Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Tadey reče Dne, 3. 1. 2024 at 15:47:

Zdravo,

Koliko bi tole bilo danes vredno in ali bi kdo to imel?

image.thumb.png.fda18fe23aecb07c124d645e9d97ee79.png

 

Vse stvari  take nove, so približno 4x cenejše. 4x cenejši je ram, 4x cenejši je disk, 4x cenejša je primerjljiva grafa...  

 

Tko da tole je  vredno ene 300€ z monitorjam vred. Je pa res, da ene stvari nikoli ne zastarajo, to je ohišje, napajalnik, vodno hlajenje in to lahko dvigne ceno, kar lepo na bolhi/fbju, če poslikaš.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Ej ljudje, kaj je zdj s stranjo sestavi.si? Že mesece  ni mogoče izbrat konfiguracije, katero bi potem prilagodil komponente po svoje. Se pravi, da bi gaming use izbral potem pa prilagodil komponente. Vedno mi odpre sporočilo izberite si konfiguracijo... 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 19 urami:

Jaz bi za star vodn hlajenje dal manj, to ne veš več kaj je s tesnili, tekočino, sam čakaš, ko boš nesu drugam, da se ti ulije po kompu. Plus da je to proc, ki ga vsak zračn hladilnik dons drži pod 50.

jaz bi tudi šel na zračno pri tako stari zadevi, sj je okoli 2017 če je 7th gen i5?

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 uro:

Intel pravi...
 

intelamdsnakeoil.jpg

 

 

joke aside... tale slide mi je kar vsecen:

VNbEvjo6weAsM8ixHQW3Gb.jpg

 

"tam-tam" z  GTX1650 ni svoh za integrirano grafo imho

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 50 minutami:

 

Imam 4070ti samno ne super.

zdaj gledam samo še Super....za enako ceno 10% več CUDA coreov in 16GB rama... Pod 16GB ne grem, ker bom imel 4K monitor...

Če pa dobiš Super verzijo enkrat v prihodnjem mesecu, bo pa res super, če bo po super ceni :D  (za potrošnika, seveda)

Povezava do prispevka

Pred kratkim sem nabavil Gainward Phoenix 3070ti grafično ki ni švoh ampak v praksi niti ni.

 

Zaslon imam 144hz in niti ni potrebe po nekih hard resolucijah in ne vem kaj vse še,  vem da je verjetno(skoraj 100%) bottleneck na račun procesorja ampak mestoma mi igre delajo prav ušivo in sicer igram fortnite, ki tudi na višjih nastavitvah ni bohve kaj ampak ne fura ker pride do groznega laga in tudi pri igranju Nier Replicant, ki je čist solidna ampak nezahtevna igra za 3070ti grafično, občasno zatrokira da je joj.


Periferija je sledeča:

B49 je ohišje
B450 Aorus Elite matična
Ryzen 3600
be quiet! Pure Power 12 M Gold 850W
32giga rama od HyperX in tiktaka s 3200mhz
SSD je od Samsunga in sicer tale https://www.memory4less.com/samsung-ssd...

 

Kaj bi bil problem? Grafična ima zadnje driverje, sicer sem inštaliral windows 11 ampak malce dvomim da je to krivo za švoh optimizacijo/delovanje grafične, je problem v periferiji?

 

 

Povezava do prispevka
Armando reče pred 2 urama:

Pred kratkim sem nabavil Gainward Phoenix 3070ti grafično ki ni švoh ampak v praksi niti ni.

 

Zaslon imam 144hz in niti ni potrebe po nekih hard resolucijah in ne vem kaj vse še,  vem da je verjetno(skoraj 100%) bottleneck na račun procesorja ampak mestoma mi igre delajo prav ušivo in sicer igram fortnite, ki tudi na višjih nastavitvah ni bohve kaj ampak ne fura ker pride do groznega laga in tudi pri igranju Nier Replicant, ki je čist solidna ampak nezahtevna igra za 3070ti grafično, občasno zatrokira da je joj.


Periferija je sledeča:

B49 je ohišje
B450 Aorus Elite matična
Ryzen 3600
be quiet! Pure Power 12 M Gold 850W
32giga rama od HyperX in tiktaka s 3200mhz
SSD je od Samsunga in sicer tale https://www.memory4less.com/samsung-ssd...

 

Kaj bi bil problem? Grafična ima zadnje driverje, sicer sem inštaliral windows 11 ampak malce dvomim da je to krivo za švoh optimizacijo/delovanje grafične, je problem v periferiji?

 

Tukaj ni nobenega bottlenecka. To je čisto lepo uravnotožen komp za razliko od fortnite, k je dosot smeće kar se tile optmizacije.  Tko da gre za enega izmed 82675 možnih softwarskih problemov.

Povezava do prispevka

Vseeno ima maxi prav, s kaksinm MSI Afterburnerjem cekiraj kaksno imas porabo CPUja in GPU-ja ter pomnilnika ter preveri kaj se kaj zgodi ko grdo cukne.

Lahko je temperatura procesorja, lahko windows v ozadju neko "optimizacijo dela", lahko da, ce imas kaksen HDD priklopljen, se le-ta spin uppa ravno takrat...

 

Kdaj si kaj nazadnje prah spucal?

 

Also, presvoh PSU mas za tak konfig (mal se salim, poke-am atomica)

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 4 minutami:

Konec januarja pade 4080 super. Upam da mi uspe za neko solidno ceno do 2500 zgradit pc. Bom objavil komponente za kakšna druga mnenja ker imam premal pojma :D.

Če ne bo bistveno dražja, kot rtx 4080, potem se bo dalo sestavit pod 2500€ soliden komp.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...