Skoči na vsebino

[multi] Monster Hunter franšiza


Priporočeni prispevki

Žensko igram včasih pri altih v igrah, v single player igrah pa le, če mi je moški lik antipatičen. Primer Cyberpunk, tam mi je moški oduren, pa tudi žena v cyberpunk svetu ni tolk out of place ker implanti.

 

Edina igra kjer sem izbral žensko kljub temu, da sploh ne paše v setting je AC:Odyssey. Tam mi je moški tak gnus, da raje larpam ženu v stari Grčiji, kot da ne igram igre, k s tistim retardom ne morem skoz tutorial.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 15 minutami:

Žensko igram včasih pri altih v igrah, v single player igrah pa le, če mi je moški lik antipatičen. Primer Cyberpunk, tam mi je moški oduren, pa tudi žena v cyberpunk svetu ni tolk out of place ker implanti.

 

Edina igra kjer sem izbral žensko kljub temu, da sploh ne paše v setting je AC:Odyssey. Tam mi je moški tak gnus, da raje larpam ženu v stari Grčiji, kot da ne igram igre, k s tistim retardom ne morem skoz tutorial.

Jaz sem v drugi rundi Cyberpunka izbral tipa, prav špilat se mi ni dalo, kok je tecen

Povezava do prispevka
Buzzkill reče Pravkar:


Ubil Xenojivo, zarolali so se creditsi, dobil neke modre klicaj queste (Geralt wtf?), zdej pa neka ekipa pravi da grem lahk z njimi v Iceborne. 

Zdej lepo spakiras kufre in pravac Iceborne. Novi hub, 100x boljsi. Novi monsterji 300x boljsi in tezji. Novi gear. Vse novo. 

 

Ta modri quest je carski witcher crossover

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 urami:


Ubil Xenojivo, zarolali so se creditsi, dobil neke modre klicaj queste (Geralt wtf?), zdej pa neka ekipa pravi da grem lahk z njimi v Iceborne. 


Imas v bistvu dve opciji:

 

A. Gres direkt v Iceborne

 

B. Za prav “koncas” vanillo, tako da med drugim ne preskocis dolocenih monsterjev, ki jih se nisi srecal:

- Deviljho (plav klicaj kvest)

- Lunastra (plav klicaj, na koncu dobis tudi zelo dober temporal mantle)

- nardis Witcher kvest kjer srecas Leshena. Pozor: ta kvest daje 100% garantiran attack deco, ki je zelo redek sicer

- probas vsaj hunt Behemotha (daje Drachen set, ki je totalno op set v vanilli) - pozor ta je mmo orientiran (tank/healer/dos koncept)

- delas se assigned kveste, ki so na hr 29 in 49, ki ti odklenejo tempered monsterje

- ko si HR 50 gres probat arch tempered kveste, kjer so oranzni elder dragoni. Dajejo Y set armorja, ki je zelo dober in tudi zlasti layered armor (aka transmog!), za nas ki smo fashionisti zelo pomemben bonus

- lahko gres probat Kulve Taroth siege, ki je zelo unikaten hunt/stil hunta

- za pogumne je se najtezji kvest vanille EX Behemoth, ki daje layered drachen armor, pravi show off armor za vanillo

- imas tudi event kvest za Ancient Leshena (tezja verzija leshena) - v notebooku steje kot nov monster.

 

No, ce to naredis si v bistvu “koncal” kontent vanille. Imas se event kveste, ki dajejo kozmetike in armorje, tisto delas za gust.

 

Jaz ti svetujem da vsaj naredis se Deviljhota in Lunastro kot minimum preden gres v Master rank/Iceborne.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Šel sem v Iceborne, ubil prva dva monstra, zdej bom pa v HR naredil te modre queste in optionale z oblački katerih še nisem.

 

Za naredit bowe vseh elementov itak rabim maso HR matsov, tko da lahko usput rešim zadeve katere mi manjkajo. Elder dragonov ne bom farmal, ker so armorji katere vidim v MR ful boljši.

 

Also moji decoti smrdijo. Vse je level 1, par jih je level 2, pa ne vem če imata dva kak res kul skill. Pa tudi melder mi ne da nekih opcij. A naj samo igram in jih bom dobil organsko, ali se jih kako specifično farma? 

A so monstri iz worlda kaj drugačni, če jih grem lovit na mr questih? 

 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Decoti so rng vecinoma. Pol zacnes dobivat tud take, ki majo po dva skilla notri. Za njih rabis met +3 sockete iirc.

 

Najlazji farm je zgrindat do HR50 in potem furat The Great Jagras event, kot je bitsurugi napisal.

 

V iceborne se ti splaca nardit tolk, da odklenes tisti glavni hub, ker je velik boljsi kot oni iz vanille.

uredilo bitje Paljo
Povezava do prispevka

Moja taktika je taka. Gres v MR, naredis nek osnovni armor, gres nazaj v HR po materiale. Palicoju das plunderblade in akcija. Monsterji v HR ostanejo isti, samo ti si mocnejsi. Ce hoces boljse decoje, lotis se tempered (vijolicni) ali archtempered (oranzni) v HR. Delas investigations, tam se mi zdi dobis najboljso robo. Investigations odklepas tko, da pobiras sledi monsterjev. 

 

Predlagam, da si craftas charme, flood, blaze, frost, shock in fitness. Das ga gor in si sprostis plac za decoje. 

 

Pa ce rabis kake specificne materiale, malo poglej kateri del monsterja moras brejkat, drugace ne bos dobil. 

 

Ne pozabit tisti quest v HR, Beazelguse, da si craftas powertalon in armortalon.

 

Jaz zdaj prvic uporabljam plunderblade na Palicoju in materiala je ogromno. Najbolj redki kot so Mantle in Gem, skoraj vedno dobim.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Šel sem v Iceborne, ubil prva dva monstra, zdej bom pa v HR naredil te modre queste in optionale z oblački katerih še nisem.

 

Za naredit bowe vseh elementov itak rabim maso HR matsov, tko da lahko usput rešim zadeve katere mi manjkajo. Elder dragonov ne bom farmal, ker so armorji katere vidim v MR ful boljši.

 

Also moji decoti smrdijo. Vse je level 1, par jih je level 2, pa ne vem če imata dva kak res kul skill. Pa tudi melder mi ne da nekih opcij. A naj samo igram in jih bom dobil organsko, ali se jih kako specifično farma? 

A so monstri iz worlda kaj drugačni, če jih grem lovit na mr questih? 

 

 


Decoti so bli endgame vanille. Dobival pa si jih zlasti od tempered monsterjev, pri cemer so najboljse dajali tempered elder dragoni.

 

Stevilo slotov ni povezano z redkostjo decota. Npr. Attack deco je 1 slot pa je ful redek. Najbolj redki iz vanille so bow charge plus, guard up, minds eye, protective polish, artillery in magazine. 
 

4 slot decoti so izkljucno iz master rank, ker so se takrat prvic pojavili. 
 

Deco farm so ful olajsali z event kvesti in meldanjem.

 

HR event kvesti za decote so event great jaggras in lavasioth. Na mr imas tudi event kveste ki dajo dobre decote, tako da po potrebi bos lahko takrat farmal.

 

Ampak naceloma decote dobivas organsko sproti, ko igras. Ne se prevec sekirat do konca Iceborna. V bistvu ne rabis nic, ker si pomagas z armorjem.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Pofarmal sem še tisto kar sem imel v HR za nardit (ko dingnem HR50 se mi baje odpre še par questov, pa bomo to pol).

 

Drgač pa v MR delam lepo na easy content po zgodbi, težavnost se mi ne zdi da bi kaj skočila, le fajti so nekaj daljši. Bossi so tudi bolj fun, sem pa pričakoval skok v kompleksnosti. Še vedno ima boss 3-4 muve, pa variacijo ko je enragan. Mogoče je to posledica tega, da furam lok, ampak vsi fajti so mi dost “samey”. Tenderize glavo, strelaj glavo, dodge da te ne ugrizne, strelaj glavo še malo, ubij. Mogoče bi moral prešaltat na melee al neki, ker tle mi je taktika pretty much identična. Piv piv. 
 

Malo sem se zafukal se mi zdi. Izbral sem lok, ker sem se najprej hotel naučit moveset bossov in preživeti, zdej mi je pa range dost boring ker je vsak fajt isti, če prešaltam na drugo orožje grem pa direkt lahko nazaj v LR, ker me v melee monstri pojejo. Zato zdej ubijam bosse z close range coatingom, ker moram bit blizu, prisiljen sem se naucit melee moveset, pa prešaltat na melee orozje bo bolje ker sem itak monstru 5cm od face.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 20 minutami:

Pofarmal sem še tisto kar sem imel v HR za nardit (ko dingnem HR50 se mi baje odpre še par questov, pa bomo to pol).

 

Drgač pa v MR delam lepo na easy content po zgodbi, težavnost se mi ne zdi da bi kaj skočila, le fajti so nekaj daljši. Bossi so tudi bolj fun, sem pa pričakoval skok v kompleksnosti. Še vedno ima boss 3-4 muve, pa variacijo ko je enragan. Mogoče je to posledica tega, da furam lok, ampak vsi fajti so mi dost “samey”. Tenderize glavo, strelaj glavo, dodge da te ne ugrizne, strelaj glavo še malo, ubij. Mogoče bi moral prešaltat na melee al neki, ker tle mi je taktika pretty much identična. Piv piv. 
 

Malo sem se zafukal se mi zdi. Izbral sem lok, ker sem se najprej hotel naučit moveset bossov in preživeti, zdej mi je pa range dost boring ker je vsak fajt isti, če prešaltam na drugo orožje grem pa direkt lahko nazaj v LR, ker me v melee monstri pojejo. Zato zdej ubijam bosse z close range coatingom, ker moram bit blizu, prisiljen sem se naucit melee moveset, pa prešaltat na melee orozje bo bolje ker sem itak monstru 5cm od face.

Probi Greatsword.

 

:D

Povezava do prispevka
Paljo reče pred 11 minutami:

Zanc sem gledal kolega k je probaval Fatalisa se z tremi randomi.

 

Se mene je prjelo se fuknit po stengah.

Jaz sem šel včeraj Kirina z randomi. Majkemi, malo je manjkal, da fuknem kontroler direkt v TV, pa nisem zivcna oseba. Skoraj konec s fajtom, en tip vleti not. 3x kartne v 5 minutah. 

 

Sicer pa, meni je lok absolutno carski, konstanten ples z monsterjem, tolko, da te nikoli ne vidi ali ulovi, healanja praktično ni, zdej je samo kako hitro lahko ubijem.

 

@Buzzkill kar se tice orozij, katere sem jaz sprobal, naceloma je taktika vedno ista :D 

Greatsword - na zacetku upaj, da bos zadel, pol se pa ucis movesetov napamet in predvidevas kam bo monster sel in ga pocakas z najmocnejsim udarcem

Longsword - konstantno na monsterju, dodganja prakticno ni, samo counterji in napadanje, gauge vedno rdeči, če hočeš kaj naredit

Dual blades - pazis na stamino in tolces non stop

 

Če pa hočeš bolj zahtevna orozja - Charge blade, insect glaive, Switchaxe. 

Povezava do prispevka

Sprobal sem dual blades, ker se mi zdi nekak najbolj podobno bowu, pa saj je fun, ampak glih tolk fun kot imeti 1.80m in se fajtat proti 15m zmaju - malce slaba vidljivost. Iceborne bom obrnil z lokom da ga res masteram, Rise bom pa pokal z Dualblades ce me bo še držalo igrat. 
 

Ta mega orožja mi smrdijo v vsaki igri, en sfaljen udarec s kladivom je 10 zadetkov z lokom direkt v čelo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...