Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

rajc91 reče Dne, 3. 1. 2021 at 11:40:

Ja. Pa naročit si boš moral na nek poštni naslov v nemčiji (npr. mailboxde) pa si iz tam preposlat domov. Poštnine je mislim da 15e

 

Meni se je dokončno sfukal kitajec in bi naročil tegale Pixel 4A 5G iz Njemačke, sem malo gledal reviewe in je folk res hyped, sploh nad kamero. Kar iz nekega MediaMarkta na poštni naslov v DE... problem pa je, da je Mailboxde tako zaseden, da ne sprejemajo več novih registriracij :D 

 

Kateri bi bili še drugi zanesljivi modeli, ki ti zrihtajo poštni naslov & dostavo? In a se tudi v tem primeru da narediti račun na podjetje?

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Meni se je dokončno sfukal kitajec in bi naročil tegale Pixel 4A 5G iz Njemačke, sem malo gledal reviewe in je folk res hyped, sploh nad kamero. Kar iz nekega MediaMarkta na poštni naslov v DE... problem pa je, da je Mailboxde tako zaseden, da ne sprejemajo več novih registriracij :D 

 

Kateri bi bili še drugi zanesljivi modeli, ki ti zrihtajo poštni naslov & dostavo? In a se tudi v tem primeru da narediti račun na podjetje?

 

well, bi ti reku da poglej na ebay kjer mrgoli tega (in za zelo dobro ceno)... ne vem pa kako je na ebayu če si podjetje kot kupec.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

 

Meni se je dokončno sfukal kitajec in bi naročil tegale Pixel 4A 5G iz Njemačke, sem malo gledal reviewe in je folk res hyped, sploh nad kamero. Kar iz nekega MediaMarkta na poštni naslov v DE... problem pa je, da je Mailboxde tako zaseden, da ne sprejemajo več novih registriracij :D 

 

Kateri bi bili še drugi zanesljivi modeli, ki ti zrihtajo poštni naslov & dostavo? In a se tudi v tem primeru da narediti račun na podjetje?

sem se spomnil da imamo tudi slovensko firmo: https://www.cheaperandmore.com/

Povezava do prispevka

Eno vprašanje, nabavil sem Redmi note 9 pro in moram rečt da zadeva mi je carska... zdaj bi pa rad to nabavil še za mojo boljšo polovico, sam ji je čist prevelik telefon po dimenzijah, ima veliko rajši, da paše v eno roko oz. da se ga uporablja z eno roko brez problema(pustmo zdaj primerjave s čim drugim thx). Gledam malo modele po honourbuyu sam nekako ne najdem nič ugodnega s podobnimi specsi za tak denar... ima kdo kako idejo kater telefon je približno na nivoju redmi note 9 pa da je manjši?

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 21. 1. 2021 at 12:38:

Eno vprašanje, nabavil sem Redmi note 9 pro in moram rečt da zadeva mi je carska... zdaj bi pa rad to nabavil še za mojo boljšo polovico, sam ji je čist prevelik telefon po dimenzijah, ima veliko rajši, da paše v eno roko oz. da se ga uporablja z eno roko brez problema(pustmo zdaj primerjave s čim drugim thx). Gledam malo modele po honourbuyu sam nekako ne najdem nič ugodnega s podobnimi specsi za tak denar... ima kdo kako idejo kater telefon je približno na nivoju redmi note 9 pa da je manjši?

Sony Xperia 5 Mark II.

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/sony_xperia_5_ii-ampp-10396.php

 

Vse kar želiš, razen cene 😆

 

Povezava do prispevka

3a gladko pod 200e.

če kupš 1 tedn rabljenega 4a za 280ish, je tud vredno imo.

 

za omenjenih 360 se pa dobi že nove, nerabljene 4a 5g (zdele je čas za skočit na bandwagon za dobro ceno, ko je relativno velika poplava 5g modelov). tolk za 4a ne bi dal pod nobenim pogojem (but thats just me).

 

če se ti da jajcat po ebay.de pa je druga.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

zadnjih nekaj android updejtov se je marsikaj under the hood spremenilo v prid tega, da so moduli OSa (driverji, vendor aka. preinstalled bloat, android) ločeni. To pomeni, da google oz. updati niso več tolk odvisni od vendorjev ampak se lahko update sistema izvede mimo particije bloatware gospodov (ker so pač khem khem slučajno letos izsrali 15+ modelov in ne morjo updejtat vseh pravočasno khem khem). ko bojo to zapeljali do konca, ne dvomim da bo google pristopil k stvari na tak način, da bojo začel zagotavljat podporo še dlje kot 3 leta. šušlja se že o 4 letni podpori z novimi telefoni.

 

for my money, je dodatno leto ali dve podpore vredno precej več kot (neobstoječe) razlike pri cenah. vsi vemo, da nekateri telefoni že 2 leti podpore komaj fašejo, kaj šele 3. kje je potem šele 4.

 

ergo, pixli so imho the only way to go, ker love it or hate it ampak je google je od vseh najmanj slab.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 uro:

zadnjih nekaj android updejtov se je marsikaj under the hood spremenilo v prid tega, da so moduli OSa (driverji, vendor aka. preinstalled bloat, android) ločeni. To pomeni, da google oz. updati niso več tolk odvisni od vendorjev ampak se lahko update sistema izvede mimo particije bloatware gospodov (ker so pač khem khem slučajno letos izsrali 15+ modelov in ne morjo updejtat vseh pravočasno khem khem). ko bojo to zapeljali do konca, ne dvomim da bo google pristopil k stvari na tak način, da bojo začel zagotavljat podporo še dlje kot 3 leta. šušlja se že o 4 letni podpori z novimi telefoni.

 

for my money, je dodatno leto ali dve podpore vredno precej več kot (neobstoječe) razlike pri cenah. vsi vemo, da nekateri telefoni že 2 leti podpore komaj fašejo, kaj šele 3. kje je potem šele 4.

 

ergo, pixli so imho the only way to go, ker love it or hate it ampak je google je od vseh najmanj slab.

 

S tem se zelo strinjam. Podpora je sigurno vredna extra denarja. S tega pogleda je en Pixel 4a s podporo 3 let boljši value kot en Poco X3 za 200€ z dvoletno podporo (sicer ni nujno, da je samo 2 leti, je pa to obljubljena doba).

Povezava do prispevka

Ne vem lej, se pustim presenetit ampak na prvo žogo mi to ne pije vode. Zakaj bi zdej poslabševal experience uporabe GCama z vsakim updejtom po mal, potem bodo pa kar sodelovali z googlom in uporabljali njihov app? Neki tle ni.

 

Na koncu, kolikor sem skozi leta dobil filing za različna flancanja Laua (in Peija nekoč), je to zgolj PR talk za "močno smo izboljšali AI v ozadju našega OP camera appa". Na koncu bo rezultat itak spet nikakav, kot ob vsakem takem headlinu do zdaj. News outleti pa si pač ne morejo, da ne bi špekulirali, če so kliki njihov kruh.

 

EDIT: Da bi pixli furali Oxygen? Fat chance of that, glede na to kako "nečista" je OP koda v ozadju. Pretty fakin sure, da določeni OP telefoni še vedno leakajo IMEI in IMSI z enim jebenim comand line ukazom. Pixli niso tolk šlampasti kot vsi ostali OEMi, ki uživajo delat sranje in polovičarstvo, ker je na koncu itak vedno google kriv.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

@Mic-E oziroma kdorkoli, ki se spozna na Android okolje, eno vprasanje

 

A obstaja zastonjska (pure zastonjska, ne trial verzija, ki jo je treba placat po enem mesecu) aplikacija, ki fon spremeni v webcam, pa ki ni totalen drek od appa?

Nasel sem izkljucno dve, iVCam in DroidCam, obedve sta totalno za en kurac, ce ne izbacis pare za premium verzijo, pa se v tem primeru je verjetno kurc kej boljs. iVCam ma tak delay, ko da bi power point predstavitev po diapozitivih gledal plus tecni zenski glas se oglasa z "Trial vehrzion" na vsake 10 sekund in nasplosno program deluje zelo slabo, DroidCama mi najprej 2 dni ni uspelo usposobit, na konc pa je slika na posnetku taka, da lahk izvohas vse piksle, ki strlijo ven

 

Nasel sem se neke IP Cam, ki delujejo prek wifija, oni taprvi dve delujeta, ce z USBjem povezem telefon s kompom, sam na tej tocki si ne upam sprobat nicesar vec. Google z "phone to webcam free app" ne najde nicesar boljsega kot clanke, kjer na polno hvalijo tisti dve zalosti od aplikacij. Ne mi rect, da sta iVCam in DroidCam najboljsi dve moznosti, pretty please :D 

 

Ful hvala + support za YT kanal

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...