Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 5 minutami:


A samo zato, ker je nekdo Albanec, po tvoje dela na črno? 
 

Saj sem jaz budala, ce me preseneti tovrstni rasizem na internetu, ma od tebe res nisem procakoval tega, glede na to, da si tudi dama ekonomska migrantka - kot tej albanci, ki jim pejorativno pripisujes delo na crno. 

Ne zato, ker je napisal, da so na sociali in vozijo AMGje. Jaz nisem sovrazna priti drugim skupinam kot so tujci (navsezadnje sem tudi jaz imigrant) ali LGBTQ ljudje. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

 

Saj zelo podobno je proti manjšinam govorila tudi v temi o porokah/menjavi spolov... Naj se jih kao zbere dovolj, če hočejo, da se jih sliši ali pa naj vtihnejo... 

 

Kasneje seveda zanikala in rekla, da noče debatirati več o tem. A napisala dobesedno to. Zaplete se v lastnih besedah. 

O brokoli ljudeh jaz pac ne bom debatirala. Ce take argument uporabis za diskriminacijo in sovraznost do drugi potem pa nadaljuj. Nocem biti zaljiva ampak debat na tako nizkem intelnem nivoju se pa ne bom sla. Raje priznaj, da isces izgovore kako poredalckati ljudi v kategorije, ki te ne spravljajo v zadrego. To je vse in to je tvoja pravica, ne delaj pa bedastih ekvivalenc z namisljenimi brokoli ljudmi (ali kakoli je ze bilo) in ne ravno pogostimi ampak vseeno lahko zelo resnimi vprasnji okoli spola. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 6 minutami:

Ne zato, ker je napisal, da so na sociali in vozijo AMGje. Jaz nisem sovrazna priti drugim skupinam kot so tujci (navsezadnje sem tudi jaz imigrant) ali LGBTQ ljudje. 


To da so na sociali in vozijo AMGje je pripisal tistim, ki jih najemajo ker so dva evra cenejsi, pol pa v gostilni take nabijajo o sociali in AMGjih. 

 

Predlagam, da se enkrat preberes njegov zapis in sama ugotovis, da si ocitno nehote razkrila… dejmo temu rec “predsodke, ki jih gojis” :D 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
ana reče pred 4 minutami:

O brokoli ljudeh jaz pac ne bom debatirala. Ce take argument uporabis za diskriminacijo in sovraznost do drugi potem pa nadaljuj. Nocem biti zaljiva ampak debat na tako nizkem intelnem nivoju se pa ne bom sla. Raje priznaj, da isces izgovore kako poredalckati ljudi v kategorije, ki te spravljajo v zadrego. To je vse in to je tvoja pravica, ne delaj pa bedastih ekvivalenc z namisljenimi brokoli ljudmi (ali kakoli je ze bilo) in ne ravno pogostimi ampak vseeno lahko zelo resnimi vprasnji okoli spola. 

 

Dejansko si sovražna ti v vsakem tretjem postu. Vem, da imaš toliko IQ, da se zavedaš, da ni bil govor o dejansko brokoli ljudeh... Ampak prispodoba za vse ostale manjšine, ki se jih ne sliši. Ti si izbrala da podpiraš mainstream.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

O brokoli ljudeh jaz pac ne bom debatirala. Ce take argument uporabis za diskriminacijo in sovraznost do drugi potem pa nadaljuj. Nocem biti zaljiva ampak debat na tako nizkem intelnem nivoju se pa ne bom sla. Raje priznaj, da isces izgovore kako poredalckati ljudi v kategorije, ki te spravljajo v zadrego. To je vse in to je tvoja pravica, ne delaj pa bedastih ekvivalenc z namisljenimi brokoli ljudmi (ali kakoli je ze bilo) in ne ravno pogostimi ampak vseeno lahko zelo resnimi vprasnji okoli spola. 


 

Torej nisi rasistka, sam selektivno priznavas pravice razlicnim ljudem? 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

 

Dejansko si, sovražna ti v vsakem tretjem postu. Vem, da imaš toliko IQ, da se zavedaš, da ni bil govor o dejansko brokoli ljudeh... Ampak prispodoba za vse ostale manjšine, ki se jih ne sliši. Ti si izbrala da podpiraš mainstream.

Povej katerim dejanskim manjsinam, ne namisljenim pa ti bom odgovorila. Kot ze receno o brokoli ljudeh ne govorim, bos moral biti bolj konkreten. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 5 minutami:

Torej nisi rasistka, sam selektivno priznavas pravice razlicnim ljudem? 

Je cetrtek dan, ko ne jemljes tablet? 

 

Ker ponavadi se lahko obvladas kak teden ali dva potem imamo pa spet razne izpade. In mimogrede, tvoj zapis, da ljudje za sankom vozjo AMGje nima nobenega smisla. Cas je za pocitek. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 4 minutami:

Povej katerim dejanskim manjsinam, ne namisljenim pa ti bom odgovorila. Kot ze recenno o brokoli ljudeh ne govorim, bos moral biti bolj konkreten. 


Zakaj je pomembno za katere manjsine gre? A jih delimo na kul in nekul manjsine?

 

edit: torej ne bo odgovora, muca jezik popapala

uredilo bitje kmjr
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

Točno to je namen. Sploh nima veze kera manjšina... ona bi dala pravice pač samo lgbtiq+, ker je to mainstream moderno in kul. Ostali, ki niso medijsko izpostavljeni pa fakof...

Ne jaz bi dala pravice LGBTQ+, ker se mi zdi, da nimam pravice se vtikat v zivljenja drugih. Isti princip velja za vse ostale, sedaj mi pa povej proti kateri konkretni skupini je to diskriminacija. Brez omembe fraze vse manjsine ali brokoli ljudje. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Ne jaz bi dala pravice LGBTQ+, ker se mi zdi, da nimam pravice se vtikat v zivljenja drugih. Isti princip velja za vse ostale, sedaj mi pa povej proti kateri konkretni skupini je to diskriminacija. Brez omembe besede vse manjsine ali brokoli ljudje. 

 

Saj se nočem vtikati v njih. Tako kot v nobene druge. Oni se precej bolj vtikajo v mene s vsem izpostavljanjem in postavljanjem zahtev. Naj delajo kar hočejo v svoji zasebnosti, tako kot vsi ostali (vse ostale skupine), ki ne škodijo drugim.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

Saj se nočem vtikati v njih. Tako kot v nobene druge. Oni se precej bolj vtikajo v mene s vsem izpostavljanjem in postavljanjem zahtev. Naj delajo kar hočejo v svoji zasebnosti, tako kot vsi ostali (vse ostale skupine), ki ne škodijo drugim.

Nastej mi primer, ko so "oni" (kdo so oni mimogrede? geji, lezbike, trans ljudje, zidi, bosanci, zenske?) omejili tvoje pravice in se vtaknili v tvoje zivljenje? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče Pravkar:

Nastej mi primer, ko so "oni" (kdo so ini mimogrede) omejili tvoje pravice in se vtaknili v tvoje zivljenje? 

 

Z zahtevami, ki jih javno razglašajo - o tem kako se jih mora naslavljati in podobno. V živo seveda ne, ker še v življenju nisem imel stika z nobenim transom. Že leta in leta tudi nisem nobenega videl. Ne vem zakaj je potrebno se toliko javno izpostavljati, ker s tem vzbudijo še več odpora. Več geyev poznam, ki sem jim zdijo pride parade popolnoma nepotrebno vzbujanje pozornosti in celo gnusa pri nekaterih, kot pa karkoli dobrega.

 

Pa nismo v pravi temi o tem. In tudi nasploh nima smisla, ker bojo stališča ostala ista na obeh straneh. Izpostaviti sem želel prej kako ti dosti krat odleti neki zapis, ki bi ga komot označil kot nestrpnega.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 28 minutami:

To da so na sociali in vozijo AMGje je pripisal tistim, ki jih najemajo ker so dva evra cenejsi, pol pa v gostilni take nabijajo o sociali in AMGjih. 

Ne razumem,

Atomic je napisal da ljudje najemajo šiptarje na črno in pol ob špricarjih debatirajo da šiptarji vlečejo socialo in se vozijo z AMGji.

A ni tko?

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:

Pusti andrejusa, on je sel iz Slovenije, ker je neurejena drzava in zdej iz neke pripizdine anvija za to, da se ne ureja zadev. 
 

gnoj od cloveka pac

saj je sam napisal, da upa da bo Sloveniji čim slabše, ko bo on upokojenec (pustimo to, da je to precej optimistično), da bo potem kot večji car doma

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 54 minutami:

Ne razumem,

Atomic je napisal da ljudje najemajo šiptarje na črno in pol ob špricarjih debatirajo da šiptarji vlečejo socialo in se vozijo z AMGji.

A ni tko?


ne, atomic ni tega napisal

 

nauci se brat

 

on je napisal da najamejo cenejsega

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Samo me prav zanima koliko vas tu vedno zahteva racun in ne placa manj z gotovino.  

Da bi izrecno zahteval račun, to priznam nikoli...

 

Nikoli pa ne rečem, a lahko brez računa. Ali pa "Kaj pa brez računa? Bo kaj ceneje?" To pa res nikoli, to so mi pa take ciganske fore... Plačam vedno kolikor moram, svojem brivcu, kelnarju, serviserju pa pustim vedno napitnino.

Pač kot pravi komunist imam nek treshold do kje moram z denarjem priti in do tega sem prišel in od tu več naprej mi denar ne pomeni nič več.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Ja programer pa tak... Logike ni neke... Jest ne vem, kako lahko potegne nekdo ven, da se izkoriščani delavec vozi z AMGjem in potem v istem stavku ana reče ne iskat logige v tej debate. Ljubčka vidva ne najdeta logike hehe...

Potem pa razloži, kaj si trdil.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Lahko ti tudi narišem v obliki miselnega vzorca? Da bo bolj logično zate?

Prosim. 

 

Dragec sem malo prestara in imam malo predobro mnenje o sebi, sa bi mi bilo nerodno vprašati kako nisi rekel, sa ljudje najemajo za delo tiste, ki ali naredijo na črno ali plačajo svoje ljudi na črno in se potem čez to pritožujejo v lokalu. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
atomic reče pred 29 minutami:

Ja programer pa tak... Logike ni neke... Jest ne vem, kako lahko potegne nekdo ven, da se izkoriščani delavec vozi z AMGjem in potem v istem stavku ana reče ne iskat logige v tej debate. Ljubčka vidva ne najdeta logike hehe...

 

A ni blo že xy-krat jasno razvidno, da Andrejus ni ravno najbolj oster nož v predalu? 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

A ni blo že xy-krat jasno razvidno, da Andrejus ni ravno najbolj oster nož v predalu? 

Ja vem... Sam jest pač težko povežem oziroma velikokrat pozabim, da je nekdo fizik, programer, profesor, doktor tudi lahko zelo zabit.

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 minutama:

Torej delo brez računa oziroma plačilo na črno... Ostalo je pa malo nacionalistično. 

To ne vem, kako desničar plača, ali gre za račun ali ne... Samo vem, da je Driton cenejši od Suljota.

Jest ne maram šiptarjev. Priznam. To upam vsakmu šipcu tud v faco povedat. Nimam s tem težav. To ne pomeni, da ne poznam šiptarjev, ki so mi ful cool.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...