Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

Po mojem eden najboljših letošnjih filmov, zelo priporočam. Trpka satira kapitalizma in alegorija zlaganih neoliberalnih odnosov, v katerih oblast neizogibno pokvari človeka. Bardem še enkrat dokazuje, da lahko igra dobesedno vse: od največjih morilskih psihopatov do poistovetljivih tragikomičnih junakov.

Dobri šef

 

 

Povezava do prispevka
Kakarotto reče Dne, 21. 8. 2022 at 19:59:

Vengeance

 

Meni zaenkrat gladko film leta. Pritisne na vse zame prave gumbe. 

 

7.8/10

Evo, tudi jaz sem ga danes pogledal.

 

Mogoče mi je bil konec rahlo "zafilozofiran", ampak overall zelo kulski film, ki bi ga najraje opisal kot neko puščavsko, modernejšo in malenkost prikupnejšo različico Farga? 

 

7 casual dates/ 10

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 2 urama:

Ma za konec ti že prej pove, da ga bo zafukal. Ja,  lahko bi potegnil črto tam ko mu je urednica rekla,  pa bi naredil en statement,  a tudi to ne bi bilo ameriško. Gremo zafukat. Ampak vseeno imo ni preveč zaj in je čisto ok. Preveč Hollywood ending pac. 

Mislim, mogoce sem se malo narobe izrazil, sam konec konec mi je bil se ok, bolj mi je bil meh ta "filozofski" razplet proti koncu. All in all, se vedno ostajam pri isti oceni. :)

Povezava do prispevka

Lej model ne rabiš bit užaljen, samo pravim, tok enih filmov k ti pogledaš more bit ful bedno, da je večina filmov v spektrumu ocena 0-5/10.

 

Tudi sam rad gledam vse sorte filmov, samo vseeno se trudim delat neko selekcijo, medtem ko ti zaradi poante bloga tega ne moreš in je zato bedno. Samo pravim. Kukr ne grem kupt in igrat vsak špil na plejki, mi je nepredstavljivo to za filme. Maš potrpežljivost I guess

Povezava do prispevka
Weraziel reče Dne, 31. 8. 2022 at 16:11:

Lej model ne rabiš bit užaljen, samo pravim, tok enih filmov k ti pogledaš more bit ful bedno, da je večina filmov v spektrumu ocena 0-5/10.

 

Tudi sam rad gledam vse sorte filmov, samo vseeno se trudim delat neko selekcijo, medtem ko ti zaradi poante bloga tega ne moreš in je zato bedno. Samo pravim. Kukr ne grem kupt in igrat vsak špil na plejki, mi je nepredstavljivo to za filme. Maš potrpežljivost I guess

Mah. Meni včasih zelo paše ogled nekega trash filma (sicer grem z zavedanjem gledat, da bo nek trash). Je fun izkušnja if you're into that kind of thing.

Povezava do prispevka

Korejska komedija Extreme Job

 

 

After failing their latest mission, a group of young narcotics detectives led by Captain Ko (Ryu Seung-Yong) are offered one last chance to save their career. They should carry out undercover surveillance of an international drug gang. Their stakeout location is a chicken restaurant. Things seem to work, but Ko is informed that the restaurant will soon go out of business.

Ko and his colleagues decide to purchase the restaurant, still planning to use it for their undercover operation. However, a rib marinade they have to improvise for a sticky chicken becomes an instant hit, and their chicken restaurant becomes famous for its food.

 

Nekaj kar je posneto dost low-to-mid budget za neko korejsko produkcijo, po izgledu bolj k-drama vibe kukr visoka produkcija Parasite/Erased/I Saw The Devil, pa tud na začetku filma mi je blo mal preveč goofy - ampak ko pa pade not v main story, je pa kar zabavna zadeva, ki hitro mine. Film, ki ga ne smeš jemati preveč resno, je bil pa tudi velika uspešnica v Koreji.

 

 

 

7/10

Povezava do prispevka
filmoljub reče Dne, 2. 9. 2022 at 11:39:

Dobro posnet, strašno vrtoglavico in tesnobo zbujajoč film.

Res? Meni ni imel nič od naštetega. Prav upal sem na eno kontra verzijo The Descent-a, pa ni bilo, ne. 

 

Edino "tesnobo" je povzročal dekolte Virginie Gardner, ostalo je bilo škoda časa. 

 

Dobri joški, tho / 10

Povezava do prispevka
filmoljub reče pred 19 urami:

No, da je dobro posnet, nima veze s tabo in tvojim mnenjem, to je golo dejstvo. Če ti pač ni bil všeč, je pa tudi legit.

Dobro posnet? Iz kaksnega vidika tocno?

 

Mislim, mene je celoten film pustil zelo ravnodusnega, ni bilo niti ene scene, kjer bi mi bilo recimo nelagodno ali karkoli. Iz plezalnega vidika je notri vec lukenj kot v svicarskem siru in so dolocene zadeve prikazane zelo holivudsko zavoljo "akcije" oziroma "action shots", so pa popolnoma nemogoce v resnicnem zivljenju.

 

Dostikrat se strinjam s teboj, tokrat se pac ne, fair enough. Ampak da je film "dobro posnet", pizda, da ne morem sprejet tega mnenja.

 

Edit: sem prebral se tvoj blog zapis. Pac ja, ce "dobro posnet" pomeni, da pricara obcutke vrtoglavice, nelagodja itd, se pac ne morem strinjat, ker zame je iz tega vidika bilo 0 bodova. Taksno vzdusje nelagodja je v meni vzbudil The Descent, vsaj prva polovica. Pizda, 127 Hours mi je bil svetlobna leta bolj napet in nervewrecking od tegale izdelka.

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Ne govorimo o boljšem ali slabšem filmu. Nima to veze z mnenjem in občutkom, gre za golo tehnikalijo. Dobra fotka je dobra fotka, ni to subjektivno. Menda veš, ali je zvok pri nekem komadu na CDjki dober ali slab? To je isto. Dobro posnet pomeni, da je fotografija in vizualnost zanesljiva, da te prepriča, da se zadeve zares dogaja na 600 m visokem stolpu. Kaj pa punce počnejo med plezanjem, je irelevantno. Tudi začetek MI2 in Tomči Kurči med tistim famoznim plezanjem je čisti bulšit.

Povezava do prispevka
filmoljub reče pred 1 uro:

Dobro posnet pomeni, da je fotografija in vizualnost zanesljiva, da te prepriča, da se zadeve zares dogaja na 600 m visokem stolpu.

Kaj pa vem, mene nič v temu filmu ni prepričalo. Nič mi ni dalo te globine oziroma te "višine". 

 

Tudi iz vizualnega aspekta mi je bil film nekako ... Grd. Čuden color grading mi je bil. Kot da bi gledal Michaela Baya brez eksplozij.

 

Enihu, temu filmu sem premenil še preveč svojega časa, tako da bom tule nehal. :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...