Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Itak, Monkey Island (predvsem 1 in 2) sta res igri z dušo. Zato pa sta tudi na vrhu moje lestvice top iger vseh časov. :) 

Se še prav spomnim, ko je prišla dvojka in smo s kolegi malo začeli igrati in že "dol padali". Pa cel kup disket je bilo, seveda. Najprej smo opazili "razvoj" lika, torej Guybrusha. V enki je bil še en tak "žgoljo", v dvojki pa že kar malo "frajerski" (vsaj po njegovem prepričanju ;) ), seveda že z nekaj dlakami pod nosom in bolj razpuščeno frizuro. Heheh, pa ko je takoj na začetku na mostu prišel Largo LaGrande, smo tudi umirali. V glavnem: nepozabni spomini.

Zanimivo, da so s trojko nekako uvedli (vsaj zame, glede na 1. in 2. del) precej drugačen vizualni Guybrushev izgled . Ta, ki je bil potem v 3D štirki in v Telltalovi epizodnici in nekako tudi v remaster(ali remake) verzijah.
No saj, trojka je bila sicer super, grafični biser (kot da bi gledal res dobro risanko) in imela tudi veliko odličnih momentov, odličen voice acting itd.. Čeprav celokupno sta Monkey 1 in 2 visoko v prednosti. Vsaj zame. Res kultni igri.

edit: Štirico sem seveda tudi preigral, ampak mi nikoli ni prirastla k srcu. Že 3D Guybrush mi je izgledal skorajda bedno. Saj drugače igra ni slaba in je verjetno podcenjena, ampak tu sploh ni primerjave s prejšnjimi deli. V bistvu mi je Telltale serija bila precej boljša, pa še nekako so zaključili vso to Monkey Island zgodbo.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

@DaCapo malo igram Agatho Christie Hercule Poirot in mi je na začetku precej bolj obetala kot mi izpade sedaj. Saj bom končal, ampak ni glih nekaj. Nekatere zadeve tudi precej nelogične in ti potem kar na pladenj ponudi odgovor, ko narediš narobe sklep (3).


Ma ja, jaz sem tudi na začetku mislil, da bo precej bolj zanimivo vse skupaj. Saj zgodba te res vleče, ampak igralno pa tu ni nekaj... V bistvu je ogromno (skoraj) pixel huntinga, vse je komplet linearno in odgovori oz. sklepanja so itak ponujeni na pladnju. Bolj ali manj kot nek interaktivni roman. :)

Povezava do prispevka

Afterparty (od avtorjev Oxenfree) obvezno. Meni je ena najboljših zadev, kar sem jih igral v zadnjih mesecih. Ne vem, enostavno mi sede tak res originalni setting v peklu in obilica alkohola in komplet na polno odštekan humor s super liki. Danes jo moram končati (ker igram res na obroke, imeli smo namreč zelo gužvo v službi). Btw, zaradi te igre sem končno(!) začel brati Good Omens (Dobra znamenja), ki je dejansko fenomenalna knjiga, potem pa grem na Ameriške bogove.
No, po "afterpartiju" pa sprobam najprej House of Ashes.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Kaj zdaj, je kdo že igral (ali celo preigral) House of Ashes
Kot sem napisal že v temi Trenutno igram: meni zadeva zelo ugaja, mogoče celo najbolj od vseh delov do sedaj. Je taka bolj akcijska dinamična zadeva, ki veliko da na "šok momemente", sploh na začetku, ko padeš v "jamo". Hočem reči, da ni neka shrljivka in še  manj kak psihološki horror. (recimo, če nekako primerjam s filmom Alien in Alien 2, gre pri tej igri docela za Alien 2 :) ). Sicer me dogajanje oz. predvsem pošastkoti zelo spominjajo na nek film ali dva (hmmm.. The Cave), ampak vse skupaj kar vleče k igranju. Trenutno sem že skoraj na koncu (vsaj mislim, razen če ne bo kak twist). Liki so pač takšni,  kot pritičejo lahkotni popcorn casual igri, dočim razne odločitve pač vplivajo na potek tako, kot že pri prejšnjih delih.  Ni tu neke visoke znanosti :) . SKratka, igra mi je kul in čisto možno, da bom šel še enkrat skozi.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Mi smo jo s kolegi včeraj preigrali. Igra je dolga cirka 6 urc. Večinoma se strinjam stabo, si kar dobro povzel. Definitivno je najboljši del v seriji, če bodo tako stopnjevali bi lahko štirica dosegla in presegla nivo Until dawna. Upam pa, da kot napoveduje naslednji trailer z pripisom season one finale, da se lahko nadejamo tudi sezone 2.

Zadeva je v primerjavi z Malo upanje bolj akcijsko naravnana in razgibana. Pozna se prehod na novo generacijo nekateri prizori izpadejo prav filmsko in nekaj igre se odvija podnevi v dost velikih območjiih(seveda v primerjavi z ostalimi deli serije).

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

@fric: tistih nekaj delov, ki se dogajajo v bolj odprtih prostorih so mi bili v bistvu najboljši. V ozkih hodnikih (bodisi hiše, bodisi votline) me je malce nervirala kamera, ampak ni bilo neke panike. Na splošno je igra zelo spolirana. Je pa res mogoče prekratka. Zdaj ne vem točno, ampak mislim da sem za Little Hope porabili vsaj malce več časa (ali pa se mi to samo zdi). Možno, da je bilo tam tudi več t.i. "skrivnosti" za odkrit in tempo je bil nasploh bolj počasen.
Btw, hehe, pa še ena scena (sicer neigralna, ker gre za flashback) je v House of Ashes, namreč tisto, ko se za par minut znajdeš v Little Hope mestecu :) . 
Vsekakor pa je to igro potrebno igrati z zvočniki dovolj na glas, da se soba trese. Filmsko gledano so namreč naredili res precej dobro vzdušje. "Ko zapoka ima da zapoka!" :) 
 

Povezava do prispevka

Prekratka za 30€?:nicjasno: Hmm, meni je ravnoprav, da s frendi odšpilaš na Movie night načinu v eni noči. Tisto glede flashbacka sem misli, da je kaj več kot zgolj easter egg, ni blo ne.:D

Osebno mi je zgodbovno dvojka boljša se je več teh "twistov". Po koncu nisi čist prepričan, če je to to ali si kak "namig" zgrešil.

V trojki je zgodba

Spoiler

na pladnju prinesena in ni nekih skritih ali zgrešenih namigov. Tudi konec je klasičen kot v vseh ZF filmih, ko par ljudi naleti na zunanje obiskovalce. Pač zadeva se pomete pod preprogo.

Toliko o zgodbi vse ostalo pa kot že povedano na višjem nivoju.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

@fric no ja, glede dolžine ti zdaj dam prav. Za 30 € je res kot OK, namreč zaključek mi je znesel še dodatno urico igranja (prej sem očitno prehitro sodil, ker sem mislil, da je to že to). Pa tudi glede na celokupno "spoliranost"  (tu mislim predvsem tehnikalije in "filmskost") je igra vredna tega denarja. Glede zgodbe pa itak tako kot si napisal.
Zdaj, ko sem končal, dvomim, da bom v kratkem času šel še en skozihod. Preživeli so mi štirje in zaključna sekvenca mi je bila več kot zadovoljiva, tako da je zame zaenkrat OK. Recimo.  ;)



 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

O bog, samo ta dva? Jaz sem upal, da bom še Rachel nekako rešil, ampak se res ni dalo. :( 
Se komplet strinjam z dolgimi začetki... kje se mi da še enkrat hoditi vse skozi, da eno ali dve stvari popravim. Razen če ima igra te chekpointe (v smislu nod variante), kjer lahko poljubno skačeš po premici dogodkov. Nekatere igre imajo to dobro implementirano, pri Dark Pictures serialu pa ne vem (če se motim, se posipam, ker nikoli nisem niti preveril). 

Drugače pa:
Načeloma mi takih iger tako ali tako manjka. Vsekakor pa bi Dark Pictures Anthology lahko imela več epizod kot (trenutno) uradno najavljenih (štiri). S tem, da bi morali avtorji vseeno narediti kaj bolj unikatnega. Menim namreč, da se dosedaj vse tri epizode pošteno "šlepajo" na marsikaj že videnega. Prva je bila na ladji, kjer je ideja komplet po nekem filmu. Druga epizoda se je več kot očitno naslanjala na Salem's Lot zgodbe in Silent Hill igro. Ta tretja pa je bila mešanica The Cave in zagotovo še kaj iz Alien franšize. No, vsekakor držim pesti za zadnji del. In potem upam, da bodo še nadaljevali. 

Zdaj čakamo še mnenje by @tomazek. In predvsem, kakšen konec je on dočakal :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 19 minutami:

Bump :) : @tomazek: kaj zdaj? Si že igral House of Ashes? Daj vsaj napiši neko mnenje (ker par dni nazaj si rekel, da boš štartal) . :)

 

Sem zagnal ampak sem zadnjih par dni zelo malo igral, skoraj nič. Meni deluje čist super ampak sem končal in dal za par dni na stran. Jutri grem naprej. Vmes sem samo malo igral Aghato Christie in končal in spor al tutorial v AoE IV. Več pa ni bli časa za igre. Danes sem v bistvu mel čas, ampak po kosilu sem raje lenaril, prej pa sem mel obiske. 

 

Jutri grem naprej House of Ashes. To sem itak pustil kot glavnega aduta, da preigram v miru. Nekaj vmes malo po malo kot sem Agatho Christie tega ne morem igrati. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

@tomazek: do kam si pa točno prišel v House of...  ? Si vsaj že padel v "jamo" ? ;)

 

Lol :D haha... Tam sem prenehal igrat, ko sem padel v jamo.

 

Od kje si glih na jamo pomislil? Zazdel se mi je primeren trenutek po padcu, ker sem vedel, da 2 ali 3 dni ne bom nič igral.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

 

Lol :D haha... Tam sem prenehal igrat, ko sem padel v jamo.

 

Od kje si glih na jamo pomislil? Zazdel se mi je primeren trenutek po padcu, ker sem vedel, da 2 ali 3 dni ne bom nič igral.


Ma v jami se igra nekako začne, zato sem vprašal. :) 

Spoiler

Enih par scarry momentov je hitro za tem, to mislim na šokerje (vsaj jaz sem se dva ali trikrat prestrašil na začetku), potem pa se nekako navadiš in itak gre vse v akcijo oz. občasno bolj umirjeno raziskovanje.

Ne bi pa rekel, da je celokupno igra neka "horror" zadeva.  Pa tudi zgodba ni tako "močna" kot v dvojki. Je pa vseeno všečno preigrat. Ker itak pravim, da takih iger manjka. :)

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 Sive celice mi zgleda prehitro odmirajo.


Jaz tudi zelo hitro pozabim zgodbo/zaključek (razen če igra res ni nekaj ekstra top over the top). Uf, Poirot bi se zdaj v grobu obračal, če bi bral te najine komentarje o sivih celicah. (pa niti stari še nismo toliko, da bi lahko sploh "jamrali" o tem :) ). 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Ma jaz veliko večino... ne samo, če bi mi bla slaba. Ampak evo kot zdaj, sem pogledal samo 5 sekund trailerja Little Hope in se takoj spomnil. Samo nek "flash" rabim in se spomin povrne :D


Demenca oz. začetki nje so hudič, ja. Sem spremljal mojega (pokojnega) strica od začetka te poti, pa do konca. Sicer je bil malo bolj v letih, kot sva sedaj midva, ampak vseeno ... ;) 
Ravno ta "flash", ki si ga omenil ga je vedno vrnil v spomin. Ampak dolgoročno nazaj. Ne to, kar je jedel včeraj za kosilo, ampak recimo "flash" na to, kar je delal pred 50 leti in več. Interesting, ampak to je itak tema za neko drugo temo :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

house of ashes

 

a je kdo

 

 

tm k streljaš z salimom, slučajno šu reševat 'čko, ko maš opcijo streljat maš opcijo da njo al pa sebe rešiš

 

sicer je waste njo rešvat ker itak čudežno preživi čeprav zgleda k da ji je stvor pojedu celo faco..sicr sumim da je salim kot sam(?) v untill dawn in tkorekoč ne more umret

 

in, a je kdo na začetku

 

ne ubil tistega..joey-a ? k vas napadejo stvori pa ga vlečete v hodnik in mu držite roko ? Najbrž da umre v obeh primerih, tut če ga ne zadušiš

 

uf, also,

 

 

a je kdo tisti modelki k bruha, podal vrv ?

:D če jo vzameš sabo a transformira?  jz sm jo zapustil

 

 

a je kdo padel z svojo bivšo v brezno al ste vsi odrezal vrv ? :D

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

@tomazek: haha, dobra. :) 

@Sovica: meni so štirje glavni akterji preživeli: Eric, Jason, Nick in Salim.
Še Rachel bi verjetno lahko nekako rešil, ker:

Spoiler

 nisem dovolil, da bi se sama z bombo...  ampak jo je potem en vseeno ustrelil, kljub temu, da sem se trudil, da bi ostala, mogoče bi samo en odgovor moral drugačen dat :) ).


Najboljši konec je bojda, če jih preživi 5 (zgoraj omenjeni štirje moški in Rachel). In to je to. Striktno sem se pač držal načela: Leave no man behind! Semper fi! :)

Btw, dejansko res nobenega svojega nisem "žrtvoval". Tudi vrv sem podal,

Spoiler

ampak njej res ni bilo pomoči, ker je itak transformirala potem. 


Joey:

Spoiler

Umre v vsakem primeru, ne glede na odločitve. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Hja, ampak zdaj se mi ne da še enkrat od tam ... S koncem sem zadovoljen, čez kakega pol leta pa bom mogoče šel še en skozihod, pa da vidimo. :)

Zdaj malo razmišljam, da bi šel še enkrat skozi Man of Medan (torej prvo epizodo). Ker tam so mi pa res vsi pomrli (preživel je samo 1). Možno, da je bilo krivo, ker me igra sama po sebi ni preveč "potegnila" in sem dobesedno igral na neko "prvo žogo". Čeprav je itak vsem jasno, da je najslabši del v seriji. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...