Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Evo dobil sem MSI Mag Tomahawk Z790 DDR 5. 

Moram rečt, da mi je nekaj sumljivo že v štartu. 

 

Hladilniki za m.2 imajo luft. Že ko sem jo vzel iz vrečke so imeli veliko lufta na dotik. 

 

Imam 3 m.2 ssdje. Ko sem jih montiral imajo hladilniki še vedno luft. 

A je to normalno? Z roko jih lahko še vedno rahlo privzdignem. 

Tudi če so vijaki zategnjeni do konca. 

 

Se mi ne zdi normalno in imam pomisleke glede kvalitete MSI. 

 

Plata ni bila poceni in me seveda tole moti. 

 

Povezava do prispevka

Luft ja. Termalne blazinice so dost debele ja. Stika je zelo malo. 

Kot pravim je tudi če je hladilno rebro do konca zategnjeno še vedno nekaj lufta, da se komot ob pritisku prsta premakne rahlo dol. 

 

Pod kotom je težko slikat saj je matična trenutno že v ohišju. 

Ni pa še vse sestavljeno, ker čakam na hladilnik CPU. 

 

Bom probal kakšen gif naredit ali uploadat kratek video.

 

Povezava do prispevka

 

Skoraj eno leto kasneje nov izziv podoben izziv. Namen je skoraj isti, poudarek na tih in brez lučk, ker bo v dnevni.

osis reče Dne, 6. 11. 2022 at 10:53:

Rabim priporočilo za PC, za domačo uporabo, in sicer za:

- vsakodnevno brskanje

- poslušanje podcastov

- kak film pogledat

- osnovna uporaba Officeov

 

Novejši igric se ne bo igralo, niti ne bo nobenega zahtevnega programa se furalo.

kriteriji:

- ene 32 gb rama, ker pač multiple taps

- 1 tb SSD, ker :pirate:

- grafična za fotke predvsem, samo nič grafičnih programov. 

 

Takrat ste mi svetovali tole:

 

bendeho reče Dne, 6. 11. 2022 at 18:09:

koliko je pa budget,

prebuilti ne bodo tihi, rabiš aftermarket cpu cooler in npr be quiet pure power gold napajalnik in obvezno ssd namesto hdd,

odvisno od tega kaj dojemaš kot tiho seveda

 

Übermensch reče Dne, 6. 11. 2022 at 22:05:

Zdj ce ne rabi bit neko ful mejhno ohisje je be quiet 500dx s scythe fuma 2 rev.b tvoj p/p silent build. Komponente pa izberes po budgetu/zahtevah.

 

DaMachk reče Dne, 7. 11. 2022 at 12:46:

Glede na Funtech:

image.thumb.png.49ac47ecd00650b4d0906bdef70bdd89.png

 

po potrebi se kaksno grafo, sam ce pravs da ne bo igric, lahk prsparas teh 250-300€...

Mogoce  kaksno AMD RX6600 se gibljejo od 270€ naprej.

 

bendeho reče Dne, 7. 11. 2022 at 13:03:
Procesor:  AMD Ryzen 5 5600G, 6-jedrni (3,9/4,4GHz)
Osnovna plošča  ASUS prime A520-K, A520 vezni nabor
Pomnilnik:  16 GB DDR4 3200 MHz
Trdi disk:  1 TB SSD NVMe M.2

copy paste od nekega pcplus prebuilta, doma imam predhodnika z 4650g in je super za podobne stvari kot ti opisujes, samo najtisji ni

 

ce vzames za ram gskill aegis dual kit,

disk samsung 980,

napajalnik be quiet pure power gold (400w mas cez glavo, ce ni zaloge vzames 500w)

ohisje in hladilnik si ze dobil par predlogov

maticna zgornja asus a520 ali asus b550 ali karkoli dobis da je na zalogi

 

za par evrov vec kot prebuilt bos imel precej tisji pc in tudi hitrejsi, ker tam ni dual rama ampak samo ena palcka in ssd je nek najcenejsi apacer

(ok hah vmes ko sem jaz to pisal je ze podobno sestavil damachk

z i5-12400)

 

 

zdajle sem pa našel tole: LINK

a je to dober deal?

Povezava do prispevka
cashman reče Dne, 29. 10. 2023 at 8:42:

ko sem sam sestavljal na tej strani, se mi zdi, da imajo kar navite cene. Po mojem lahko takšno konfiguracijo za takšen denar sestaviš tudi na Funtechu :D

Evo, sem malce pogledal in dobil celo par boljših variant (prilagam spodaj), ampak a oni ti sestavijo PC tam?, da lahko samo prevzameš?

 

In pa tudi, kaj menite glede tega:

 

image.thumb.png.90ab9ec2628f5c2a8c150b1e56944321.png

Povezava do prispevka

Bi rad gikal tudi kakšno malce bolj moderno špilo od tega kar sedaj igram in me zanima ali je za 800 evrov bolje nabaviti novo/rabljeno mašinco ali nadgraditi sedanji računalnik, ki je sicer soliden ampak z gnilo grafično.

 

B49 je ohišje
B450 Aorus Elite matična
Ryzen 3600
RX 470 je od HIS
napajalc Argus APS 720W
32giga rama od HyperX in tiktaka s 3200mhz
SSD je od Samsunga in sicer tale https://www.memory4less.com/samsung-ssd...

Povezava do prispevka
Armando reče pred 2 urama:

Ja to sem tudi sam mislil, ker dvomim, da bi dobil kak proper komp za 800 evrov.

 

Pa tudi obstoječe komponente razen grafe niso slabe, tako da razmišljam o kakšni grafični do 300 evrov.

 

3600 potem?


če bi rad "nov" računalnik, potem samo upgrejdi cpu na 5700x (cca 180e), grafiko ubav pa 4060 (325e iz DE) al pa 6700xt - isto cca 330e iz DE.

Ne splača se ti kupit rabljene 3070 za 300+ eur, kukr se trenutno prodajajo na bolhi. Kupi raje novo.

edit, nove 4070 so pa po cca 600e

 

 

Povezava do prispevka

najugodneje preko Mindfactory, a ne pošiljajo direktno v Slo, zato se uporablja mailbox.de

Potem imaš pa še nekaj drugih opcij: ComputerUniverse, Caseking.de, Alternate.de... mislim, da vse te pošiljajo v Slo, so pa malenkost dražji od Mindfactoryja. Poglej si primerjavo cen na Geizhals.de. Določene stvari celo v Sloveniji dobiš po podobnih cenah kot v Nemčiji (funtech) z izjemo grafičnih, ki so pri nas konkretno dražje, tudi SSD,  rami in plate so malo dražje, nekateri CPU in monitorji pa so tam-tam s cenami.

Povezava do prispevka
osis reče pred 21 urami:

Evo, sem malce pogledal in dobil celo par boljših variant (prilagam spodaj), ampak a oni ti sestavijo PC tam?, da lahko samo prevzameš?

 

In pa tudi, kaj menite glede tega:

 

image.thumb.png.90ab9ec2628f5c2a8c150b1e56944321.png

Sori, sam men se tole ne zdi dobra ponudba...

 

i5 12500 ima integrirano grafiko tako da prisparaj 50€ na GT710 smeteh (lol to sploh ni vec podprto, ne dobiva vec driverjev)

v AT/DE se dobi 12600k za 240€ pa dobis poleg malo visje frekvence se 4 efficiency core zraven...

Maticna je OK.

Ram je se kar drag... also raje 2x16GB kot pa 1 stick po 32GB...

Disk se mi zdi pejst navita cena... Za tak denar dobis 2TB cez mejo za 150€ pa dobis Samsung 990 Pro 2TB ki je neprimerno hitrejsi v vseh pogledih.

Grafa, kot ze receno... ni niti za podkurit dobra...

DVD-RW... ce mislis da ga rabis, OK...

Napajalnik je cena sicer OK... samo je star model, ni modularen, se pravi moras odvecne kable nekam zatlacit... je pa OK firma in tih

Ohisje, ok, stvar okusa, ne vidim nic narobe na njem

Hladilnik za CPU je OK..

 

A res rabis HDD? Kak poseben razlog za HDD?

Ker tale Seagate je Shingled, se pravi da je extra pocasen za random read/write...

Za dvajetaka vec dobis ze SSD iste kapacitete, pa ne bos imel zakasnitve ko se disk zbudi, glasen ne bo, pa se neprimerno hitrejsi bo za pisanje in branje.

 

Sem naredil primerjavo kaj bi bilo ce vzamem v AT priblizno te komponente (SSD namest HDDja in malo boljsi ram ter 12600k namest 12500)

Pa me v At pride okol 830€ s postnino do mene... se pravi 130€ manj za boljso kisto... S tem da grafa odpade ker je integrirana in ker je 710 govno in ne vem zakaj se sploh se prodaja... Izsla je marca 2014...

Zdej ce hoces... se lahko zmeniva, narocim kisto k seb, sestavim in testiram, pa ti jo lahko med 13. in 18. zategnem nekam do Vranskega oz. v okolici Celja...

Lahko se zbijem ene 15€ dol za enak ram kot ga imas v ponudbi.

 

 

Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 1. 11. 2023 at 11:59:

Sori, sam men se tole ne zdi dobra ponudba...

 

i5 12500 ima integrirano grafiko tako da prisparaj 50€ na GT710 smeteh (lol to sploh ni vec podprto, ne dobiva vec driverjev)

v AT/DE se dobi 12600k za 240€ pa dobis poleg malo visje frekvence se 4 efficiency core zraven...

Maticna je OK.

Ram je se kar drag... also raje 2x16GB kot pa 1 stick po 32GB...

Disk se mi zdi pejst navita cena... Za tak denar dobis 2TB cez mejo za 150€ pa dobis Samsung 990 Pro 2TB ki je neprimerno hitrejsi v vseh pogledih.

Grafa, kot ze receno... ni niti za podkurit dobra...

DVD-RW... ce mislis da ga rabis, OK...

Napajalnik je cena sicer OK... samo je star model, ni modularen, se pravi moras odvecne kable nekam zatlacit... je pa OK firma in tih

Ohisje, ok, stvar okusa, ne vidim nic narobe na njem

Hladilnik za CPU je OK..

 

A res rabis HDD? Kak poseben razlog za HDD?

Ker tale Seagate je Shingled, se pravi da je extra pocasen za random read/write...

Za dvajetaka vec dobis ze SSD iste kapacitete, pa ne bos imel zakasnitve ko se disk zbudi, glasen ne bo, pa se neprimerno hitrejsi bo za pisanje in branje.

 

Sem naredil primerjavo kaj bi bilo ce vzamem v AT priblizno te komponente (SSD namest HDDja in malo boljsi ram ter 12600k namest 12500)

Pa me v At pride okol 830€ s postnino do mene... se pravi 130€ manj za boljso kisto... S tem da grafa odpade ker je integrirana in ker je 710 govno in ne vem zakaj se sploh se prodaja... Izsla je marca 2014...

Zdej ce hoces... se lahko zmeniva, narocim kisto k seb, sestavim in testiram, pa ti jo lahko med 13. in 18. zategnem nekam do Vranskega oz. v okolici Celja...

Lahko se zbijem ene 15€ dol za enak ram kot ga imas v ponudbi.

 

 

Cenim ponudbo, toda nekako bo verjetno moral biti trgovina v igri.

 

Zakaj pa boljš 2 palčki?

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...