Skoči na vsebino

Grozljivke


cin der

Priporočeni prispevki

Avion reče Dne, 3. 3. 2024 at 10:11:

Jaz sem probal včeraj, pa mi ni potegnilo, preveč nekako disjointed je posneto vse, pa ne vem, a je zaradi zgodbe same ali zaradi amaterskosti ekipe :D Sem gledal že več teh starih horrorjev, ki so bili na isti način posneti, pa ni šlo za nobeno dodano vrednost filmu, ravno nasprotno :D 

 

pa nisem še uspel pogledat

 

mam na disku  :D 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Dejch reče Dne, 29. 2. 2024 at 20:08:

Gledal Double Blind tole je pa kr proper zadeva, priporočam. Tam 7.5/10 material. 

Pogledal tudi jaz vceraj, kaj pa vem, ce bi mu dal tako radodarno oceno.

 

Saj ni bed, se pa filmu vidi, da je low budget produkcija + konec je bil prevec klisejsko open ended + rahlo za lase privlecen.

 

Max 6/10 in my book.

Povezava do prispevka

Jaz nisem bil tako strog, ker če pogledaš kakšne druge zadeve k so slabš, ampak gledljivi pol jim ne morm dat oceno 3 ali 4 tko k ma metacritic doskrat. Men je pod 5 pač enostavno negledljivo, pač nič ne dogaja, slaba zgodba, slaba igra, dolgočasno v glavnem ne zdržiš niti 30 min, zato dam grozljivki, k je gledljiva, pa da se zgodba lepo odvija, igra ni porazna in da ne stavijo vse sm na efekte recimo, je 6. Double blind mi pa je nad tem, ker je več kot gledljivo, se kar not ufuraš v zgodbo in dogajancijo. Reku bi, da se večkrat strinjam z oceno na imdb kakor z metacritic po tem ko pogledam film.

 

Recimo probal sm gledat včer meth gatorja pa sm že po 15min ugotovil, da je čisti drek tko da to je zame 3-4 ocena pa še to je preveč. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Late night with the devil

Sem imel nizka pricakovanja, ker mi tematika v opisu ni potegnila, ampak me je ob gledanju vseeno povlekel film. Dobra retro estetika 70ih in zabavno odigrana vloga glavnega voditelja. Nekatere scene za lase privlečene ampak nasploh izvirna ideja in zabaven vibe filma, ki niha med komičnostjo in paranojo. 

bi dal nekje švoh 7/10

 

image.thumb.jpeg.6bfab0cf726f497b99e847f708287724.jpeg

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

The first omen

 

https://www.imdb.com/title/tt5672290/

Ne rad gledam franšize, sploh novodobne, ki se šlepajo na slavo starih filmov...

Solidna IMDB ocena in igralska zasedba, sta mi vlili upanje...in ni mi žal

Zelo solidna zadeva, sicer brez presežkov, par nepotrebnih boo efektov, sicer pa lepo moreče vzdušje, vsekakor za ljubitelje okultizma.

Also: porodne zadeve so prikazane zelo eksplicitno

Povezava do prispevka

spacer.png

 

After relocating to their remote family estate Starve Acre, archaeologist Richard and his wife Juliette find their relationship tested when their young son starts exhibiting strange behaviour. As familial fractures deepen, Richard digs into the dark and disturbing folklore surrounding his childhood home. Thick with portentous atmosphere and rich in bold stylistic choices, Kokotajlo's meditation on grief & memory roots itself as an instant classic of contemporary folk horror.

 

 

https://www.firstshowing.net/2024/matt-smith-morfydd-clark-in-british-horror-film-starve-acre-trailer/

Povezava do prispevka

spacer.png

 

spacer.png

 

Austria - 18th century. Forests surround villages. Killing a baby gets a woman sentenced to death. Agnes (Anja Plaschg) readies for married life with her beloved. But her mind and heart grow heavy. A gloomy path alone, evil thoughts arising... As Agnes prepares for her wedding, sinister forces stir, plunging her into darkness and despair.

 

 

 

https://www.firstshowing.net/2024/freaky-trailer-for-18th-century-horror-the-devils-bath-from-austria/

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
cin der reče Dne, 10. 6. 2024 at 18:08:

spacer.png

 

spacer.png

 

Austria - 18th century. Forests surround villages. Killing a baby gets a woman sentenced to death. Agnes (Anja Plaschg) readies for married life with her beloved. But her mind and heart grow heavy. A gloomy path alone, evil thoughts arising... As Agnes prepares for her wedding, sinister forces stir, plunging her into darkness and despair.

 

 

 

https://www.firstshowing.net/2024/freaky-trailer-for-18th-century-horror-the-devils-bath-from-austria/

probal to gledat pa jebemti, da mi je bil tako dolgočasen, da sem vmes scrollal po mobitelu. je dobro ocenjen, sam men je bil pa totaln dolgčas, lahk da je proti koncu kaj boljše, sam enostavno nism mogu zdržat pa ponavad zdržim, ker se doskrat zgodi, da proti koncu kater film rata zanimiv. zlo me je spominjal na neki drugi nemški film sam sm pozabu naslov. isti živ dolgčas.

Povezava do prispevka

Ta vikend pogledal Calibre, Deadstream, ter nekaj časa nazaj The Sting.

 

Calibre ni grozljivka, če mene vprašaš, je neke vrste preživetveni film, je sicer zgodba dobra in napeta. Je kar zanimiv, je pa parkrat v filmu, ko si rečeš zakaj taka odločitev, sam pol verjetno nebi blo filma. Jaz bi mu dal tam 5.5/10. 

 

Deadstream je grozljivka, na momente pa zna bit malce komična, tudi zarad glavnega igralca, pa tudi določenih scen, ki se zgodijo ki so mal komične, ne vem če načrtno, ali pač tako izpade. Film je zabavn, in na momente dost creepy, prav tako je kar orginalen. Glavni igralec, je nadležen oz. njegov karakter in to je bil njihov namen pomoje, sam zarad tega film izpade manj grozljiv kakor bi drugače. Jaz dam oceno 6/10

 

The Sting je pa zelo dobro posneta grozljivka, ima tak vajb 80ih oz. začetek 90ih stil grozljivke. Sama zgodba je kar fino izpeljana, karakterji v filmu so čisto vsi orginalni in zanimivi (to je kar redkost), tamala raztura, predvsem jim je pa uspelu nekaj kar ni v današnjih časih lahko oz. je skoraj nemogoče, pajek je dejansko zajeban in te dejansko bi bilo strah tega pajka, če bi ga v živo videl, težko je narest v filmih v današnjih časih neko žival, da bi bila strašna. Efekti so zelo fini, predvsem je pa film zanimiv od začetka do konca. Jaz dam oceno 7/10

 

 

 

No sedaj me pa še čakajo Hell House LLC, The Watchers, Dear David, Murai Video.

 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...