Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

daljinec reče pred 1 uro:

Za nekatere  v tej temi imam občutek, da so plačani za širjenje resnic velikega vodje.Koliko prestrašenosti,če bi jj reku, da si morajo pobrit lase bi to brez vprašanj naredili...okuženi so pa še zmeraj v dso-jih, še zmeraj umirajo taki, ki bi tako ali tako umrli...sram le je, da živim v državi polni ovc, ki se ne znajo upreti evidentnemu teptanju osnovnih človekovih pravic, uničevanju gospodarstva, uničevanju malih podjetnikov, uničevanju družin, v imenu virusa, ki ubija že tako ali tako mrtve, ki daje že tako slabemu zdravstvu alibi, da "utrujeni" zdravniki vsak dan na poročilih zavzamejo pol oddaje...ne bodite ovce, uprimo se!

 


najbolje bi blo, ce bi se ti uprl tipkovnici in lepo nehal tipkat

Povezava do prispevka
Janša reče pred 17 minutami:

Kdo bi si mislil, da je ključ do zmage nad epidemijo zgolj v tem, da nehamo testirati.

 

Tole je lep primer "predstavljanje po svoje" oziroma interpretacija "berem samo naslove in si potem ustvarjam svojo sliko" in jo seveda predstavim svetu kot dejstvo.

 

Ker če bi vložil pikico zanimanja, kaj to pomeni, ali pa celo poslušal tiskovko, je bilo jasno povedano, da omejitev testiranja enostavno pomeni, da bo dnevna številka testirancev iz 7000 padla na 5000. Na vprašanje zakaj, je bilo tudi jasno (in meni logično) pojasnjeno, da se zmanjša časovni zamik obveščenosti testirancev in zmanjša pritisk na laboratorije, ki so že na robu svojih zmogljivosti. Po domače povedano, ni ok, da je okuženi obveščen o pozitivnem testu šele tri dni po testiranju.

 

Manjša številka avtomatsko pomeni manjše število okuženih. Ampak še vedno je tu procent, ki bo kazal, kaj se dogaja v populaciji.

 

Bolj simpl ne gre. 

 

Kar se tiče Nodijeve in opazke Daljinca o hoji v rikverc, če bi jo predlagala Beovička, oziroma zaupanju v njene izjave......kaj dejansko pa je izjavila takega, da ji ne bi zaupal? Z razliko JJ, ki pod boj proti virusu ukinja enotno knjižno ceno(??)? Epidemiolog, ki forsira maske, pranje rok, kulturo kašlja in distanco v meni ne vzbuja dvoma v njegovo kredibilnost. Nisem pa tako naiven, da bi verjel, kot nekateri tule, da je Beovička tista, ki vseka po mizi, reče zaprite fabrike in so le te od polnoči zaprte. Je le del skupine, za večino "ovc v volčji koži" grešni kozel. 

 

In če si konkretno prebereš Daljinčev post, spet nekdo, ki je poln idej, poln zaleta, poln energije.......in kliče druge, da se nekaj naredi. Isti klinac ko Angel. Samo preselil je svoj šank.

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 21 minutami:

Po domače povedano, ni ok, da je okuženi obveščen o pozitivnem testu šele tri dni po testiranju.

To je popolnoma isto kot pa, ko sploh ni testiran in hodi okrog. V čem je razlika, če je zdaj čakal na teste (in bi moral biti doma) al čakal na vrsto, ker ima simptome (spet bi moral biti doma), kot pa zdaj, ki niti ne bo testiran in bo dejansko hodil okrog?

 

122888448_789377735218504_8407765622053266279_n.jpg.7db6340a22592e90d1596b476cbcd610.jpg

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 9 urami:

Meni je pa to ukvarjanje s Potrčem res bizarno. Model ni nek politični zarotnik, pač je influencer in širi neke random informacije. Sem prepričan, da je krog "njegovih sledilcev" izredno ozek oziroma neznaten v primerjavi s preostankom države. So pa influencerji dober escape goat za nesposobnost drugih. Razen če imam res napačno predstavo in ima model dejansko na desettisoče sledilcev, ki mu verjamejo in sledijo njegovim "idejam". Ampak dvomim tho, jaz na modela nisem še enkrat naletel oziroma s komerkoli se pogovarjam, ga noben ne jemlje resno, noben na tem forumu ga ne jemlje resno ... Iz tega zlahka sklepam, da je pač ta situacija z influencerji in Potrčem zapretiravana oziroma gre za klasično prelaganje odgovornosti 

 

Ampak še vedno: dopuščam možnost, da so ljudje v moji okolici dovolj prisebni, pa da v resnici obstajajo velike množice Slovencev, ki sledijo idejam Potrča 

 

Problem je, da ljudje še vedno tradicionalno spoštujejo ljudi na televiziji ter pisano besedo. Od tu kje to piše, a je bilo na tv, a so povedali na tv in podobno kot edini pravi zanesljiv vir informacij. Še huje je, ker pove to kar hočejo slišati in ker ima vlogo nekega razgledanega človeka, ki na poljuden način na tv razlaga znanost in se na njo sklicuje (galileo). Pri ljudeh s pomanjkanjem samokritičnosti, ki precenjujejo svoje zmožnosti so take oddaje pisane na kožo. Recimo jaz in ti si po gledanju Galilea ne bi upala trditi, da poznava nekaj karkoli o nekem x planetu/vesoljski postaji. Tak gledalec pa bo, ker so mu razložili, v njegovem jeziku in misli, da razume. In tu voditelj dobi avtoriteto, ki se širi na vsa področja

 

Sploh slovenci kot taki smo silno problematičen narod, ker imamo Krpanovsko trmoglavost, črkobralstvo do potankosti in iskanje lukenj ter višje avtoritete na katero se sklicujemo. Ujeti nekje med Cankarianstvom in Oritentalsko miselnostjo. 

 

S Potrčem bi se imel priliko srečat vendar sem rekel, da bom dal odpoved, če bi moral imeti karkoli z njim, ko se je pripravljal na en triatlon na Hrvaškem. Ful rl ljudi, tudi takih, ki ima stik z otroci in mladino(učitelji športne vzgoje, trenerji) ga spoštuje, se strinja z njim. Ex sošolka je, preden sem jo zbrisal s fb, orgazmirala zakaj niso vsi moški pravi moški kot on, ki si upa postavit za kaj je prav. Veliko ljudi deli njegove vsebine, ....

 

Če kaj podcenjuješ njegov vpliv, ker očitno v tvojem mehurčku ljudi ni nobenega, ki bi mu sledil, se strinjal z njim. Kar je po svoje sila neprijetno, ker lahko izgubiš stik z realnostjo

  • Račka +1 5
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 22 minutami:

 

Tole je lep primer "predstavljanje po svoje" oziroma interpretacija "berem samo naslove in si potem ustvarjam svojo sliko" in jo seveda predstavim svetu kot dejstvo.

 

Ker če bi vložil pikico zanimanja, kaj to pomeni, ali pa celo poslušal tiskovko, je bilo jasno povedano, da omejitev testiranja enostavno pomeni, da bo dnevna številka testirancev iz 7000 padla na 5000. Na vprašanje zakaj, je bilo tudi jasno (in meni logično) pojasnjeno, da se zmanjša časovni zamik obveščenosti testirancev in zmanjša pritisk na laboratorije, ki so že na robu svojih zmogljivosti. Po domače povedano, ni ok, da je okuženi obveščen o pozitivnem testu šele tri dni po testiranju.

 

Manjša številka avtomatsko pomeni manjše število okuženih. Ampak še vedno je tu procent, ki bo kazal, kaj se dogaja v populaciji.

 

Bolj simpl ne gre. 

 

Kar se tiče Nodijeve in opazke Daljinca o hoji v rikverc, če bi jo predlagala Beovička, oziroma zaupanju v njene izjave......kaj dejansko pa je izjavila takega, da ji ne bi zaupal? Z razliko JJ, ki pod boj proti virusu ukinja enotno knjižno ceno(??)? Epidemiolog, ki forsira maske, pranje rok, kulturo kašlja in distanco v meni ne vzbuja dvoma v njegovo kredibilnost. Nisem pa tako naiven, da bi verjel, kot nekateri tule, da je Beovička tista, ki vseka po mizi, reče zaprite fabrike in so le te od polnoči zaprte. Je le del skupine, za večino "ovc v volčji koži" grešni kozel. 

 

In če si konkretno prebereš Daljinčev post, spet nekdo, ki je poln idej, poln zaleta, poln energije.......in kliče druge, da se nekaj naredi. Isti klinac ko Angel. Samo preselil je svoj šank.

 

ej berghaus, ti k si v pekovskih krogih, a znas razlozit, zakaj ma mlinotest dalec dalec dalec najboljse male zemlje. 

Razlika je najbolj opazna z Merkator zemljami, ki so res vrhunec ogabnosti.

 

a je fora drugacna vsebina, drugacna priprava, wtf is going on?

Povezava do prispevka

 

tomazek reče pred 7 minutami:

To je popolnoma isto kot pa, ko sploh ni testiran in hodi okrog. V čem je razlika, če je zdaj čakal na teste (in bi moral biti doma) al čakal na vrsto, ker ima simptome (spet bi moral biti doma, kot pa zdaj, ki niti ne bo testiran in bo dejansko hodil okrog?

 

Imaš načeloma prav. Kot je bilo rečeno si lahko to privoščijo v kombinaciji s strogimi ukrepi, ki veljajo, folk naj bi ostajal doma, oziroma ob izhodih upošteval ukrepe nošenja mask in vzdrževanja distance. Problem je, koliko se bo narod in navsezadnje delodajalci, držal ukrepov. 

image.gif

Povezava do prispevka
Adam reče pred 1 minuto:

 

ej berghaus, ti k si v pekovskih krogih, a znas razlozit, zakaj ma mlinotest dalec dalec dalec najboljse male zemlje. 

Razlika je najbolj opazna z Merkator zemljami, ki so res vrhunec ogabnosti.

 

a je fora drugacna vsebina, drugacna priprava, wtf is going on?

 

Zato, ker je Mlinotest močan na testeninah in kruhnem segmentu. Veliko vlagajo v to. Če pogledaš Pečjaka, smo močni v zmrznjenem programu, kruh ponujamo zgolj za filanje pekovskega segmenta in javnih razpisov. 

Povezava do prispevka
Adam reče pred 2 minutama:

 

ej berghaus, ti k si v pekovskih krogih, a znas razlozit, zakaj ma mlinotest dalec dalec dalec najboljse male zemlje. 

Razlika je najbolj opazna z Merkator zemljami, ki so res vrhunec ogabnosti.

 

a je fora drugacna vsebina, drugacna priprava, wtf is going on?

hudo offtopic

ker se držijo dunajskih receptov iz 19 stoletja, ki so jih po vojni zaplenili jochmannovim potomcem

Povezava do prispevka

Najbolj da ugasnemo vse gospodarske dejavnosti se do velike noči zapremo v stanovanja, jemo jabolka in čakamo na 0 okuženih, govorimo kako smo odgovorni, ker se to spodobi, pozabimo na standarde, ki smo si jih izbojevali čez leta, uvedemo enotno ceno knjige, kdo rabi službe? sej mamo državo, ki bo nakazala denar vsem, zaprimo trgovske centre, glejmo poročila, ker tam povedo po resnici, otroke izobražujmo od  doma, jebeš socializacijo, ker mi smo odgovorni in samo tako se bomo rešili virusa...#jebešgospodarstvokdogarabi

uredilo bitje daljinec
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 22 minutami:

Daljinec ni tako hudo no, vseeno mislim, da bodo znali povleči neko vmesno črto, toliko da ne ubijemo niti zdravstva niti gospodarstva. V prvi rundi zaprtja države je bilo tudi veliko skrbi, da gre država cugrunt, naš diretore si je zgrizel nohte, zdaj ga drugo zapiranje sploh ne skrbi. 

 

 

Poglej mal Index(Dax,dow...) po prvem valu smo šli po dveh mesecih na morje,tukaj bomo šli po 6 na zavod

Povezava do prispevka
Adam reče pred 30 minutami:

gledu Alex Jones-a, Covid je overstated.

WHO ne priporoca lockdowna, believe science se vedno?

Najprej WHO ne priporoča mask, samo umivat roke pa kašljat v komolec.
Potem WHO reče da smo jih narobe razumeli, da so maske ok, če jih znaš uporabljat, kar itak nihče ne zna, tako da ne uporabljat, ker je brezveze - pod črto ne uporabljat če nimaš končane medicine.
Potem WHO rečejo da smo jih narobe razumeli, da so to rekli samo zaradi pomanjkanja mask... najprej zdravniki pa medicinsko osebje pa to... da navadni ljudje lahko kašljajo v rokave, ampak da so maske za vse ok.
Potem spet rečejo da samo če jih nosiš da je ok... pač če je samo 30% boljš pač 30% boljš, ni za zanemarit. Vsem toplo priporočajo nošenje mask, bandan, česarkoli... če je ni maska pa da samo 10% pomaga še vedno boljše kot nič. Aja, da so delal zmedo... ne pa ne... ajd čau...

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Jutri čez 2200! 

 

 

Zaenkrat še ne kaže, da bi štvilo okuženih z novim koronavirusom v Sloveniji upadalo. Kot je v oddaji Odmevi povedal Aleš Rozman, direktor klinike Golnik in član vladne svetovalne skupine, je število okuženih v torek že preseglo 2200, preden je prišel v studio javne televizije. "Upamo, da se bo konec tedna število začelo umirjati in doseglo nek plato. Takrat pričakujemo, da bodo ukrepi začeli delovati," je poudaril.  
Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/se-nepopolni-podatki-a-stevilo-preseglo-2200-okuzb-355741 - www.zurnal24.si

 

 

Kolko vas je doma, ker more biti plac kjer delate zaprt? Jaz sem, korona počitnice en teden... Samo kako kaže bodo podaljšali to zaprtje? Bom meli še en teden počitnic? 

 

Ne bom pa nič letos nič po britovih hodil in obiskih. Na splošno se mi pa zdi da bo preveč folka okoli, kot da ni nič..

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...