Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Glede na to, da gre vedno bolj vse na aktivo, bi bilo za future-proofanje smiselno imeti ob zvočnikih tudi vtičnice. Če ne drugega znajo priti prav za kakšen sub ali 2.

Za glajenje fr. odziva je dobra tudi postavitev subov v nasprotne kote (po diagonali), spet pride prav šteker…

Povezava do prispevka
Übermensch reče pred 12 urami:

Jst se pripravljam na to da obnovim celotno dnevno sobo in bi si pripravil kable za 5.1.4 setup.

 

A obstaja kaksna doza s pokrovckom za hifi kabel, katera je lahko misljena za zadnje zvocnike in pa stropne zvocnike? Gledam da bi od teufla sestavil setup.

 

Vrjetno je tole najboljši približek?

To?

 

https://amzn.eu/d/6eEOkar

 

(sam poceni pa ne bo)

EDIT: Spregledal "pokrovcek"...

 

Kaj pa taka "zavesica"?
https://amzn.eu/d/2hnV9Xy

 

al pa ta zareza?
https://amzn.eu/d/gfHI8Te

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 1. 10. 2023 at 8:52:

Valda bom mel sam en woofer, lolacija v sobi brez absorberjev nima veze. Glde stekarjev pa sm se odlocu da bom mel dovolj debele cevi speljane do zvocnikov da lahko po potrebi tudi napajalni kabel potegnem. 

Ravno v netretiranem prostoru se več subov obnese bolje kar se tiče enakomernega fr. odziva in širine “sweet spota”, kot pa en sam. Lahko sta tudi manjša (mogoče izgubiš par Hz absolutne globine napram enakemu večjemu modelu, ampak vse ostalo bo pa neprimerljivo boljše). Je pa seveda težava lociranje še dodatne škatle v prostor - še posebej, kar se boljših polovic tiče…
V vsakem primeru pa če sub ni dober/primerno hiter je bolje, da si brez (oz. je koristen samo za pokanje v filmih).

Povezava do prispevka

Sub je dovolj dober za filme ja, itak sem pa bral da majo zvocniki ze sami po sebi precej lowenda tko da bom se videl ce ga bom sploh rabil. Za kvaliteto glasbe mi je dost vseeno dokler je ok, ker itak vecinoma poskusam glasbo na monitorjih al pa na slusalkah, za ambientalni hrup med kuhanjem pa je prakticno karkoli dovolj kvalitetno.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 1. 10. 2023 at 21:38:

Obstaja. In je to top sploh za surround. Razmisli tudi če ti je dovolj 5.1.2.

5.1. je neka osnova za filme. Vse ostalo za vsaka dva dodatna zvočnika, dost doplačaš veliko za ne toliko efekta.

Ja iscem neki sweet spot, tako da bo vrjetno 5.1.2 potem cisto dovolj.

Povezava do prispevka
Übermensch reče pred 7 minutami:

Ja iscem neki sweet spot, tako da bo vrjetno 5.1.2 potem cisto dovolj.

Ja , med 5 kanalnim in 7 kanalnim receiverjem je samo 50€ razlike., tko da no brainer vzameš 7.x ker je močnejši potem tudi če furaš samo 5.x.

Medtem, ko je  med 7.x in 9.x receiverjem 500€ razlike potem prišteješ še strošek  zvočnikov in si lahko na 700€+ za dodatna dva zvočnika v atmosu. Če je budget seveda ni problem.

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 1. 10. 2023 at 8:52:

Valda bom mel sam en woofer, lolacija v sobi brez absorberjev nima veze.

 

lih brez ima ful veze, ful boš opazil nore booste in luknje, ko se premikaš po prostoru

 

tak en zlo grob quickhack je, da rukneš sub na mesto poslušanja (torej kjer je sedežna I guess), daš gor nek počasen sweep 20-200, pol pa se postaviš na lokacije v sobi, kjer bi sub lahko bil, vsaka ti bo dala precej drugačen rezultat pomoje

 

samo tega ne morš delat dokler nimaš sfiniširane sobe, takrat pa je verjetno že malo pozno za vrtanje lukenj :D 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Mislim, da ste tule mal preveč high end ljudje za tole vprašanje but here it goes. Katere so trenutno kul budget slušalke, kjer je glavna poanta v udobnosti. Oseba, ki jih rabi ima blazne težave glede udobnosti okrog ušes, ušesne kanale ima izjemno majhne, tako da niti najmanši nastavki niso ok za vušesne slušalke, pri teh klasičnih je pa spet dost velik problem udobnost in bi za preskus vzel prvo neke cenejše, ki imajo glavni poudarek na udobnosti ...

Povezava do prispevka

Pomoje boš težko našel cheap in udobno, najbolj se špara na materialih in dizajnu. 

 

Sicer pa skoči v eno štacuno, kjer jih imajo razstavljene, pa malo potestiraj. Verjetno bo odgovor nekaj z zelo velikimi cupsi in velour blazinicami. Za moje pojme so najbolj udobne akg k70x serija, samo I guess to ni tip slušalk, po katerih sprašuješ.

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 2 urama:

@Kastor sam da razjasnimo... Govora je o brezžičnih slušalkah?

Al žičnih?

 

Za muzko? Za tv/netflix/voyo/...?

Za gaming?

All-rounder?

 

In pa kakšen "budget" je "cenejše"?

Za ene je to 20€... Za druge je to "pod 200€" za tretje je to "okol 300" (ja ne boš verjel kolk eni dajejo za slušalke :D )

Tam nekje do 50€ recimo, uporaba je pa allrounder, večinoma za gledanje youtuba ... brezžične ali žične, važno je samo, da sedejo na ušesa :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Tudi jaz prosim za pomoč/nasvet.

 

Kupujem over-ear slušalke, primarno za poslušanje glasbe, tudi za YT in splošno uporabo, uporabljal jih bom v pisarni pa tudi na terenu/potovanjih, tako da iščem ''zaprte'' modele, večinoma jih bom uporabljal na žico, ampak v določenih primerih bi bil praktičen tudi BT, cena okoli 100€. Najbolj pomembna mi je kvaliteta zvoka in udobje - da jih ni problem imeti na glavi par ur. Malo sem že brskal, nekako so tole trenutni favoriti:

 

SENNHEISER brezžične naglavne slušalke HD 458BT ANC Wireless, črno-rdeče | Sennheiser (shoppster.si) Samo 90€ trenutno.

Anker Soundcore Space One ab € 99,96 (2023) | Preisvergleich Geizhals EU Izšle pred kratkim, naj bi bile super glede vseh dodatkov, ki jih nudijo, še najmanj je mogoče kvaliteten sam zvok

Audio-Technica ATH-M40x ab € 104,00 (2023) | Preisvergleich Geizhals EU Nimajo BT

 

Sem spregledal kaj zanimivega ali so to primerni finalisti? Do sedaj sem imel in ear Soundmagic E10, ampak se je začel luščit kabel pa tudi sicer sem pripravljen za nekaj novega. Imam tudi Grado SR80, ampak slednje niso primerne za željeno uporabo, ker so odprtega tipa.

 

Kakšno mn3nje?

Povezava do prispevka

Jaz bi vzel prve. Že sedaj imam 2 generaciji Sennheiserce in meni so top. 

 

Sam pa gledam tale gramofon: 

 

Pro-ject Esential III, https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/hi-fi-komponente/gramofoni/pro-ject-essential-iii/

 

Ma je to tko, za navadnega uporabnika? Daš plato gor in gasa? Al so kake cake, pa druge glave, pa kaj vem kaj še vse :D 

 

Hvala 

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 24 minutami:

Po moje je že mal več, kot za navadnega uporabnika. Je pa fajn.

Jaz imam tega Sony trotelzihr in je krt to kar sem iskal.

https://www.whathifi.com/reviews/sony-ps-lx310bt

Sem istega gledal, potem pa za isto ceno najdem tega Pro-Jecta...

 

https://www.amazon.de/dp/B07WV33FLK?camp=2025&creative=165953&smid=AG5TTIW2UXAJW&creativeASIN=B07WV1RHZG&th=1

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 1 uro:

Jaz bi vzel prve. Že sedaj imam 2 generaciji Sennheiserce in meni so top. 

Senks. Tudi jaz sem se najprej nagibal k Sennheisercam, da sprobam to nemsko vsestranskost. Glavni minus mi je bojda dokaj slab ANC, ampak ne vem kaj to pomeni v praksi, za vecino casa moje uporabe itak to ne bo pomembno, ker ne bodo toliko zunaj. Lahko das kaksen komentar na izolacijo zunanjega zvoka, ce imas zaprte?

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 1 uro:

 

Odvisno kaj ze imas, kaj vse bi rad od gramofona in koliko ti je kul dat. Ta dva projecta, ki si ju linkal, staneta ful razlicno in delata razlicne stvari. 

 

Ce bi samo das plato in gasa, pol bessijev sony.

 

Ce ze imas ojacevalec s phono vhodom, pol enga projecta z malo boljsim kroznikom, rocko in glavo, da ne bo vse skupaj samo barely delalo. Npr debut esprit / carbon za cca 350. Ce rabis se phono in bi vseeno rad malo bolj ornk, pol npr debut sb. Ce bi rad avtomatiko, sam vklopi sam izklopi brise rito masira noge, pol bessijev sony. Ce bi rad se kak dizajn statement, pol rpm 1. Ce bi odtenek bolj premium izdelavo, pol najcenejsa rega.

 

Vse bo vrtelo plato, samo vsak ima se neki dodatno za ponudit

 

 

 

Povezava do prispevka

Ok, gremo naprej, bolj kot gledam kam bi dal en tak "gramofon", bolj ne najdem primernega mesta... Kak zločin proti glasbi je, da namesto gramofona vzamem Cd-player? Player lahko ruknem pod ojačevalc in basta, menda se ja ne greje kaj preveč? Ker na "pečko" ravno nebi polagal ničesar, da ga ne pregrejem... Potem pa gledam cene primernih CD-playerjev, pa sam WTF? To je še huj kot pa gramofoni :D Ajjj papi.. 

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 2 urama:

Ok, gremo naprej, bolj kot gledam kam bi dal en tak "gramofon", bolj ne najdem primernega mesta... Kak zločin proti glasbi je, da namesto gramofona vzamem Cd-player? Player lahko ruknem pod ojačevalc in basta, menda se ja ne greje kaj preveč? Ker na "pečko" ravno nebi polagal ničesar, da ga ne pregrejem... Potem pa gledam cene primernih CD-playerjev, pa sam WTF? To je še huj kot pa gramofoni :D Ajjj papi.. 

 

Ce cd plejer, zakaj pol ne streamer? Boljse, lazje, ceneje. Spet odvisno kaj si zelis. A bi rad neki fizicnega, a bi rad najboljsi sound quality, bi rad najbolj drugacen experience? Naceloma kupis gramofon, ce bi rad kupoval in poslusal plate. To izberi, ce bi rad zmetal ful kesa in/ali ce ti ni pomemben najboljsi zvok. Cd plejer pomoje kupis ce imac ful cdjev, nekega drugega razloga ne vidim. Streamer pa, ce bi rad top sound in najcenejso long term opcijo.

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 21. 10. 2023 at 13:45:

Tam nekje do 50€ recimo, uporaba je pa allrounder, večinoma za gledanje youtuba ... brezžične ali žične, važno je samo, da sedejo na ušesa :D

Pismo, pozabu pol pogledat ker so me zerg-rushali na sihtu...

Tu res nimam izkusenj.

AKG 240MK II so mi se kr udobne, sam tvoj budget presezejo za prbl 50% :D 

Sklepam da K72 niso fejst drugacne ker zgledajo podobno sestavkljene...

 

Mogoce Panasonic RP-WF830W zgledajo rahlo odlschool narjene, ampak bi znale bit udobne... Ne vem pa kako so zares.

Glej spodaj 1More SonoFlow za 66€...

 

iguana reče pred 15 urami:

Tudi jaz prosim za pomoč/nasvet.

 

Kupujem over-ear slušalke, primarno za poslušanje glasbe, tudi za YT in splošno uporabo, uporabljal jih bom v pisarni pa tudi na terenu/potovanjih, tako da iščem ''zaprte'' modele, večinoma jih bom uporabljal na žico, ampak v določenih primerih bi bil praktičen tudi BT, cena okoli 100€. Najbolj pomembna mi je kvaliteta zvoka in udobje - da jih ni problem imeti na glavi par ur. Malo sem že brskal, nekako so tole trenutni favoriti:

 

SENNHEISER brezžične naglavne slušalke HD 458BT ANC Wireless, črno-rdeče | Sennheiser (shoppster.si) Samo 90€ trenutno.

Anker Soundcore Space One ab € 99,96 (2023) | Preisvergleich Geizhals EU Izšle pred kratkim, naj bi bile super glede vseh dodatkov, ki jih nudijo, še najmanj je mogoče kvaliteten sam zvok

Audio-Technica ATH-M40x ab € 104,00 (2023) | Preisvergleich Geizhals EU Nimajo BT

 

Sem spregledal kaj zanimivega ali so to primerni finalisti? Do sedaj sem imel in ear Soundmagic E10, ampak se je začel luščit kabel pa tudi sicer sem pripravljen za nekaj novega. Imam tudi Grado SR80, ampak slednje niso primerne za željeno uporabo, ker so odprtega tipa.

 

Kakšno mn3nje?

imam Sennheiser HD450 refurbished, pa mi na kabl ne delujejo, samo prek BT, verjetno ker je refurb

1More SonoFlow pa so mi poleti mal pretople okoli uses, sicer pa hud sound, edin po defaultu so basi malo premocni in zato manj primerne za serije/filme kjer je veliko govora, ampak za muzko so mi pa res hudo kalibrirane, udobne so naceloma tud zelo, so pa zdle prek amazona okol 66€ v crni oz 70 v modri/srebrni.

 

minus obeh mi je da ima na eni strani 2,5" jack, na drugi pa 3,5" jack, kar pomen da mors bit mal selektivn kar se kabla tice. Oz je fajn da rezervnega prej nabavis. Prav tako je fejst obcutljiv ce ni do konca potisnjen not.

So mi na glavi 1More bolj udobne, pa za muzko bolj polnega zvoka kot Sennheiserce, mi majo pa HD450 bolj univerzaln zvok za serije gledat in aptX kodek in niso tolk vroce na usesih (zatesnjene, ne da se grejejo)

 

Povezava do prispevka
iguana reče pred 14 urami:

Senks. Tudi jaz sem se najprej nagibal k Sennheisercam, da sprobam to nemsko vsestranskost. Glavni minus mi je bojda dokaj slab ANC, ampak ne vem kaj to pomeni v praksi, za vecino casa moje uporabe itak to ne bo pomembno, ker ne bodo toliko zunaj. Lahko das kaksen komentar na izolacijo zunanjega zvoka, ce imas zaprte?

Imam zaprte, lepo dušijo okolico, vseeno pa če se ti pride žena dret na ušesa, dobro veš kaj hoče :D 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 22 minutami:

 

Ce cd plejer, zakaj pol ne streamer? Boljse, lazje, ceneje. Spet odvisno kaj si zelis. A bi rad neki fizicnega, a bi rad najboljsi sound quality, bi rad najbolj drugacen experience? Naceloma kupis gramofon, ce bi rad kupoval in poslusal plate. To izberi, ce bi rad zmetal ful kesa in/ali ce ti ni pomemben najboljsi zvok. Cd plejer pomoje kupis ce imac ful cdjev, nekega drugega razloga ne vidim. Streamer pa, ce bi rad top sound in najcenejso long term opcijo.

Haha, saj počasi bom prišel na jasno :D  Tole je res najboljša izbira. Je kak favorit? Kot si napisal, ok saj plate imam, samo so stare preko 30 let, novih nimam in tudi ne vem če bi metal denar zato. S Cd-ji je ista praksa. Hvala za razodetje :D  

Povezava do prispevka

Ena stvar k je ne maram glede streama je da nikol ne lastis muzke... Recimo mas rad avsennike, pa bi rad poslusal, sam streaming service rece "eh za avsenike ne bomo podaljsal pogodbe" in zgubis ves dostop do muzke...

Al pa ce ti ISP je*e in ti glih nadgrajujeo centralo in nimas interneta, niti mobilnih podatkov.

Pr fizicnem mediju ga mas dokler ga mas/se ga da prebrat... Al pa ce si naredu legitimni backup... iykwim.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...