Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče Dne, 10. 2. 2024 at 9:24:

Mene samo zanima kaj tocno je poanta crnobelih filmov ? Vem, da gre za "artisticni" slog ampak se vedno ne vem tocno zakaj bi bilo to dobro. Ali so v drugi svetovni vojni vsi videli samo crno-belo  :P ?

Ti si kar tovarna Hot take-ov sodeč po tvojih nedavnih postih.

 

-s pravo kompozicijo in osvetlitvijo lahko nekateri detajli bolj izstopajo

-črnobeli film pomaga pri vintage feelingu, sploh pri historičnih filmih. Kao dodatna nota realizma

-prvi Clerks veliko boljše izgleda kot črnobeli film napram barvnemu. Do with that information what you will. Zna bit bolj estetsko in bolj gledljivo, manj nabito (ker ni več barv, seveda)

 

Npr. the Lighthouse ima prste vmes pri vseh teh točkah - detajli izstopajo, vintage feel, bolj estetsko/gledljivo

Povezava do prispevka
Weraziel reče Dne, 12. 2. 2024 at 8:32:

Ti si kar tovarna Hot take-ov sodeč po tvojih nedavnih postih.

 

-s pravo kompozicijo in osvetlitvijo lahko nekateri detajli bolj izstopajo

-črnobeli film pomaga pri vintage feelingu, sploh pri historičnih filmih. Kao dodatna nota realizma

-prvi Clerks veliko boljše izgleda kot črnobeli film napram barvnemu. Do with that information what you will. Zna bit bolj estetsko in bolj gledljivo, manj nabito (ker ni več barv, seveda)

 

Npr. the Lighthouse ima prste vmes pri vseh teh točkah - detajli izstopajo, vintage feel, bolj estetsko/gledljivo

Lepo napisano, se strinjam s tabo.

Eh nekaj sem tecen zadnje case.

 

p.s.

Edino Beekeeper je pa se vedno beden :)

Povezava do prispevka
Weraziel reče Dne, 3. 2. 2024 at 16:47:

Sanctuary (2022) :avadodo:

 

https://m.imdb.com/title/tt15364972/

Igralka Margaret Qualley iz Poor Things (hčerka Andie McDowell) in glavni igralec iz TV serije Catch 22 - Christopher Abbott - imata poseben dogovor (ona je dominatrix). Več ne rabim rečt, je pa film triler.

 

Film, ki se večinoma dogaja v enem stanovanju in je zmaga kar se actinga tiče. Kdo je že jokcal, da dobrih originalnih filmov ni več?

Tenks za tole, si bom kar tule zabeležil še ostale filme, ki sem jih nameraval pogledat čez vikend (mogoče bo komu kaj všeč):

 

The Iron Claw

Suncoast

American Fiction

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče Dne, 10. 2. 2024 at 9:24:

Mene samo zanima kaj tocno je poanta crnobelih filmov ? Vem, da gre za "artisticni" slog ampak se vedno ne vem tocno zakaj bi bilo to dobro. Ali so v drugi svetovni vojni vsi videli samo crno-belo  :P ?

Meni je črno-beli slog ljubši od barvnega, vem pa, da sem v manjšini. Vsekakor sem vesel, da je danes spet toliko črno-belih filmov za nas ljubitelje, ampak žal je nekaj teh posnetih v barvah in v postprodukciji počrnobeljenih. Tukaj je za opazit, da niso narejeni tako premišljeno in nimajo elementov, ki jih Weraziel zgoraj omenja.  

Povezava do prispevka
Okult reče Dne, 20. 2. 2024 at 21:37:

American Fiction 

zakon 9/10, ze dolg mi ni bil film tolk smesn

 

Pogledal, it was fun, ampak sem imel nek tak nenavaden "vajb" ob ogledu, ki ga najlažje opišem kot film, kjer je režiser, producent, scenarist in glavni igralec ista oseba (čeprav ni). Ne vem, nekaj mi je bilo malce off, še vedno pa simpatičen film. 

 

Vučko3 reče Dne, 23. 2. 2024 at 23:57:

Zone of Interest. 

 

Nimam kaj dodat, razen priporocam/10

 

Meni je bil nezanimivo dolgočasen. Saj vse razumem point filma, ampak ne vem zares, kaj sem pričakoval (pred ogledom v kinu nisem gledal trailerja). Pač uro in pol gledaš življenje nemške naci družine, ki je pač živela ob taborišču. Ja, za nas je šokantno, ampak njihova perspektiva je bila pač "kuća posao". Perspektiva, za katero si nisem nikoli mislil, da jo bom hotel pogledat, no. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...