Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 8 minutami:

Jaz praktično nikoli ne razmišljam nekaj o igrah po tem ko jih končam. Za mene je to zabava za tisti čas, ko sem zraven.


Po eni strani se strinjam, ker igra je tudi zame zabava za tisti čas, ko jo igram. Ampak pri dobrih naslovih si ne morem kaj, da ne bi tudi kasneje še nekaj razmišljal ali pa vsaj imel v glavi to in ono glede zgodbe, zaključka ... 
P****,  npr. po končanju To the Moon sem najmanj še dva dni kasneje premleval zgodbo v glavi in občasno celo imel neke sanje.

Dočim, play & forget igre so pa pač play & forget. Simple je to, čeprav odvisno od vsakega posameznika.  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

@tomazek: kva zdej, igraš Little Hope? /jaz ravnokar nalagam in bom sicer poskusil še danes v nočnih urah, ampak vseeno vprašam za kakšno mnenje.. 

Ne... nisem še. Sva prej z enim kolegom skoknila do tretjega malo na čvek in pirček... pa me je zunaj na terasi, ker vsi kadimo, fajn zazeblo... čim se sonce skrije ni heca. Tak, da sem zdaj pod odejo pred TV in se grejem :) Pol bom pa neki film gledal, ne ljubi se mi danes igrat. Jutri pa praktično 100% poženem to igro ;)

Povezava do prispevka

Meni je pa kar kul in boljša kot prvi del. No, vsaj zaenkrat, ker sem preigral šele kakšno urico. Mislim, da mi sam "setting" oz. zgodba pač bolj sede.. 
 

Spoiler

Sicer na polno asociacija na Silent Hill in tematika pure Salem's Lot, ampak kot pravim: zaenkrat precej bolj všečno kot prvi del. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Little Hope preigran. Prvi skozihod in zame povsem zadovoljiv konec (en mrtev, zgodba razumljivo zaključena).  Mogoče bom poskusil še kakšno drugo "pot", čeprav skoraj dvomim. Vsekakor pa veliko boljša igra kot prva epizoda (Man od Medan). Mogoče mi je sam setting bolj ustrezal, mogoče je bilo vse skupaj precej lažje, boljša cinematografija, kaj pa vem.  Je pa načeloma itak predvidljivo in povzeto po raznih že videnih zadevah. Vseeno všečno in zdaj že komaj čakam tretji del. Takih iger itak manjka.   

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

Little Hope preigran. Prvi skozihod in zame povsem zadovoljiv konec (en mrtev, zgodba razumljivo zaključena).  Mogoče bom poskusil še kakšno drugo "pot", čeprav skoraj dvomim. Vsekakor pa veliko boljša igra kot prva epizoda (Man od Medan). Mogoče mi je sam setting bolj ustrezal, mogoče je bilo vse skupaj precej lažje, boljša cinematografija, kaj pa vem.  Je pa načeloma itak predvidljivo in povzeto po raznih že videnih zadevah. Vseeno všečno in zdaj že komaj čakam tretji del. Takih iger itak manjka.   

 

Glh sem prišel v to temo, da te cuknem :) . Igram in mi je tudi dosti bolj kul kot Man of Medan. Prav fin seting in zgodba sta mi zaenkrat. Daj povej mi samo koliko ur si približno porabil za ta prvi skozihod? Na tvoj zadnji stavek pa samo: meni vedno manjka takih iger.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Daj povej mi samo koliko ur si približno porabil za ta prvi skozihod?


Dejansko nisem gledal na uro. Od oka bi rekel včeraj 3 ure in danes 2 ali 3, z vmesnimi pavzami za cigaret. :) Pa res počasi sem igral, pregledal praktično vsak kotiček itd..

Povezava do prispevka

@DaCapo evo končal sem. Prej, ko sem šeč scat in vzel čik pavzo sploh nisem vedel, da sem v bistvu čist na koncu. Ko sem se vrnil je v bistvu v par scenah bil konec. Meni so preživeli vsi, zdaj pa ne vem kako naj povem recimo mojo zadnjo odločitev in konec, zato bom dal v spoiler pa poglej, če hočeš ali pa ne, če boš še igral. Jaz mogoče bom še, ampak ne prav kmalu. Zgodbo izveš in ni ravno tak reply value, da bi takoj letel spet skozi. Mogoče čez nekaj časa.

 

Spoiler

V glavnem kot pravim so mi vsi liki preživeli. Na končnem sojenju Mary sem izbral, da naj sežgejo lutko. Ko so sežgali lutko je zgorelo celo sodišče... Končna in glavna poanta pa je baje v glavnem ista... Na koncu izveš da je Andrew bus driver in v bistvu edini lik, ki se sooča s svojo preteklostjo (odrasel Anthony iz prve scene, ko zgorijo vsi njegovi sorodniki v hiši). Po tem tudi sklepam, da Andrew edini sploh v bistvu ne more umreti v zgodbi. Saj na koncu koncev je on tudi edini, ki ga noben demon dejansko ni napadel, da bi se moral braniti pred njim. Ali sem pozabil in je blo kdaj? Mislim da ne...

 

Povezava do prispevka

Kulsko. Bom nadaljeval v spoilerju, da ne bo koga, ki še ni končal karkoli zmotilo:

Moj konec:
 

Spoiler

Tako kot ti, sem sežgal lutko in je nastal požar. Potem je  umrl tisti pubec v rdeči majici, pozabil ime (možno, da nekaj na D),  ker ni mogel iz hiše (na to nisem imel vpliva). Preživeli gredo na cesto v lep sončen dan, pripelje se policija in aretira ter v zapor odpelje glavnega akterja, torej Andrewa, kot si že sam napisal. Nato se izkaže, da je on dejansko bus driver in zgodba je (vsaj zame) čisto OK zaključena. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

 

  Skrij vsebine

Tako kot ti, sem sežgal lutko in je nastal požar. Potem je  umrl tisti pubec v rdeči majici, pozabil ime (možno, da nekaj na D),  ker ni mogel iz hiše (na to nisem imel vpliva). Preživeli gredo na cesto v lep sončen dan, pripelje se policija in aretira ter v zapor odpelje glavnega akterja. Nato se izkaže, da je on dejansko bus driver in zgodba je (vsaj zame) čisto OK zaključena. 

 

 

Spoiler

Vidiš pa je le dokaj različen konec, razen glavnega twista, da je Andrew v bistvu bus driver v odraslih letih. In pa nimam pojma od česa je odvisno, da tvoj lik ni mogel ven iz zgradbe in je zgorel (Daniel). Ko si omenil, da ti je en umrl... sem mislil, da že prej kje med igranjem v zgodbi. Meni ni noben umrl in na koncu se pojavi tisti Vince (črnec, ki na zaetčku pije tam v lokalu) in pove kje najdem telefon in naj se več ne vračam nazaj. Pridem do tega telefona in tam je potem konec, ko izveš vse o tem... brez kakih aretacij ipd. Zakaj pa je tebe policija aretirala? Kaj je bil razlog?

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

 

  Skrij vsebine

Vidiš pa je le dokaj različen konec, razen glavnega twista, da je Andrew v bistvu bus driver v odraslih letih. In pa nimam pojma od česa je odvisno, da tvoj lik ni mogel ven iz zgradbe in je zgorel (Daniel). Ko si omenil, da ti je en umrl... sem mislil, da že prej kje med igranjem v zgodbi. Meni ni noben umrl in na koncu se pojavi tisti Vince (črnec, ki na zaetčku pije tam v lokalu) in pove kje najdem telefon in naj se več ne vračam nazaj. Pridem do tega telefona in tam je potem konec, ko izveš vse o tem... brez kakih aretacij ipd. Zakaj pa je tebe policija aretirala? Kaj je bil razlog?

 


 

Spoiler

Ja, črnec je tudi bil, ko so prišli na sončno cesto. In ko je pripeljala policija je začel kričati, da je Andrew morilec in kriv za vse in so ga takoj aretirali, dočim v naslednjem kadru v avtu pa ga je že pokazalo kot starega bus-driverja in zavrtelo preostanek (zaključek) zgodbe, torej da se je spomnil vsega. Nobenih telefonov ni bilo. ;) 
Oni Daniel pa je verjetno umrl zaradi vmesnih odločitev (tiste "statistike" likov, ki se spreminjajo med celotnim igranjem) in ni bilo šanse da bi na koncu karkoli spremenil. Še enkrat pa se tudi meni ne da. :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tako je. Mogoče bom še kaj poskusil med čakanjam na tretji del, ampak skoraj dvomim :)

V bistvu dodatni spoiler oz. kako jaz dojamem "moj" konec:

Spoiler

Kot sem jaz na koncu razumel, je bil bus-driver že prej obsojen/spoznan za krivega, vsaj glede preteklosti (torej tega, kar se je dogajalo v uvodu) in je, sicer veliko let kasneje, z avtobusom po spletu okoliščin pač obtičal v mestecu. Dejansko sploh ni bilo drugih udeležencev (razen v njegovi glavi, izvzemši črnca). Je pa poleg tega podoživljal tudi scene (in strahove) iz še bolj daljne preteklosti, torej to glede čarovništva, ker je podzavestno iskal odgovore oz. neko "odrešitev". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

A je že igral kdo The Hand of Glory? Debitantski naslov italijanskega studia Madit, v začetku decembra je bil izdan v celoti (izšel je v dveh polovicah). Trenutno igram drugo polovico in sm kr navdušen. Najbrž ne bo za vsakogar, ker se špil ne more ravno odločit, če bi se zgledoval po Broken Swordu (kar sicer po osnovnem zapletu zelo očitno se) ali po kakih lahkotnejših zadevah a la Secret of Monkey Island. To se zelo očitno vidi že v splošnem izgledu,  ozadjih, predvsem so pa liki neka čudna mešanica realnih (koliko so pač ponavadi realni v point and click avanturah) in čistih karikatur, po izgledu in karakterno. Zna izpast malo shizofreno, ampak meni osebno ni pretirano moteče. :) Se pravi splošna prezentacija sedi 3, pa bi špil vseeno priporočal zaradi meni osebno neverjetno dobrega puzzle designa. Z izjemo ene glasbene puzle (ki ni glasbena puzla) mi je bilo vseskozi prav užitek gruntat kam in kak naprej. Tu jim je res uspelo ujet tisto ravnotežje, kjer puzle niso ravno najlažje, obenem pa se v okolju, dialogih ali opisih predmetov skriva dosti namigov za njih rešitev, da ne bi smel niti enkrat prit do tiste točke, kjer kombiniraš vse v inventarju z vsem. V glavnem, dober point and click špil z malo krizo identitete. Če te ne bi blo, bi bil pa vrhunski.

 

https://store.steampowered.com/app/961010/The_Hand_of_Glory/

 

Aja še to, voice acting je na zelo visokem nivoju. Dovolj visokem, da komot spregledaš na momente leseno spisano dialoge.

uredilo bitje Naočnik
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
DaCapo reče Dne, 5. 10. 2020 at 12:02:

Jaz bom v kratkem dal priliko Willy Morgan and the Curse of Bone Town 


Evo, zarečenega kruha se največ požere. Šele sedaj sem namreč pričel igrati Willy Morgan-a. :) , kot je krepko nazaj predlagal Ezoterik. No, vsaj pozabil nisem.  Precej všečna avantura, lepo spolirana in zaenkrat (itak sem še komaj na začetku) nimam nekih pripomb. 

edit: absolutno prekratko :) Vsaj še 2-3 ure igranja bi sedle. Tako pa se vse skupaj zaključi dokaj na hitro in zadevo hitro pozabiš. Upam, da bo vsaj nadaljevanje (glede na namig na koncu).

Zdaj pa grem Gabriel Knight 3 igrat. Ponovno po precej letih, čeprav se je igra fantastično slabo postarala (zaradi 3D grafike, itak). Ima pa kulsko zgodbo (čeprav mi je dvojka še vedno najboljša). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

Da malo obudimo to temo :) 
Meni gre res na živce, ko se iz glave ne spomnim določene igre. Tudi google mi nič kaj ne pomaga. Pol ure sem zapravil, pa nič našel. Zato pa vprašam tukaj:

 

Se kdo spomni avanture (nekoliko novejši letnik), kjer je bil setting postavljen v Pariz v starejšem obdobju. Mislim, da je bila štorija glede nekega "letečega stvora", ki je norel po mestu.  En del (mogoče celo zaključni) se je dogajal na Eifflovem stolpu. Grafično (in tehnično) precej dobra, spolirana zadeva. Glavni karakter mislim, da je bil nek moški, je bila pa tudi ženska v igri. Skoraj ničesar drugega se pa žal ne spomnim. Vem samo še to, da ni bila preveč zahtevna in da se tudi ni vpisala v neke "anale". Ampak vseeno mi je bila všeč in bi jo rad ponovno preigral. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 urami:

Lula Sex empire?

Ona se je vpisala v analo.

Drugače pa ne vem.


Ti se kar šali, ja. :) Jaz sem že celo Metacritic bazo pustolovskih iger "ročno" pregledal, pa je še vedno ne najdem. Enostavno NE NAJDEM. Cajt zgubljam. :) Tudi na Adventuregames mi (še) ni uspelo. Enostavno imam premalo podatkov ali pa igre sploh ni nikjer zabeležene (kar mi je pa sila čudno). V glavi imam tudi, da je bila grafika bolj cartoon style, ampak ne v otroškem smislu. Definitivno ne gre za kakšno retro zadevo, še manj pa za pixel art. V glavi imam samo to, da je bil v mestu nek nočni (leteč) stvor, ki je bodisi moril bodisi ugrabljal ženske. Glavna ženska protagonistka pa je bila morda neka igrala/pevka. V pustolovskem smislu igra ni bila težka (torej ugankarsko), dokaj na easy sem jo preigral. Par let nazaj. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Syberia je kul. Ampak jaz sem oba dela ponovno preigral, mislim da lani, in trenutno se mi ne da vračat. Čeprav... kaj pa vem. Če ne bom našel kakšne druge (trenutno iščem tisto zgoraj omenjeno, nekoliko me pa zanima tudi ponoven skozihod The Abbey oz. Murder in the Abbey). 
The Abbey on Steam (steampowered.com)

Čeprav ta Abbey ni nevem kaj v pustolovskem smislu. Mi je bila pa všečna grafika in pa setting, ki je dejansko baziran na Ime Rože by Umberto Eco.  :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

The Abbey sem preigral že pred ohoho leti. Zdaj sem se pač spomnil, da bi šel ponovno skozi. Director's Cut verzija je baje posodobljena in izboljšana.. Jaz sem takrat sicer preigral navadno.
Čeprav mi ni najbolj logično, da je stara original verzija 20 € na Steamu, posodobljena Director's cut pa 10. :)
The Abbey - Director's cut on Steam (steampowered.com)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Itak. Jaz, če že kaj igram, potem najraje avanture. Sploh klasike (čeprav sem jih že večkrat, ampak se pač rad vračam), dočim preigram tudi veliko novejših. Ajde, pri nekaterih si potem razočaran (bodisi zaradi dolžine, bodisi zaradi zgodbe ali ugank ...), ampak vseeno.. Res je tu nek feeling. 

Povezava do prispevka

Zdaj že dvomim, da se je sploh dogajalo v Parizu in na koncu na Eiflovem stolpu.. Ves internet sem že prebrskal :) pa enostavno ne najdem. Žal se ne spomnim niti letnika, pomoje ni bila starejša kot 2014/15. Hecno, ker ni bila neka obskurna zadeva, ampak dobro (vsaj tehnično) spolirana avantura.  To mi res gre na živce, ko nekaj ne najdeš / se ne spomniš, ne pomaga pa niti guglanje. Grrrr.
Pa tisti stvor, ki sem ga omenil. V glavi imam, da je bil nek humanoid (veščar, netopir...). Ali pa je celo šlo za neko obleko/robotsko zadevo. Uuuh. Iskanje te igre bo še težko. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 7 minutami:

vampyre story se dogaja v parizu (oz mona hoce v pariz) in mas netopircka


Tnx, ampak to seveda poznam. Škoda, da nikoli nismo dočakali nadaljevanja.
TIsta, ki jo jaz iščem je precej novejša. Pa zdaj že sploh nisem več prepričan, če je res bil Pariz (in Efilov stolp proti koncu). Je pa bila neka zaključna "sekvenca" na nekem stolpu, v glavnem vem, da je bilo na neki višini. Zdaj pa... uh.  Večino adventure_games baz sem prebrskal, pa enostavno ne najdem. Verjetno edina avantura, ki mi je čisto padla iz glave, čeprav sem jo par let nazaj čisto lepo preigral. Ni bil nek presežek, kot pravim, in mogoče se ravno zaradi tega skoraj ničesar ne spomnim. Ali pa me je začela neka demenca dajat. :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...