Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

AMD HW encoding na Plexu ni podprt, kolikor sem nazadnje gledal, ne glede na to kakšno grafično imaš. Nvidia ali Intel QuickSync. Pa preveri ali res toliko transkodiraš, jaz sem moji familiji povedal, da nastavijo na original/maximum quality in je količina transkodiranja padla na skoraj 0%. Občasno zaradi kakšnih podnapisov, ali pa ker imajo orenk v kurcu LTE/5G signal. Še Chromium browserji so začeli podpirat x265 kodek, tako, da tudi zaradi tega več skoraj ni potrebe. Je pa res, da z njimi delim samo 1080p knjižnico, 4K pa ne.

Povezava do prispevka

Sam tega nisem specifično testiral, ker sem hitro vklopil HW transcoding (tega je že par let). Ima pa Plex neke okvirne benchmarke tukaj.

 

Navedek

The Guideline

Very roughly speaking, for a single full-transcode of a video, the following PassMark score requirements are a good guideline for the following average source file:

  • 4K HDR (50Mbps, 10-bit HEVC) file: 17000 PassMark score (being transcoded to 10Mbps 1080p)
  • 4K SDR (40Mbps, 8-bit HEVC) file: 12000 PassMark score (being transcoded to 10Mbps 1080p)
  • 1080p (10Mbps, H.264) file: 2000 PassMark score
  • 720p (4Mbps, H.264) file: 1500 PassMark score

The CPU Benchmark website is a good resource to see what sort of PassMark score a particular processor received.

 

Moj Celeron J4125 ima ~3000 PassMark score in bi po spominu rekel (ni zmogel več kot enega 1080p transcoda naenkrat), da tole zgoraj kar drži. Z Intelovim QuickSync GPUjem jih komot lahko par naenkrat HW transkodiram, pa niti opazim ne (predvsem, ker ventilatorji ne tulijo). :)

 

uredilo bitje kebab
Povezava do prispevka

Pozdravljeni.

Kupujem računalnik za pisarniško rabo (prevajalski programi, obdelava obsežnejših besedil idr.).

Ne iščem konfiguracije z vrhunskim procesorjem, bolj nekaj srednjega ranga. Glavni cilj je, da je sistem karseda tih, grafika integrirana, tiho hlajenje za procesor in tih napajalnik. Uporabil bom obstoječe diske in ohišje Fractal Design Nano S.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/ohisja/ohisja-za-racunalnike/itx/crne-barve/46464/

 

Budget: okrog 500-600 EUR, če je mogoče.


Predlogov bom zelo vesel. Hvala za pomoč.

uredilo bitje svaljek
Povezava do prispevka

Tiho hlajenje za procesor in napajalnik bos dobil samo ce bos sam sestavil kisto.

Prednarejeni racunalniki majo vedno stock CPU coolerje. Ponavadi sicer niso mocno glasni, vendar pa cisto tihi tudi niso.

 

Priporocam ti CPU AMD 5600G, ki je ratal zelo poceni in je super zadeva.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
cashman reče Dne, 19. 1. 2023 at 19:49:

Mah jaz sem dal 1900 in je podobna konfiguracija, tudi cena graficne, sam imam 32 gb ddr5, 1000w napajalnik, dodaten ssd in 360 vodno hlajenje.. tako da racunaj 200 eur plus 200 od oka za nastete stvari... sam tezko rect

 

Tam od 300 do 400 eur je preplacano, sam se ne rabis jebat z narocevanjem in razlicnih koncev in sestavljat

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...