Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

mumbo360 reče pred 2 urama:

Screenshot_20230418_220232_Chrome.thumb.jpg.a43ec5171e425f09cb393e73001618c6.jpg

Vir: kgzs.si

 

Nov briljanten predlog zakona Golobove vlade

 

Tudi zaradi tega so kmetje danes odstopli od poganj

 

Im other news, Golob zamrznil odstrel oz "odzvem" medvedov kar je že sprejelo ministrstvo, bodo še malo preučili

 

Ta država je joke😂

 

 

To pa res izgleda čista komedija. Tale 40 urni tečaj bi bil zelo koristen za tatove. Oddelaš tisti teden in potem zelo podobno preučiš vse potencialno zanimive kmetije za vlom.

Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 9 urami:

Tatovi se bodo infliltrirali med zaščitnike živali in opravili tečaj, da bodo lahko nato diskretno od blizu preučili v katere hleve je najbolje vlomiti. 

Krasno res, kot da ni življenje že dovolj težko, nas mora sedaj skrbeti še to. :(

Ne hlevov nihce ne bo kradel. Ampak kako drugace prides na posestvo, poslikas vse brez ovire in ugotovis ali imajo psa, kaj imajo, imajo alarm in podobno. Ne vem v kaksnem svetu ti zivis, ampak jaz bi imela resn problem, ce bi se mi nekdo, ki trdi, da ima 40 urni tecaj brez problema sprehajal okoli hise. Mogoce tebi ni pomembno, ce se nek pajac sprehaja po tvojem vrtu in preverja, kje je tvoj pes, ampak meni je. 

 

Mimogrede, ce smo ze pri psih, eden glavnih problemov je, da jih lastniki 3/4 dneva pustijo same v stanovanju. Bo treba poslati tiste 40 urne  pajace ljudem v stanovanja, da preverijo, kako skrbijo za pse. 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Po tem zakonu lahko inšpektor brez obvestila in brez dovoljenja vstopa v poslovne prostore in v avto 

 

Torej gre lahko inšpektor v štalo (poslovane prostore) nekoga kadarkoli želi (strokovno se temu reče da sumi kršitev zakona) 

 

 

Navedek

43. čel

 

Pri inšpekcijskem nadzorstvu ima pristojni inšpektor, poleg pravic in dolžnosti, ki jih ima po drugih predpisih, še te pravice in dolžnosti:
– ugotoviti identiteto skrbnika živali v primeru suma kršitve določb tega zakona ter kršitev po potrebi tudi fotografirati oziroma posneti, in pravico brez predhodnega obvestila ter brez dovoljenja pravne in fizične osebe vstopiti v poslovne ali proizvodne prostore, ter vozila, kjer se nahajajo živali ali obstaja sum, da se nahajajo. Če mora inšpektor pri opravljanju nadzorstva pregledati stanovanjske prostore, pa pravna ali fizična oseba temu nasprotuje ali ni dosegljiva, si mora za pregled teh prostorov pridobiti odredbo pristojnega sodišča;

...

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2013-01-1457?sop=2013-01-1457

 

 

mogli so še napisat noter da lahko hodijo v stanovanja brez obvestila in dovoljenj

 

 

Povezava do prispevka

Edit: Malo sem razmisljala o tem in niti priblizno se ne strinjam s tem kar sem prej napisala tu. Omogocit nenanznanjen obisk inspektorja brez spremstva je precej nevarno. Na podlagi prijav suma zlorabe zivali, bi se lahko izdalo s sodnim nalogom in v spremstvu policije. Za ostalo bi morali biti inspekcijski obiski najavljeni.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 3 urami:

Ampak kako drugace prides na posestvo, poslikas vse brez ovire in ugotovis ali imajo psa, kaj imajo, imajo alarm in podobno.

 

Z dronom ali pa ugrabiš poštarja, dostavljalca, veterinarja... pa ga mučiš, dokler ti ne izda vseh podrobnosti.

Ne vem kako operirajo te tolpe specializirane za rope kmetij na irskem, kjer nimajo take ogromne varnostne luknje, kot jo imamo mi. 

Tukaj imamo samo cigote, ki ti enostavno pridejo do vrat po želji. 

Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 24 minutami:

 

Z dronom ali pa ugrabiš poštarja, dostavljalca, veterinarja... pa ga mučiš, dokler ti ne izda vseh podrobnosti.

Ne vem kako operirajo te tolpe specializirane za rope kmetij na irskem, kjer nimajo take ogromne varnostne luknje, kot jo imamo mi. 

Tukaj imamo samo cigote, ki ti enostavno pridejo do vrat po želji. 

Z uporabo sportnih avtomobilov, poiscejo odrocne kmetije blizu avtocest. So tolpe, ki so tudi mucile in mocno poskodovale ostarele kmete. Preden lokani policaji pridejo do njih, so ze na avtocesti. Zaradi odrocnosti je verjetno to res bolj pogosto na mojem koncu, ampak kjer sem jaz se redko gredo priloznostnih vlomov, ampak ponavadi vedo kam in kdaj morajo it. Gre pa vecinoma za resne zlocine, lahko s hudimi poskodbami ali celo umori in ne par ciganov, ki oddidejo z malo bakra. 

 

V vsakem primeru pa noces nekoga, ki se nenajvljeno pojavi na dvoriscu in ti razlaga kako bo pregledal celo poslopje. 

Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 20 minutami:

Ta irska zveni kot resen shithole.

Sending virtual hugs. 

#pray4ana

Ze mogoce, ampak vprasaj kmete v Sloveniji koliko hocejo najavljenega nekega "inspektorja" v kmetijskem poslopju, ki baje preverja krave (in mogoce se kaksno kmetijsko opremo). 

Povezava do prispevka

Kraje so isto pogoste pri nas, samo da ne bežijo na AC ampak čez mejo. Mehanizacija je prodana v EX jugo države. Danes ko je Hr v EU je boljše  - so pa to samo ta velike stvari, kraja nafte, manjših zadev iz delavnic je ipak ful pogosta, nakaj časa nazaj so pobirali elektronsko opremo od električnih pastirjev - paneli, baterije ipd.

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 17 minutami:

Daj pol vprasaj kogarkoli ce zeli inspekcijo, lol

Zakaj samo kmete? ni fer

Zato, ker moraš imeti živali, da dobiš inšpekcijo, ki se ukvarjajo z dobrobitjo živali. Kolikor jaz poznam kmetije so gospodarska poslopja vsaj na istem dvorišču, včasih pa v isti stavbi kot domovanje. 

 

Nisem proti inšpekcijam, ker mi je mučenje živali grozljivo. Samo je pa razlika med nekimi reguliranimi inšpekcijami in pa free for all za državo in nevladne organizacije. 

 

Je pa jasno iz prebliska, da se mora čipirat vse mačke in da bi kaznovali tiste, ki jih ne, da gre za ljudi, ki poznajo podeželje iz obiskov ljubljanske tržnice.

 

Edit: kdorkoli se že ukvarjaj z vladno komunikacijo, si zasluži odstrel skupaj s tistimi medvedi. 

https://www.delo.si/novice/okolje/odlocba-o-odstrelu-230-medvedov-ostaja-v-veljavi/

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 37 minutami:

Zato, ker moraš imeti živali, da dobiš inšpekcijo, ki se ukvarjajo z dobrobitjo živali. Kolikor jaz poznam kmetije so gospodarska poslopja vsaj na istem dvorišču, včasih pa v isti stavbi kot domovanje. 

 

Nisem proti inšpekcijam, ker mi je mučenje živali grozljivo. Samo je pa razlika med nekimi reguliranimi inšpekcijami in pa free for all za državo in nevladne organizacije. 

 

Je pa jasno iz prebliska, da se mora čipirat vse mačke in da bi kaznovali tiste, ki jih ne, da gre za ljudi, ki poznajo podeželje iz obiskov ljubljanske tržnice.

 

Edit: kdorkoli se že ukvarjaj z vladno komunikacijo, si zasluži odstrel skupaj s tistimi medvedi. 

https://www.delo.si/novice/okolje/odlocba-o-odstrelu-230-medvedov-ostaja-v-veljavi/

 

To pol bolj kmecke turizme omenjas.

Vecina kmetijske dejavnosti, produktov, vzamimo recimo meso, jajca, mleko, zitarice... ne prihaja iz kmeckih turizmov.

Perutnina Ptuj recimo, al pa Pivka, ni tam nekega domovanja. Pa upam trdit, da sleherna od teh dveh pridela bistveno vec perutninskega mesa kot vsi kmecki turizmi in male kmetije skupaj, krat nekajkrat.

 

Tud ne vem odkod ideja, da bo zdaj vsak NGO dobil free dostop, lol

Ce je to res, kot sem ze napisal, pol je res mimo cela zadeva.

Isto, noben ni odgovoril, kdo bodo kandidati za te inspektorje. Kaki so pogoji?

 

Kolk tu privzemate, bo pogoj, da si nek sovraznik slovenske domace kmetije.

Ce je res tako, pol res bad.

 

Ampak ce je pogoj ustrezna predizobrazba, pol je stvar drugacna.

Povezava do prispevka

Odrasla sem na vasi in stric je imel zelo uspešno kmetijo, ki so jo sedaj podedoval bratranec in nadaljuje s kmetovanjem. Nimam nobenih izkušenj s kmetovanjem razen pobiranja krompirja in ko sem vsake tolio časa delala nadligo v hlevu. Bolj pa vem o kakšnih kmetijah govorim in niso ne industrijski obrati kot je Pivka in ne kmečki turizmi. Tvoja govedina ne pride samo iz brazilskih rančov, ampak iz kmetij s po 50, 100 glav živine (ne vem kaj je zadnja leta običajno v Sloveniji) v hlevu, ki je ponavadi blizu hiše. Prav je, da jih obišče inšpekcijah, samo problem je kako in kdo.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 1 uro:

To pol bolj kmecke turizme omenjas.

 

Ni zmožna reči neumna ideja je, kot vsi ostali, pa se trudi na silo narediti katastrofalno idejo iz tega. 

Mogoče imajo pri njej doma živino v spalnici pa piščance v špajzi nastanjene, ampak večina kmetij se drži lepo hlev v vidnem polju hiše, da ti ne spizidijo lih živine, ampak ne tako blizu, da bi jih vohal.

Nihče ti ne bo z dostopom do hleva preveru alarma na bajti, to je bullshit, ki deluje samo v njeni glavi. Itak bi več izvedel od poštarja ali pa če enostavno zapelje na dvorišče pa reče zmotu sm se, iščem xy. 

Tudi nihče ne bo šel na tak tečaj pa opravljati tako delo zato, da si lahko ogleduje kmetije od blizu. Ker je absolutna potrata časa, ne izveš nujno kar te zanima, predvsem je pa prva stvar, ki jo policija vpraša a ste imeli kake neznance nedolgo nazaj na obisku.  

 

Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 1 uro:

 

Ni zmožna reči neumna ideja je, kot vsi ostali, pa se trudi na silo narediti katastrofalno idejo iz tega. 

Mogoče imajo pri njej doma živino v spalnici pa piščance v špajzi nastanjene, ampak večina kmetij se drži lepo hlev v vidnem polju hiše, da ti ne spizidijo lih živine, ampak ne tako blizu, da bi jih vohal.

Nihče ti ne bo z dostopom do hleva preveru alarma na bajti, to je bullshit, ki deluje samo v njeni glavi. Itak bi več izvedel od poštarja ali pa če enostavno zapelje na dvorišče pa reče zmotu sm se, iščem xy. 

Tudi nihče ne bo šel na tak tečaj pa opravljati tako delo zato, da si lahko ogleduje kmetije od blizu. Ker je absolutna potrata časa, ne izveš nujno kar te zanima, predvsem je pa prva stvar, ki jo policija vpraša a ste imeli kake neznance nedolgo nazaj na obisku.  

 

Kot te policija vpraša, a ste imeli kake neznance na obisku, je že prepozno dragi moj. Koliko ropov pa ti misliš, da se razreši? Zabavna ja ta naivnost. (Od tatvine pri nas doma, vloma pri starših, threh vlomov v našo delavnico in kraje na kmetiji, ki jo je podedoval mož, ni bila razrešena ena zadeva. Enkrat je bil odgovor, kaj nimate zavarovano, saj lahko dobite povračilo stroškov). 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

No, jaz živim v manjšem mestu obkroženim s kmetijami in je seveda tudi nekaj kolegov kmetov, znancev pa še precej več. Koliko so jih doslej oropali? 0

 

Bi bilo takoj na velikem zvonu, če bi ropali kmetije. To da so kolegu, ki ima nasad jabolk, jabolke kradli, pa menda ne šteje (z dreves itak ne bi opazil, so pa si par krat postregli ponoči z nabranimi iz boksov, zato je sploh opazil)...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Kot te policija vpraša, a ste imeli kake neznance na obisku, je že prepozno dragi moj. Koliko ropov pa ti misliš, da se razreši? Zabavna ja ta naivnost. (Od tatvine pri nas doma, vloma pri starših, threh vlomov v našo delavnico in kraje na kmetiji, ki jo je podedoval mož, ni bila razrešena ena zadeva. Enkrat je bil odgovor, kaj nimate zavarovano, saj lahko dobite povračilo stroškov). 

 

Caki, kaj pol ti pravis da za tem tici oblikovanje neke skupine izvidnikov, ki bodo ogledovali stanje po kmetijah z namenom organizacije in izvajanja tatvin?

Povezava do prispevka

Dve leti star kombi (teorija je bila, da smo ga ukradli sami. Goljufija zavarovalnice za znesek, ki bi kril 2 tedna plač se baje splača) , enkrat je bil samo baker in olje (usual suspects,  dont bother), drugič računalniki (mladoletna mularija, niso vzeli niti odtisov, jer tako ali tako morajo starši privolit. Eden od mulcev je dve leti kasneje poslal prošnjo za vajenca). Ko smo zidali je eden od kamnosekov izginil z orodjem (vrednost okoli 5 tisoč evrov). Smo povedati detektivu, da ga ni nazaj, druga dva pa še naprej delala, je bil odgovor, če veste kje živi, se pa kar do njega odpeljite in poglejte malo naokoli, če je orodje tam. Vlom pri starših ni uspel, ker je mami med ropom prišla v prostor. Našli jih niso nikoli...(ta primer je iz Slovenije, ostali niso). Ko so vlomili pri sosedih pride do nas, če je cctv kaj ujel, 5 minut pogleda in reče, pojdite skozi posnetke čez vikend in mi sporočite, če ste opazili kaj sumljivega. 

 

Ene dve manjši zadevi pa sploh nismo prijavili, ker je samo nadloga in višja zavarovalna premija.

 

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 9 minutami:

 

Caki, kaj pol ti pravis da za tem tici oblikovanje neke skupine izvidnikov, ki bodo ogledovali stanje po kmetijah z namenom organizacije in izvajanja tatvin?

Ne. Pravim, da nek inšpektor iz pasjega društva ne pride nenajavljen na naše dvorišče. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...