Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 2 minutama:

Se mi zdi da smo to že 10x pisal, ampak ja cela ta point and click 'trilogija' od francozov je kr dobra. Future Wars, Operation Stealth pa Cruise for a Corpse.


Seveda, o tem smo že kar dosti rekli oz. pisali. Cruise for a Corpse pa je sploh ena od mojih "omiljenih" detektivščin, čeprav je načeloma oz. igralno zelo preprosta. Ampak nostalgija dela svoje in za tisti čas je bila grafično fenomenalna, plus všečna glasba (na lokacijah, kjer se je pač znašla) in nasploh to neko vzdušje, pristni Agatha Christie primer na izolirani lokaciji (v tem primeru ladji) z zgolj nekaj osebami, ki so ali pa niso krive. Igralno res nič presenetljivega (občasno celo preveč nadležno oz. docela linearno, ker ura se ni premaknila, če se nisi pogovoril z neko osebo ali kliknil na nek predmet). Je bilo pa vsaj možnih več koncev, čeprav je samo en je tisti tapravi, kar sicer ni težko doseči.  V bistvu imam Cruise for the Corpse v vseh najlepših spominih in priznam, da jo skoraj vsako leto vsaj enkrat ponovno preigram. Itak že na pamet, ampak hej, igra niti ni dolga, je pa vseeno spolirana in izredno všečna. Delphine pač ;) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 minutami:


Seveda, o tem smo že kar dosti rekli oz. pisali. Cruise for a Corpse pa je sploh ena od mojih "omiljenih" detektivščin, čeprav je načeloma oz. igralno zelo preprosta. Ampak nostalgija dela svoje in za tisti čas je bila grafično fenomenalna, plus všečna glasba (na lokacijah, kjer se je pač znašla) in nasploh to neko vzdušje, pristni Agatha Christie primer na izolirani lokaciji (v tem primeru ladji) z zgolj nekaj osebami, ki so ali pa niso krive. Igralno res nič presenetljivega (občasno celo preveč nadležno oz. docela linearno, ker ura se ni premaknila, če se nisi pogovoril z neko osebo ali kliknil na nek predmet). Je bilo pa vsaj možnih več koncev, čeprav je samo en je tisti tapravi, kar sicer ni težko doseči.  V bistvu imam Cruise for the Corpse v vseh najlepših spominih in priznam, da jo skoraj vsako leto vsaj enkrat ponovno preigram. Itak že na pamet, ampak hej, igra niti ni dolga, je pa vseeno spolirana in izredno všečna. Delphine pač ;) 

 

Pač noro zgleda s to tehniko rotoskopiranja. Igralno je pa tko kot si reku. Evo še obligatory Last Express omemba, pa lahk kr zaključmo :D

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 5 minutami:

Evo še obligatory Last Express omemba, pa lahk kr zaključmo :D


Uhhh, ta je bila pa taprava zadeva. Ne samo zaradi rotoskopirane grafike, ampak tudi zaradi igralnosti (potek v realnem času itd.). Tu bi še @Hernier lahko marsikaj povedal, ker če se ne motim, je to ena njegovih priljubljenih iger. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Drugače pa od teh starih Sierrinih avantur jaz nikoli nisem končal Codename Iceman. Igral sem sicer na Amigi in posledično so nekateri arkadni/simulacijski odseki delovali sila počasi in so mi bili tudi igralno preveč moteči (v smislu natančnih postopkov), mogoče sem obupal ravno zaradi tega. Ker avanturica je bila vseeno spodobna, neka James Bond wannabe varianta, če se prav spomnim. 

 

Codenam Iceman je imel res frustrijajoče arkadne oz. simulacijske vložke. Sicer sem že veliko pozabil, ampak tisti del, ko si s podmornico se mi zdi lovil eno drugo, ima pomoje pri meni rekord po število loadov po game overju. Geee. Kljub vsemu pa mi je špil zelo dogajal, čeprav sem moral ogromno pogledovati v Moj Mikro :), da sem se prebil skoz. 

 

DaCapo reče pred 1 uro:

Ob tem razmišljanju mi predvsem John Glames pade na um, ena res kultna avanturica iz Amige: Operation Stealth od legendarnih Delphine soft.  Tudi ena izmed prvih iger, ki je imela ves govor sintetiziran (čeprav načeloma zgolj v "piratski" verziji, kar sem izvedel šele pred kratkim).Sicer je veliko arkadnih delov dokaj zamorilo sceno (no, vsaj zame, kot klasičnega avanturista, ki pač ne mara arkadnosti v tej zvrsti iger).

 

kul zadevica, ja. Jaz sem jo sicer imel na PC-ju, kjer je bila znana kot James Bond: The Stealth Affair, je pa žal edina od Delphine, ki sem jo preigral. Upam, da se jih bo kdaj dalo dobit na kakem GOGu ali steamu. Pa če smo že pri Francozih, pogrešam tudi Coktel Vision, saj poleg Gobliiins, koliko mi je znano, ni legalnih releasov trenutno?

Povezava do prispevka

Samo par minut sem sedaj dal skozi, ker me res zanima. Ravno toliko, da sem prišel iz ladje na pomol in se še tam malce pogovarjal. Ni slabo,  edino kar se mi zdi je, da je treba biti kar pozoren in res hitro klikati na možne odgovore + hkrati voditi lik s tipkovnico. Upam, da se zadeva ne bo razvila v preveč "akcijsko". Ampak ja, defitnivno je igra zanimiva in že zdaj vem, da bom vztrajal do konca. Zelo všečno! Igraš ti mogoče na kontroler? Pomoje bi bilo to boljše/lažje. Bom jutri, ko bom zares nadaljeval, preizkusil kako in kaj. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Dejch reče Pravkar:

ne rabš hitro klikat na odgovore. tud ni treba tipkovnice uporabljat. in ne bo akcijsko. vse je v izi.


Kako ni treba hitro klikat, če pa možni oblački izginejo v par sekundah, potem pa gre igra naprej svojo pot. :) Me pa veseli, da ne bo akcijsko (tega v avanturah ne maram). 

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 17 minutami:

Zdaj sem pa začel Flight of the Amazon Queen, in hej humorja je kle kokr hočš, pa še bol mi zaenkrat deluje kokr Fate of Atlanits.


Uuuu, Flight of the Amazon Queen je res odlična zadeva. Prvič igraš? Če ja, potem ti prav zavidam. Pa dolžina igre tudi ni od muh. Humor pa itak.. in že sama zgodba je kot iz kakšnega B-muvija oz. je neke vrste parodija. :) 

Povezava do prispevka
Dejch reče Dne, 18. 10. 2021 at 22:38:

Prvič igram. Zaenkrat se režim kot zmešan, res huda zadeva.


Danes sem jo ponovno naložil (ker je itak free na GoG) in začel spet igrati, kao samo da malo obudim spomine... Potem pa sem padel not in igral krepko več kot dve uri skupaj, ker zadeva enostavno res vleče. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Evo končal Oxenfree. Res biser od igre. Edino kar pa me moti, to da je čez igro potrebno iti dvakrat. Sam sem mnenja, da ste ko zveš do stoji zadaj za vsem. Igra izgubi na neki mistiki. Konec mi je bil top. Na YT sem pogleda explanation in ugovoti, da avtorji veliko poudarjajo odločitve kot game changer.

Primer, ki se mi je na žalost zgodil. Prvi skozihod

Spoiler

vsi preživijo, Mihael je še vedno mrtev, noben ni v končal v paru.

prišel do creditsov, potem pa nam je elektro vrgel eletriko ven. Hopa copa sem bil spet pred bunkerjem kjer sem tokrat

Spoiler

svetoval Jonas naj ne kliče mame in Mihaelu doma rekel naj ne pobegne z Clariso.

Konec

Spoiler

vsi preživjo, Jonas je Rena frend in tvoj frend al neki, Mihael je živ in par z Clariso.

To mi je nekako pokvarilo okus. WTF dve odločitvi v konici špila evo čist drug konec.

Sori za toliko spoilerjev sam better safe then sorry.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Ja pri Oxenfree je mogoče tudi meni blo to zoprno, da je koncev in tud različnih dialogov (glede na odločitve tekom igre) sicer toliko, da imaš komot štiri, pet precej različnih playthrough-jev, a je pač sam gameplay taka ponavljajoča, walking-simulator preproščina, da se ob vsakem nadaljnjem igranju (ob manku te splošne skrivnostnosti in nejasnosti, kaj se sploh dogaja) moraš že malo silit, da se prebiješ čez določene dele igre...

 

Jaz sem jo prešpilal 3x (ker je kratka), sam v četrto in peto se mi pri takem žanru igre res ne bi dalo samo zato, da bi videl vse možne variante odnosov in dialogov med liki.

 

K ponovnemu igranju dosti bolj vleče npr. en dober shooter, immersion sim ali pa RPG, ki ima več koncev/poti skozi špil - ker ti pač tudi sam gameplay in level dizajn ful odgovarjata in imaš itak motivacijo za igrat - medtem ko je pri igri, kot je Oxenfree, kar malo preveč variant poti skozi špil, ki jih večina pač ne bo izkusila, ker se bo redkokomu dalo n-krat samo hodit in hodit skozi igralno zelo omejeno izkušnjo.

 

 

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Če vam je blo to hudo, res priporočam Heaven's Vault Že na prejšnjem forumu ga je Čamil al kdo hypu, pa tud vsi te pač avanturisti smo ga preigral, sam gre res za enga najboljših narativnih špilov, z near perfect (sicer zlo simpl) gameplayom, fantastično zgodbo in noro prezentacijo. Edino kar ga jebe je to da je zlo počasn. Sam odkrivanje vseh teh sitov in zgodbe udar ko granata, men je blo res v čisti užitek. Škoda k na konc izpade kot da neki manka, pač ni tok kompleksn konc kot bi mogu bit. Sam res odličen Visual Novel, al karkoli je ta žanr.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

Če vam je blo to hudo, res priporočam Heaven's Vault Že na prejšnjem forumu ga je Čamil al kdo hypu, pa tud vsi te pač avanturisti smo ga preigral, sam gre res za enga najboljših narativnih špilov, z near perfect (sicer zlo simpl) gameplayom, fantastično zgodbo in noro prezentacijo. Edino kar ga jebe je to da je zlo počasn. Sam odkrivanje vseh teh sitov in zgodbe udar ko granata, men je blo res v čisti užitek. Škoda k na konc izpade kot da neki manka, pač ni tok kompleksn konc kot bi mogu bit. Sam res odličen Visual Novel, al karkoli je ta žanr.


Tukaj se podpišem, ker je res dobra igra. Vsekakor priporočam. Jaz sem šel po prvem koncu takoj še drugič skozi (varianta new_game+, kjer ti "prevedene" besede že ostanejo, ampak še vedno je veliko za preigrat). Nasploh to učenje tujskih jezikov mi je bilo super, zgodba pa itak. Skratka, res doooobra zadevščina! Če kdo še ni igral, mora obvezno. ;) 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 11 urami:

Če vam je blo to hudo, res priporočam Heaven's Vault Že na prejšnjem forumu ga je Čamil al kdo hypu, pa tud vsi te pač avanturisti smo ga preigral, sam gre res za enga najboljših narativnih špilov, z near perfect (sicer zlo simpl) gameplayom, fantastično zgodbo in noro prezentacijo. Edino kar ga jebe je to da je zlo počasn. Sam odkrivanje vseh teh sitov in zgodbe udar ko granata, men je blo res v čisti užitek. Škoda k na konc izpade kot da neki manka, pač ni tok kompleksn konc kot bi mogu bit. Sam res odličen Visual Novel, al karkoli je ta žanr.

Itak da sem hypal, mega dobra igračka. 

 

A Afterparty, drugo igrico Oxenfree modelčkov, pa ni noben igral? Vem, da je bila zelo spregledana, ker je bila neki časa Epic Store ekskluziva, samo zdaj je pa že povsod

https://store.steampowered.com/app/762220/Afterparty/

ss_a287e4d989ab126a87bdc97e2256484e5c0ef983.600x338.jpg?t=1618883033

In Afterparty, you are Milo and Lola, recently deceased best buds who suddenly find themselves staring down an eternity in Hell. But there's a loophole: outdrink Satan and he'll grant you re-entry to Earth.

Povezava do prispevka

Tnx. Afterparty sem kar dal na seznam. Sploh nisem vedel, da zadeva obstaja. Kar zanimivo mi deluje (predvsem setting :) ),  čeprav nisem ravno največji fan "Oxenfree" iger (to mislim glede igralnih mehanik oz. nekaj v tem smislu, težko razložim...). 

edit: zaenkrat sem nekaj več kot pol ure igral Afterparty in se mi zadeva zelo dopade. Precej bolj me vleče k igranju kot Oxenfree. Kulsko v glavnem! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Dejansko sem spregledal/pozabil, da je že septembra izšel Life is Strange: True Colors - pa vidim, da je celo izšla v enem kosu, kar mi je ful bolje kot dostavljanje zgodbe po epizodah, kjer moraš čakat eno leto, da lahko celo štorijo odigraš naenkrat.

 

Je kdo špilal? Mnenja? Vidim, da so ocene kar dobre in tudi publika ga manj pljuva kot LiS 2, kjer so z določenimi odločitvami (izbira dveh latino fantov za osrednja protagonista, imigrantsko/rasistično/police brutality tematika, na-begu-pred-policaji dogajanje namesto murder mystery v srednješolskem/univerzitetnem okolju malega mesteca itd.) ful razjezili precejšen del fandoma in take in drugačne spletne hudokurčneže (nisem igral dvojke btw, bolj povzemam razne online očitke in kritike). True Colors mi deluje bolj ziheraška, back-to-the-roots izbira; spet imaš malo mestece, skrivnostni umor, punco v glavni vlogi, potencialne lezbične odnose s hawt alter frendico itd. 

 

In avtorji zadnjega špila so ekipa, ki je naredila tudi prequel enke Before the Storm, torej ne gre za 'uradno' trojko izvirnih avtorjev serije Dontnod.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 2 urama:

Jz sm pa zdej mislm, da pred zaključkom Toontruck. Hmmm po dolgem času niti en walkthrough. Mislm, da je ta špil kot marsikatera avanatura bil mal preveč spregledan, sam hej, nč novga, right?


Toonstruck je pa res ena najboljših avantur vseh časov. Pa še zelo OK se je postarala, komot jo lahko preigraš dandanes in na polno uživaš. Res dobra zadeva (od humorja, zgodbe, ugank, grafičnih tehnikalij, ni da ni ...  In legendarni Lloyd, ki da res tisto piko na i ..  (jaz jo recimo preigram najmanj na vsaki 2 leti).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Meni pa trenutno res dogaja Afterparty.  Prav neverjetno vzdušje, humor, pa nasploh to v vezi starodavnih "božanstev". Ni čudno, da trenutno berem tudi par knjig  s podobno tematiko, ki sem jih imel še na "backlogu". :)
Skratka, ta zadeva mi 100x bolj sede kot Oxenfree in prav žal mi bo, ko bom zaključil. (igram sicer zelo malo, ca. 45 min. na dan, ampak takrat res uživam). 
Še enkrat hvala @Hernier, da si mi dal vedeti. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 1 uro:

Meni najbolj sede tropsko vzdušje pri pustolovščinah, monkey Islandi, flight of the amazon Queen, Indiana Jones... 


Runaway 2: The Dream of the Turtle je tudi zelo tropska. Čeprav ni tak biser kot te, ki si jih omenil. Je pa za preigrat. :) 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 8 urami:

Meni najbolj sede tropsko vzdušje pri pustolovščinah, monkey Islandi, flight of the amazon Queen, Indiana Jones... 

Fak no, kaj bi zdaj spet špilal Monkey Island. Meni je to prav subverzivna igrica, narejena z eno ljubeznijo do iger, igranja in pripovedništva, tudi legitimno smešna. Zraven tega pa naravnost čudovito zrisana. Sem zadnjič gledal neke primerjave originala (oz. dvojke) in rimejka:

 

http://lparchive.org/Monkey-Island-2/Update%209/31-mi_09_26.gif

Čudovita podoba, nabita s karakterjem in carskim funky vzdušjem

 

http://www.ppe.pl/upload/images/encyklopedia/20/55/22/small_2055220155.jpg

Smeti

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 9 urami:

Fak no, kaj bi zdaj spet špilal Monkey Island. Meni je to prav subverzivna igrica, narejena z eno ljubeznijo do iger, igranja in pripovedništva, tudi legitimno smešna. Zraven tega pa naravnost čudovito zrisana. Sem zadnjič gledal neke primerjave originala (oz. dvojke) in rimejka:

 

http://lparchive.org/Monkey-Island-2/Update 9/31-mi_09_26.gif

Čudovita podoba, nabita s karakterjem in carskim funky vzdušjem

 

http://www.ppe.pl/upload/images/encyklopedia/20/55/22/small_2055220155.jpg

Smeti

Ma meni je notri ljubezen do življenja nasploh. Tko kot pri dosti izdelkih iz 20. stoletja je notri un vibe "vse je ok". Prav taka toplina in domačnost. Ena ljubših lokacij mi je un swamp in lobanja v kateri živi tista voodoo ženska, kok je pa to tucking nice. Pravljica za odrasle. Drugače si poleg vseh elementov pozabu omenit glasbo. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...