Skoči na vsebino

Earbuds


morsus

Priporočeni prispevki

Iščem earbuds za uporabo z napravama Macbook Pro + iPhone. AirPods-i ne pridejo v poštev.

 

Pogoj:
- ANC

- Multi connectivity ozr. čim manj stresna menjava med napravami

- mikrofon

 

Kakšni predlogi? Gledal sem Sennheiser CX True Plus, ampak še nisem delal researcha kako je z multi connectivity zaenkrat. Še kakšna ideja/predlog?

Povezava do prispevka

Zaradi videnih težav s sinhronizacijo na relaciji Macbook in iPhone - sicer ne verjamem da bo v "non-Apple" segmentu kaj boljše.. Na dnevni bazi se pojavljajo težave s povezavo v kombinaciji z menjavami naprav (npr. klic na telefonu, Zoom/Meet na računalniku).. 

 

Kakšno priporočilo za earbuds-e, ki imajo menjavanje naprav čim enostavneje in hitro?

uredilo bitje morsus
Povezava do prispevka
Stasis reče pred 1 minuto:

Take na kabel. Pretaknes in dela.

Drgac res, airpods so bli do zdaj res najlazja stvar za preklapljat med apple napravami, ampak definitivno ne perfect. Kavel bo vedno tam kamor ga bos vtaknil, tut xm4 so baje grozljivo nepredvidljive pri povezavi na dve napravi. 
Ena varjanta je da vedno znova pairas slusalke sam to moras pri iphonu skos hodit v BT meni kar spet ni prirocno. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

ne trdim da ne obstajajo, ampak nisem še imel sreče da bi uporabljal ene bluetooth slušalke z več napravami hkrati (pa da je delovalo stalno in vedno ok), pa sem jih preizkusil že precej, tudi višjega ranga

 

IMO je to težava vezana na BT standard, ki trenutno ne omogoča boljše izkušnje

uredilo bitje DannySmit
Povezava do prispevka

Apple ma to kr porihtano. Ni flawless, ker se zgodi enkrat na mesec da se ena slusalka noce povezat al pa da traja vecnost da se poveze na drug device, sam v resnici je precej dobro narejeno. Navaden BT stack je pa tle res slab, kolega ima XM4 in ne more bit povezan na telefon in laptop hkrati ker skos neki crkuje. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
Arey reče Dne, 16. 7. 2022 at 23:59:

Apple ma to kr porihtano. Ni flawless, ker se zgodi enkrat na mesec da se ena slusalka noce povezat al pa da traja vecnost da se poveze na drug device, sam v resnici je precej dobro narejeno. Navaden BT stack je pa tle res slab, kolega ima XM4 in ne more bit povezan na telefon in laptop hkrati ker skos neki crkuje. 

Pa ni preklapljanja iz iphone/ipada na macbook. Nevem zakaj, a meni ne preklopi nazaj z devicea na macbook air.

 

Povezava do prispevka
Undead reče pred 48 minutami:

Pa ni preklapljanja iz iphone/ipada na macbook. Nevem zakaj, a meni ne preklopi nazaj z devicea na macbook air.

Mja, jz moram večinoma ročno preklopit ampak ajde, recimo da je dost hitro. Bi bil pa precej srečen če bi se samo.

Povezava do prispevka
DannySmit reče Dne, 13. 8. 2022 at 11:51:

ročno as in moraš dat slušalke v škatlico, držat gumb par sekund, na napravi pod bluetooth izbrat airpods?

 

pol je popolnoma enako kot pri vseh bt slušalkah, pairing vsakič

Ne, sam kliknem na njih v meniju naprave kamor zelim da se poveze. Vecinoma se sam, vcasih pa se na napacno pa moram prestavit. 
 

@Undead meni med iphonom in macom tudi dela, ampak, kot pravim, ne vedno :D Se pa vedno v meniju pokazejo. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
  • 11 mesecev kasneje...

Bom raje tule vprašal, da ne delam sramote v hi-fi temi.

 

Pozna kdo kakšno solidno rešitev za poslušanje glasbe on the go brez da bi pri tem izoliral zvok iz okolice? Torej, da je zadeva uporabna npr. tudi na kolesu, kjer se raje ne bi vozil z zamašenimi ušesi, ali pa v naravi, kjer bi vseeno rad slišal, kaj se dogaja okoli mene?

 

Gledam neke "slušalke" ki slonijo na čeljusti in vibrirajo kosti. Se to dejansko da porabit ali je bolj šrot?

 

Se pa seveda zavedam, da bo kakovost zvoka trpela.

Povezava do prispevka

Ta bone conduction je bolj tko/tko kolikor sem slišal. Nisem pa še probal.
Jaz sem dolgo časa uporabljal kar 1st gen airpods (zdej imaš tudi 2nd gen ki so še malo manjše=, delajo super tudi na android telefonu. Imaš tudi razne žične varijante ampak čist iskreno ne vem kaj bi priporočal ker je vse bolj tako/tako :D 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
erted45 reče pred 12 urami:

Bom raje tule vprašal, da ne delam sramote v hi-fi temi.

 

Pozna kdo kakšno solidno rešitev za poslušanje glasbe on the go brez da bi pri tem izoliral zvok iz okolice? Torej, da je zadeva uporabna npr. tudi na kolesu, kjer se raje ne bi vozil z zamašenimi ušesi, ali pa v naravi, kjer bi vseeno rad slišal, kaj se dogaja okoli mene?

 

Gledam neke "slušalke" ki slonijo na čeljusti in vibrirajo kosti. Se to dejansko da porabit ali je bolj šrot?

 

Se pa seveda zavedam, da bo kakovost zvoka trpela.

 

Sej te razne in ear z ANC imajo tudi razne "pass through" mode, kjer ti špilajo sound iz okolja, da slišiš, kaj se dogaja okrog tebe. Vem da imajo sonyjeve mx4 kar proper porihtano. Je pa res da žre več baterije.

 

Ne štekam edino čist, kaj bi rad slišal v naravi, kakšne nevarnosti razumem, če pa čričke in ptičke, pol pa ne met slušalk notr :D 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 minutama:

Ne štekam edino čist, kaj bi rad slišal v naravi, kakšne nevarnosti razumem, če pa čričke in ptičke, pol pa ne met slušalk notr :D 

Na kolesu (al pa če si peš, na koncu dneva) se je fajn zavedat da za tabo vozi avto in podobne hrupnosti. ANC ni najbolj varna ideja, med tem ko recimo poslušat glasbo z odprtimi slušalkami na zmerni glasnosti ali še bolje podcast dobesedno nič ne ustavi dojemanja sveta okoli sebe.
Tko da ja, ali nek passthrough ki na cenejših slušalkah dela bolj za silo, al pa nekaj kar ti že v osnovi ne izolira okolice ven.

 

Mislim pa da govorimo v in-ear slušalkah ne o fullsized pošastih ker jih na kolesu ne moreš nosit zaradi čelade in švicanja.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 minutami:

Na kolesu (al pa če si peš, na koncu dneva) se je fajn zavedat da za tabo vozi avto in podobne hrupnosti. ANC ni najbolj varna ideja, med tem ko recimo poslušat glasbo z odprtimi slušalkami na zmerni glasnosti ali še bolje podcast dobesedno nič ne ustavi dojemanja sveta okoli sebe.
Tko da ja, ali nek passthrough ki na cenejših slušalkah dela bolj za silo, al pa nekaj kar ti že v osnovi ne izolira okolice ven.

 

Mislim pa da govorimo v in-ear slušalkah ne o fullsized pošastih ker jih na kolesu ne moreš nosit zaradi čelade in švicanja.

 

Vse jasno, sej zato pa pravim, xm4

 

top sound, dober pass through, pa še cena zna bit nice, ki so ravno prejšnji mesec relisali xm5

 

gsmarena_001.jpg

 

nisem pa nič čekiral primerjav z novimi, če je smiseln upgrade

Povezava do prispevka

Imam xm4, ta preko ušesne in v ušesne. Slednje lahko za furanje naokoli pohvalim. Vklopiš ambient sound in slišiš okolico + so dosti udobne. Glavni minus mi je, da so kar komadne in zaradi tega pri višjih hitrostih res slišiš veter, če nimaš vključenega ANCja. Povezljivost z dvema napravama mi ne dela težav. Včasih se sicer ne poveže avtomatično z obema napravama, ampak potem dela super. Prevzem klica, pavziranje glasbe na drugem viru, preklop nazaj, itd.

 

No, pa če imaš velika ušesa, ti ANC ne bo nujno najbolje delal. Meni ne izolira toliko, kot drugim, ker sm glavonja in mi največje penice niso dovolj velike za najboljšo izolacijo, se pa lepo držijo v ušesih. Se jih pa ziher dobi za 180 nekje, tudi pred izdajo wf xm5. Magar poglej tujino.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...