične, in igra je hitrejša. Tukaj pa si al stunned al na tleh polzis, ko se monster mal premakne, prav zivcen ratam.

Povezava do prispevka

Objektivno je World/IC veliko boljša igra... kar pa ne pomeni, da Rise ni huda igra. Včeraj sva s kolegom naredila nek quest, ki je na koncu ostalo 9 sekund :). Ne vem, če sem bil kdaj bližje timeoutu. Se pa strinjam, da je Kushala annoying žival in imam tudi proti njej daleč najmanj huntov. V Risu je to veliko boljši boj. Uletavanje raznih živali je pa meni ful všelč in tudi iterakcije med njimi v Worldu so res hude, medtem ko v Risu pač jahaš/zid in spet jahaš. Drugače pa posluš Gatsuja, drek pomaga :)

 

Rise je bolj akradna različica simulacije pravih lovov Worlda :)

uredilo bitje Hattori
Povezava do prispevka

Kushala je men bla najtežja z charged blade in LS. Zato sem posebej zanj imel gunlance s katerim sem ga najlažje sesul ker je njegova glava tako šibka točka in je potem večino časa na tleh. Posledično tud z macolo in GS ni težak fight. Bolj mi grejo ponavad na živce podivjane beštije ala Barioth, Tigrex in Nargacuga ki imajo zelo malo pavze vmes med njihovimi all over the place comboti.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 35 minutami:

jaz sem vceraj vletel v master rank. Tkole bom rekel, kdorkoli pravi, da je World ful boljsi kot Rise/sunbreak itd, je glup, ali ni igral World/Rise.

 

Razumem osebne preference, razumem, da je nekomu World/iceborne boljsi. Jaz bom ponudil samo en argument, faking Kushala Daora v Worldu.

 

Od zdaj bom ocenjeval igre po tem, koliko mi gre kaj na živce. In Kushala zmaga v vseh igrah, kako tečen in glup je to fajt v Worldu.

38 minut!!! Od tega 20 min nisem mogel pridet do nje, vse poti zaprte zaradi tornadov, konstantno v luftu, špilam Bow in non stop out of range.

Ni šanse za mount, ker te fukne dol instantno, ni šanse za CC ker te fukne dol instantno. Popizdeval zraven. 

 

Drugi problem, čeprav zgleda fajn, konstantno vletavanje Deviljhoa in Beezela v fajte, ma daj spizdi.

 

Rise/sunbreak ima te stvari narejene boljše, manj kaotične, in igra je hitrejša. Tukaj pa si al stunned al na tleh polzis, ko se monster mal premakne, prav zivcen ratam.

 

How the fuck si delal 38 min Kushalo... z bow? :D 

 

Sicer pa ja, ponovim že večkrat povedano:

- World/Iceborne = main titula - AAA budget za dobre konzole/PC

- Rise/Sunbreak = portable titula, A(AA?) budget za faking prastari Switch1. Ostalo so porti iste igre na main konzole. Sicer pa špil teče absolutno perfektno, takoj loada in valda so morali klestiti ko zmešani.

 

Kar se pa samega bistva MH tiče, tj. monsterji... tu ni debate... Rise/Sunbreak daleč pred Worldom. Roster monsterjev je enormen (kar 80!), od tega en kup fan favorite (Valstrax, družina Magala, Magnamalo in variant, Malzeno... nema da nema). Sam combat je vzet od Worlda 1:1 in izpopolnjen, tako da ne čudi, da je boljše.

 

Daleč boljši je tudi čisti endgame. Ter sam koncept delanja buildov, saj imaš milijon dobrih skillov in ne le attack/CC.

 

UI, multiplayer aspecti, designi, cinematici, ipd.... tukaj je World pač AAA igra in se pozna.

 

 

Ne vem kak vam uspe rushat tako hitro do MR, jaz sem včeraj igral skoraj cel dan in sem šele v Low Rank, ravno zmlatil Radobaana. Torej sem pred Odogaronom in apex monsterji localov, pol še Kirin/Zorah in počasi bo za it v HR.

 

Also: @Vučko3 te bom dodal na psn, pol pa preko ps menuja uleti v moj session, da ti dam squad invite. Samo rabim tvoj PSN, ali ti mene dodaj: moj psn je isti kot nick na forumu, bitsurugi

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 11 minutami:

 

How the fuck si delal 38 min Kushalo... z bow? :D 

 

Ker je prasica bila out of range NON STOP :D nisem pa mogel do nje ker sem konstantno bil obkrozen z vrtinci.

 

Xenojivo sem delal 20min ki pa je totalni dps check. Pa še cartal sem 2x :D

 

Je pa dobra primerjava, prvic ko sem igral MH: World sem rabil z LS 45min za Xeno, tokrat pa prvic Bow 20min. Nek napredek je :D

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 4 minutami:

Moja največja pritožba je, da so weapon in armor stati glupo razloženi in prikazani. Kdo the fuck bloata damage na stat sheetu? In pol je faktor bloata drugačen pri raw in elemental? Azijci imajo od nekdaj problem pri predstavitvi statov, sam ta takes the cake. 

 

Ironično so to dali le v Worldu, ravno ker kao zahodnjaki bi mogoče štekali narobe. 

 

Sicer VSE igre do sedaj in tudi Rise, ki je izšel po Worldu imajo ne bloatane številke na UI displayu :D 

 

Bloat so baje dali, da folk, ko bi zbiral orožja ne bi rekel, wow, glej tale bow ima 200 raw, kar je isto kot GS, ki ima 200 raw. In ker bow je hitrejši bi mislili, da je bow boljši. True story.

Sicer pa mene bloat več kot tolko ne moti, ker se da primerjat ZNOTRAJ družine istega orožja, vsaj to.

 

Pa itak, ti sama cifra nič ne pomaga, če ne znaš formule iz HZV.

 

Aja, še ena stvar, kjer je Rise DOSTI boljši: hunter's notes. Ti so praktično perfektni in imaš notri vse napisano. V World so katastrofalno slabi (pomanjkljivi)

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Je pa zanimivo špilat Bow po longswordu in splosno melee orozju. Čisto drugi skilli, drugi monsterji za farmat. Bow je elemental, raw damage nic ne pomeni. Torej bom mogel imet 4 loke za vsak element. Fun.

 

Pa itak se moram vrnit v HR po neke pizdarije. Zdej se začne craftanje in uzivanje :D

Povezava do prispevka

Mah mene je bow vedno takoj minilo igrat zarad stamine ter mizerne razdalje s katere lahko kaj delaš. Sej v MP zna bit kul orožje, ker pa večino stvari delam solo pa nein danke. Če že hočem ranged(poskočni elektični konjiček in zmešana opica) pol grem na LBG/HBH.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...