Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 9 minutami:

V takem davčnem sistemu bo bogatun rekel jebite se in začel pridelovati le še 20 kur, ker jih tako manj izgubi, morda sploh ne bo več imel kur, ali pa bo spizdil v tujino (tako kot vsi naši najboljši športniki, ki glej no glej, nihče nima prebivališča v Sloveniji).

 

To poslušamo že desetletja, kdaj točno se bo končno zgodilo?

Pa nekako se mi dozdeva, da Dončić ne bi igral za Olimpijo tudi, če ga v celoti oprostimo davkov. 

Ne vem zagotovo, samo občutek. 

Povezava do prispevka

Slab občutek, kaj naj ti rečem.


Lahko ti samo zase povem, da bi z bolj ugodnimi davki v Slovenijo prinesel cca. 2 milijona evrov (od tega bi po davkih jaz dobil cca. 60.000 za 4 leta dela, tako da sem se samo nasmejal in lepo odpovedal oba projekta).

 

Tako da fuck it, namesto da bi država imela od mene 2 milijončka, ima 0:)  Ravno toliko kot ima od top plačanih športnikov. 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Saj večina nas ne bi preživela delo v industriji v 19. stoletju kot tudi srednji vek kot tlačan, tale Feget pa joka, kako trdo dela in trpi, sploh nima neke perspektive v kakšnem priviligiranem času in prostoru živi

 

 

To je ta idealizirani kapitalizem, preden so ga uničili komunajzarji.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

Slab občutek, kaj naj ti rečem.


Lahko ti samo zase povem, da bi z bolj ugodnimi davki v Slovenijo prinesel cca. 2 milijona evrov (od tega bi po davkih jaz dobil cca. 60.000 za 4 leta dela, tako da sem se samo nasmejal in lepo odpovedal oba projekta).

 

Tako da fuck it, namesto da bi država imela od mene 2 milijončka, ima 0:)  Ravno toliko kot ima od top plačanih športnikov. 

 

Good for you, lepo si zajebal državo. 

Vprašanji sta bili sicer kdaj bodo bogatuni nehali bogateti/spizdili iz principa pa a bi Dončić igral za Olimpijo, če bi bili bolj prijazni davki. 

Ampak lepo zate. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 minutami:

Slab občutek, kaj naj ti rečem.


Lahko ti samo zase povem, da bi z bolj ugodnimi davki v Slovenijo prinesel cca. 2 milijona evrov (od tega bi po davkih jaz dobil cca. 60.000 za 4 leta dela, tako da sem se samo nasmejal in lepo odpovedal oba projekta).

 

Tako da fuck it, namesto da bi država imela od mene 2 milijončka, ima 0:)  Ravno toliko kot ima od top plačanih športnikov. 

 

Ja vešde.:alien:

Povezava do prispevka
Feget reče pred 14 minutami:

In kaj je zdaj drugače? Samo da plačam 70%, namesto 7%?

Hudo, s 50 smo ze prisli na 70.

Pa to verjetno na normiranem sp-ju.

 

To je ta kreativna matematika. Ni cudno, da jansisti hocejo enotno davcno stopnjo. Progresivna obdavcitev ocitno krepko presega njihovo sposobnost razumevanja.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 5 minutami:

Hudo, s 50 smo ze prisli na 70.

Pa to verjetno na normiranem sp-ju.

 

To je ta kreativna matematika. Ni cudno, da jansisti hocejo enotno davcno stopnjo. Progresivna obdavcitev ocitno krepko presega njihovo sposobnost razumevanja.

 

Najvišja davčna stopnja je 50% + 22% za prispevke ob redni zaposlitvi.


Tako da pardon ja, ni 70%, ampak 72%:rofl:

Povezava do prispevka

Ne razumem dobre te primerjave oziroma zagovarjanja našega sistema na primeru Dončiča, ki tako ne živi tukaj in ne plačuje davkov tukaj. Ne vem če jih sploh kdaj je?

 

Vem pa da večina naših najbolje plačanih športnikov nima prijavljenega prebivališča v Sloveniji.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 33 minutami:

Slab občutek, kaj naj ti rečem.


Lahko ti samo zase povem, da bi z bolj ugodnimi davki v Slovenijo prinesel cca. 2 milijona evrov (od tega bi po davkih jaz dobil cca. 60.000 za 4 leta dela, tako da sem se samo nasmejal in lepo odpovedal oba projekta).

 

Tako da fuck it, namesto da bi država imela od mene 2 milijončka, ima 0:)  Ravno toliko kot ima od top plačanih športnikov. 

Torej nas hočeš prepričat da je davek 97%? :lol:

 

It's getting better an better, please continue

Feget reče pred 3 minutami:

Ne razumem dobre te primerjave oziroma zagovarjanja našega sistema na primeru Dončiča, ki tako ne živi tukaj in ne plačuje davkov tukaj. Ne vem če jih sploh kdaj je?

 

Vem pa da večina naših najbolje plačanih športnikov nima prijavljenega prebivališča v Sloveniji.

A tuji športniki pa imajo v svoji državi al kako? Večina jih ima v monaku.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 22 minutami:

 

Najvišja davčna stopnja je 50% + 22% za prispevke ob redni zaposlitvi.


Tako da pardon ja, ni 70%, ampak 72%:rofl:

Inb4

Brenta reče pred 29 minutami:

Ni cudno, da jansisti hocejo enotno davcno stopnjo. Progresivna obdavcitev ocitno krepko presega njihovo sposobnost razumevanja.

:worship:

Povezava do prispevka
Feget reče pred 7 minutami:

Ne razumem dobre te primerjave oziroma zagovarjanja našega sistema na primeru Dončiča, ki tako ne živi tukaj in ne plačuje davkov tukaj. Ne vem če jih sploh kdaj je?

 

Vem pa da večina naših najbolje plačanih športnikov nima prijavljenega prebivališča v Sloveniji.

profesionalni športniki k jih po 9+ mesecev na leto ni v sloveniji nimajo prebivališča v sloveniji

več šokantnih dejstev na nova24.com

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 10 minutami:

Torej nas hočeš prepričat da je davek 97%? :lol:

 

 

Ne, od 2 milijonov bi jaz dobil 10% - torej 200.000, če odbijem 70% davka je to 60.000 :)

 

Sicer pa ta tema res lepo prikaže zakaj komunizem in socializem ne deluje - ker ga zagovarja samo ultra hardcore neumen folk:rofl:

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

Ne razumem dobre te primerjave oziroma zagovarjanja našega sistema na primeru Dončiča, ki tako ne živi tukaj in ne plačuje davkov tukaj. Ne vem če jih sploh kdaj je?

 

Vem pa da večina naših najbolje plačanih športnikov nima prijavljenega prebivališča v Sloveniji.

 

Ti si rekel, da naši najboljši športniki spizdijo v tujino. Jaz samo ugotavljam kaj skušaš povedati s tem. 

Da nimajo prijavljenega bivališča v Slo, ko živijo v tujini, ni tako nerazumljivo. Ker pač, živijo v tujini. 

Da bi šli v tujino zaradi neprijaznih davkov doma tudi nima preveč smisla, ker je ni davčne olajšave, ki bi naredila naše plače primerljive s tujimi. Za to bi rabil še vsaj subvencije. 

Če si mislil na to, da prijavijo prebivališča v kaki davčni oazi, pa to ni ne slovenska posebnost, ne nekaj kar bi bilo rezervirano za športnike. Tako da spet ne vem kam ciljaš. 

Pač tisto tipično strašenje, če se ne boste uklonili, nam bodo najboljši ušli.

Samo da del najboljših bo vedno odšel, ker je njihov potencial enostavno prevelik, da bi bil lahko izkoriščen doma, davki nimajo nič s tem.

Del najboljših bo pa vedno grozil s tem, ampak to je pa tudi vse. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

 

Ne, od 2 milijonov bi jaz dobil 10% - torej 200.000, če odbijem 70% davka je to 60.000 :)

 

Sicer pa ta tema res lepo prikaže zakaj komunizem in socializem ne deluje - ker ga zagovarja samo ultra hardcore neumen folk:rofl:

Ej sploh ne vem kaj govoriš.

 

Še če si zaposlen in imaš plačo 100000€ mesečno bi dobil v dveh letih neto ven čez milijon evrov.

Tko da opcije sta 2: da si blesav in ne znaš računat, ali pa da si se zelo slabo zmenil in je za to kriva država. Opcije 3 ni.

Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 5 minutami:

 

Ti si rekel, da naši najboljši športniki spizdijo v tujino. Jaz samo ugotavljam kaj skušaš povedati s tem. 

Da nimajo prijavljenega bivališča v Slo, ko živijo v tujini, ni tako nerazumljivo. Ker pač, živijo v tujini. 

Da bi šli v tujino zaradi neprijaznih davkov doma tudi nima preveč smisla, ker je ni davčne olajšave, ki bi naredila naše plače primerljive s tujimi. Za to bi rabil še vsaj subvencije. 

Če si mislil na to, da prijavijo prebivališča v kaki davčni oazi, pa to ni ne slovenska posebnost, ne nekaj kar bi bilo rezervirano za športnike. Tako da spet ne vem kam ciljaš. 

Pač tisto tipično strašenje, če se ne boste uklonili, nam bodo najboljši ušli.

Samo da del najboljših bo vedno odšel, ker je njihov potencial enostavno prevelik, da bi bil lahko izkoriščen doma, davki nimajo nič s tem.

Del najboljših bo pa vedno grozil s tem, ampak to je pa tudi vse. 

Sej še sam ne razume, kaj hoče povedat, golob je slab al neki :lol:

 

Meni je dokaj vseeno, samo dej človek argumentiraj z nekimi argumenti ki obstajajo vsaj

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 3 minutami:

Ej sploh ne vem kaj govoriš.

 

Še če si zaposlen in imaš plačo 100000€ mesečno bi dobil v dveh letih neto ven čez milijon evrov.

Tko da opcije sta 2: da si blesav in ne znaš računat, ali pa da si se zelo slabo zmenil in je za to kriva država. Opcije 3 ni.

 

Kaj tebi ni jasno človek. Dobil sem možnost prinesti dva projekta v Slovenijo, vsak vreden 1.000.000 evrov. Od vsakega je bilo za lead resercherja namenjeno 10% - torej 100.000, skupaj 200.000 evrov (ostali denar bi šel za slovenske delavce, podjetja, davke in ostalo). Ampak ker sem v najvišji davčni stopnji, bi mi država od tega pobrala 140.000 evrov od namenjenih 200.000. 60.000 evrov za 4 leta dodatnega dela mi je bilo premalo in projektov nisem vzel.


Torej od mene bi država v 4-ih letih lahko prejela skoraj 2 milijona, če ne bi bila tako požrešna, zdaj ni dobila 0:)

Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 11 minutami:

Če si mislil na to, da prijavijo prebivališča v kaki davčni oazi, pa to ni ne slovenska posebnost, ne nekaj kar bi bilo rezervirano za športnike. Tako da spet ne vem kam ciljaš. 

 

No saj če se potrudiš tudi tebi včasih rata priti do kake pametne ideje, bravo:D

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

 

Kaj tebi ni jasno človek. Dobil sem možnost prinesti dva projekta v Slovenijo, vsak vreden 1.000.000 evrov. Od vsakega je bilo za lead resercherja namenjeno 10% - torej 100.000, skupaj 200.000 evrov (ostali denar bi šel za slovenske delavce, podjetja, davke in ostalo). Ampak ker sem v najvišji davčni stopnji, bi mi država od tega pobrala 140.000 evrov od namenjenih 200.000. 60.000 evrov za 4 leta dodatnega dela mi je bilo premalo in projektov nisem vzel.


Torej od mene bi država v 4-ih letih lahko prejela skoraj 2 milijona, če ne bi bila tako požrešna, zdaj ni dobila 0:)

Po kateri računici ti od 200k vzame 140k?

 

Še če si redno zaposlen in imaš 10k bruto plačo (kar bi bilo v tvojem primeru preveč) dobiš ven 5300 na mesec. Kar je v dveh letih 127k.

 

Pa redno zaposleni imamo daleč najvišje davke.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 8 minutami:

Po kateri računici ti od 200k vzame 140k?

 

Še če si redno zaposlen in imaš 10k bruto plačo (kar bi bilo v tvojem primeru preveč) dobiš ven 5300 na mesec. Kar je v dveh letih 127k.

 

Pa redno zaposleni imamo daleč najvišje davke.

 

Najvišja dohodninska davčna stopnja je 50%, dodatno je še 22% za zdravstveno zavarovanje in pokojnino (torej že samo to je 72%). Če pa računamo bruto bruto so pa so še neki dodatni davki za delodajalca. Dejansko bi od teh 200.000 dobil še nekoliko manj kot 60.000, če gledamo bruto bruto. 

Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 3 minutami:

Če bi država od tebe lahko prejela 2 miljona pa je hotela vzeti samo 140k a ji res lahko rečeš požrešna? 

 

Ne, 2 milijona bi jaz prinesel v državo. 200.000 bi bilo zame, 1.800.000 za delavce, opremo itd. Torej ta denar bi dobili naši državljani, naša podjetja in tudi država z obdavčenjem vseh teh. Če je zdaj v Sloveniji 1000 takih kot sem jaz si lahko naredite računico koliko denarja država izgublja s svojim norim obdavčevanjem, pri čemer je gotovo dosti ljudi, ki lahko prineselo še mega več denarja kot boga 2 milijona.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...