Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 1 uro:

DDR5 palčke obstajajo v 24GB variantah.

 

meni je pa whack, da bi za delo vzel "workstation" z RGB in fakin vodnim hlajenjem. :D

 

če se išče workstation se naj gleda pod workstation zavihki, kjer se ne bo metal keš stran v nepotreben gamerski trash tipa RGB, vodno hlajenje, stopetsto jebentilatorjev, obscene velikosti kišt ...

+1

 

 

Enkrat sem imel AIO in nikoli vec. Sem se raje skesiral za Noctuo zracni hladilnik, ki hladi boljse in tisje kot tisti AIO vodni.

Povezava do prispevka
MaDrung reče Dne, 28. 3. 2024 at 19:22:

Žena od sodelavca potrebuje delovno postajo. uporablja slednje:

Archicad 27 in Lumion. Zaenkrat mi še ni sporočil kako velike projekte dela (in kaj točno). Updejtam ko dobim info.

 

EDIT: modelira cele hiše, večino pohištva sama zmodelira. Nikoli pa več kot to.

pomoje za 2 mizi in 3 stole ne rabi lih superračunalnika

https://support.lumion.com/hc/en-us/articles/360003476753-Which-graphics-card-do-you-need-for-Lumion-12

cpu pa 14700F ali 14700KF.

 

rama 32 ali 64 (prvega samo 2 palčki), k se je zadnje čase kar fajn podražil. ne vem pa glede ddr4 vs ddr5.

grafo pa ne vem, recimo kakšno 4070, bo pač čakala par minut več, jbg.

Povezava do prispevka

Kakšna pa so kaj vaša mnenja o mini PCjih kot so minisforum ali acemagic tank?

 

Da imaš tako zadevo poleg TV-ja, da ni ravno cela kišta. Ni sicer za resen gaming, ampak overall naj bi bile kar cool zadeve, sploh kot media centri. Ali ste vseeno bolj fani nakupa mini ohišja in potem sam sestaviš komp. Čeprav da je potem vse stisnjeno v nekem mini ohišju nisem prevelik fan, pa tudi estetsko se ne morejo primerjati s pravimi mini pcji.

 

 

minisforum.jpg

ACEMAGIC-TANK-03-12900H-3080M-1.jpg

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Za očeta sem vzel enga minisforum en čas nazaj (o lej glih 2 leti bo zdej) in ga uporablja za glavn komp.

MINIS FORUM UM350 Mini PC AMD Ryzen 5 3550H DDR4 16GB RAM 256GB .

 

Za njegove potrebe brskanja po netu je čisto dovolj, zadnjič je še špilal far cry 1 gor brez težav, mal je tud začel far cry 2,.ki je kar laufal.

 

Mislim pa da več performansa dobiš iz kakšnega Asrock DeskMini, kamor daš notri sodimm (laptop) ram in zaresen desktop procesor, je pa tud takšna kul škatlica. Pod 2L volumna.

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Z vidika procesorja je verjetno boljše Asrock, samo imaš potem samo integrirano grafično, kar je kar drek:unsure: 

Drugače maš pa grafo za laptop, ki je glih tak drek, kosta pa skor isto ko navadna, povrhu je še pa.slabo hlajena in ne dobi dost štroma.

 

Sicer pa grafa v Ryzen 8600G je na nivoju gtx1650 al 1660 :D kar je za integrirano že kr dobr.

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 1 uro:

Za njegove potrebe brskanja po netu je čisto dovolj, zadnjič je še špilal far cry 1 gor brez težav, mal je tud začel far cry 2,.ki je kar laufal.

far cry 1 in 2 :avadodo: 

2 je bila čist kul, pri 1 sem pa hitro začel umirat pri tistih pošastih. mogoče nebi bilo slabo, če bi še enkrat probal.

Povezava do prispevka

Kaj potem so vse to jajca??? 

 

Nekaj sem bral, da naj bi bil AMD Ryzen 7 5800H v kombinaciji z Radeon RX 6600M v teh prenosnih compih strojno na nivoju ps5, kar bi bilo kar brutal (čeprav sem skeptičen do teh izjav).

 

No ampak saj pravim, po mojem cilj tega prenosnih škatlic ni rabno igranje Cyberpunka z raytracingom, temveč bolj media center + poganjanje emulatorjev. Plus to, da imaš res škatlico, ki izgleda cool v dnevni sobi, kar pa PC gorila box res ne no.

Povezava do prispevka

Ti mini pc-ji so cisto ok.

 

Tudi sam imam enega minisforuma za en mini-proxmox server pri svojih tastarih, pa laufa tudi ze 1,5 leta stabilno in bp.

 

Ti novejsi minisforumi pa so ze kr konkretne skatlce. Ravno gledam UM790 Pro, kjer ga dobis z 64GB DDR 5 in 1 TB SSD ze za 869 evrov, kar je steal.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 urami:

Kaj potem so vse to jajca??? 

 

Nekaj sem bral, da naj bi bil AMD Ryzen 7 5800H v kombinaciji z Radeon RX 6600M v teh prenosnih compih strojno na nivoju ps5, kar bi bilo kar brutal (čeprav sem skeptičen do teh izjav).

 

No ampak saj pravim, po mojem cilj tega prenosnih škatlic ni rabno igranje Cyberpunka z raytracingom, temveč bolj media center + poganjanje emulatorjev. Plus to, da imaš res škatlico, ki izgleda cool v dnevni sobi, kar pa PC gorila box res ne no.

Ce lahka 2 leti stara kista fura Far cry, bo tud nova kockika verjtno kamot emulatorje do PS3 gnala.

 

PS5 je pa bolj na nivoju 3700(X) in pa RX 6700 .

 

Za multimedijo bo to vec kot dovolj. Odvisno je sam kaj bi rad emuliral na teh "laptopih brez baterije in ekrana"

Povezava do prispevka
indigo reče pred 13 urami:

Ti mini pc-ji so cisto ok.

 

Tudi sam imam enega minisforuma za en mini-proxmox server pri svojih tastarih, pa laufa tudi ze 1,5 leta stabilno in bp.

 

Ti novejsi minisforumi pa so ze kr konkretne skatlce. Ravno gledam UM790 Pro, kjer ga dobis z 64GB DDR 5 in 1 TB SSD ze za 869 evrov, kar je steal.

 

a ne prideš ceneje skozi, če vzameš barebone + rame in disk sam?

Povezava do prispevka
Feget reče pred 24 minutami:

Morda je ceneje, samo dobiš grdo pc kišto, ki pač ne paše lepo v dnevno sobo. Medtem ko so te mini pcji pogost zelo estetsko narejeni.

Mislil je samo, da vzames minipc kot barebone, ram pa disk pa sam not vrzes.

 

Walda je opcija, ampak tudi tako kot celotna ponudba ni swoh.

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 31. 3. 2024 at 12:31:

Kakšna pa so kaj vaša mnenja o mini PCjih kot so minisforum ali acemagic tank?

 

Da imaš tako zadevo poleg TV-ja, da ni ravno cela kišta. Ni sicer za resen gaming, ampak overall naj bi bile kar cool zadeve, sploh kot media centri. Ali ste vseeno bolj fani nakupa mini ohišja in potem sam sestaviš komp. Čeprav da je potem vse stisnjeno v nekem mini ohišju nisem prevelik fan, pa tudi estetsko se ne morejo primerjati s pravimi mini pcji.

 

 

minisforum.jpg

ACEMAGIC-TANK-03-12900H-3080M-1.jpg

 

Hja...

 

Men je to siceer bedarija. Imaš PS5 in plex naložiš in imaš top media server. Plex najbolj vse pobere z neta, od slik, imbd ocene, podnapisov... Dela res smooth, ker PS5 je kr zmogljiva konzolca. Zdej zakaj PC, za tiste dve igre, ki jih nimaš na PS5 al kaj?

 

Zdej te mali PCji so reees dragi, dodaš 50% cene gor za to majhnost. Pomeni, da komp s "pravimi" komponentami iste zmogljivosti te pride najmanj tretjino ceneje.

 

1. Ali ne kupi nič nalož si Plex na PS5.

2. Kup pravo majhno kišto, kot HP Victus. Ni 3k€ ima prave komponente notri, kljub temu, da je samo 15l je še zmeraj dost večji od teh mini, sam pa to kompenzira, da je lično ohišje.

3. Če res rabiš komp v dnevni, potem tak mini z 5600g, ki ima vsaj OK integrirano grafo in bo dost za indie igre. Pa še poceni je.

Povezava do prispevka

Plex:sick::sick: Faaaak no a obstaja še bolj beden predlog kot uporabljati to streamarsko sranje. Kaj bo naslednji predlog, igranje igric prego google stadie ali kja je že bilo tisto sranje, ki je propadlo en mesec po prihodu.

 

Tale Lenovo je res sranje, imam cenejši in precej boljši ter lepši mini pc. HP Victus pa ja, ali imeti zdaj kišto v dnevi ali ne. Saj samo to je vprašanje, koliko je vredna estetika in prenosljivost. Jaz mislim da nekaj je gotovo. Koliko pa zato plačaš je pa drugo.

 

MINIS FORUM HX80G je recimo tak precej cool deal za 700 evrov, dobiš kar dober procesor in relativno cool grafično (za mini pc). Spet boljše lahko sestaviš v pravi pc kišti, ampak spet izgubiš mobilnost, estetisko, prenosljivost. Ni to PC za fotr sobo ali klet.

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 19 minutami:

Plex:sick::sick: Faaaak no a obstaja še bolj beden predlog kot uporabljati to streamarsko sranje.

Obstajajo megakorporacije, s katerih streamaš direktno na aplikacijo na TVju, da ne rabiš niti naprave, razni netflixi, disneyei, hbo+... in ti praviš, da je to sranje? Mogoče pa samo ne znaš uporabljat plexa...

 

Feget reče pred 19 minutami:

Tale Lenovo je res sranje, imam cenejši in precej boljši mini pc.

No, to nimaš.

 

Feget reče pred 19 minutami:

HP Victus pa ja, ali imeti zdaj kišto v dnevi ali ne. Saj samo to je vprašanje, koliko je vredna estetika in prenosljivost. Jaz mislim da nekaj je gotovo. Koliko pa zato plačaš je pa drugo.

Sj HP victus je dejansko zelo majhna 15l kišta, tko da čist neprenosljiva ni. Pač k da bi dve konzoli skp dal. Ampak imaš pa zadnjo proper grafično, boljšo kot jo imaš trenutno ti.

 

Feget reče pred 19 minutami:

MINIS FORUM HX80G je recimo tak precej cool deal za 700 evrov, dobiš kar dober procesor in relativno cool grafično (za mini pc).

No, če si se odločil, potem pa kupiš to 3 leta staro midrange grafično mobilne edicije, ki je odlična grafična za poganjanje 5+ let starih AAA naslovov na medium nastavitvah.

Povezava do prispevka

Tale momak je naredil primerjavo s tem, da si sam sestaviš comp pa pravi, da ravno tako bistvena razlika v hitrosti in powerju (s tem, da imaš na eni strani lepo in lično prenosno mini kišto, na drugi pa pač grda pc jajca).

 

Po 19. minuti.

 

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 17 minutami:

Tale momak je naredil primerjavo s tem, da si sam sestaviš comp pa pravi, da ravno tako bistvena razlika v hitrosti in powerju (s tem, da imaš na eni strani lepo in lično prenosno mini kišto, na drugi pa pač grda pc jajca).

Po 19. minuti.

Sj fant lahko reče marsikaj. Lahko da celo od Arnolda glas in telo od Pamele in govori v ekran. Sam vprašanje je če je to res ane. 4060 ti je ene 2x hitrejša od 6600m, tolk o tem. Ti si se zapalil in boš itak to zdej nabavil. Sam če bi ti res mobilnost toliko pomenila, bi si kupil prenosnika. Ker te mini PCji so praktično prenosniki brez baterije in brez ekrana in zato, ker nimajo ekrana in baterije in ne moreš na avijonu ali gledat filme na vlaku ali dokumentarce o klorofilnih zrnih ameriške sekvoje so zato še ene 20% dražji od laptopov. Best deal!

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

Sj fant lahko reče marsikaj. Lahko da celo od Arnolda glas in telo od Pamele in govori v ekran. Sam vprašanje je če je to res ane. 4060 ti je ene 2x hitrejša od 6600m, tolk o tem. Ti si se zapalil in boš itak to zdej nabavil. Sam če bi ti res mobilnost toliko pomenila, bi si kupil prenosnika. Ker te mini PCji so praktično prenosniki brez baterije in brez ekrana in zato, ker nimajo ekrana in baterije in ne moreš na avijonu ali gledat filme na vlaku ali dokumentarce o klorofilnih zrnih ameriške sekvoje so zato še ene 20% dražji od laptopov. Best deal!

 

 

Itak se je odločil preden je sploh vprašal tukaj :D Želel je dobiti le potrditev še nekoga, da bi si sam upravičil kar si je namislil. Pa tega nekako ni dobil.

Povezava do prispevka

Verjetno bom počakal na Minisforum 200g, ki bi še večji beast :)


Sicer pa primerjate jabolka in hruške. Eno so ogromni neprenostni pc računalniki za v klet ali gaming room, drugo pa estetske manjše škatlice z zelo impresivnimi rezultati glede na velikost. Laptop mi pač ni ne praktičen, ne uporaben zraven tvja, medtem ko ta mini pc je točno to. 

 

Smešno pa da ko tip kupuje avto ima neka pritlikava jajca namesto suva, kjer ti odtrga jajca že ob najmanjšem karambolu, ko pa gre za pc pa je treba imeti veliko kišto:D 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 7 minutami:

Sicer pa primerjate jabolka in hruške. Eno so ogromni neprenostni pc računalniki za v klet ali gaming room, drugo pa estetske manjše škatlice z zelo impresivnimi rezultati glede na velikost. Laptop mi pač ni ne praktičen, ne uporaben zraven tvja, medtem ko ta mini pc je točno to. 

Pač vemo, kaj želiš zato sem iskal najmanjšo možno kišto In sorry nehaj nabijat, da je to velika ogromna in grda kišta:

image.png.0b398adbb608080d5a0399be3ef08888.png

 

Ker je lepa, lepša od tistih malih jajc. Velikost je pa tko... Je 3x manjša kišta od povprečne kište, ki so popularne na trgu so ponavadi okoli 45l midi towerji, ta je 15l. Ampak v perfomansu je pa, kot dan in noč. To da laptop ni praktičen je pa tud nonsesense. Čisto isto je, kot mini PC, samo da je pač bolj uporaben. Jest te razumem, ti bi imel nekaj da je lepo zraven TVja, ne en laptop, k en kmet... Sam tudi te mini PCji niso lepi, grdi so! Plastik fantastik.

 

Al pa se sam mal poigraj, v tak ohišje, k je res tolk velik k xbox lahko stlačiš full size grafo. Tole je manjše od Xboxa.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...