Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

G-Man reče pred 1 uro:


Že res da je supermicro, pa da je blo verjetno drago ko svinja ko je blo novo. 
Jst za tak kombo danes nebi dal več kot 250e. Pa tud s tako ceno je vprašljivo kok enostavno boš lahko to prodal.

Na aliexpresu dobiš 8let starega xenona(10c20t) na x99 chipsetu z 16giga rama za 80e.
https://www.aliexpress.com/item/1005005301078560.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.17028e30BtVsQI&algo_pvid=bfb7b9a5-0ebe-48fc-93e9-17988d733775&algo_exp_id=bfb7b9a5-0ebe-48fc-93e9-17988d733775-1&pdp_npi=4%40dis!EUR!108.78!82.67!!!115.23!87.57!%402101eeda17064409566991835e6c3d!12000032548651830!sea!SI!0!AB&curPageLogUid=TwlZilZJfMPb&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A
 

edit: poskusi prodat plato in ohišje posebej na ebayju, če praviš da so te 2 komponente drage

če kdo ponudi 250€ za vse skupaj, bom čisto veselo prodal.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 11 urami:

Procesor: Intel i7-4770K 20€

Ram: Kingston HyperX Blu 8GB (2x4) 1600Mhz 10€

Grafična: Asus gtx970 4GB Strix OC Edition 30€

Disk: Crucial MX200 500Gb SSD 15€

Napajalnik: BeQuiet Pure Power L8 CM 630W 80+ bronze 20€

Mrežna kartica: TP-LINK-TL - WN 881WL 300Mbit PCIe 5€

ce dobis take cene si lahko zelo zadovoljen

 

maticno in ohisje prodaj posebaj

uredilo bitje Lenkas
Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 10 urami:

ce dobis take cene si lahko zelo zadovoljen

 

maticno in ohisje prodaj posebaj

najraje bi prodal vse skupaj, čeprav ceneje. Ne da se mi ukvarjati s prodajo posameznih komponent, sploh ne za tak drobiž, v malem stanovanju pa niti nimam prostora shranjevati posamezne komponente.

Povezava do prispevka

Ohišje in matična sta tako niche, da bos težko prodal v kompletu. Še posebaj kakemu nepoznavalcu, ki ne bo upal kupiti tega. Tako da zgubiš 90% bolhe in marketplaca.

 

To je 10let staro, podaris ali das za simbolično ceno če hočeš da gre. Če boš metal stran pa mi stisni zs pa se zmeniva, ene dve zadevi bi mi prav prišle za nečakov pc.

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 54 minutami:

Ohišje in matična sta tako niche, da bos težko prodal v kompletu. Še posebaj kakemu nepoznavalcu, ki ne bo upal kupiti tega. Tako da zgubiš 90% bolhe in marketplaca.

 

To je 10let staro, podaris ali das za simbolično ceno če hočeš da gre. Če boš metal stran pa mi stisni zs pa se zmeniva, ene dve zadevi bi mi prav prišle za nečakov pc.

hvala za ponudbo :)

ravno zato, ker gre pri ohišju in matični bolj za poznavalce, upam, da bo tule in na slo-techu kdo pripravljen vzeti vse, da dobi ohišje in matično...pa ni treba, da je za velike pare. Če v roku kakega tedna ne bo odziva, pa se zmeniva, če boš še za. Bo tako O.K.?

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Hello dobri ljudje.

 

 

Mam potrebo po novem PC-ju, pa rabim vaso pomoc. Na zalost nimam pojma o danasnjih specsih, pa so me usmeril v ta topic.

 

Edin kar vem je, da bi rabu vsaj 1TB SSD-ja. Ni ekstremnih zahtev glede spilanja najbolj graficno pogoltnih iger. Graficne, pcu nimam pojma kaj obstaja, kaj je dobro.

 

No idea where to buy. A je ful cenej ce sam sesraufas al je bols kupit ze sestavljenga.

 

 

Okvirna cena 1.5k (brez ekranov, tipkovnic in podobnega). 

 

 

 

LP

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 1 uro:

Hello dobri ljudje.

 

 

Mam potrebo po novem PC-ju, pa rabim vaso pomoc. Na zalost nimam pojma o danasnjih specsih, pa so me usmeril v ta topic.

 

Edin kar vem je, da bi rabu vsaj 1TB SSD-ja. Ni ekstremnih zahtev glede spilanja najbolj graficno pogoltnih iger. Graficne, pcu nimam pojma kaj obstaja, kaj je dobro.

 

No idea where to buy. A je ful cenej ce sam sesraufas al je bols kupit ze sestavljenga.

 

 

Okvirna cena 1.5k (brez ekranov, tipkovnic in podobnega). 

 

 

 

LP

 

Ma kupiš sestavljenga pri nas in se ne jebeš z naročanjem v tujini, sestavljenjem testiranjem itd...

 

https://www.tehnox.si/pcplus-gamer-ryzen-5700x-16gb-1tb-nvme-ssd-geforce-rtx-4070-12gb-rgb-gaming-namizni-racunalnik-p-100967.html?utm_content=pp_3&utm_campaign=ceneje_products&utm_medium=products&utm_source=ceneje

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 22 minutami:

 za jurja pecto valda greš v nek skromen AM5 build z ddr5

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 2 urama:

tujina (EU) je naceloma opcija.

 

 

kok je fukice po kompentah narest, predvsem ugotovit, ce so kompatibilne komponente?

 

 

LP

uporabs PC parts picker, pa naceloma niti ni problematicno :D 

Edin pr RAMu je mal kisla kar se tice visine... vzames neke k niso previsoki, pa gre.

 

Tole na moji listi bi mogl kamot it skup.

Po vecini mas kvecjem probleme z graficnimi karicami ce so predolge pa mas neko majhno ohistje... tile z tvema ventoma bi mogl bit naceloma brez kakrsnihkoli tezav...

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

če bi jaz šel v varianto iz DE, mogoče cenejši proc (7700 tray vidim da se ugodno dobi, ali 7600 ali celo 7500f)

pa pol 50-60e prihranka v bolj proper matično npr:

MSI MAG B650 Tomahawk WIFI 

pa neko preizkušeno ohišje za par 10e več npr bequiet 500dx, phanteks p400a, kak lancool 216 sam odkrito nimam pojma a paše PA120 SE notri ali ne 

 

pa be quiet gold napajalnik, par 10e ekstra, mislim da se še vedno da pod 1500e, pa imaš relativno premium komponente proti tistim, kar namečejo v prebuilte

Povezava do prispevka

Kaj tocno pridobis z maticno za 60€ vec, razen 2.5Gbps LAN?

 

Ohisje sem picknil random z USB-C priklopom spredaj, glede na to da nimam pojma kaj je njegov okus.Vidim pa da PA ne pase not :D 

PA120SE je 155mm visok, lancool 216 podpira do 180mm, tako da safe.

 

EVGA je cist OK, sploh za to ceno, je nekje na nivoju Bequiet-a.

Povezava do prispevka

7600 je super, vcasih 7600x dobis za isto ceno

ne rabis tomahawka

vzames neko basic msi gaming

na ohisju lahko dost prisparas

napajalnik uzames mau boljsi mas tier listo tukaj https://cultists.network/140/psu-tier-list/

ce bos dodajal ventilatorje arctic p12 5pack

 

PA120 je super hladilnik, samo ga zacetniku ne bi priporocal, ker je slabse kvalitete (konkretno) in ima zelo glupo montazo na cpu

za unih 35eur k je, rajs dobis kako rabljeno noctuo za isti denar in ne bos imel tezav, pa se lifetime support in brezplacne rezervne dele in nadgradnje

 

 

Povezava do prispevka

Rabm neki za ne preveč zahtevno pisarniško delo za starejšega gospoda. Vseeno ne bi kupoval nekega poceni šita, ampak neki da potem drži od 5-7 let. Sem mislil, da bom z nekim novejšim procesorjem, win11 in 16 gb rama prišel na nekih 600 eur (pri laptopu gre), pa ne najdem nič pametnega.

 

Je to ok deal?

 

https://notesniki.si/izdelek/gaming-pc-mega-r5-5500-32gb-512gb-rtx2060-6gb/

https://www.mimovrste.com/poslovni-racunalniki/anni-office-extreme-namizni-racunalnik-atpii-pf7w-7450

 

A mini pc pride v poštev? https://notesniki.si/izdelek/hp-elite-mini-800-g9-i5-12-gen-16-gb/

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...