Skoči na vsebino

Plezanje (in ostala zabava na štriku)


Priporočeni prispevki

chinasky reče Dne, 19. 5. 2020 at 11:27:

tema je o hribih ne pa stirkah na topica alo!

  

Ker je bil Chinasky triggeran ustvarjam novo temo kjer lahko govorimo plezanju vseh vrst, feratah ipd

 

Danes popoldne sem šel v Dovžanovo sotesko pogledat kakšna je skala, gleda na to da je bil ponoči dež. Bilo je kar kul samo na parih koncih je voda tekla iz stene

 

Za ogrevanje sva s kolegom hitro šla eno štirko ter potem nadaljevala na smerco za katero sva mislila da je 5b...

No bila je 6b+ in pa čista plata. Pomoje če bi bil cel dan tam in se nadrkal kje so vsi stopki in crimpi bi jo dejansko lahko preplezal. Tako da to ostaja projekt za naslednjič.

Žal mi je ta šestica čisto popila moč in sem šel potem samo še M'kvavža 5a (se vidi da so tržičani). 

 

Drugače pa čudovit dan za plezanje pa še slovensko plezalsko legendo Andreja Štremflja sem srečal . Mi je pokazal pot do sektorja z lažjimi smermi tako kot je Trump v Sam doma pokazal Kevinu kam naprej 

 

spacer.png

 

 

Povezava do prispevka

U lepa, da nas je več plezalcev tule. 

Midva z mojo sva ta vikend odkrivala lokalna plezališča, glede na to da živiva pod Kotečniku sva se razvadla in zanemarila druge. 

 

Florjan in Puščavnikove skale pr Šoštanju so čist fajn za pošihtno varianto med tednom. Dostop je 1 min, smeri pa dovolj, sploh v Florjanu. 

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 11 urami:

Glede na to da postaja izjemno popularen šport in klubi rastejo kot gobe po dežju imaš še vedno možnost :)

Dovžanka je pasja ja, nimam v spominu kot plezalisce za zacetnike.

Kakšna je kej gužva v kotečniku za vikende zdele po koroni? Pridem na obisk za vikend pa me mika mal viset v trapez

Povezava do prispevka
thepeach reče pred 3 urami:

Na Pohorju je več lokacij, skala je pohorski granodiorit 

http://pohorjebouldering.grta-studio.com/

 

Apnenc maš pa v Vitovljah (vodnicek kraški rob),  Trenti pa še marsikje, je pa razen zgornjih težko dobit pameten vodnicek in skice. Skoraj da vedno rabiš kakšnega lokalca, da razkaže.

 

Za Pohorje je potrebno bit previden, ker je pogosto vse potrebno očistit, da se sploh lahko pleže. 

Za Oplotnico zagotovo drži, tudi Jurgovo. Boljše prit pripravljen in s seboj vzet kak štrik, da se spustiš in si počistiš.

Tudi Fala je precej boga, kar se tiče čistih smeri.

 

Ostalih lokacij ne poznam dovolj, da bi kaj trdil.

 

A pozna kdo okrog MBja kakšno skrito plezališče (poleg Buncovih skal) mogoče in da bi bilo tudi primerno za začetnike? Nekaj kolegov bi rado začelo plezat in da bi lahko skočli po službah malo potrenirat.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

a pol je ta tema tud za suspension & shibari?

:devil:

Hosta reče pred 1 uro:

a je to pol tud tema za smrdljive jamarje al samo kul plezalce?

dejansko ne poznam enega normalnega jamarja 

 

Ampak naj ti bo

  

Mrhovinar reče pred 1 uro:

A pozna kdo okrog MBja kakšno skrito plezališče (poleg Buncovih skal) mogoče in da bi bilo tudi primerno za začetnike? Nekaj kolegov bi rado začelo plezat in da bi lahko skočli po službah malo potrenirat.

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?ie=UTF8&hl=en&msa=0&z=9&om=1&mid=1tQ62DVCCzD_E-xMqDYR-G0sDPUw&ll=46.2933139160217%2C16.155420657723692

 

40 km proč imaš šoder graben. Tap pri vas res nič ni

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka
thepeach reče pred 5 urami:

Kar sm jst plezal v Oplotnici in Mislinji je bilo spucano letos pozimi. V ostalih delih pa res še nisem bil... 

 

A kdo ve kaj je Rajko Zajc navrtou v Kamniški Bistrici med karanteno? Slike na instagramu so zgleda le obetavno

Bom vprašal v četrtek. Sicer ne njega ampak mogoče kdo na AO Kranj kaj ve

Povezava do prispevka
thepeach reče Dne, 25. 5. 2020 at 18:20:

Kar sm jst plezal v Oplotnici in Mislinji je bilo spucano letos pozimi. V ostalih delih pa res še nisem bil... 

 

A kdo ve kaj je Rajko Zajc navrtou v Kamniški Bistrici med karanteno? Slike na instagramu so zgleda le obetavno

 

Se spomnem sestopov s hribov, kak potencial je okol kamniske bistrice, se lahko postav ob bok kotecniku i sire. Do nedavnega je blo pa par smeri v zagani peci in par 8+ smeri v previsih okol. Carsko da se vrta. 

 

Plezas sam sportno drgac? 

Povezava do prispevka

Vučko tut jst sm že gledou tiste stene in se mi zdi res dobr, da vsakih par let fantje (pa tut kaka deklina) najdejo in navrtajo res dobra plezališča. 

 

Čreta, Pod Škale, Ter so v naših koncih ratalu kr hotspoti. Upam da bo tut s tem tok. 

 

Večinoma športno, dvakrat so me zvlekli na trad pa sm plezou drugi in ni tist filing. Nimam pa po pravici ob službi časa se tega res lotit tok da športno pa kdaj pa kdaj boulderji zunej za gušt. 

 

Lunco plezanje na plastiki je cirka tok kukr kolesarjenje v fitnesu. 

uredilo bitje thepeach
Povezava do prispevka
thepeach reče pred 1 uro:

Se absolutno strinjam glede treninga, sploh ena dobra bolderca sutalnica...ampak tehnika stopnja, gibanja, taktika plezanja pa nasploh užitek je pa v skali. 

 

Jst  upam, da mi ne bo treba na bolderco do trde zime. 

Vse to se drka na plastiki. Šutalnice niso za to da se vlečeš po rokah do vrha. Za to maš kampus pa beastmakerja.

 

Nevem zakaj imajo eni toliko proti plastiki. 

Povezava do prispevka

Chill model... Pač osebna preference, če ni treba ne grem na plastiko, ker se da v krogu 150 km od doma plezat v suhi skali skoraj vse dni v letu. 

 

 

 

Moč prstov na hangboard, sutalnica je pa za limit boulderje, intervale ali pa celo vzdržljivost...ampak raj sm slabši s kakšnim dnem več v skali, kot pa jak na plastiki in presran  dva metra nad kompletom v skali,ker ni taprav filing. 

 

Kako trenirat tehniko stopanja na zlizanem apnenca in taktiko red pointa v dvorani še nisem pogruntou. 

uredilo bitje thepeach
Povezava do prispevka

Da se ne izhodi v klasično plezalsko merjenje kurcev...

 

Kje plezate največ?  Ima kdo kakšno priporočilo za samotno odmaknjeno plezališče z ravnim vznožjem. Kolega imata malčico, ki je ravno shodila in iščemo spote, ki so kokr tok ravni in samotni, da ne delamo guzve z detetom. 

 

uredilo bitje thepeach
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...