Skoči na vsebino

Star Wars


Priporočeni prispevki

Zanimivo, da nihče ne poroča, kako se je zalomilo pri nadaljevanju Vzpona Skywalkerja ozr. seriji o Ray. Igralka Daisy Ridley noče slišat za SW projekte. Prav tako Boega in Isaac. Samo Adam Driver je privolil. Šlo bo za life-like risanko, za starejšo Ray bo glas posodila angležinja Keira Knightley. Izid serije nekje proti koncu 2023.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 1 uro:

Rogue One je imela potencial, samo ne tako kot so zastavili. Koga klinac Andor zanima. 

Kaj jim je da za Lando-ta delajo serijo mi pa ni jasno. 

To oboje bo drek kot je bil Han Solo movie.

Men je pa od Star Wars disney naprej Rouge one, Mandalorian in zadnja sezona Clone Wars blo top. Ostalo pa meh.

Solo pričakovano, če pa tako pozno menjaš režiserja, ki ti potem 80% filma menja.

Imajo pa z Lando serijo potencial, če bo Landa igral Donald Glover, ki je bil odličen v Solo filmu.

 

 

Povezava do prispevka
Car reče pred 1 uro:

Zanimivo, da nihče ne poroča, kako se je zalomilo pri nadaljevanju Vzpona Skywalkerja ozr. seriji o Ray. Igralka Daisy Ridley noče slišat za SW projekte. Prav tako Boega in Isaac. Samo Adam Driver je privolil. Šlo bo za life-like risanko, za starejšo Ray bo glas posodila angležinja Keira Knightley. Izid serije nekje proti koncu 2023.

 

 

Če bi bil tak projekt res v delu, bi ga po mojem Disney napovedal. Sam sem mnenja, da še vedno niso popolnoma prepričani, kaj narediti s to nesrečno trilogijo, zato tudi ni niti ena serija postavljena v njen čas. Se dejansko pogovarjajo z Lucasom?

 

Mimogrede, Keira je že zaigrala v Star Wars! :)

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 1 uro:

Men je pa od Star Wars disney naprej Rouge one, Mandalorian in zadnja sezona Clone Wars blo top. Ostalo pa meh.

Solo pričakovano, če pa tako pozno menjaš režiserja, ki ti potem 80% filma menja.

Imajo pa z Lando serijo potencial, če bo Landa igral Donald Glover, ki je bil odličen v Solo filmu.

 

 

Ja Rogue one film je kul. Za ta Spin off (niti ne vem kako bo naslov nanizanke, ker jih je toliko:D )sem hotel rečt da so zahebal koncept že vnaprej.

Povezava do prispevka

Star Wars' Boba Fett actor Jeremy Bulloch dies aged 75

spacer.png

 

 

Navedek

 

Actor Jeremy Bulloch, who played Boba Fett in the original Star Wars trilogy, has died aged 75.

He died in hospital on Thursday from health complications after living with Parkinson's disease for many years, his agent said.

"He had a long and happy career spanning more than 45 years," a statement said.

"He was devoted to his wife, three sons, and 10 grandchildren and they will miss him terribly."

Bulloch was best known for playing bounty hunter Boba Fett in The Empire Strikes Back and Return of the Jedi.

 

 

 

R.I.P.

Povezava do prispevka

Kdo ve, kaj te je pripravilo do tega docela neumestnega in sovražnogovornega spotikanja, ki vleče na temno stran? Le kje jazst 'nabijam', da bi bil Star Wars boljši, če bi imeli Lucasa?? Ne vem, kakšen bi bili filmi v tem primeru (a nekaj je zagotovo: bili bi NJEGOVI, torej od tistega, ki si je univerzum izmislil), sem pa mnenja, kar sem nemalokrat podkrepil s konkretnimi argumenti, da je, tako kot si povedal, aktualno filmovje nenavdahnjeno, reciklirano, nedomiselno, z nezapomnljivimi liki ... Navkljub desetkratnim proračunom napram izvirnim.

Ne poznam vzorčne komune, iz katere se delaš norca oziroma ki naj bi jo tvoj diagram prikazoval, ni pa treba mene zraven tlačit. Sem avtor lastnih mnenj, za večino filmov, vključno z zadnjim, sem spisal samosvoje recenzije preden se je pojavilo obče javno mnenje. Brez sovraštva, prej z razočaranjem. Da je bil Disneyjev pristop neposrečen, pa je sporočilo ljudstvo, nekateri akterji in to je posredno priznal tudi Disney ter spremenil politiko. Dejstvo je, da Lego, ki ima največ od SW licence, prodaja na polno millennium falcone, death stare, tie fighterje, xwinge, star destroyerje in še mnoge druge 40 let stare, 'lucasove' silhuete in sete, medtem ko je prodaja novih kompletov zaradi občega neprivlaka in nezapomnljivosti porazna.

Naj bo trilogija nekaterim pogodu. Morda ima kdo celo akcijsko figurico od Rose in plakat od Damerona. Kakšno srečo sem imel potemtakem sam, da sem zrasel ob originalni Vojni zvezd (in 'originalni' mislim v obeh pomenih besede). 

 

Če bo Rogue Squadron sledil zadnjemu filmu (kar je, tako kot ostalo, brez zrna soli, čista špekulacija, dasi verjetna), res upam, da si bo ob vsem denarju končno izmislil nove oblike aeroplanov, ki bodo predstavljali Star Wars naslednja desetletja. Kot recimo porgi :santa:

 

Povezava do prispevka

Napiši koherentno samostojno mnenje, recenzijo, kolumno, v kateri ne boš posploševal, marveč argumentiral, počemu ti je karkoli všeč. Zakaj se recimo ne strinjaš, da je bila E07 v 15 točkah kopija E04. Ali da je bila še tretja 'zvezda smrti' posrečena zamisel, Kylo sceloma kul lik, nova mašinerija (in porgi) totalno zapomnljiva ... Pa te nočem nič provocirat ali zasmehovat, samo ti hočem povedat, da je precej lahko generično nabijat in izrazit večinsko nestrinjanje, težje pa svoje misli spraviti v pametno celoto in jih utemeljiti. Ti se lahko 'nestrinjaš', da je Force Awakens nezaslišan napad klona, vendar jazst to podkrepim.

Je pač tako, da v splošnem ni zadovoljstva nad zadnječasnimi filmi, zategadelj se mi zdi, da bo v vsakem prispevku o Vojni zvezd nekaj na to vižo. Moj zadnji napovednik sem začel na tak način, ker sta seriji Mandalorian in Kenobi posledica spremenjene politike. Potem pa je moj ton v tistih klavrno kratkih privjujih čisto pozitiven. Razen na kraju, kajti ne gre brez pomisli, da so čisto vse serije razen Acolyta nekam neizvirno postavljene v domala taisto obdobje, na taisto stran. Morda se tudi s to opazko ne strinjaš in bi se ti zdelo posrečeno, da dobijo nizike tudi Rose, porgi in uni Jabbin vratar. Sam pa pač mislim drugače in to tako napišem. In res upam, da se s temi SW-serijami ne bo zgodilo tako kot superjunaškimi, bodisi DCjevimi na CWju, bodisi Marvelovimi na Netflixu. 

Povezava do prispevka

@Superkamijakob, vsak ima svoj pogled na star wars, in eni smo gromozanski feni, in pač marsikatero glupost spregledamo zaradi tega.

 

Samo v kakršnem koli smislu zagovarjat novo trilogijo in v njej iskat smisel je pa totalna glupost! Ep 7 je še kolko tolko za pogledat zadeva in ene stvari so v redu nastavili, ep8 in 9 je pa totalno smeče!!! Ker so si kar sproti šli zmišljevat stvari, ki nimajo nobenega smisla ter se  ob tem poscali na ves univerzum, ki je bil ustvarjen v 40ih letih. Enostavno preveč gluposti je v teh filmih, da bi en normalen fen lahko to spregledal. 

 

 

uredilo bitje bojler1
Povezava do prispevka
Superkamijakob reče pred 11 urami:

Pa tudi liki so inverzija likov iz prejšnih trilogij. Kylo je tisto, kar bi Anakin moral postati, če ga ne bi Obi Wan zakuril kot oddojka(in če primerjaš tadva lika med sabo, je Kylo toliko "emo" kokr je bil Anakin v prequelih), Rey je pa Anakin pred padcem. Glede Starkiller baze si me pa dobil, saj sem velik navdušenec nad bizarnimi Imperialnimi superorožji, kadar se pojavijo. Še ta ni ista kokr Death Star, saj je vgrajena v planet, resda se ne more premikati naokoli, vendar je zaradi hiperprostorskega sledenja zmožna razstreliti planet na drugi strani Galaksije, kar se mi zdi še bolj huje. Pri Zvezdi Smrti si vsaj videl, kdaj se bo prikomajsala, da si lohka spizdil s planeta, pri Starkiller pa nimaš pojma, kdaj boš šel rakom žvižgat.

tenor.gif

Povezava do prispevka

Jaz drugače razumem zafrustriran odziv superkamija, ker pač se ljudje na zagovore nove trilogije res odzovejo samo s posmehom, čeprav je E7 v resnici čisto kompetenten akcijski film. Meni manj zatežen kot prequel drkanje politike, ki je v svoji mladinski SW franšizi res ne nucam. E8 in E9 moram pa še pogledat

Povezava do prispevka

Evo se jaz se malo razpisem. Jar Jar binks mi je kul lik. Ce bi ratal darth bi blo noro. Prequeli so mi boljsi kot sequeli, od novih mi je najbolj vsec episode 7, EP8 je res gnoj od gnoja, abrams je probal popravit kar je idiot Johnson unicil. Kar se spin offov tice, Rogue one mi je fajn film, sad, ker vsi protagonisti umrejo za greater cause. Solo je bil ok heist movie. Clone Wars mi je tudi faj, sploh 7 sezona, pa predvsem zadnje 4 epizode, Rebels je prva sezonqa malo bolj tako, potem pa se zelo popravi. Thrawn je res badass zlobec, edini, ki si zasluzi theme song z orhglami. Mandalorian mi je pa najbolj vsec od vseh serij, zakljucek vdcerajsni 2. sezone je pa tudi zakon, dober fan service.

 

Povezava do prispevka
Undead reče pred 53 minutami:

Prequeli so mi boljsi kot sequeli, od novih mi je najbolj vsec episode 7, EP8 je res gnoj od gnoja, abrams je probal popravit kar je idiot Johnson unicil.

Mah cela trilogija je že z sedmim delom bila usojena na propad. Vse kar je JJ Abrams naredil je skopiral original trilogy in jo spakiral v en del, da zgleda kot nek slab remake.

Mene res zanima, če so sploh meli kak dolgoročni plan za zgodbo čez celotno trilogijo, ker zgleda kot, da so pri vsakem delu si sproti našiljevali nekaj. Me spominja na seminarsko nalogo v šolah, če te je profesorca skup dala z nekom ko si skregan in je vsak po svoje nekaj delal.

 

Mislim, če bi disney prvo začel z spinoff filmi in serijami, ki so zadeli v nulo, da mal sproba teren in potem naredi sequel trilogy, da bi vse boljše delovalo.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Ko je Lucas prodal SW sem bil vzhičen saj sem bil mnenja da bo vedno bolj uničeval tale univerzum. Pa če bi ga samo v prihodnosti ok, ne pa da je šel še nazaj v originalno trilogijo in tam delal nepotrebne spremembe. Seveda tole je bilo še toliko bolj patetično ker je konec 80-ih bil eden glavnih ki je pomagal ustanoviti ameriški National Film Registry ki skrbi za to da se filmi, ki so imeli v zgodovini kinematografije velik vpliv, ohranijo v svojem originalu. 

 

Ko pa sem si ogledal The Last Jedi sem skoraj prosil da bi se Lucas vrnil. Takle imamo a ne. And up and down we go. Tudi sam ne polagam nekih velikih upov v vse te nove napovedane serije ampak glede na njihovo številčnost se bo valjda našla tudi kakšna dobra med njimi. :) 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 22 urami:

Meni manj zatežen kot prequel drkanje politike, ki je v svoji mladinski SW franšizi res ne nucam. E8 in E9 moram pa še pogledat

 

Fak, zgleda morm bi res en redkih, ki mu j ravno zaradi tega na polno dogajal prequel trilogy

oz še bolj obe Clone Wars seriji in deloma Rebels

men sta ravno point SWja jedi vs. sith + politika 

Povezava do prispevka

Tudi meni je politika bila v bistvu en velik plus pri prequelih, sploh kako jih je Palpatine obračal kakor je hotel. Potem ko po ogledu vseh treh prequelov pogledaš njegove poteze za nazaj, res mojster. :mafija: A true emperor! In pa seveda quote od Padme mi bo vedno ostal v spominu: "So this is how liberty dies, with thunderous applause." So fucking true.  :)

Povezava do prispevka

Meni niti sequel niti prequel nista všeč. Prequel mi je nekot zdaj prebavljiv zaradi Clone Wars serije. Brez Clone Wars je paja Anakina tak težko gledat samo jamra pa joka. Vmes pa ima eno čustveno sceno, ki izkaže sovraštvo do peska haha. Padme tudi dobi mal tistega Leia spirita z Clone Wars serijo.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče Dne, 20. 12. 2020 at 13:40:

 

Fak, zgleda morm bi res en redkih, ki mu j ravno zaradi tega na polno dogajal prequel trilogy

oz še bolj obe Clone Wars seriji in deloma Rebels

men sta ravno point SWja jedi vs. sith + politika 

 

H prequel filmom se ne bom nikoli vrnil (oz. k nobenim SW filmom), ampak zdej pa priznam, da prequeli imajo vsaj nek point. Tud bolj ko gledam Clones, Rebels in Mandalorian, bolj ima vse nek smisel.
EP7-9 nima smisla

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...